Piiriületus Serbia Ungari

Eelmise aasta juuli lõpus sai istutud autoga 13 tundi sabas, et ületada Horgoš Röszke piiripunkti (läbida tuli kõigest 3 km 13 tunniga?!). Sooviks teada kas see meeletu ummik on ka sel aastal suvel juba seal ootel. Ootaks just värsket selle aasta suvist viimaste nädalate infot.

Piirikaamera pildi järgi on raske seda hinnata.

0
0

Minu arust on see järjekord seotud kollektiivpuhkuste lõpuga Saksamaa tehastes. Kõik türgi töölised, kes kodumaal on käinud, tulevad tagasi konveieri äärde. Ja neid on sadu, ummistavad maanteed. Kuna Ungari on esimene EL riik, siis kontrollitakse nende passe ja nii see ummik tekib. Parem on Serbiast lahkuda nii, et ei satu augusti esimese tööpäeva peale.

3
0

Ületasime just täna sama piiripunkti Ungari poolt ja läks 15 min. Seega väga kiirelt. Vastupidi ei paistnud ka väga pikka järjekorda olevat.

1
0

Piiriületusaegu Ungari piiridel, sh Horgošis näeb reaalajas siin: https://www.police.hu/en

0
0

12.07 läks Horgošis Serbiast Ungarise tulles EU koridoris ca 1,5-2h. Kusjuures Ungari pool on suht kord majas selles valguses, et kõik non EU numbrimärkidega autod suunati paarsada meetrit enne piiriputkat "All passports" ritta. Ja seal reas oli liikumine ikka väga aeglane.

0
0

Seisin ka eelmine aasta ligi 12 tundi, et Serbiast Ungarisse saada. Serbia piirivalvur põhjendas seda sellega, et on nädalavahetus ning Ungarlased ei hoia kõiki väravaid öösel lahti. Kell 6 hommikul hakkas järjekord kiiremini liikuma, tundub, et väravaid avati rohkem. Enne sõitma hakkamist sai ka neid kaameraid vaadatud ja tundus suht kiire üleminek, aga võta näpust.

0
0

Tõstatan vana teema. Kas keegi hiljaaegu ületanud piiri Ungari - Serbia ja vastupidi? Järgmisel nädalal sõit Serbiasse ja oleks hea, kui oleks mingi aimdus kui kaua piiriületus aega võiks võtta.

0
0

27.06 oli järjekord Ungari-Serbia pool tundi. Waze juhatas mingisse suure piiripunkti kõrvalolevasse väiksemasse piiripunkti.

Serbia-Ungari pole veel tulnud, eks peagi ole näha.

0
0

oi me saime seal Serbia-Ungari piiril seista, minu meelest vist 5-6 tundi. Kavatsesime sõita veel Ungaris ringi ja sinna meie reis läkski. Hotell jõudsime vist ca keskööl, küsisime veel et kas see on alati nii või sattusime meie halvasti. Seal öeldi, et alati vähemalt seal piiripunktis on küll alati.

Täpsustan, et meie sattusime Szegedi linna läheduses olevasse piiripunkti.

2
0

Tasub läbi mingi väiksema punkti sõita, läbi Rabe näiteks.

0
0

Seekord seisime tagasitulles just 2,5h. Tulime ka mööda kiirteed Szegedi juurest.

Väljas oli 39 kraadi ja lauspäike ja ungarlased lasid rahval ikka mõnuga praadida.

Meil endal läks kontrolliga alla minuti, aga arvutasime seal, et keskmiselt läks ikka ca 3 min auto peale.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased