Poolas ööbimine

Tere

Olen leidnud infi Eestist minnes peale Varssavit olevate ööbimiskohtade koha aga oskab keegi ka enne Varssavit ilusat ja head kohta soovitada. Peamiselt huvitavad küll kämpingud aga kui keegi teab mõnda head ja mõistliku hinna eest külalistemaja või hostelit olen sellegi info üle õnnelik ja tänulik.

"enne Varssavit" on suhteliselt lai mõiste, hõlmates ca 400 km piirist linnani. Üldiselt on viimased kämpingukohad, mis otse tee äärde jäävad, Augustowis (sellest on ka siin foorumis kirjutatud). Kogu te eolatuses on vähemalt iga paarikümne kmn järel motelle (kohalikus keeles "zajazd"), hind ca 120 zlotti kahene tuba. Näiteks Ostrow Mazowiecka hotellid võib leida siit: http://www.eholiday.pl/noclegi-ostrow_mazowiecka-30875.html, kui leiad sealt sobiva, pane aadress GPSi ja sõida kohale. Kui kogemus pika otsa sõiduga puudub, siis sõida lihtsalt palju torust tuleb ja kui ära väsid, vali esimene teeäärne hotell, neid on seal iga 10-20 km järel.

Eelmine nädal tulin maršruudilt Tallinn- Elk (PL)- Katowice(PL)- Krakow(PL)- Zakopane(PL)- Karlova Sudanka(CZ)- Sassnitz(DE)- Stralsund(DE)- Druskininkai(LT)- Tallinn. Nagu ikka, kui puhkusele lähen, ei broneeri endale midagi ette. Nii ka seekord. Nii leiab uskumatult mõnusaid kohti, mida ei leia kuskilt bookingutest vmt.-st. Kokku olime 11 ööd erinevates hotellides ja ma kinnitan- ööbimisega Poolas, nagu ka varasematele reisikogemustele tuginedes mujal Euroopas, pole küll probleemi! Vähemasti siis, kui ei ole mingeid erinõudeid (a la väikeste lastega reisides vmt.). Endal oli küll ka telk varuvariandina kaasa võetud, kuid kordagi ei läinud seda vaja (nagu ka mitte ükski kord varem sarnastel reisidel). Võib- olla esimese korraga igal pool ei õnnestu vaba kohta leida. Zakopanes näiteks saime alles kolmandal katsel nõks enne keskööd ulualuse aga ega me ei otsinud kaua, saabusime sinna lihtsalt väga hilja. Kuna polnud Poolas ammu käinud, ehmatas hinna- kvaliteedi suhe. Ikka positiivselt- meil siin on inflatsioon euro tulles nii tõsise töö ära teinud, et ei oskagi enam ette kujutada, et öö igati normaalses hotellis vaikses kohas vaatega rõdult kaunile järvele koos tip-top hommikusöögiga kolmele inimesele kokku võib maksta 30 eurot (!). Suuremates kohtades on muidugi kallim aga Eesti inimest need hinnad küll ei kohuta:).

Ise olen Poolas alati nii öömaja leidnud, et lihtsalt möödasõites aknast välja vaadanud ning siis küsima läinud, kas vabu tube on. Seal küll ööbimisega probleemi ei ole. Iseasi on muidugi juuni/juuli, sel ajal abielluvad paljud ning poed on hotellides. Kui päris igast kohast ööbimist ei saa, siis igast teisest kohast saab siiski - seega pole ka siis probleemi. Ma ei tea, mis on sinu jaoks soodne, aga peale kesklinna on igalpool soodne. Ise olen kaks korda ööbinud lossi laadsetes hotellides, mõlemad korrad 20€/öö. Seega arvan, et kui vaatada kämpingulaadseid majutusvõimalusi, siis hinna osas küll probleeme tekkida ei tohiks .

Väga lahe ööbimiskoht oli kaks aastat tagasi Vigri Rahvuspargis. Ega nime küll kahjuks enam mäleta, aga seal oli kämpinguid päris palju, tuli ainult ringi tiirutada ja vaba kämp leida.

Kayafree, ilmselt pole hotellides poed, vaid peod :) Mina olen ööbinud sõna otseses mõttes poola pulmapeol. Kell oli palju ja meie teele jäi vähe asulaid. Siis äkki säras ees tuledes loss. Läksime hea õnne peale ja saime mõnusa odava toakese, ilmselt pulmakorraldaja tegi endale väikse "tipi" meie näol. Hommikusöök hiigelsuure pulmalaua taga, kõik peale meie ja koka alles magasid. Ümberringi heljusid vaikselt kümned õhupallid, ilmselt poola pulma lahutamatu disainielement. Võluv ja ebamaine kogemus. Pole ilmapeal Poolas öömaja ette bronninud, kunagi ei tea ju, kaugele jaksad seekord välja sõita.

