Parim euroopa kaart läpakas

Milline euroopa kaart arvutis on teie arvates parim?Millised üldse on? Mina olen kasutanud autoroute 2007 aga tahaks teada millised veel on et äkki on midagi paremat

Autoroute 2007 vist päris hea ju juurde saab sinna lisada ka gps seadme...

jah gps-ga töötab see ka aga äkki on veel midagi head:)

Tipi otsingusse kasvõi see sama "autoroute", lugemist jätkub terveks õhtuks.

terve Euroopa turneel matkabussiga. Abiks oli toosama Autoroute ja TomTom. Need kahepeale suudavad väga hea tulemuse anda (va Ida-Euroopa) seal vahel teed uuemad kui kaardid. Prantsusmaal aga näitas TomTom ka kõikvõimalikud tagahooviteed kätte.

Kui vajate abi punktist A punkti B jõudmisel, siis ilmselt aitab suvaline navigaator. Minul esimene Beckeri mudel ja viib linnadest läbi ja kohale küll. Kui ongi mingid muudatused liikluskorralduses ega siis autojuht ainult navigaatori soovituste järgi sõida, kõigepealt vaatab ikka liiklusmärke. Üks on kindel, kui enne natukene harjutada, siis linnadest viib navigaator nagu võist läbi. Kui aga soov võõraid maid avastada, siis väike jama. Nimelt kui kogu trassi ei viitsi sisestada siis on põhiliselt kaks valikut: kas kõige kiirem ( masina arvates) või kõige lühem. Üldjuhul kulgeb siis teekond mööda suuremaid maanteid ja nendel liigeldes ei ole suurt vahet kas Leedus, Slovakias või Itaalias. Näha pole suurt mitte midagi. Nii et, milline reis plaanis on?

... kõk kiruvad, aga ikkagi kasutavad, sest (head)alternatiivi pole. Läpakale väline hiir sappa, GPS moodul aknale ja MS AR sisse. Hetkel Euroopas mida paremat ei oska soovitada. proovinud Marco Polo, Route66, Map&Guide. Ainsad miinused ruumi ja tähelepanu vajadus. ISe kasutan (tööandja) Garmini karpe, viivad ka kohale, aga mis hinna eest?

on marcopolo/AND Reise Planner ja MioMap pihunavi. viimane ka autos aktiivselt teed juhatab, mis mahasõit ja millal ristmik, kuid esimene suure pildi nägemiseks ning detailsema otsingu tegemiseks kui vimases kaardiandmed puuduvad

Plaan mul minna bulgaariasse suvel ja selleks otsin just head ida-euroopa kaarti,kuigi hetkel tundub et autoroute kõige parem.

enamus garmini kaarte on internetist leitavad ja töötavad arvutis ka ja ar2007 jääb ikka kaugele maha. Eks charly teab muidugi paremini:)

Korralikud Ida-Euroopa kaardid on olemas Garmini tarkvarale, läpakale näiteks siis nRoute või peagi välja tulev Garmin Mobile PC. Garmini kaartidest on juttu olnud teemas "Navigaator autosse", Bulgaariale näiteks saada tasuta ilma ruutinguta kaardid BG Road Maps ja BG Topo Maps (link) või ruutinguga OFRM Bulgaria 4.5. See viimane vajab küll lahtilukustamist. Muidu PC-le saada veel mitmeid programme, kuid need kõik kasutavad vaid kas TeleAtlase või Navteqi kaarte, kus Balkani piirkond on väga kehvalt kaetud. Korralikud kaardid on saada veel vaid iGO 2006-le, kuid konkreetselt Bulgaaria puhul jääb ta küll garminile alla.

Suured tänud sulle charly21.

Nüüd siis väljas ka Garmin Mobile PC. On küll tasuline, kuid nRoute'ga võrreldes oluliselt mugavam ja funktsionaalsem. Saab kaks nädalat tasuta ka proovida. Muide, Bulgaaria kohta on saada ka tasuta ruuditav kaart BG Route. Kopeeri BG Route kataloog c:\garmin kataloogi ja käivita reg fail.

Kas selgitaksid, mille poolest AR 2007 jääb Garminist kaugele maha. Ise kasutan neid mõlemaid läpakas ja pigem nad täiendavad teineteist.

Charly21: räägi kuskohast seda garmin mobile pc saada ja mis ta ka maksab? Nagu ma aru saan, siis ta töötab nende kaartidega, milledest me sinuga maili teel oleme suhelnud? tervitades, Kristjan

Saab maha laadida ametlikult Garmini kodulehelt. Maha laaditud exe fail tuleks WinRariga lahti pakkida ja käivitada main.exe. Garmini GPS'iga peaks kohe tööle minema, teistega tuleb ta aktiveerida. Prooviversioon töötab 15 päeva. Mobile PC kasutab põhimõtteliselt küll samu kaarte mis MapSource või nRoute, küll aga teisel kujul, nii nagu käsiGPS või Mobile XT tarkvara (fail nimega gmapsupp.img). MapSource'is saab tekitada sel kujul faili kasutades Transfer > Send to Device võimalust, salvestades gmapsupp.img faili mälukaardile või USB mälupulgale. Sealt saab siis juba kaardi GarminMobilePC kataloogi tõsta. Ametlikult ostes peaks City Navigator 2008 kaasas olema. Ei tea, et kuskil Eestis veel müüa oleks.

mina kasutan siiani route66 ja just 2003a versiooni, kus on baltikumi kohta väga hää ülevaade. tegelikult on läpakas end reisil juba ammendanud ja olen ka tomtomile üle läinud, kuigi läpakas koos GPS-ga on igaks juhuks alati kaasas ja ülevaatliku pildi saab säält paremini kätte.