Ravimid Austraalias

Kas kellegil on kogemusi retseptiravimite maale sisse viimisega? Kas saan õigesti aru, et ainult kolme kuu varud on lubatud kaasa võtta? Aga kuidas ma ülejäänud aasta tabletid saan?

Pead Sa minema Austraalias arsti juurde, ja paluma need ravimid endale välja kirjutada. Visiit arsti juurde kindlasti maksab, aga ikkagi võimalus.

Oleneb, mis ravimitega on tegu - võid ju alati öelda, et ongi kolmeks kuuks, vaevalt et tollis spetsialistid koos on, kes täpselt teavad, kauaks sul neid ravimeid jätkub... Pealegi, oleneb ravimist ka, mõnda ravimit tulebki võtta olenevalt diagnoosist erinevad kogusd päevas....

Aga kas siis iga arst kirjutab suvalisele inimesele retsepti välja? Eestis minu teada kirjutab retsepte ainult enda perearst. Ausaltöeldes mõtlesin ma pille. Ja tabletilehel ju ilusti kõik päevad ehk üks kuu kirjas. Vaevalt et nad seal nii juhmid on:)

jah, iga arst kirjutab seal retsepte välja, võid selles kindel olla, räägin oma kogemustest.

Tänan kogemuste jagamise eest:)

"Kui vajadus võtta mingisuguseid retseptirohte, siis tuleks kaasa võtta nii rohud kui retsept/arsti kiri. Prillikandjatel soovitaks muretseda tagavarapaar prille ja varuda läätsed valmis kogu Austraalias oleku ajaks. Prillid-läätsed on kallid ja ilma retseptita/arsti juures käimata jutule ei võeta. Sama käib ka antibeebipillide kohta." infoaustralia.eu-s siis kirjutatakse nii.

Seega nüüd ma ei saa ikkagist aru, kas võtta retsepti ravimid kaasa kogu ajaks või ainult 3 kuud? Kus see 3 kuud üldsegist öeldud on? Ja kas nad siis kontrollivad kõik rohud üle tollis ja kui liiga palju on viskavad ära?

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12766650

sealt leiad selle kohta infot.
vaata ka www.ravimiamet.ee

Minu teada võib kaasas olla ühte ravimit kuni viis pakiühikut ning kokku kuni viite erinevat ravimit.
Narkootiliste ning psühhoterroopsete ravimitega on teine lugu.

Võite ka nii teha, et kodus olles ostate vajalikud varud valmis ja siis lasete kodunt kellelgi saata, kui kohapeal otsa saavad. Toimib kenasti, pakkide sisusid väga põhjalikult ei kontrollita. Muidugi kui te pool kilo tablette korraga saata ei lase :) Teisestküljest - kui te kohapeal tööd teete ning Austraalia palka teenite, siis ei ole vajalike ravimite ostmine sugugi elukallis. Kui juhtute vahepeal Malaisias või Tais käima, siis sealt võite endale läätsed 2-3 korda odavamalt osta kui Eestist. Samuti igasugu ravimeid saab sealt suhteliselt lihtsalt ilma paberiteta :)

Kui palju ma võtan, kas kolmeks kuuks või kuni 5 pakki?

kas neid terveks aastaks lubatakse ette kaasa võtta? vaatasin, et neil ei müüdagi neid beebipille, mis mul vaja :-S

Kas kellelgi on reaalset kogemust retseptiravimite kaasavõtmisega - et mis "arsti kiri" see ikkagi täpsemalt on, mis peaks olemas olema? Minu perearst küll ei oska mulle mingit kirja anda... Retsepti kaasa võtta oleks ka tobe, tahaks ikka ravimid välja osta selle retseptiga ja siis jääb see ju apteeki:)

Ja kas sa, siilikene, said beebipillide küsimusele vastuse?:) Kui jah, siis jaga meiegagi...

Minul ka nüüd sama mure tekkis. Kohe-kohe reisile minek ja lugesin sihtkoha infot, et
All prescription drugs must be accompanied by an official prescription.

Mu arst ei teadnud eriti midagi sellest ja arvas, et on okei, kui ravimid on originaalpakendis. AGa mu ravimite infolehel ei ole isegi inglise keelset infot :(

Kas keegi on sellise paberi arstilt saanud ja milline see umbes välja peab nägema?
Aitäh vastajatele!

