Pipragaas lennukisse?

Reisi sihtmärk Aasia. Kuna tegu metsiku seljakoti reisiga ja kogu raha sulas kaasas on väike hirm kõigest ilma jääda. Kas keegi teab, et kas on lubatud pipragaas võtta lennukisse(ära antavasse seljakotti)ja kas piiril ei hakata käsi väänama? Riikideks Singapur, Malaisia ja Indoneesia.

http://www.direct.gov.uk/en/TravelAndTransport/Foreigntravel/AirTravel/DG_176922

Defensive/disabling sprays including mace, pepper spray and tear gas Allowed in hand baggage? - no Allowed in hold baggage? - no

Minu teada ei saa gaase lennukiga transada peaaegu mitte mingil viisil. Gaasipriimusega reisimisel on see piirang üks vastikumaid.

Aga küllap saad kohapealt ka osta.

Kui maksate reisikulud võin tulla raha turvama! Olen läbinud vastavad turvakoolitused!

Kas on mõistlik kogu reisieelarve summat sulas kaasa võtta?

Ole pipragaasi pärast mureta. Lubatud see ehk ju ei ole, kuid olen ise pipragaasiballooni äraantavas pagasis (seljakotis) kaasa vedanud (selle eelnevalt tihedalt kilekotti mässinud) ja on ilusti kohale jõudnud (nii Taisse, Madeirale kui ka Etioopiasse).

Nimetatud riikides on tõenäosus röövimise ohvriks langeda üsna väike. See pole mingi Johannesburg. Aga küsiks samuti, kas on mingi eriline põhjus, et peab kogu raha sulas kaasa võtma? Rootsi pangad on välismaal raha väljavõtmisel ka deebetkaartidega muidugi põlastusväärsed röövlid, aga meelerahu saab vähemalt tagatud.

Olen reisil kuskil poolteist kuud ja eelarveks olen plaaninud ala 3000+ euri. Sellest summast ei tahaks küll jupiti ATM -idest võetuna obrokit maksta nii raha võtmise eest kui ka % summast. Olen sattunud Bankokis jama otsa kus üks tegelane arvas, et mina peaks teda ka toetama ja see oli küllaltki suure liikluse ning inimeste juuresolekul.

Tee Krediidipanga deebetkaart ning kaardi saamise ja järgmisel kuul on kõigist maailma automaatidest sularaha võtmisel teenustasu 0 eurot. Ega 10 euro kaupa ikka ei võta pidevalt, aga korraga näiteks kahe nädala jaoks raha võttes on elu ikkagi lihtsam kui kogu kuue nädala summat pidevalt kaasas kandes.

Nii suure summaga ringi liikudes sind pipragaas küll ei päästaks. Meelerahu ning turvalisus on see, mille eest automaadist raha võttes maksad, mitte obrok pangale. Arvesta see oma reisikuludesse sisse nagu bussipilet või hotellituba. Alati võib ju proovida kulude kokkuhoiu nimel jänest sõita või põõsa all magada. Iseasi, kas see on mõistlik.

Ise vedasin just Venezuelas kogu reisiraha sulas endaga kaasas (sest automaadist võttes saad ametliku kursiga täpselt poole vähem kohalikku raha) ning no ei olnud mõnus tunne. Kohe üldse ei olnud.

Pipragaas check in pagasis olen lennanud Aasiasse ja Lõuna-Ameerikasse ja tagasi ja probleeme ei ole olnud. Aga muidu täitsa nõus eelkõnelejatega, et sellise hulga sularaha kaasas tassimine ei ole kindlasti mõistlik.

Muretse moneybookers'i (vms) prepaid credit card - lae raha sinna peale