Puuviljad Tais

Soov oleks erinevaid eksootilisi puuvilju osta ja proovida. Aga viimati paar päeva tagasi Bangkokis olles ei näinud suurt midagi.

Kas keegi teab kust Bangkokis ja Koh Chang'il võiks osta igasuguseid eksootilisi puuvilju?

Koh Changile ei soovita üldse minna, pole seal suurt midagi teha ja venekeelne seltskond on ka suht segavaks faktoriks. Ja kui minek, siis kindlasti peab ettevaatlik olema mopeedi rendil, pidurid ja rehvid peavad olema korralikud ning kiirusega ei tasu liialdada. Ja kui imeasju otsid, siis ilmselt ööturult.

Tavalisi turgusid tuleb otsida, kus kohalikud käivad. Tais olles spetsiaalselt läksin turule aint phangani saarel ja seal oli kõiksugu vilju olemas mis hing ihaldas.

Bangkokis on palju puu- ja juurviljaturge, tuleb lasta end hommikusel ajal tuk tukiga lähemale turule sõidutada ja puuviljalette peaks ju ka igal pool tänavatel olema. Turul valik suur ja muidugi saad näiteks kilo mangosid selle raha eest mis tänavaletist ostes ühe eest maksad. Changil on ainult väikesed puuviljade müügikohad ja ega seal valikut eriti ei olegi. Aprilli algul olid White Sand Beachil ainult banaanid, mandariinid, arbuusid, mangod, rambutanid ja mõned veel, sest enamus puuvilju tuuakse mandrilt ja need on suhteliselt kallid.

Punkel - vähemalt 2 aasta eest oli Koh Chang täisti ok, eriti kui võrrelda muude turistikatega Thaimaal. Venelasi jätkub igale poole ning selle kohta oli siin eraldi teema.

Puuvili, mida tasub proovida, on DURIAN, kuid tasub võtta viiluke kohe müügikohal, sest enamusse hotellidesse on selle viimine keelatud. Maitse on hea, aga lõhn on jube. White Sand Beach on tihedama asustusega, sealt kindlasti leiab puuviljaga kauplejaid.

Keegi ei soovita Pattaya´ sse minna, keegi Koh Changi saarele. Küsimus: kuhu siis Tais minna? Aga võib-olla polegi vaja enam Eestist kaugemale minna?

msander, see aasta veebruaris oli mulle küll juba häiriv. marko64, väidetavalt Lanta ja Samui on veel ok. Aga üldiselt on vist Tai juba sellise piiri peal, mis hakkab nn tavaturismiks kätte ära minema. Ise plaanin järgmine aasta taas Vietnami minna, Mui Ne mulle meeldis, eks järgmine kord vaatab muid kohti veel. Tulles tagasi soovituse juurde - Puhka eestis, siis jah tõesti on eestis kohti, kus tasub oma 2-3 nädalast puhkust veeta. Terve Peipsi äärne piirkond, Loksalt NarvaJõesuuni, miks mitte Võru metsad(tahaks tegelikult nädalakese Rõuges veeta) ja Pärnu lahe piirkond ja sealt edasi läänemaale ning saartele, ilmselt mitmeks aastaks tegemist, mine või nädalavahetuseks Kaberneeme kämpasse :P Ja et teemast väga mööda ei paneks, siis duriani ma ei soovitaks, seda jubedat krooksu, mis sealt hiljem tulema hakkab saab võrrelda kõige jubedama pohmaka krooksuga, pigem mango shakeks.

Mul küll ei olnud durianist krooksu:) Ei tea, kas durian just mu elu parim maitseelamus oleks, aga ära proovida soovitaks kindlasti.

Veel mangostan (inglise k mangosteen) ja jackfruit (eesti keeles pidavat olema jaka) - minu vaieldamatud lemmikud.

Ei tea, kuidas BKKs ja Lõuna-Tais, aga Chiang Mais ei olnud märtsis puuviljavalik eriti muljetavaldav. Rambutanid olid täiesti maitsetud - toored. Mangode kohta öeldi, et pole hooaeg ja olemasolevad on Filipiinidelt sisse toodud (maitsvad olid need sellele vaatamata). Küll oli seal maasikahooeg.

