Pariisi Charles De Gaulle lennujaamast Orly lennujaama?

Lähen ihuüksi seiklema. Broneerisin lennupiletid ära. Reis eeldab ümberistumisi mitu korda, k.a. CDG-lt õigeaegselt Orly-sse jõudmist.

Et pole enam esimeses nooruses ja rahakoti paksusega ka kiidelda ei saa, on pisuke hirm põues, ja palun seetõttu teadjamatelt nõu ja juhiseid, kuidas siis ühest lennujaamast teise kõige edukamalt jõuda.

Esialgu isegi mõtlesin, et veedan need mõned tunnid, mis saabumise-väljumise vahele jäävad, Pariisi linna peal, ent kardan, et võin lõpptulemusena järgmisest lennukist maha jääda.

CDG-lt lähevad otse bussid Orlysse,pilet maksab kui mälu ei peta 11 eur.Ja aega võtab sõit umb.45 min.,aga olen olnud ka ummikus ja sõit võttis aega 1,5h.Pariis on üldse selline linn kus ei tasu kunagi kindel olla et ei ole mõnda ummikut suuremat teetööd või streiki.Näit.seekordse raudteetöötajate streigi ajal sõitsin CDG-lt linna bussiga 2h.Seega kui maandumise ja järgmise lennu vahe on 3-4h mina ei riskiks linna minna.

Mina läheksin RER-iga. Pole ummikuid, odavam kui bussiga. Korra tuleb küll ümber istuda.

Tere

Mina sooviksin sõita Orly lennujaamast CDG lennujaama. Minul jõuab lend hommikul kell 9 Orly ja edasi sooviksin lennata CDG estonian-airiga Tallinna. Lend väljub 14.20. Lendude vahe on küll 5 ja pool tundi, aga ka minul on ebakindlus jõudmise osas. Kui ma kasutan sõiduks rongi, siis huvitaks mind millises peatuses tuleb teha ümberistumine? Loomulikult sooviksin ka mina korra linna külastada. Kas rong sõidab läbi ka südalinnast? Eelnevast postitusest lugesin, et buss sõidab hea liikluse korral 45 minutiga, aga kui kiiresti siis rong vuristab?

Ette tänades!

Parandus: rongiga minnes on lihtsam sõita CDGst Antony peatusesse ja seal vahetada Orlyvali rongile. Teisalt jälle tundub, et see Rungise jaama variant on kõige soodsam, kuna pilet on odavam kui Orlyvali oma. Info lennujaama vahetuse kohta on netis üsna kaootiline, parim selgitus on ehk siin: http://www.aeroportsdeparis.fr/ADP/en-GB/Passagers/Access-maps-car-parks/guide-connection-flight/. Kliki seal lehel lähte- ja sihtkohaterminalile ning saad tulemuseks alternatiivide loetelu koos hinnaga. Selle lehe andmetel on rong ja buss praktiliselt sama hinnaga, ehk siis 17,5-18€.

Ajalehest jäi silma, et Charles De Gaulle lennujaama peetakse üheks hirmsamaks. Huvitav, miks- kas seal on lootusetu midagi leida või ( eriti kui esimest korda üksi minna )

Käisin Pariisis ja kasutasin sama lennujaama. Ei olnud midagi segast. Kui oskad silte lugeda leiad kõik kiirelt üles. Ei eksinud kordagi, kuigi lendasin esimest korda lennukiga. Kõik töötajad oskavad inglise keelt. Seal saavad hakkama kõik, kes oskavad silte lugeda ja igaks juhuks võiks osata ka natuke inglise keelt.

...aga prantsuse keelega saab ka hakkama ;)

Charles De Gaulle lennujaam on väga selgete juhiste ja viitadega. Mingit eksimise hirmu küll ei tohiks olla. Suitsu lennujaamas ei saa teha kusagil ning ka kaubandus lennujaamas on väga väike. Terminaalide vahet sõidab tramm (rong), Terminaalist 2 näiteks Teminaali 1 jõudmine võtab aega ca 10 minutit. Terminaalis 2 on ka raudteejaam nii kohalikele kui kiirrongidele.

Air France müüs mulle pileti jaanuariks Tallinn Pariis CDG saabumisega kell 18,00 ja jätkulend Orly st kell 21,05 kuidas jõuan mis arvate

Tuleval nädalal vaja Pariisis lennujaama vahetada, CDG-st Orlysse. Kas Le Bus Direct on parim lahendus ja kas on õige, et Air France piletiga saab tasuta bussiga lennujaama vahetada? Mis selleks tegema peab?

Check-ini tehes küsid tasuta bussipiletit. Kui nad ei anna, siis ütlevad, kust saab. Minimaalne vahe kahe lennu vahel võiks olla 4 tundi, 5-6 on kindlam. 

Le Bus on 100 % parem variant kui rongiga jamamine, kuid peab arvestama, et väljumisajad ja kohad pidevalt muutuvad (nt mingid ehitustööd) ning peale saab vaid elava järjekorra alusel. Eelmine aasta jäi paar viimast järjekorras maha ning järgmine buss oli alles 45 minuti pärast. 

