Pulmareis soojal maal

Hei!

Plaanis siis augusti alguses paarinädalasele pulmareisile minna - kuhugi ilusa sinise merega kanti, kus oleks midagi teha ka peal päevitamise - st näiteks sukelduma, snorgeldama, väike matk kuhugi loodusesse vms... Eelarve ei ole suur, tahaks hoida nii 10 000 per nägu.

Pmst vaatasin ise, et oleks võimalik saada RyanAir kaudu üsna soodsalt Marokosse või Kanaaridele - aga kas seal on augustis ka normaalne ilm ja kuidas seal hinnad jms on, ei ole kahjuks ise varem käinud. Ja kui juba minna, siis ööbiks kusagil hotellis ikka - ja siis ongi see küsimus, et millist kasutada?

Muidugi võib pakkuda ka mingeid muid sihtkohti, (Egiptus, Iisrael, vms), peaasi, et enamvähem võiks sellesse eelarvesse jääda...

What about Eesti? Marokos või Egiptuses jm. soojal maal on üsna põrgupalav siis.

Mida sinu abikaasa sinust mõtlema peab, kui juba pulmareisiga käib üks koonerdamine, odavlennufirmade otsimine ja nii edasi?

Ole ükskord mees ja tee pulmade puhul sihuke väljaminek, et lenda normaalsete lennufirmadega ja ööbi tärnidega hotellis. 10 000 per kärss pole ju mingi eelarve, eriti sellise soliidse sündmuse puhul.

Kas pakettreis poleks siiski mõttekam, kui eelarve eest palju saada tahaks? Ise sõitjad hoiavad peamiselt sellest kokku, et ööbivad odavates 2-3*hotellides, kuid teil ju pulmareis plaanis...

Ja 2 nädalat sellest kah hästi välja ei vea, kas lühem aga parem poleks mõttekam? Minu kui naisterahva arvamus on küll, et veidi enam luksust pole kunagi liiast :P. Mina soovitaks küll pulmareisiks Itaaliat. Seal paraku on august suur puhkuste hooaeg, kuid samas kus meie poolkeral poleks... Näiteks Lõuna-Itaalias Sorrento kant. Sealt saab laevadega teha retki Caprile, Ischiale, Positanosse, Napolisse... vist isegi Sitsiiliasse. Snorgeldada vist Vahemeres eriti mitte, kuigi täpselt ei tea ka. Võib võtta auto ja mööda Amalfi rannikut sõitleda, kauneid vaateid alla merele nautida.. Lisaks veel sületäite viisi ajalugu, kunsti ja arhitektuuri, hea vein, jalustrabav toit harilikes mitte väga kallites pizzeria'des ja trattoria'des, rannad on veidi järsud aga loodusliku (kuuma/külma) vulkaanilise mineraalvee pargid on vapustavad. Mida veel...? :) (Teised) suudlevad paarikesed igal võimalikul tänavanurgal ja muruplatsil. Inspiratsiooni kamaluga. :P Ei tea kas Napoli prahiprobleem on nüüd lahendatud. Napolisse lendab muidu kah odavfirmasid päris kindlasti kohe ja hotelli seal ehk ei soovitakski, kuid päris hubased on sealsed eraisikute Bed&Breakfast'id, neid leiab veebis tuhnides. Nt otsing "Bed & Breakfast Amalfi" või "Bed & Breakfast Napoli" või Bed & Breakfast Campania (viimane on Napolit ümbritsev maakond):

http://www.bedandbreakfast.com/amalfi-coast-campania.html

Siin on üks isegi basseiniga ja pruut, või kumb just ;), saab võtta kokandustunde ehtsalt itaallannalt! Pozzuoli asub Napoli suhtes umbes nagu Merivälja Tallinna suhtes ja on nt Sophia Loreni sünnilinnake. Otsepraamid Ischiale veeparkidesse sõitmiseks, näiteks, ja sealt saab kiirlaevadega juba edasi Caprile ja Sorrentosse, u 40 min kuni tunnike. http://www.giardiniposeidonterme.com/ita/poseidon.swf http://www.hotelmiramare.it/nostre_acque.asp

Itaalia veeb on üldse väga rikkalik - kõike on võimalik ette üles leida, isegi busside ja laevade sõiduplaane ja piletihindu. Kõik koos rikkaliku flashi ja muusikaga :D. Lõuna-Itaalia on ka veidi vaesem kant, seega (väljaspool Caprit) odavam ja külastajate üle ehk veidi tänulikum.

