Rahvusvaheline juhiluba USAs?

Tere!

Ei leidnud foorumist otsest vastust rahvusvahelise juhiloa vajalikkusele USAs. Nimelt plaan rentida auto Las Vegases ja sõita Grand Canyonisse (teine osariik). On kellelgi kogemusi? Kas autot saab rentida Eesti juhiloaga, kuidas politsei sellesse suhtub?

Ette tänades

1
2

Trifty autorent tahtis ja tegi koopia sellest Chicago lennujaamas (sõitsime Route 66 tagastasime LAs) ekstra sellejaoks sai see Eestis tehtud.

Politsei kohta ei osaka öelda õnneks ei kohtunud nendega.

1
0

Hei!

Me rentisime auto Chicagost ja jätsime selle LAsse. Ei teinud rahvusvahelist juhiluba, rendifirma selles küll probleemi ei näinud (meil oli juhtideks nii Eesti kui ka Saksa juhiloaga inimesed) ja politseiga kolmenädalasel tripil kokkupuudet ei olnud. Edit: rendifirmaks oli Alamo (ainult positiivsed emotsioonid, saime parema ja uuema auto kui olime bookinud ), rentisime läbi vahendaja.

0
0

Mitmelt reisilt LA, SF, Miami sama kogemus, mis Kerlyyyl. Auto võtnud Alamo/Nationalist alati.

0
0

Küsitud pole kunagi.

Rendifirmas eesti luba ja kred kaart piisavad. National ja Alamo kogemus

Poleitseiga pole pistmist olnud, aga seal riigis sõltub pol suhtumine konkreetsest politseinikust ja sellest kuda ise suhtled

0
1

Jah, seaduse järgi on vaja rahvusvahelist juhiluba, sest Eesti on liitunud vaid Viini 1968 a. konventsiooniga.

See kas rendifirma seda küsib, või mitte ei huvita kindlasti politseid, kui tegemist on mingi juhtumiga.

Rahvusvahelise juhiloa saab ARK-ist kohe. Pilt ja 30 eur ning tehtud. Kehtib 3 a.

Usun, et see kulutus USA reisil, küll tükki küljest ei võta.

3
1

Kehtib paar aastat, et saab kulu mitme reisi peale jagada

Samas, ega see meie rahvusvaheline ka usa's ei kehti

1
1

Olen samuti otsinud ja lõplikku vastust ei ole leidnudki. Ise olen käinud nii rahvusvahelise kui tavalisega. Nagu eelnevalt kirjutatakse, siis kuna riigid on erinevate konventsioonidega liitunud, siis Eestis väljastatud rahvusvaheline ei ole tegelikult õige. EL (Eesti) juhiloa sobivus pidi kuidagi osariigi seadusandlusega seotud olema ja sellest kohast täpsemaks ei ole infot enam saanud. 

Maanteeameti info siin: https://www.mnt.ee/et/liikleja/juhiluba-ja-juhtimisoigus/rahvusvaheline-juhiluba

(NB! Viini konventsiooniga mitteliitunud riigid ei ole kohustatud Eesti juhiluba tunnustama. Eesti juhiloa tunnustamine neis riikides on iga sellise riigi enda otsustada. Ka rahvusvaheline juhiluba ei pruugi neis riikides abiks olla.)

Saatkond võiks ju päringu peale, näiteks Välisministeeriumi lehele riputamiseks, selge ja konkreetse vastuse anda. Pole kunagi ise vaevaks võtnud küsida, aga tuleb vist proovida.

Välisministeeriumi info siin, aga toodud lingilt reaalsete nõueteni jõudmine keeruline:

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ameerika-uhendriigid/

0
0

Negatiivne kogemus olemas, seda kull mitte rendiautoga. Rahvusvahelist ei olnud trahv 180 USD. Neil osariigiti erinevad seadused. Rendifirmad ei küsi, neil kõige tähtsam raha, saab vabalt rentida. Kui juhtub midagi tõsist siis arvan tuleb jama. Soovitan võtta rahvusvahelised load. Olen Ameerikas autoga sõitnud ca 20000 km.

6
0

Mina olen rentinud Eesti juhiloaga, Enterprise rendifirmas probleemi ei olnud - neil oli paks raamat kogu maailma juhilubade näidistega, tehti Eesti kohalt lahti, vaadati järele ja jäädi nõusse. Politseil sellist raamatut ei ole, sestap mida rohkem pabereid neile ette anda on, seda parem.

1
0

Korduvalt Californias rentinud Nationalist ja rahvusvahelist juhiluba vaja ei ole.

The State of California does not recognize an International Driving Permit (IDP) as a valid driver license. California does recognize a valid driver license that is issued by a foreign jurisdiction (country, state, territory) of which the license holder is a resident.

https://www.dmv.ca.gov/portal/dmv/detail/dl/dl_info#international

0
0

Uurisin kunagi seda probleemi ja tõesti mõnedes osariikides peab olema rahvusvaheline juhiluba, aga sellist loetelu ei leidnud ma mitte kuskilt. Küsisin isegi USA Saatkonnast! Küll on olemas link, millelt saab lugeda kõigi osariikide liiklusseaduseid. Peale kümnenda osariigi tulutut uurimist läksin Ark-i ja võtsin rahvusvahelised juhiload. Tegu oli esmakordse sinna minekuga ning ma ei soovinud saada rentiautoga mingeid jamasid kaela.

2
0

Auto rentimisel USA-s ei küsita sageli üldse mingit juhiluba, näitad ainult passi ette, sest nende asi on teenida raha autorendi pealt. Minimaalne kohustus neil siiski vist on  kontrollida, kas sul on juhiluba.

Pigem huvitab neid seal palju rohkem autojuhi vanus, tavaliselt on selleks min. 25 aastat. Alla selle vanuse kaasneb päris sageli "noore juhi" lisatasu.
Kõik muud seadused ja reeglid, trahvid jne jne, on kõik autorentija enda mure. Samamoodi ka "rahvusvaheline juhiluba - su enda mure, kui trahve maksad, miks peaks see autorendifirmat huvitama..

Seega, igal juhul tasub kaasa võtta  ka "rahvusvaheline" juhiluba, mõnes osariigis on see lausa vältimatu. Aga reeglid erinevad osariigiti ja selles orienteeruda on tõesti päris keeruline. 

Kusjuures, tasub tähele panna, et näiteks USA-sse reisides on vaja Genfi konvetsiooni kohast rahvusvahelist juhiluba, mitte Viini konvetsioonikohast juhiluba. 

https://www.usa.gov/visitors-driving

1
0

Endal VäikseLottiga sarnased kogemused: pass ja krediiitkaart tavaliselt (vb sellepärast, et korduvalt Alamo ja National'i kasutanud ja neil ehk esimestest kordadest juhiloa andmed olemas) vajalikud. 

Igaks juhuks rahvusvahelised load ka olemas, aga siiani pole keegi küsinud (vist, kui mälu ei peta). 

Politseiga kokkupuuted minimaalsed olnud ja trahvi pole keegi teinud veel.

0
0

Osariigiti on seadused erinevad. Kui ei viitsi end kurssi viia konkreetse osariigi nõuetega, tasub rahvusvaheline kaasa võtta. Floridas näiteks ei ole vaja rahvusvahelist juhiluba ja piisab täiesti tavalisest juhiloast.

0
0

Rentisime Los Angelesest Sixt büroost auto ja seal ei küsitud rahvusvahelist luba. Sõitsime mitu osariiki läbi kaasa arvatud Arizona ja Utahi alumine ots ja politsei pidas ka kinni ning Eesti load sobisid väga hästi.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased