Põhja Horvaatia

Lendame sept algul Rijekasse. kuna Horvaatias esmakordselt siis kuhu poole tasuks hoida kui sooviks veeta perepuhkus mõnes väikses mereäärses linnas ca 100-150km raadiuses Rijekast ? ei tahaks turistilõksu sattuda ega ka päris metsa peittu. kõik head pakkumised teretulnud. võimalik ka sloveeniast läbi põigata.. tänan.

Kui Teil liikumine mingil põhjusel on piiratud 100-150 km-ga, siis soovitan Rovinj kanti. Saate teha päevatripi Pulasse ja Istria on üldse päris kaunis. Kui kannataks sõita poole rohkem, siis soovitaks ma juba pigem Zadari kanti. Mulle isiklikult meeldib Dalmaatsia rannik.

Me lendame ka sept algus rjekasse. Ja majutus on lennujaamast 11 km. Plaane vee pole kuhu minna ja mida teha seega hoian siin silma peal

Minule isiklikult jällegi meeldib Istria poolsaar ja Kvarneri laht rohkem kui Dalmaatsia rannik :) Olen siin sellest suht palju kirjutanud. Minu soovitused:

  • vôimalus jäädagi Krki saarele. Seal on palju toredaid väikseid mereäärseid linnakesi ja septembris on rahvahulk olematu ning hinnad madalamad. Vaata näiteks Krki linna, Baška (veits turistikam, aga saare parimate randadega), Vrbnik (veinipiirkond). Krkilt saab teha päevatrippe Cresi saarele, Opatijasse, Plitvice rahvusparki. -Opatija rivieral on palju armsaid väikseid linnakesi- külakesi. Opatija, Volosko, Lovran, Ičići jne. Neid kôiki ühendab kilomeetreid pikk jalutuspromenaad. Tegemist on Austria- Ungari aegse kuurortpiirkonnaga ja arhitektuur on ahhetama panev- uhked villad ja imeilusad pargid. Rannasoppe leiab nii privaatseid (kaljuseid) kui ka lastele sobivaid, restoranid ja kohvikud on imelised. Veidi mereäärest kôrvale liikudes vôib leida fantastilise vaate ja hea hinnaga (basseiniga) villasid rentimiseks. Jällegi saab teha päevatrippe teistesse poolsaare linnadesse nagu Rovinj ja Vrsar läänepool, kindlasti Plitvice rahvuspark (järved ja kosed) vôi môni saar. Isiklikult mulle meeldib ka Istria poolsaare sisemaa- mägilinnad nagu Grožnjan, Buje, Motovun, nö maailma väikseim linn Hum. Sealkandis on veiniistandused ja kohalikud väikesed gourmet söögikohad. Soovitan väga!!
  • Poolsaare lääneosas on rohkem Itaalia hôngu. Kindla peale minek on Rovinj- see linn on kôigile meeldinud. Sealkandis on kindlasti vaatamist väärt Limski kanal (fjord ja mereandide kasvandus, laevasôidud jms), saab pôigata üle piiri nii Sloveeniasse kui Itaaliasse. Istralandia, Horvaatia suurim veepark, mis lastele kindlasti meeldiks, asub ka sealkandis ja peaks septembri alguses veel avatud olema.
  • Lôunatipus leiab Pula tema kuulsa amfiteatriga, Kamenjaki rahvuspargi (puutumatu loodus, kôrged kaljud ja eraldatud rannasopid), vôimalik käia ka Brijuni rahvuspargis (Tito suveresidents). Oeh, ma tahaks nüüd autosse istuda ja sinnapoole sôita :)

Soovitaksin samuti soojalt Rovinjit. Rahulik ja idülliline, samas piisavalt tegevust ja kultuuri. Rijekale ja Porecile teeb kindlasti silmad ette. Kui eelistate suuremaid linnu siis Pulas on ka iseenesest mõnus, kuid võibolla kohati veidi kallim ja mitte nii rahulik.

On keegi Umag´isse sattunud? tundub väike ägeda vanalinnaga linn.. mõni rand seal läheda? teispool piiri Sloveenias kohe Piran, samuti paistab silma Googel Earthist omanäolise vanalinnaga..