Kui Marokosse, siis kindlasti Essaouirasse. Kanaaridel pole nagu eriti midagi teha peale veinijoomise ja autoga natuke ringi kimamise :). Hispaania hotellid on vist ka ühed kõige maitsetumad, mida tean, tundub et arhitektuur ja sisustuskunst seal pärast araablasi lõppes ära :P. Ja arvukad inglased on ta nii põrgulikult kalliks ajanud. Egiptus on siis tõesti kõige kuumem, ka meri on soe nagu supp. Kuigi mina eriline kuumasõber pole, aga ma võin ka endale lubada päevavalges mitte väljuda - pole kuhugi kiiret! :)

to: tonlist See on täiesti vale suhtumine. Mis tähendab, et ole ükskord ka mees? On selgelt näha, et mees on mees kui praegusel ajal abiellumise ette võttis. Ega äsja abiellunutel reeglina ei ole raha jalaga segada ning kui seda juhtub ka olema, siis on kindlasti palju tarvilisemaid asju mille peale seda kulutada. 20 000 on eelarve ja seda peaksid kommentaatorid aktsepteerima. Eelarve väiksuse pealt küsija materdamine on madal, väga madal. Ning ega tärnidega hotellid ja lennufirmade klassifikatsioon ei tee pulmareisist pulmareisi.

Aga soovitused: Ma ühinen samuti eelkõnelejaga - Itaalia oleks ideaalne. Romantiline ja põnev koht. Samas omal käel minnes võib eelarve jääda pisut väikeseks. Võib-olla tõesti vaadata pakettreiside peale. Enda pulmareis oli samuti Itaaliasse ning siiamaani saab seda hea sõnaga meelde tuletada. Nii Sorrento kanti kui ka Aadria mere rannikut kui ka Toscanat jne. Sai palju telgitud ja rendiautoga Itaaliale tiir peale tehtud - ise jäime väga rahule, see oli täpselt see mida otsima läksima. Aga seis oli sama - mingi eelarvepiir oli ees, samas soov riiki näha oli kordades suurem kui ootused ööbimispaikade osas. Teine soovitus oleks kohe Itaaliast üle mere - Horvaatia. Kaunid rannad, kaunid paigad ja hinnatase tiba odavam. Seal ehk saab 10tuh EEK/inimene isegi hakkama, kuigi kindel pole. Sõltub kui palju eest lennupiletid saad - EA lendab ju sinna otse. Ükskõik kuidas otsustad, soovitan igatahes toredaid tulevasi mesinädalaid!

Horvaatia Ise pole ma Horvaatias käinud, aga olen sellest palju kiidusõnu kuulnud. Panen suveks sinna emale reisi kokku ja nt EasyJetiga saab TLL-London-Dubrovnik edasi-tagasi alla 4000 (tõsi, augustit ei vaadanud, huvitab juuni-juuli). Ööbimist leiab seal igas hinnaklassis. EA mingil põhjusel piletihindu hetkel ei näita.

Uurisin ning tõepoolest EA enam 2010 suvel Horvaatiasse ei lenda. Millest on muidugi siiralt kahju. Lõpetamise põhjuseks ikka seesama stamplause: "Kahjuks puudub tänase päeva seisuga piisav nõudlus Dubrovniku otselendude järele". Väidetavalt on olemas ka selline alternatiiv nagu Blue1 firmaga Helsingist, pidavat olema suhteliselt soodne. Lennud stardivad aprillist.

