Portugali 3 nädalaks- palun soovitusi

Minek juulis 3 nädalaks TLN-LIS-TLN. Lissabonist tahaks kohe edasi Madeirale lennata, aga kas on soovitusi, kui pikaks ajaks võiks jääda sinna, kas 10 ööd piisav või jõuab selle ajaga ammu kõik vaatamist väärivad kohad ja jõukohased matkarajad läbi käia? Minek perega, sh üks neljane laps. Ülejäänud aja avastaks Portugali mandriosa ehk Lissabonist lõunasse ja kui jõuab, ka Portosse. Seni käinud vaid Lissabonis ja Sintras, need jääks seekord vahele. Tänud vastajatele!

1
2

Madeiral 10 ööd piisav. Aga kui rahulikku elu nautida tahad siis võid muidugi ka kauemaks jääda.

NB! Ma ise läheks Madeirale muidu siis kui Eestis kehvem ilm. Et lihtsalt paremat kliimat nautida.

3
1

No läheks ise ka, aga kuna suuremad lapsed koolis, siis pole teist nii head aega pikemalt puhata:)

0
0

2 a. tagasi juulis olime 3 päeva Madriidi järel 1 nädala Madeiral. Nädalaga saime kõik enda jaoks olulisema sel hetkel tehtud. Meenuvad bussieksursioon saarel (kuna autorent oli Covidi-järgsel ajal liiga ülehinnatud), mingi lihtsam ja bussiga kättesaadav Levada / matkarada, 2 golfiväljakut, päevitamine-ujumine hotelli basseinis, "pealinn" Funchal ja Blandy`s veinikelder.

10 päevaga saad asja muidugi veel rahulikumalt võtta, aga ka nädalaga näeb liigse kiirustamiseta saare ära. Ainsa kiirustamisena või "positiivse stressina" sellest reisist meenub hoopis TAP Portugali Lissabon-Madriid 1-tunnine lend, kus saime juhuse tahtel business classi upgrade-i ja läks tõesti kiireks, et nii lühikese õhus oldud ajaga degusteerida ära pakutavad söögid-joogid, tutvuda filmivalikuga ja proovida veel tukkuda 180-kraadiseks voodiks alla käivas toolis - seda kõike ikka selle max 1 tunniga. Kusjuures kitsa kerega lennukis polnud voodiks käivadi toole ma varem Euroopas kohanudki.

3
1

Ma just olin perega 7 ööd ja meile jäi selgelt väheks sellest ajast Madeiral. Jõudsime vist enamvähem kõik "kohustuslikud" kohad läbi käia aga oli natuke liiga tormamine.

Ilma rendiautota ma seal olemist hästi ette ei kujuta.

Vedelemiseks aega ei jagunud.

Aga väga meeldis nii mulle endale kui ka 5 ja 7 aastasele lapsele.

1
1

Tegelikult ongi oktoober ja aprill minu hinnangul parimad ajad Madeira külastuseks, aga tegelikult seal tore muidugi aastaringi.

1
1

weltmann, äkki oskad majutuse osas soovitusi anda? Kuhu saare ossa võiks vaadata majutust?

0
1

Mina pole kyll weltmann, kuid soovitan ikkagi saare pealinnas öömaja leida.

2
1

Liigume kindlasti autoga, selles osas pole pealinnas majutumine oluline.

0
0

Vastasin privas

1
0

Enda kogemuse pealt ja auto olemasolu korral julgeks soovitada "The Views Oasis"

0
0

Olin Madeiral nädala, meie seltskonnas oli aktiivne tempo. Kõik mis soovisime, sai nähtud, aga kindlasti oleks veel mida vaadata olnud. Arvan, et 10 päeva on ideaalne. Ööbimist soovitan pealinna vaadata.

0
0

Meile meeldis Funchalis merevaatega junior sviit hotellis Allegro Madeira-Adults Only, koos h/s maksis kahele siis alla 100 eur /öö, aga see "adults only" hotelli nimes ilmselt välistab endiselt lastega pered, seega kahjuks ei sobi teile.

0
0

Minu ammune kogemus oli hotell Funchali keskuse lähistel. Hotell ise oli üsna tagasihoidlik, aga meeldis märksa rohkem kui linna äärtel asunud hotellide piirkond. Keset linna olid sa ikkagi osa kohapealsest elust ja tajusid sealset vaibi, hotellide rajoonis oli atmosfäär hoopis teine. Ehk polnud vahet kas oled Madeiral, Kanaaridel või Costa del Solis. Ehkki hotellid seal olid üldjuhul uuemad ja parema tasemega.

1
0

Madeira kaunis loodus on põhiline mida seal nautida. Matkarajad levadade ääres ei nõua erilist füüsilist pingutust ja osadest on ka kaunid vaated mägedele mida küll tihti varjab raja ääres kasvav võsa. Saare idaosas on matkarajad avatud vaadetega ookeanile ja on turistide lemmikkohaks kuigi mägise maastiku tõttu nõuab rohkem pingutamist. Paar kolm päeva võiks võtta ka rannapuhkuseks, näiteks Porto Monizis, ka saare idatipu lähedal on väike mõnus nannake, kuhu üleval mäel olevast parklast on pool kilomeerit jalutada.

Majutuse võtaks ka pealinna. Kusagil kaugemal ei ole õhtuti eriti midagi teha. Olenevalt kohast ega linna sõitmine seal nii lihtne ei olegi. Teed on saarel küll head, palju on ehitatud tunneleid, erinevalt Tenerifest, aga ikkagi on osad teed ja tänavad nii järskude tõusude, languste ja kurvidega , et mõnest suunast linna sõita on üksjagu vaevaline. Saar on väga mägine, nii et mu naise sõbranna kartis nii hullusti, et ei saanud pärast esimese päeva autosõitu öö otsa magada.

3
0

10 päeva täitsa paras võtta, siis ei pea tormama ja jõuab rahulikult saarele tiiru peale teha. Rendiauto tasub kindlasti võtta ise võtsime sellisest firmast FunchalCarHire.net, alla 10000 läbisõitnud ja 7 päevaks maksis rent 250 eur aprilli kuus. Auto anti üle lennujaamas ja tagasi andmine käis võti automati alla ja uksed lahti parklasse jättes, ei vaadanud keegi autot üle, ühtegi krediitkaarti ei soovitud.

Majutuse võtsime natukene maad Funchalist välja, kuid randa oli ligidal minna , suurde toidupoodi oli ligidal minna, väga head kalarestoranid olid ligi ja hind oli väga hea ja suur 3 toaline korter korraliku varustusega.

https://www.booking.com/hotel/pt/casa-branca-iv-by-travel-to-madeira.et.html?aid=318615&label=New_Portuguese_PT_EMEA_19114760665-af0L12hnsalS757lyOCkzwS634117837374%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atidsa-140566013065%3Alp9061552%3Ali%3Adec%3Adm%3Aag19114760665%3Acmp108540385&sid=7ebc39773b558e1f3707b29cedb08d15&dest_id=2535211;dest_type=hotel;dist=0;group_adults=3;group_children=0;hapos=1;hpos=1;no_rooms=1;req_adults=3;req_children=0;room1=A%2CA%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1699114475;srpvid=3d8f7230c7b102f9;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased