Pulmareisile USAsse?

Hei

Otsime pulmareisi sihtkohta septembris ja mõlemale meeldib väga USA, nt New York ja San Fransisco tunduvad hüpoteetiliselt lahedad. Samas on need vist üsna kallid piirkonnad, meie eelarve on ca 2000 euri (äärmisel juhul 3000) kokku ning umbes nädalakese võiks ikka puhata (ja ideaalis mitte väga hullus hostelis, vaid pigem hotellis või külaliskorteris).
Soovime mitmekülgset reisi, kus oleks nii kultuuri, lõbutsemist, huvitavate kohtade avastamist. Ei pea tingimata olema USA, vaid võib olla ka mõni muu mitteklišeelik sihtkoht mesinädalateks, ehk oskate midagi ägedat soovitada, kuhu selle eelarve eest oleks võimalik minna?

Septembris minge Sardiiniasse.
Selle eelarvega elab mõnusasti ära.

Kui kokkuhoidlik olla ja lennupiletid soodukaga osta, siis USA täitsa võimalik. Mõni päev tagasi näiteks oli pakkumine New Yorki SASiga ca 300 eur edasi-tagasi. Võite mõelda ka nt Vahemere või Kariibi kruiisile minemise peale :)

Aitäh heade soovituste eest :)

Jäin korra mõtlema ka Lõuna-Prantsusmaa peale, mõnda veiniistandust oleks tore nt külastada :)

Kui teil on veel soovitusi, siis olen suur kõrv :)

USA eelarvest - 2000 euroga elate ilusti nädala ära ja võib-olla jääb ehk ülegi. 3000 võimaldab juba kaks nädalat puhata või nädalakese juba kallima kategooria hotellides mitte eriti koonerdades.

Minu järgmise väljaspool suurlinnu ja turistilõkse USA reisi eelarve on kogemustele tuginedes lühidalt järgmine (11 ööd kohapeal, 2 inimest):
Lennukipiletid Tallinnast - 800 eur
Hotellid (3* ja 4*, 11 ööd) - kokku 600 eur
Auto (11 ööpäeva) - 300 eur
Söök kahele + bensiin + muud kulud - max 100 eur / päev

Kokku ca 2800 raha. Kokkuhoidmisvõimalusi sealjuures oleks siin ja seal päris mitmeid.

SF ja NY asemel võib kaaluda pigem Floridat. On võimalik ka lihtsalt päev otsa rannas lesida ja teineteise seltskonnast mõnu tunda. Hea hinna puhul võib Florida puhkuse kombineerida ka mõne lühema Kariibi mere kruiisiga.

Pmst on 2000-3000 rahaga võimalik sõita juba maailma otsa. Alles oli siin Austraalia ja Uus-Meremaa lennupiletite pakkumine 600-650 rahaga. Minge tundke ennast mõnusalt kus iganes! Palju õnne ka!

Puhtalt enda eelistuse järgi valiks roadtripi California rannikut pidi. 


Rahvuspargid, suuremad ja väiksemad linnad, ookean ja rand - kõik jäävad haardeulatusse.

USA eelarve 2000€/2in/1ndl on napp ja stressi tekitav. Ma olen keskmiselt arvestanud ca 150€/in/päev, lisaks meelelahutus ja söömine. 


Sõltuvalt aastaajast soovitaks pigem Lõuna-Prantsusmaad või Itaaliat. Võrreldes üle ookeani reisiga on kohale jõudmise ajakulu väiksem ja kindlasti leiab ka nendes riikides romantilisi külakesi ja põnevat ajaveetmist.

Ma läheks ka pigem Lõuna-Euroopasse kui kallitesse USA linnadesse. Saab sama raha eest ennast oluliselt mõnusamalt tunda.

Eelpool mainitud 600 dollarit 11 öö eest ei ole kuigi kasulik info, arvestades, et teemaalgataja soovis minna NYCi või SFi. Manhattanil on septembris Holiday Inn tasemega kohad vähemalt 120 eurot öö, mis teeks juba odavama otsa majutuse hinnaks ca 850 eurot. Mesinädalatel tahaks aga vast midagi paremat, seega alla 150 euro öö ei tasuks üldse kaaluda. SF on kallim. Lisa juurde lennukipiletid ca 500 EUR ühele (sobival ajal ei pruugi neid SAS 300-euroseid saada olla) ja ongi juba ligi 2K täis.