Kreeka ka superilus ja hindade poolest Itaaliaga suht võrdne. Sinnagi saab odavlennufirmadega:

  1. Easyjet Athens - Eleftherios Venizelos Airport Corfu - Ioannis Kapodistrias Airport [seasonal] Heraklion - Heraklion International Airport [seasonal] Mykonos - Mykonos Island National Airport [seasonal] Rhodes - Rhodes International Airport [seasonal] Santorini - Santorini (Thira) National Airport [seasonal] Thessaloniki - Makedonia Airport

  2. Ryanair Kos - Kos Island International Airport [begins 20 May] Rhodes - Rhodes International Airport, "Diagoras" [begins 20 May] Volos - International Airport of Central Greece [begins 20 May]

Arvesta kuidas tahad aga kahe nädalaseks pulmareisiks kui sa tahad veel sukelduma minna, on 20000 ikka häbematult vähe. Kodumajutus ei tuleks ikka nagu pulmareisil kõne allagi, siis edasi arvestades oleks sul kasulikum võtta juba pakettreis, selle saab kaheks nädalaks kahele nibin-nabin alla 20.- kuid siis on seal ainult hommikusöök, mis tähedab seda et 14 õhtut käite väljas söömas, korruta 14 umbes 30.- euriga. Sukeldumine ise maksab tavaliselt üle 1000.- ühele. Ja muidugi tahaks mõne jäätise ja lilleõie oma värskele abikaasale osta ja ehk nipet-näpet veel... Ja kui sa tähelepanid siis lõunasööki ma teile ei arvestanud, aga eelarve läks lõhki juba ammu.

Sattus just ette, et Toptours nt viib juulis-augustis otse Napolisse/Sorrentosse ja ühe inimese hind neil nt al u 9600 aga naistepäevani lubavad kuni 35% soodukat. http://www.toptours.ee/est/eripakkumised Hotellid 2 tk on natsa ebainspireerivad, kuid vast pilt, mis avaneb aknast välja vaadates, kompenseerib :). Itaalia hotellid polegi seest nii väga erilised, selline minimalistlik klassika Itaalia suurajastu 50ndate vaimus :). Kuid asja tasuks uurida... Pulmareis ei pea ju ka üks suur kohalejõudmise orgunnimise peavalu olema? http://www.toptours.ee/est/rannapuhkus/SorrentoNapoli/Hinnatabel

Meie kui käisime, siis soomlaste viimase hetkega, ohh sellest on aegu, ja kasutasime paketti ainult kohale saamiseks ja baasiks, st peatusime küll peamiselt antud hotellis, kuid tegime sealt retki ja vahepeal ööbisime omal käel mujal ka, 5-6000 eest ju võib lisa kulutada. Eelarvet ei mäleta, taskuraha ausalt öelda vist eriti ei olnudki tookord, kas võis olla 5000 kahe peale, ja hotellist saime ainult moosisaia hommikul :), muu söök omal käel, kuid lahele tegime ringi peale, veepargis käisime, veini ja limoncellot kohapeal ja kaasa ostsime ja mitu mõnusat söögikorda on kah meeles. Capri salat värske eheda pühvlimozzarellaga - mmmm kuidas sulab suus. Meil müüdav on nagu saapatald võrdluseks.

Muidu on jah Aadria meri ju tõesti ka väga ilus ja mõtlesin just täpselt ka Horvaatia, või isegi pigem Montenegro peale. Kuid kas seal pole natuke seda fenomeni nagu Eestiski, et kõik tahavad rikkaks kohe ja kiiresti ja siis tegelikult kvaliteedi suhtes nii odav polegi? :) Sorrento kandi plussiks on ka, et ta on veebis paremini "näha" ja ette planeeritav, ja vahemaad on just sellised mõnusad - pool tundi kuni tund kiirpaadil ja siuhti jälle uus koht. Suht nagu mööda Tallinna lahte laseks ringi Tallinna, Aegna, Kopli ja Naissaare vahet, tibake suurem skaala. Rongiga tunnike-poolteist vist Sorrentost Napolisse. Laevapiletid u 10EUR ringis, aeglastel praamidel 4-5. Veepargid u 25-40 EUR. Pizzalõik tänavalt 1.50eur, õhtusöök (korralik hõrk punavein, sinikarbid valges veinis vms, vahukoorega täidetud tuuletaskud shokolaadikastmes ja lõpetuseks pits kangemat) Sorrentos, mis nagu pole maailma odavaim koht muidu, oli vist u 200-250 kr per inimene. Isegi Capri tagatänavatel oli väga normaalse hinnaga mõnusaid koduseid trahtreid-söögikohti. Hommikusöögid on Itaalia hotellides nirud, saiaviil marmelaadiga, nad söövad õhtust hilja ja siis uuesti korralikult varast lõunat nii keskpäeva paiku. Ja kohv on espresso! :)

Itaalased on ka kole suuremeelsed ja galantsed - näitavad näpuga ette või viivad kättpidi kohale, ja kui veel natuke juttu teed kust oled jne (ja - oo, pulmareisil!) siis nt tasuta pitsike külma limoncellot toidukorra lõpetuseks jm tähelepanuavaldusi tuli üsna kergelt "maja poolt".