Ilmselgelt tahtsin kirjutada peod :D

kui kellelgi on meeles mõni nimi ööbimiskoha kohta - Tallinnast minnes peale Warssavit - uuriks meeleldi. Kuna on endal kogemus, et ega nii lihtne see öömaja saamine seal teeääres pole, kui siin mõnedel reisisellidel on õnneks läinud. Teeksin meeleldi veidi eeluuringut :) Sõidame Warssavist Praha poole. Tänud ette!

Kas sõidad mööda E30? Ning kui kaugel peale Varssavit soovid ööbida? Ma pole sealpool ööbinud, aga kui sa infot ei leia, siis mina teen tavaliselt nii: vaatan google mapsist mis piirkonnad tee peale jäävad ning siis sisestan vastava piirkonna booking.com-i. Seal näitab ära, mis hotellid lähedal on. Viskasin korra pilgu peale ja umbes poole tee peal on nt selline koht: http://www.booking.com/hotel/pl/villa-montana-lubon.et.html?sid=4380894fdb491155691a66da1d8ecad6;dcid=1;checkin=2013-12-14;checkout=2013-12-15;srfid=35b9452961984922868720f3c8cc49b9bd9bd740X1 (2km maanteest). Võiksin aidata otsida, kui ütled, kus täpsemalt ööbida tahad.

Kui eespool kirjutasin, et igapool peale kesklinna on odav, siis pean nüüd oma sõnu sööma. Broneerisin just vanalinna kena apartmenti 34€/öö. Isegi meie mõistes Raekoja platsi ääres olid hotellid/apartmentid keskmiselt 50€/öö. Minuarust väga odav, arvestades veel et see kahe inimese hind. Lisaks broneerisin Poznani kaheinimese toa hinnaga 16€ öö/in koos hommikusöögiga. Eks loomulikult ole ka kalleid ja luksuslikke kohti, aga üldine hinnatase on ikka väga soodne.

perdone-le vaata www.hetmanski.pl või www.hotelfox.pl mõlemad on trassi ääres ennem Piotrkow Trybunalskit.

http://www.hotel-gorski.net/ Julgen soovitada, mitmeid kordi ise ööbinud, siiani rahul!

Infoks, hetkel on veel käimas Accorhotelsi sooduskampaania -40%, mille raames on täiesti võimalik jaanuaris-veebruaris broneerida tuba Varssavi kesklinna Ibises 25-30€ eest, Mercures ca 40€, kusjuures Mercure ja Novoteli hinnad sisaldavad hommikusööki kahele: http://www.accorhotels.com/gb/promotion/specials/crazyprices.shtml. 40% soodustuse saamiseks on Accori kliendikonto olemasolu, selle saab aga tasuta teha, kliendikontota on soodustus 30%.

suured tänud vastamast! Broneerisingi sinnasõidu juba ära ja millaski peaks broneerima ka tagasisõidu :) Nii on ikka kindlam.

Olen sattunud samuti kuskil 12 ajal öösel Poola hotelli Lublini kandis, kus toimus pulm. Pruudipärja mängimine käis just. Omanik andis võtme ja olles pikast sõidust väsinud ei pannud enam üldse seda möllu tähele. Hommikul viisime kohvrid autosse ja seejärel sööma. Noorikud olid väga üllatunud, sest nende teada keegi seal ei pidanud ööbima. Täitsa vabalt oleks võinud teha "külma arve!"

Tere. Sooviks infot Poolas ööbimiste kohta. Kas keegi see aasta ka käinud? Millised on hinnad teeäärsetes motellides/hotellides. Soov minna oma autoga Lõuna-Poolasse. Oodatud kõik huvitavad kohad ja soodsad ööbimiskohad jne...

Kõige soodsam, on suvaline metsatee,kus tõkkepuud ees pole. Telliskivi märki ei maksa tõsiselt võtta... Aastaid nii poolas ööbinud ja pole keegi paha sõna öelnud,kui ise kultuurselt käituda. Pigem kergitavad möödudes kaabut.

Hind sõltub piirkonnast, ise ööbisin 60 zloti ehk 17-18€ Varssavi-Berliini kiirtee juures, 10 km Saksa piirist. Tuba oli igati euro, millegi üle polnud nuriseda.

Telkida ei sooviks pigem hotell või motell, neid peaks seal teede ääres olema. 2007a. sai Poolas ka ööbitud, siis oli kahenetuba 200.-( eek)koos hommikusöögiga. Kindlasti nüüd kallimaks läinud.