Majutus on jah nendes linnades roppkallis - 700 nädal aega tagasihoidlikus hostelis.

Ilmselt saaks selle eelarvega hakkama, aga tahaks reisi ka nautida, mitte igat senti lugeda. 3000 eest võiks ikka normaalne puhkus olla. Küsimus on aga sihtkohas, mis pakuks elamust :) praeguseks on tegelikult juba mitu head ideed pakutud :)

Nagu ma kirjutasin, mina ei soovitaks mesinädalateks mingil juhul suurlinnu. Milleks minna vbl elu meeldivaimal nädalal inimeste ja turistide vahele tänavatele trügima? NY ja SF on tõesti mõttetult kallid ja mõlemad kohad võib suure kultuurihuvi korral jätta edaspidiseks. Olles mõlemas käinud, ei pühendaks mina isiklikult kummagile üle paari päeva.

Aga hinnanäitena pakuks siis sellise kiirelt 10 minutiga otsitud alternatiivse variandi suvaliste septembri kuupäevadega Floridasse:

06.09 - 14.09
Lend Tallinn-Fort Lauderdale, Norwegian- 367 eur / in, kokku 734
Hotell Fort Lauderdale's - rannahotell 3* Plunge Beach Hotel, ocean view suite, 4 ööd - 440 eur
Hotell Orlandos - apartment 4* Marriott Grande Vista's, 4 ööd - 345 eur
Auto - kabriolett Ford Mustang vms, Alamo, 8 päeva - 345 eur

Kohustuslikud kulud kokku: 1864 eur ja seda absoluutselt mitte kokku hoides. Söök ja vaatamisväärsused ja kütus on lisaks, aga kuna tegemist oleks pulmareisiga, kus eelkõige on oluline teineteise seltskond, vaevalt need 8 päeva puhul väga olulised summad oleks.Nädalase reisi puhul arvestage ka ajavahest tulenevate muredega. Et kas sobib ja kui kiiresti organism uue ajaga harjub. Mina nädalase reisi puhul üle 3-4 tunnist ajavahet ei planeeriks. Teil kulub ainuüksi USA lennule päev ja teine tagasi. Kui siis veel kohanemine ka võtta, on kolm päeva kadunud. 

Eks see ajavahe ole iga inimese puhul individuaalne, aga mul USAsse mineku ja tulekuga pole mingeid probleeme. Mina olen enda jaoks lahenduse leidnud selles, et kuna sinnapoole on lend päeval ja kohalejõudmine enamasti õhtul või õhtpoolikul, siis ei tohiks lennukis eriti magada ja/või kohalejõudes kohe voodisse tormata. Minnes magama mitte enne kui ca 23 sealse aja järgi tõusen mina järgmisel hommikul igasuguste probleemideta ja rohkem ajavahele isegi ei mõtle. Tagasitulles on lennul vastupidi - kuna lend on suures osas öine ja saabumine Euroopasse (vara)hommikul, siis tuleb lennukis (ja vahepeatustes) magada nii palju kui võimalik. Ja kohalejõudes on kõik jälle ok.

Minu enda unistuseks oleks reis Tusheti. Teatavasti on see tee sõidetav maist septembri lõpuni ja on üheks maailma kümnest kõige ohtlikumast teest. Seda muidugi sadude ajal. Suvel õnneks tavaliselt ei saja. Tee sinna pole mitte kõige ohtlikum ja ükski kohalik maasturijuht ei lähe sellele reisile ehku peale. Kuid see mis seal avaneb on vaatamist väärt. Suhteliselt vähesed eurooplased on selle koha enda jaoks juba avastanud. Enne või peale reisi Tusheti ööbiks veinimõisas Chateau Mere ja maitseks nende restoranis tõeliselt head veini. Siis oleksin mõned päevad armastuse linnas Sighnaghi ja kindlasti võiks ööbida Phasant's tearsi hotellis. Kus mujal maailmas saab juua veini, mis on valmistatud 80 kõige vanema viinamarja sordi marjadest? Siis reisiks edasi David Garejasse ning Kazbegi ja Borjomi, Vardžiasse ning Svanetiasse. Sealt edasi Batumi ja Adjaria jne. Aga igaüks otsib oma ja see on üks võimalikest plaanidest, mis on mõne lennutunni kauguse kus kohtute maailma ühe kõige sõbralikuma ja külalislahkema rahvaga.  Kui vaja saab ka kontakte jagada.