Türgi

Soovitaks kindlasti merd, päikest kuna meie Eesti on kliimas mis vajab akude laadimist. Aga kuna aeg lõunamaa jaoks palav , siis hoia mere ligidusse- põhjamaalane pole beduiin ! Olles palju rännanud, üllatas mind ikkagi eelmise suve Türgis käik, sest see oli lihtsalt mõnus oma läheduse tõttu. Riiast Istambuli südalinna max 5 tundi ( lennuk u 3 tundi, metroo 0.5 tundi lennujaamast kesklinna , hotell metroo lõpp-peatuses )! Tegevust ca 20 milj-linnas jätkub. Eriline oleks väljasõit Yalova thermalide juurde ( ca 10 km linnast )! Mine omal käel ja sa ei kahetse, sest nii sööte soola piisavalt ja elamusi elu lõpuni! Ei jää kaugele Kreeka, Bulgaaria ja Türgi on ise suur, ilus ja huvitav! SIC Transport toimib!

Aitäh kõigile asjalike kommentaaride eest. Olen nõus, et 20 000 pulmareisi peale pole teab mis ideaalne eelarve, aga ega see meil ainsaks reisiks elus ei jää. Ja eks pärast pulmi on vaja ka elada. Meie jaoks ei ole mingi probleem keskmisest vähesemaga hakkama saada - meile see isegi pigem meeldib.

Vaatasin praegu neid TopToursi soodustusi ja silma jäid Kreeta ja Napoli. Mis nendest kohtadest arvate?

Kreeta on väga mõnus. Kohapealsete hindade poolest on need kaks sihtkohta üsna sarnased. Kreetal on minu meelest midagi igale maitsele - ajaloolised varemed, mõnusad veepargid, Samaria mäekuru, ilus roosa liivaga rand. Üleüldse on Kreetal väga ilus maastik, toredad inimesed ja huvitav kultuur.

Ettevaatust, sest Napoli ise on kõike muud, kui ilus, sest prügiprobleemi ei ole lahendatud (mafia) ning prügimäed ummistavad linnatänavaid. Kui pakkumises oleks Amalfi rannik, siis see oleks super. Kahjuks pakub Toptours Napoli linnahotelle.

Kreeta on väga ilus ning romantiline. Augustis on seal tõesti väga palav ning soe, kuid peaksite oma eelarve sisse ära mahtuma. Tõsi, 2 nädalat ilmselt mitte.

Ei ole Toptoursil Napoli linnahotellid, mõlemad on hoopis eemal! (vaadake konkreetseid aadresse) Ja prügimäed vaevalt Napoli vanalinnas on või, anyway, Napoli polegi peamine vaid pigem, kuhu kõik sealt pääseb!

Kreekas minu arust pole toit nii hea kui Itaalias, v.a. salatid, ja vein on hoopis... on keegi kunagi kuulnud HEAst Kreeka veinist? :) Pealegi on Kreekasse mõnus minna hiljem rannapuhkuseks, Itaaliasse, st Amalfi kanti, vist lastega nt ja lihtsalt lebotama eriti ei lähe.

Pulmareisiks sobib väga hästi Korfu väga romantiline saar. Ja hinnad võrreldes teiste saartega ja mandriga tunduvalt odavamad(söök, autorent).