Käidud ja elatud seal ja sai kaasa võetud 9 kuu tabletid. Polnud probleeme :)

Paber on ingliskeelne ja vabas vormis. Kaasa tuleb koopia retseptist - nagu ilmselt ka teate kõik, loevad ladina keelt kogu maailma arstid ja ka diagnoosi koodid on rahvusvaheline standard.

Seda eelkõige siis, kui tegu pikaajalise ravikuuriga. Sest kõiki ravimeid, nii käsimüügi- kui retseptiravimeid, võib olla kuni viis originaalpakendit, vaata Ravimiameti veebilehte.

Rasestumisvastaste tablettide suhtes ei oska meesterahvana kommenteerida, kuid kahtlen pisut, kas neid ikka kastide kaupa kaasa lubatakse võtta. Rasedus pole haigus ja ilma neid tablette võtmata ei muutu inimese üldseisund halvemaks ega teki tüsistusi. On olemas ka mitmeid mittekeemilisi raseduse vältimise võimalusi, kõige lollikindlam on jalad kenasti koos hoida.

Austraalia arstid ladina keelt ei loe. Fakt!

Ei jäänud kuskilt silma sellekohast infot… ehk siis – kuidas on (retsepti)ravimite kaasa võtmisega Austraaliasse? Esmajoones pean siin silmas rasestumisvastaseid vahendeid (pille, plaastreid, rõngaid vms). Kas tohib neid üldse n.ö hulgi kaasa võtta (nt 3–6 kuu jagu)? Või kuidas on seal kohapeal nende soetamisega? Eestis on selle jaoks vastavat retsepti vaja, Austraalias mul ju perearsti pole. Või saab seal apteegist käsimüügist selliseid asju? Leidisn siit ühe teema, kus oli sama küsimus, aga vastust nagu ei saanud.

AU`s Anti beebi pillide järgi pead ikka minema perearstile ehk GP juurde...iga suvaline arst ja võtma retsepti.
KUi sa Eestis juba kasutad juba mingit liiki, siis võid võtta kaasa paberi oma arstilt või retsepti paki. Ma ei tea kas Eestis kirjutatakse ravimi pakile sinu nimi või mitte??? Siin Aus seda tehakse.
Mina lähen tavaliselt vana pakiga, millel on minu nimi arsti juurde ja nõutan uue retsepti kirjutamist.
Plaastreid tassi kaasa palju tahad, need pole ravimid.
Mis on rõngad????
Kui sul on oma arsti poolt kirjutatud paber, et sa tarvitad neid ravimeid ja sul on kaasas nii-naa palju orginaale,siis ei tohiks tekkida mingeid probleeme.
Meie omal ajal tassisime kaasa nii valuvaigisteid.
Võtsin retsepti. Nali oli selles, et ma surusin ennast ausalt läbivaatusele...nagu aus inimene, et mul ju on ravimid....ametnikke aga ei huvitanud minu ravimid ...mitte grammigi. Retsepti peale visati korra pilk ja vehiti käega, et kaduge ära.
Ja mingite anti beebi pillide pärast ei hakka sind keegi arreteerima. Sa ju ei tassi neid kaasa kilo või paar. Tavaliselt on pakis 3 lehte ja see on juba 3 kuud ( minu omad võhemalt) Sinna pakki ma saaksin suruda veel mingi 4 lehte...viitsivad nad jah hakata lugema mitu tabletti sul on. Ja pealegi paki nad sisse oma pagasi kotti mitte käekotti. Probleem sinu käekotiga võib tulla Dubais või mingis muus moslemi lennujaamas , kus ollakse narkotsi otsimise peale väljas.
Sul ei tuleks anti beebi pillidest jama, probleem sellest, et vaja neile seal seletada mis ja milleks, kui palju ja kunas...avalikult rahvarohkes kohas, nende vigase inglise keele arusaamisega.
:)
australiaemme@gmail.com