Oi, duriani tasub kindlasti proovida! Maitseelamus on komplekt sõnnikust, meest ja küüslaugust. Krooksud on ka vastavad. Mango on kah ...mmmm.

Ülimaitsvat ananassi oli Bangokis küll igal sammul. Maasikatele ja vist ka ananassile raputati peale huvitavat curry-suhkrusegu, mis puuviljalt kohe mõtte õllele viis.

Pattayalt jäi meelde ka jääkastist võetud värskelt pressitud mandariinimahl, mida plastpudelites ja kõrrega koos igal pool tänavatel müüdi. Vist 20 bahti oli. Mõnus värskendus.

Kui otsid eksootikat, siis mine Kambodžasse, seal oli mitmel pool busside peatuskohtades müügil tuutusid grillitud putukatega.

Venelasi oli. Aga minu jaoks olid küll nii Koh Chang, kui Pattaya täitsa ok talvel puhkuseks.

Thyself, Phangani saar jääb Phuketi kanti, homme hoopis sõit Koh Changile. Eks saab siis näha mida pakuvad. Täna aga siin Kambodžas Battam Bangis olles võis puuviljade osas kreepsu saada... Kilo banaani eest taheti 6 ja pool dollarit, viinamarjad maksid 8 dollarit kg, jäid kõik ostmata ja ei julgenud muid hindu enam üldse küsidagi :D

Lobster, jah Bangkokis oli küll puuvilja lette, kuid midagi väga eksootilist silma ei torganud. Mõned asjad said vaid ostetud, nagu cashew nut'i õun (või kuidas seda nüüd nimetadagi), rambutan ja mangosteen. Tavalisi mangosid oli jalaga segada, banaane ja ananasse. Tahtsin aga midagi erilisemat proovida.

Ehk on puuviljade vähesus praegu tingitud kuiva perioodi hooajast... ei tea... igatahes midagi rohkemat turul silma ei hakanud.

prox, Putukad vast juba liigne eksootika, krokodill ja uss olid eksootika osas ülimaitsvad. Kindlasti jään neid igatsema pärast reisi :)

kadriin - ehk näed liiga "valge" välja või on kauplemisoskus natuke vajaka? :p Kindlasti ei peaks kuskil viljade eest niipalju maksma:)

Ma soovitaks algatuseks käia mõne suure kaubamaja või Tesco Lotuse puuviljaletis. Seal saab päris hea ülevaate sellest, mis on mis. Reeglina on seal inglisekeelsed sildid puuviljade nimetustega ka olemas. Sortiment on igati lai ja peaaegu kõik, mida kasvatatakse (mis kasvab), on ka müügil. Kui on soov justnimelt turult osta, teate vähemalt, mida võtta ja mis see kraam umbes maksab. Tihti ongi kõige soodsamad hinnad ja parim valik just suurtes poodides.

Tänapäeval on naiivne arvata, et turumüüja on kõik selle, mida ta müüb, hommikul oma puult või peenralt noppinud. Olen ise Tais korduvalt näinud, kuidas Macros (kohalik väikehulgiladu)laaditi pick-up puuvilju täis ja hiljem sõideti mööda tänavaid ning müüdi kraam turistidele maha. Sealjuures on Macro hinnatase Tesco Lotusega ligilähedane. Umbes sama on meil ju ka. Vähesed keskturu müüjad on ise aednikud või põllumehed.

thyself, no ma pole miski proff kauplemisspets, aga kaubelda seal Battambangi turul igatahes ei andnud. Müüja ei olnud üldse huvitatud kui avaldasin arvamust et liiga kallis. Kambodžas Siem Riepis oldi palju aktiivsemad ja sooviti iga hinna eest, et neilt ostaksid :)

Mis nüüd puutub Koh Changi, siis tundb, et aprilli algul suuremat sortimenti eksootilistest puuviljadest oodata ei maksagi. Ei näinud siin saarel ka mina praegu midagi rohkem erilisemat. Koh Changilt ostsin suurepäraseid ananasse, megasuured ja ülimahlased; arbuusid samuti imehead ning väiksed nunnud banaanid meeldisid. Duriane müüakse ka, aga seda osta ei taha :D