trip-krainetrip-ukraine-dark
Raha Horvaatias

Sõidan reisifirmaga Horvaatiasse. Hommiku-ja õhtusöögid on hinna sees. Palju peaks raha võtma umbes nädalaseks sealviibimiseks nii et saaks piisavalt ringi vaadata, mõne meene kaasa osta ja ennast hästi tunda? Kas Horvaatia hinnad jäävad meie hindadega samale tasandile või erinevad oluliselt?

No arvesta sellega, et hinnatase suht sama mis Eestis - ka väljas süües. Lisaks muuseumid ja muud väljanäitused ;) Pigem võta natuke rohkem kaasa, kui et kohapeal puudu jääb, alati saab tagasitulles eesti rahaks tagasi vahetada.

Dubrovnik on kallis, muidu on hinnad suhteliselt mõistlikud. Õllepudeli pant moodustab kolmandiku õlle hinnast.

väljas söömine minu hinnangul pisut kallim kui meil.

mina käisin kaaslasega Kahekesi Horvaatias. Vahetasime kokku 2750 Kunat ja 450 Eurot. Selle eest maksime elamise kinni, käisime eksukursioonidel, ostsime kütust, sõime korralikult(enamasti tegime ise endale süüa, kuid kaks korda käisime restoranis ja 3 korda jõime kokteile), saime ostetud meeneid (shokolaadi, hunnik meeneid sõpradele jne )ning käisime söömas austreid. Tagasi tulles ostsime Dubrovniku lennujaamast alkoholi (Captain Morgan mega odav seal, liitrine maksis miski 13 EURi). koju naastes oli alles 420 kunat ja 40 Eurot. Otsusta ise, palju sul vaja kaasa võtta on. Meie olime Horvaatias üks nädal.

Sularaha Horvaatiasse

Plaan minna juba laupäeval Horvaatiasse ja olla seal 9 päeva. Kui palju võtta kaasa kunasid ja kuivõrd eurosid? Ööbimised broneeritud booking.com kaudu, ööbimiste eest peaks saama maksta eurodes, kuna broneeringud näitavad hindu eurodes. Kuid kui palju arvestada raha kohapeal kulutamiseks? Kuivõrd saab maksta kaardiga ja kuidas nad suhtuvad eurodesse või eelistavad ikka kohalikku raha? Läheme perega, seega rahaliselt arvestame nelja inimesega.

Olen Trip.ee-st vastavat teemat põhjalikult uurinud. Värskemaid andmeid ei leidnud.

Tänud asjalikele vastajatele ette!

sirelin2-le

Kunades on mõistlik maksta kiirteemakse ja kohalikes söögikohtades. Suurtes poodides ja tanklates pole probleeme ka kaardimaksetega. Eurodesse suhtutakse ööbimiskohtades positiivselt. Ametlik kurss on 7,2 ja seda ümmardatakse. Kuna kinnisvaraäri aetakse eurodes ja valdavalt sulas, siis võetakse kõik eurod rõõmuga vastu. Igapäevased kulutused tehakse kunades. Kui sa arvestad oma igapäevased kulud eurodes, siis vaheta sama palju kunasid ja sul ei tekki probleeme. Kiirteemaksudeks arvesta 0,06 EUR-i kilomeeter. Meil sama tee ees augustis.

Head teed ja päikest!

Horvaatias on ka selline süsteem, et igas külakeses on postkontor, kus saab normaalse kursiga ( oli edulisem kui Eestis vahetades ) vahetada eurosid kunadeks. Postkontor on avatud nädala sees ca 10-13. Ka sularahaautomaadist kunasid välja võttes ja hiljem kodus arvestades , oli see edulisem , kui eestist osta vaaluutavahetuspunktides. Seda muidugi juhul kui ei võta sula automaadist väikeste summade kaupa, vaid ikka 500-1000 EEK piires. Väikeste summade puhul tuleb teenustasu liiga kõrge ja rikub kursi ära. Parkimistasud linnades ja rannas, umbes 6 kuna tund tuleb maksta kunades. Kiirteelt maha sõites olen siisni maksnud SEB-i Visa deebet (nb) kaardiga ja probleemideta. Veel selline nõuanne, et minul näiteks on Swedi deebetkaart pealt sile, aga Sebi oma reljeefsete numbritega. Seda Sebi oma nad sealmaal on aksepterinud isegi kui krediitkaarti ja ma olen sellega isegi autot rentinud. Neil on sellinne meil juba unustusehõlma vajunud süsteem, mis võtab pangakaardist reljeefjäljendi. Kui olete rohkem linnades, siis võib vabalt kaardimaksetega pea kõik ära klaarida, pärast hiljem hea matemaatikat kodus teda. Külapoed ja restoranid on muidugi eelistatult kunapõhised. Kui küsitavat, andke tulla. Ja veel, kui vahetate Eestis Davidis Eurosid kunadeks ja säilitate tseki, siis pärast oli neil mingi eduline liigsete tagasiostmise värk, küsige täpsemalt järgi, sest ei ole viimasel ajal enam Eestist ostnud.

Seal on soodsam vahetada kui Eestis. Võta eurosid kaasa ja vaheta seal. Kiirtee jaoks ja natuke veel võid ju eestis vahetada.

Tere

Horvaatia tarbeks raha Eestis vahetada pole mingit mõtet .Kohapeal on kurs 7,3.. ,kui Tavidis 7,0 .Kiirtee maksu saab tasuda kaardiga . Enne Zagrebi mahasõitu on kaardimaksele eraldi järjekord oluliselt lühem .

Tere Kuna viimane postitus on siin 6 aastat tagasi, siis küsiks igaks juhuks üle, kas on midagi märkimisväärset muutunud(peale hindade tõusuga :) ) viimastel aastatel Horvaatias? Plaanis minna reisibüroo kaudu... Biograd na Moru.. Kas kohapeal nn tänavapealt reisi ostes on soovitav maksta kunades või eurodes? Ette tänades.

Horvaatia teemasid on siin miljoooone. Otsi uuemaid ja loe. Hiljuti on sellest juttu olnud.