Rõngad = Nuvaring hormonaalsed rõngad. Minu teada ikka kvalifitseeruvad ka ravimite alla, samamoodi nagu ka plaastrid, mida kasutatakse rasesstumisvastaste vahenditena.
Eestis ei kirjutata reeglina enam tavalisi retseptegi, meil on digiretseptid. Mingi süsteemi kaudu sisestavad arstid sinu nimele ravimid ja apteeker näeb seda oma süsteemist vms. Mul on ilmselt ainult üks ravim, mille karbile on minu nimi kirjutatud ja see on mul soetatud ikka mitu aastat tagasi.
Nende rõngaste originaalpakid on päris suured ning igas pakis 1 rõngas (1ks kuuks), siis ilmselt 12-13 tk neid kaasa tassida... no võtab ikka nats ruumi küll, et kui ma neid sealt koha pealt kuidagi saaksin, siis ilmselt ei mõtlekski selle peale.
Aga kui ma võtan kaasa ühe pakendi nt ja oma perearsti poolt väljastatud paberil retsepti, siis Austraalias väljastatakse mulle selle põhjal uus retsept?

Tere!

Mitu karpi võib siis kaasa võtta neid beebikillereid, keegi teab? Ja läätsede kohta vist piiranguid pole, eks? Kui aastase varuga lähen, siis ei tehta midagi?

Tänud :)

Nii, millest siinkohal siis alustada?
Viimasel kuul ma olen saanud terve rida kirju, kus palutakse abi beebi pillidega. Kas minu beebi pille Aus on ja millised võiksid analoogsed/samalaadsed ???? jne.
Seega...ma tegin otsingu Au ravimite lehelt MIMS.( seal on kõik Aus kasutusel olevad ravimid kirjas) . Kuna tavainimestel puudub (tasuta) sissepääs sellele lehele,siis ma tegin beebi pillidest kiir kokkuvõtte . Ma kustutasin ära pildid ja mittevajaliku joru, jättes ainult hädavajaliku, k.a. ravimi firma nime sulgudes, hormooni nime ja mõnel kohal ka kasutuse. Loodetavasti keegi ei pahanda, et jätsin sisse ka paar (ravimit), mida tuleb mujale panna. :)P

1.
Brenda-35 ED Tablets
[Alphapharm]

Cyproterone acetate - Ethinyloestradiol

Use: Combined oestrogen/ progestogen antiandrogen. Treatment of androgenisation in women (severe refractory acne, mild-mod idiopathic hirsutism); oral contraception in these patients
Dose: May be taken with or without food. Take 1st tab from appropriate day in red section on 1st day of menstrual period then 1 tab/day until pack is empty; commence new pack next day. If starting on day 2-...

 1. Brevinor 21 Day Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Norethisterone

 1. Brevinor 28 Day Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception

 1. Brevinor-1 21 Day Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception

 1. Brevinor-1 28 Day Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception

 1. Diane-35 ED Tablets
  [Bayer Schering]

Cyproterone acetate - Ethinyloestradiol

Use: Combined oestrogen/ progestogen antiandrogen. Treatment of androgenisation in women (severe refractory acne, mild-mod idiopathic hirsutism); oral contraception in these patients
Dose: May be taken with or without food. 1 tab/day. Take 1st tab from appropriate day in red section on 1st day of menstrual period then 1 tab/day until pack is empty; commence new pack next day.

7.

Estelle-35 ED Tablets
[Ascent Pharma] 

Cyproterone acetate - Ethinyloestradiol

Use: Combined oestrogen, progesterone antiandrogen. Androgenisation in women (severe refractory acne, mild to mod idiopathic hirsutism); oral contraception in these patients
Dose: May be taken with or without food. Swallow whole with water at same time each day. Take 1st tab from appropriate day in red section on 1st day of menstrual period then 1 tab daily until pack is empty;...

8.

Femoden ED Tablets
[Bayer Schering] 

Ethinyloestradiol - Gestodene

Use: Combined OC. Prevention of pregnancy
Dose: May be taken with or without food. Take 1st tablet on 1st day of bleeding, from green section marked with appropriate day of wk, then 1 tab/day until pack empty; commence new pack next day.

 1. Implanon Implant
  [Merck Sharp & Dohme]

Etonogestrel

Use: Progestogen. Long-term contraception
Dose: Insert 1 implant subdermally at inner side of nondominant upper arm on day 1-5 of natural cycle; retain for up to 3 yrs. May insert immediately following 1st trimester abortion;

10.