CDG on kõige nõmedam Euroopa lennuväli (minu isiklik arvamus), isegi ilma igasuguse lennujaamavahetuseta. Minnes siltide järgi suunati meid viimati kaks korda läbi turvakontrolli ja korra passikontrolli, kuigi tulime samuti EL territooriumilt ja lendasime edasi Euroopa Liitu. Väga halvasti on seal need süsteemid korraldatatud ning kindlasti ajab segadusse ka kogenud reisija.

Le Direct Bus on kindlasti kõige mugavam - buss läheb otse terminali 2D (Air Balticu saabumiskoht) juurest Orlysse, samas kui rongiga minekuks peab esmalt raudteejaama jõudma ja hiljem ka ümber istuma. 

Üksikasjalik juhend kuidas Terminali D jõudes bussipeatust leida on siin: https://www.lebusdirect.com/en/maps-access-bus-stops/roissy-cdg-terminal-2-ac.html.

Ühtset vastust nende veebileht ei anna. Nende tüüptingimuste sektsioonis on vihjatud, et bussile saba lennupiletiga siis, kui pileti väljastajaks on Air France ning edasilend toimub mõnele Prantsusmaa ülemere territooriumile (DOM/TOM). Teoreetiliselt saab ka Air Balticu lennuga tulles, kui tegemist koodijagamislennuga:   Air France customers : with connections to DOM TOM flights, must present the travel ticket provided by Air France: https://www.lebusdirect.com/en/conditions-generales-transport.html 

Kui lennud eraldi piletitega, siis päris kindlalt ei saa. Aga küsida võib ikka! 

haaletaja märkus on õige, CDG on asja eest pidevalt Euroopa kõige nõmedamate lennujaamade edetabelis.

Igaks juhuks küsin targematelt üle:

CDG nii Air Baltic kui Finnair saabuvad 2D-sse, seal lähedal on kohe Le Bus Direct peatus. KUI ma nüüd jään bussile hiljaks või ei mahu peale (tripadvisoris oli päris palju selliseid kogemusi, kuid kas 2D puhul on see üldse reaalne oht - see paistab 2. peatus olevat), siis mis on parim plaan B? Ilmselt uut bussi oodata ei jõuaks. Kas on mõtet panustada nüüd RERile või minna otse takso peale? Kaardilt näen, et taksopeatus on kohe 2D väljapääsude juures, sinna oleks nagunii kõige lühem maa (pole muidugi aimugi nendest vahemaadest, kas tegemist on minutite v kümnete minutitega, aga rong läheb vist nagunii kuskilt kaugemalt?). Lugesin, et taksod võivad sõita bussirajal, äkki ongi siis kõige mõistlikum kohe takso peale minna ja unustada buss ja rong? See u 40 eurot, mille võrra takso kallim on, on igatahes odavam kui eelmisel õhtul kohale minna (mis iseenesest ei sobi hästi) ja kohe kindlasti odavam kui uute piletite ostmine...

Praeguse plaani kohaselt maandumine CDG 9:10 ja väljumine ORY 13:00 (ülemereterritooriumi lend ehk 90 min varem lõppeb check-in. Kõige hullem tipptund on selleks ajaks vast möödas?

Mina olen seisnud seal tund aega taksosabas (kuna oli pikk bussisaba ja veel pikem taksosaba, siis üks seisis ühes ja teine teises - buss võitis. Rong miskipärast ei sobinud). Aga see muidugi sõltub kellaajast, lennuajast, viiruse tõttu kadunud reisijatest (aga ka taksojuhid äkki ei taha tulla lennujaama). Lihtsalt Pariisi lennujaamad on põhjusega halvimad ja ei maksa 100 prossa arvestada, et lähed ja võtad takso, see võib olla piinarikas protsess).

Vau, seda ma küll ei osanud karta. Ilmselt siis ikka eelmisel õhtul minek. Sel juhul jälle jama, et lennud jõuavad nii hilja, et otsebussiga enam Orlysse ei saa.

Mina passisin suvel ja vist nädalavahetuse õhtul, seega ühest küljest teine olukord, teisalt viirusehirmus taksojuhid... Aga lihtsalt hoiatan. Mina kahetsesin, et ei taibanud mingit transferi võtta, et keegi mu nimesildiga ootaks. Guugelda sellise teenuse hinda, äkki pole kallis

Tõesti, vaatasin neid privaattransfeere mõni päev tagasi, oli vast kümmekond eurot kallim kui takso, aga nende miinus oli see, et ei saa bussiradadel sõita, seepärast langesid valikust välja.

Ise soovitan private transferi. 

Saad kiirelt auto peale, ei pea järjekorras passima.  Peaksid ilusti jõudma. Inimene ootab sind/teid sildiga, viib ilusti õigesse kohta ja ise ei pea leiutama ega mõtlema. Natukene kallim kui takso ja selle bussiradadel mitte sõitmise aja võidate sellega, et ei pea takso/bussi järjekordades ootama.