Olen lyhidalt peatunud, minu jaoks ei olnud midagi erilist. Vanalinn ja mereääre promenaad on k6igil rannikuäärsetel linnadel, samas Umagis puudus see eriline sarm ja v6lu, mis on olemas Rovinjis v6i Opatijas. Pigem on oht, et see on suht turistikas koht- seal on palju suuri hotelle j aketihotelle, mida yldiselt Horvaatias väga ei ole. Palju tenniseväljakuid ja head tingimused, kohalik tennisepealinn :) Isiklikult ei soovitaks, aga samas ei ole kindaslti halb, Horvaatia rannikul on halba kohta raske leida :)

Mul hoopis teistlaadi küsimus. Kas Horvaatiasse minnes tuleks kaasa võtta kohaliku raha või saab enamikes kohtades hakkama kaardiga ja eurodega?

Tänavakaubanduses saab olenevalt müüjast ka eurodega, kuid soodsam on eurod kaasa võtta ja vahetada valuutavahetuspunktides kunadeks, neid on päris palju linnades turistipiirkondades ja ka hilja õhtul lahti. Samuti kohalikes pankades olen vahetanud. Siit pole mõtet küll osta kunasid. Enamikes poodides saab tavalise kaartiga maksta (deebet). Pangakaart ja sulas eurosid ja pole probleemi olnud nende mitmete kordade jooksul kui Horvaatiat külastanud.

100% nõus tahaksreisile kirjutatuga. Olen ka sarnaselt toimetanud juba mitu aastat Horvaatias puhates. Broneerin ööbimised alati läbi booking.com-i ja kui esimeses öömajas on olnud kirjas, et saab maksta ainult kohalikus ja sulas, siis selle summa olen võtnud kunades kaasa, et aega kokku hoida. Reeglina sab maksta kõikjal ka eurodes.

Kui mina eelmisel aastal Horvaatias käisin siis võtsin kaasa ainult kaardi ja eurod. Majutused olid broneeritud läbi booking. com-i. Maksta sai majutuse eest ainult sulas ning maksin täpselt selle summa eurodes, mis broneerimisel kirjas oli. Maksmisel ei tulnud mitte kunagi isegi teemaks, et peaksin maksma kunades. Sama oli ka restorane külastades. Ühe korra reisi jooksul juhtus, et õhtusööki ei õnnestunud maksta kaardiga, arve esitati kunades ning kui palusin, et kas on võimalik maksta eurodes siis seda ka võimaldati ning arve esitati uuesti eurodes. Väga sõbralik ja vastutulelik rahvas. Tegelikult läks ikka vaja natukene ka kohalikku raha suveniiride ostmiseks ning raha võtsin pangaautomaadist.

Täpselt nii on, ei ole vaja siin küll raha vahetama hakata

millised rannad on Istra poolsaarel kõige paremad snorgeldamiseks ja ujumiseks?

sai siis külastatud vihmast ja jahedavõitu Istria poolsaart sept teine nädal, ilmateade näitas Spliti kandis aga sooja ja kuiva. see ilm pigem vist erand mis järgnes põuas suvele.. tänu kesisele ilmale sai palju ringi liigutud. kes ülespoole Istrias satub soovitan külasta Sloveenia väikest linna Piran, väga lahe vanalinn, ei ole ära reostatatud turistipasa müüate poolt, väärikas kena ja hubane mereäärne linn! Itaalia Trieste - suurepärane shoppamise ja jalutamise piirkond. Horvaatia poolelt ikkagi kõik mereäärsed linnad on suht turistilõksud, ei jätnud nii sooja muljet kui naaberriigid. sisemaal kindlasti sõbralikum õhkkond. soovitan liikuda sööma jne sisemaale. mereäärde ainult ujuma või õhtul jalutama. Istralandia veepark on eriti hooajavälisel ajal suurepärane koht ! oli vähe rahvast ja palju tegemist.

Istria poolsaare väikelinnad enamus puhkuseks mõnusad. Ise olnud Pulas ja Rovinjs. Pulas veetsin enamus puhkuseajast ja täiesti võis rahule jääda. Head rannad, pluss päevakruiis Veneetsiasse. Samuti Sloveenia lähedal ja super ilusad koopad.