Implanon NXT Implant
[Merck Sharp & Dohme] 

Etonogestrel

Use: Progestogen. Long-term contraception
Dose: Insert 1 implant subdermally at inner side of nondominant upper arm on day 1-5 of natural cycle; retain for up to 3 yrs. May insert immediately following 1st trimester abortion; day 21-28 after delive...

 1. Improvil 28 Day Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception
Dose: Please open Abbreviated PI for Dosage

 1. Juliet-35 ED Tablets
  [Bayer Schering]

Cyproterone acetate - Ethinyloestradiol

Use: Combined oestrogen/ progestogen antiandrogen. Treatment of androgenisation in women (severe refractory acne, mild-mod idiopathic hirsutism); oral contraception in these patients
Dose: May be taken with or without food. Take 1st tab from appropriate day in red section on 1st day of menstrual period then 1 tab/day until pack is empty; commence new pack next day

13.

Laila-35 ED Tablets
[Sigma] 

Cyproterone acetate - Ethinyloestradiol

Use: Combined oestrogen/ progestogen antiandrogen. Androgenisation in women (severe refractory acne, mild to mod idiopathic hirsutism); oral contraception in these patients
Dose: May be taken with or without food. 1 tab/day. Take 1st tab from appropriate day in red section on 1st day of menstrual period then each day follow arrows on pack until empty

14.

Levlen ED Tablets
[Bayer] 

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Contraception
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in red section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is em...

 1. Levonelle-1 Tablets
  [Intensive Care Products]

Levonorgestrel

Use: Synthetic progestogen. Oral emergency contraceptive (within 72 hrs of unprotected intercourse)
Dose: May be taken with or without food. Adults: 1.5 mg as soon as possible (less than or equal to 72 hrs) after unprotected intercourse; vomiting < 2 hrs after dosing

 1. Levonelle-2 Tablets
  [Bayer Schering]

Levonorgestrel

Use: Postcoital emergency contraceptive (within 72 hrs), adults
Dose: 1 tab as soon as possible (less than or equal to 72 hrs) after unprotected intercourse, then 1 tab 12 hrs following first dose; vomiting < 2 hrs after dosing, see pharmacist/ doctor for poss additiona...

17.

Locilan 28 Day Tablets
[Pfizer] 

Norethisterone

Use: Progestogen. Contraception when other OCs or IUDs are not tolerated
Dose: May be taken with or without food. 1 tab/day beginning 1st day of menstruation. Should be taken at same time each day and continued without interruption whether bleeding occurs or not

 1. Loette Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Pregnancy prevention; mod acne treatment in postmenarchal, premenopausal women not controlled on topical preparations who accept contraception
Dose: May be taken with or without food. Admin at same time each day for max contraception. Contraception, acne: 1 tab/day; commence 1st tab on 1st day of bleeding with 1 pink tab corresponding to day in pi...

 1. Logynon ED Tablets
  [Bayer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Cycle adapted combined OC. Oral contraception
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in red section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is empty...

20.

Marvelon 28 Tablets
[Merck Sharp & Dohme] 

Ethinyloestradiol - Desogestrel

Use: Combined OC. Oral contraception
Dose: Admin once daily at same time. To be taken continuously from 1st day of menstruation, starting with appropriate days tab from green zone; subsequent pack to be started on day after last placebo tablet...

21.

Microgynon 20 ED Tablets
[Bayer] 

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Pregnancy prevention
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in green section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is ...
MIMS Class: Combined oral contraceptive agents

22.

Microgynon 30 ED Tablets
[Bayer] 

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Pregnancy prevention
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in red section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is empty...

 1. Microgynon 50 ED Tablets
  [Bayer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Pregnancy prevention
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in red section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is empty...

 1. Microlevlen ED Tablets
  [Bayer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Prevention of pregnancy
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in green section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is ...

25.

Microlut Tablets
[Bayer Schering] 

Levonorgestrel

Use: Progestogen. Oral contraceptive
Dose: May be taken with or without food. 1 tab/day beginning 1st day of bleeding; take at same time each day in order directed on pack; commence new pack day after previous pack.

26.

Micronor Tablets
[Janssen-Cilag] 

Norethisterone

Use: Synthetic progestogen. Oral contraception
Dose: 1 tab daily beginning 1st day of menstruation. Take at same time each day, continue without interruption. Vomiting or diarrhoea within 2 hrs after dose: admin extra pill as soon as practicable, contin...

27.