Kanaaridel ja Marokos on raudselt sel ajal hea ilm. Itaalia on hea valik pulmareisiks ja Sorrento kant super ilus! Samas Kanaarid on ka ok valik pulmareisiks ja Hispaania hotellide seast leiab ka pärleid 2-3 tärniste seast, soovitan ainult eeltööd internetis teha. a'la virtualtourist jne Kanaarid on kõik, mis sul pulmareisiks vaja on: palmid, ookeaan, hea kliima ja mis peamine puhas! (Egiptusesse ma pulmareisile ei läheks, kui siis Niiluse kruiisile, aga see juba teine hinnaklass)

Kanaaridel 1 inimene 10 000 EEKiga, 2 nädalat (sh. lennupiletid, söök, majutus, meelelahutus) ilmselt siiski ära ei ela, see pigem 1 nädala hind kuna söögid on samas hinnas mis siin ning enamik majutuskohtades ongi apartmendid kus söögid ise tuleb osta. Restoranide hulgast võib leida pärle, kuid needki pole väga odavad ning igasugused sukeldumised, snorgeldamised ja üldse merereisid on üsna kallid. Kliima see eest on meeldiv ja loodus ilus. Aga kuna suvel on mandril siiski ka odavamaid kohti (nt. Hispaani mandriosa), kus sama soe ja ilus siis Kanaaridele jõuab ka hiljem kui rohkem raha on kogunenud.

20k eest saaks päris korraliku eesti tuuri normaalsetes hotellides. Saaremaa, Pärnumaa(Läti suunas),Põlvamaa, Otepää-Võru, Valgamaa, Mustvee kant, Ida-Virumaa, Võsu ja lõpetaks ntx Radissonis Spa paketiga. Eelduseks oleks muidugi auto olemasolu, kuid saab ka bussidega/rongiga hakkama. Loomulikult nõuab see suurt eeltööd, et reis 100% õnnestuks, kuna see eesti värk on teada aga mina üritaks, seda enam, et sellise pulmareisi käigus võib kohata ka neid tuttavaid, kes pulmas ei käinud.

Oh jätke juba see isamaalisus... Katsuge teeninduse temperatuuri Eestis natukegi tõsta, et paar välisturisti juurde saada, ja mitte viimases hädas kaasmaalasi lüpsta. Eesti peaks olema nähtud otsast lõpuni põhikooli lõpuks.

Egiptusse ei pea jah tulema pulmareisile (küll hiljem tulete nagunii ;) ), saati augustikuus, kuid puhtalt põhimõtte pärast võiks Egiptust küll pulmareisiks just vastupidi väga soovitada. Kuna ilmselt saate oma raha eest endile siin umbes 2 x rohkem luksust lubada, kui kus iganes mujal, nautida tõeliselt värsket toitu peenraha eest ning vapustavalt head teenindust - kui ei taha, ei olegi nädala jooksul voodist tõusta vaja. Sest kuigi Euroopa hotellides on teenindus muidugi üldjuhul viisakas, siis kuskil ei saa te nii vähese eest selliseid ekstraid, millest pealegi suur osa tuleb puhtalt soojast südamest teie rõõmustamiseks (ja märksa vähem tipi tõttu). Teeninduspüüdlikkusest, mis on siinse kultuuri osa. Isegi tänavakingsepp saab siin endale lubada, et talle tuuakse ta teeklaas kandikul kätte, 5 x päevas, sest siin kandis on sellise teeninduse pakkumise ja tarbimise harjumus, ja see ei maksa palju. Kanaaridel kunagi oma elu esimesel rannareisil käies ma ei näinud nädala jooksul ühtki teenindajat hotellis, peale adminni receptionis! Egiptuses kõneleb teiega päeva jooksul vähemalt u 10 inimest, sh uksehoidja ja turvamees, kes kõik ütlevad tere särava naeratusega ja pärivad kas kõik on ikka korras, parimates hotellides ms väga diskreetselt (mitte-pealetükkivalt). Mustust ei pea linna peale vaatama minema, kui seda ei soovi - te ei käi ju ka Eestis laupäeviti oma kodulinna servatänavaid kammimas ja imetlemas neid solgiauke ja prügimägesid seal majade tagahoovides? Punane Meri on kordades puhtam kui Läänemeri ja hotelli lilleliselt territooriumilt ei pea väljuma, kui ollakse mesinädalaid veetmas.

