Poola transiitkoridor - ühekordne konvoi

https://vm.ee/et/uudised/eesti-kodanikud-kes-soovivad-poola-kaudu-eestisse-soita-andke-endast-kohe-teada

Leppega moodustatakse Balti riikide elanike sõidukitest humanitaarkolonn, mis eskorditakse läbi Poola territooriumi.

_Minister Reinsalu rõhutab, et Eestisse naasta soovivad kodanikud annaksid endast teada kuni homse, 16. märtsi _hommiku kella 8.00ni. Poola territooriumi hilisem läbimine pole enam võimalik.

Kiirustage!

Kuramuse vähe ikka antakse ette teada...

No selle etteteatamisajaga jõuab ka Hispaaniast stardipaika kohale, eriti arvestades meie "tripi-tänakuid".

Minister Reinsalu andis juba mitu päeva varem teada, võimalikult kiiresti tagasi pöörduda. Mina näen Poolast kolonnis liikumist võimalusena neile, kes on juba teel või jäänud piirile lõksu ja ootavad lahendust.

Sellest saab Balti kett vol 2 või Rail Baltic by road...

Huvitav, mis see suurusjärk olla võib? Mulle on kuskilt silma jäänud, et oma lähimate naabritega on selline koostöö ka eelnevalt toiminud. Slovakid ja leedukad on saanud liikuda.

Mu Läti tuttav kes ka seal lõksus on ütles, et see pidi koosnema kõigi kolme riigi kodanikest ja liikuma hakkab see esialgsetel andmetel kell 16 Poola aja järgi ja seal jagatakse ka veel autod gruppidesse, mitte kõik ei saa korraga tulema. Samas pidi valitsema paras infosulg ja teadmatus. Kusagil Läti meedias oli vist teema, et on võimalik, et poolakad veel mõtlevad ümber vahepeal.

Teatavasti on kolonnis 73 Eesti kodanikku - nii mikrobusside kui autodega.

Kas ikka veel ootavad Poolasse pääsemist?

Ringvaate laivi järgi ootavad jah. See väide oli äge, et baltlased takistavad poolakate liikumist Poola, kuna poolakad takistavad nende liikumist.

Kas keegi teab valgast Saab autoga läti sõita?

Valga linnapea kysis valga-valka lepet, kuid ei kuulnud, et seal mingi otsus oleks olnud.

Täna veel sai sõita, homsest ei tohiks enam saada? Ja lepe vist saadi nii, et ainult töölised võivad liikuda Valga-Valka.

Poolakad on alati m...d olnud (vabandust väljendi pärast, mõte jääb samaks).. Kiusasid nad meid enne schengit ja kiusavad ka nüüd. Pressiteade oli ennem, et Valga-Valka lastakse töötajaid erikorra alusel.