Minulet Tablets
[Pfizer] 

Ethinyloestradiol - Gestodene

Use: Combined OC. Pregnancy prevention
Dose: May be taken with or without food. Admin at same time each day pref at bedtime. Take 1 tab from corresponding day in purple section of pack on 1st day of menstrual bleeding; then 1 tab/day in directio...

 1. Mirena Intrauterine device
  [Bayer]

Levonorgestrel

Use: IUD. Contraception; idiopathic menorrhagia; endometrial hyperplasia prevention during oestrogen replacement therapy
Dose: Insert into uterine cavity. Check position 4-12 wks after insertion, yrly thereafter. Replace every 5 yrs. Women of childbearing potential: insert < 7 days after menstruation onset or immediately afte...

 1. Monofeme Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Pregnancy prevention
Dose: May be taken with or without food. Admin at same time each day pref after evening meal or bedtime. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in light grey section, then 1 tab/day in d...

30.

Multiload-cu 375 Intrauterine contraceptive device
[Merck Sharp & Dohme] 

Copper, intrauterine device

Use: Cu intrauterine contraception device (Cu 250: 3 yr, cu 375: 5 yr life in situ)
Dose: Complex, see full PI

31.

Nordette Tablets
[Pfizer] 

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Prevention of pregnancy
Dose: May be taken with or without food. Take 1 tab/day at same time each day, pref after evening meal or at bedtime. Commence on 1st day of menstrual bleeding with 1 white tab corresponding to day of wk fr...

32.

Noriday 28 Tablets
[Pfizer] 

Norethisterone

Use: Synthetic steroidal progestogen. Conception control when other OCs or IUDs not tolerated
Dose: May be taken with or without food. 1 tab/day beginning 1st day of menstruation. Should be taken at same time each day and continued without interruption whether bleeding occurs or not

 1. Norimin 28 Day Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception

34.

Norimin-1 28 Day Tablets
[Pfizer] 

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception
Dose: Please open Abbreviated PI for Dosage

MIMS Class: Combined oral contraceptive agents

35.

Norinyl-1 (21's) Tablets
[Pfizer] 

Mestranol - Norethisterone

Use: Progestogen/ oestrogen combined oral contraceptive

 1. Norinyl-1 (28's) Tablets
  [Pfizer]

      |  

Mestranol - Norethisterone

Use: Progestogen/ oestrogen combined oral contraceptive

 1. NorLevo Tablets
  [Sandoz]

Levonorgestrel

Use: Progestogen. Postcoital emergency contraceptive (within 72 hrs) in adults
Dose: May be taken with or without food. 1.5 mg (2 tabs) as single dose within 72 hrs (pref less than or equal to 12 hrs) of unprotected intercourse; vomiting < 2 hrs after dosing, consider poss additional ...

38.

NorLevo-1 Tablets
[Sandoz] 

Levonorgestrel

Use: Synthetic progestogen. Oral emergency contraceptive (within 72 hrs of unprotected intercourse)
Dose: May be taken with or without food. Adults: 1 tab as soon as poss (< 72 hrs) after unprotected intercourse; vomiting < 2 hrs after dosing: consider repeat dosing

39.

NuvaRing Controlled release vaginal contraceptive ring
[Merck Sharp & Dohme] 

Ethinyloestradiol - Etonogestrel

Use: Oestrogen/ progestogen controlled release contraceptive ring for vaginal use
Dose: Insert into vagina, leave in situ for 3 wks. Insert new ring after 1 wk interval; complex, see full PI

 1. Postinor-1 Tablets
  [Intensive Care Products]

Levonorgestrel

Use: Synthetic progestogen. Oral emergency contraceptive (within 72 hrs of unprotected intercourse)
Dose: May be taken with or without food. Adults: 1 tab as soon as poss (less than or equal to 72 hrs) after unprotected intercourse; vomiting < 2 hrs after dosing, see pharmacist/ doctor for poss additional...

41.

Postinor-2 Tablets
[Bayer Schering] 

Levonorgestrel

Use: Postcoital emergency contraceptive (within 72 hours), adults
Dose: 1 tab as soon as possible (less than or equal to 72 hours) after unprotected intercourse, then 1 tab 12 hours following first dose; vomiting < 2 hours after dosing, see pharmacist/ doctor for poss add...

42.