Nt nädal sellises kenakeses 4* butiikhotellis maksis käesoleval hooajal u 7000 kr ringis, popimatel nädalatel u 10 000. http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/3e/cd/3e/the-room.jpg http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/28/70/8f/vista-dal-balconcino.jpg http://www.tripadvisor.com/LocationPhotos-g297555-d889766-w12-Oriental_Rivoli_Hotel-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html#19427469õ

Kes suuremat luksust soovib, siis nädalake mesinädalatele spetsialiseerunud Sandalsi hotellides Kariibidel maksab alates u 25 000 krooni kahele. Ilma lennupiletiteta! (vähemalt teist sama palju juurde).

Nädalake Four Seasonsis Sharmis, kus isegi juhuslik kärbes mööda lennates ütleks tere ja et kas kõik on ikka hästi, ja et ega te room service'ilt juhuslikult midagi ei vaja, ja lendaks ruumist välja suurema viisakuse huvides, selg ees, (kuigi te ei näe seal kärbest ega sääske), nt 2009 detembris maksis 23 000 ühele. Koos lennupiletitega Tallinnast ja FS meet&greet limoga (OK limo on lihtsalt mersu aga ikkagi) lennuväljal teid ootamas. http://www.fourseasons.com/sharmelsheikh/weddings/honeymoon.html http://www.fourseasons.com/image_library/SHA/custom_sizes/SHA_071_616x493.jpg FS on BB baasil, süüa tasub pigem väljas, kus see ei maksa midagi, kuid puhtalt superteeninduse nautimiseks vägagi soovitatav.

Gurmaanidele võib-olla siis nädalake Royal Savoy's (nr 1 hotelliks Sharmis hinnatav), Ultra AI paketiga, mis sisaldab piiramatult nii kohalikku kui importalkoholi ja võimalust õhtust süüa mitte ainult rootsi lauas vaid ka Soho väljaku umbes neljas erinevas väga heas a la carte restoranis... ja umbes sama paljudes hotellis endas, 2010 aprillis maksab 22 000 ühele, kuid pakkumisi leiab alates 17 000 kr-st. Savoyl on mesinädalateks just uued mullivannidega sviidid valmimas ja arvukad üllatused noorpaarile on enam-vähem garanteeritud. Harilik nädal Savoys maksab u 12 000, pole ka viga, muide, kui nii palju süüa ja juua ei taha. http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/21/54/27/super-confortable.jpg

Veel parem - kui ei lähe pulmareisile, siis minge sõpruskonnaga, võtke terve Savoy villa koos personaalse teenindaja ja/või kokaga. Alates u 25 000 kr öö 6-le ei olegi ju nii kallis superluksuse eest. Mitte kohutavalt millegi erilise ja "seninägematu" kogemiseks, mille najal end pärast kodus paremini tunda, vaid lihtsalt puhkuseks ja nautimiseks. Nt Villa Aswan: http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/21/54/6b/salle-a-manger-villa.jpg http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/21/54/6e/chambre-principale-villa.jpg

Jne jne.

Kuid juba ütlesin et antud juhul ma ka Egiptust ei soovita, küll jõuate tulla. Itaaliat soovitan Kreeka ja Hisp/Kanaaride ees sellepärast, et ta pole nii pakett/rannareisilik. Ja kõik on tõesti kõige parem, mis iganes aspekt puhkusest, isegi tagasihoidliku eelarve juures.

See pikk jutt on tore ja informatiivne v.a. üks väide, mis puudutab ekstraid, mis tulevad soojast südamest meie rõõmustamiseks. Nii palju, kui mina olen euroopalikust kultuuriruumist väljas olevates riikides käinud ja teenindusest aru saanud, on see puhtalt tipipõhine (arusaadav, sest tip moodustab suure osa tennindajate sissetulekust). Soe süda ja meie rõõmustamine hajub ilma tipita paari päeva jooksul ja seda terve hotellipersonali lõikes - info liigub hästi.

Lisaks üsks isiklik aspekt ka minu poolt. Kuna hindan puhkuse ajal rahu ja omade plaanide elluviimise vabadust, siis käib selline "liighoolitsev" teenindus mulle mõnikord tõsiselt närvidele. OK mõnele see võib-olla meeldib, kuid minusugusele külmale mühaklikule eesti matsile mitte.