Qlaira Tablets
[Bayer Schering] 

Oestradiol valerate Dienogest - Oestradiol valerate

Use: Cycle adapted OC. Pregnancy prevention; treatment of heavy/ prolonged menstrual bleeding (without organic pathology) in women desiring oral contraception
Dose: May be taken with or without food. Admin 1st tab on 1st day of bleeding; take tab at approx same time each day in order directed on pack; commence new pack next day. Switching from other contraceptive...

43.

Synphasic 28 Day Tablets
[Pfizer] 

Ethinyloestradiol - Norethisterone

Use: Combined OC. Contraception

 1. Trifeme Tablets
  [Pfizer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Combined OC. Prevention of pregnancy
Dose: May be taken with or without food. Take at same time each day, pref after evening meal or bedtime. Take 1st tab on 1st day of menstrual bleeding from appropriate day in shaded section (brown tab)

45.

Triphasil Tablets
[Pfizer] 

Levonorgestrel - Ethinyloestradiol

Use: Combined OC. Prevention of pregnancy
Dose: May be taken with or without food. Admin at same time once daily pref after evening meal or bedtime. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in silver section (brown tab);

 1. Triquilar ED Tablets
  [Bayer]

Ethinyloestradiol - Levonorgestrel

Use: Cycle adapted OC. Pregnancy prevention
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st tab on 1st day of bleeding from corresponding day in red section, then 1 tab/day in direction of arrows until pack is empty...

 1. Valette Tablets
  [Bayer Schering]

Ethinyloestradiol - Dienogest

Use: Oral contraception; mild-mod acne
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time every day. Take 1st white tab from appropriate day in green section starting on 1st day of menstruation then 1 tab daily until pack is empty...

48.

Yasmin Tablets
[Bayer Schering] 

Ethinyloestradiol - Drospirenone

Use: Combined oestrogen/ progestogen. Oral contraception
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1st light yellow tab on 1st day of bleeding from corresponding day in green section, then 1 tab/day until pack is empty;

49.

Yaz Tablets
[Bayer] 

Ethinyloestradiol - Drospirenone

Use: Combined oestrogen/ progestogen. Oral contraception; mod acne vulgaris treatment in women seeking oral contraception; premenstrual dysphoric disorder (PMDD) symptom treatment in women choosing OC birt...
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time each day. Take 1 light pink tab/day from corresponding day in green section starting on 1st day of bleeding then 1 tab/day until pack empty...

50.

Zoely Tablets
[Merck Sharp & Dohme] 

Nomegestrol acetate - Oestradiol

Use: Combined oestrogen/ progestogen. Oral contraceptive
Dose: May be taken with or without food. Admin at approx same time every day. Take 1st white tab starting on 1st day of menstruation then 1 tab daily until pack is empty. Start new pack the next day.

Tere,
kas on keegi ka diabeediga julgenud nii kaugele minna ja kuidas sel juhul kohapeal insuliini juurde osta saab? Kas olete teinud Eestis tervisekindlustuse ja kui, siis kas annab see ka ravimitele soodustust või puudub selline asi seal üldse…kuidas üldse hakkama saavad inimesed, kes igapäevaseks eluks pidevalt ravimeid vajavad?
.

Diabeetikud on Aus automaatselt arvuti susteemis. Nii, et kui läheb keset ood vaja (kus iganes) ja sul mingil põhjusel pole doosi , siis on võimalik esimesse hospitali või pharmacy`sse minna ja seal antakse sulle vajalik Insuliin. Eesti kindlustuse soodustuse ja maksed peate ise arutama oma kindlustuse firmaga.
Insluliin on Aus olemas (igasugust) . Iga GP saab sulle selle välja kirjutada. Kohalikud soodustused ravimile muidugi ei kehti, peate maksma 100% ravimi hinnast ja siis oma kindlustusega asja klattima.( Kohalikud diabeetikud saavad Insliini kätte peanuti hinnaga.)

Kas kellelgi on värskeid kogemusi beebipillidega Austraaliasse sisenemisel? Et kas võib olla üle 3 kuu varu kaasas? Kas reaalselt kontrollitakse ka? Ja mida tehakse, kui sul neid rohkem kaasas on?

Tripikad räägivad
Eesti suurim reisifoorum. Küsi siin oma küsimus või jaga häid soovitusi