trip-krainetrip-ukraine-dark
Ravimid Austraalias

Kas kellegil on kogemusi retseptiravimite maale sisse viimisega? Kas saan õigesti aru, et ainult kolme kuu varud on lubatud kaasa võtta? Aga kuidas ma ülejäänud aasta tabletid saan?

Pead Sa minema Austraalias arsti juurde, ja paluma need ravimid endale välja kirjutada. Visiit arsti juurde kindlasti maksab, aga ikkagi võimalus.

Oleneb, mis ravimitega on tegu - võid ju alati öelda, et ongi kolmeks kuuks, vaevalt et tollis spetsialistid koos on, kes täpselt teavad, kauaks sul neid ravimeid jätkub... Pealegi, oleneb ravimist ka, mõnda ravimit tulebki võtta olenevalt diagnoosist erinevad kogusd päevas....

Aga kas siis iga arst kirjutab suvalisele inimesele retsepti välja? Eestis minu teada kirjutab retsepte ainult enda perearst. Ausaltöeldes mõtlesin ma pille. Ja tabletilehel ju ilusti kõik päevad ehk üks kuu kirjas. Vaevalt et nad seal nii juhmid on:)

jah, iga arst kirjutab seal retsepte välja, võid selles kindel olla, räägin oma kogemustest.

Tänan kogemuste jagamise eest:)

"Kui vajadus võtta mingisuguseid retseptirohte, siis tuleks kaasa võtta nii rohud kui retsept/arsti kiri. Prillikandjatel soovitaks muretseda tagavarapaar prille ja varuda läätsed valmis kogu Austraalias oleku ajaks. Prillid-läätsed on kallid ja ilma retseptita/arsti juures käimata jutule ei võeta. Sama käib ka antibeebipillide kohta." infoaustralia.eu-s siis kirjutatakse nii.

Seega nüüd ma ei saa ikkagist aru, kas võtta retsepti ravimid kaasa kogu ajaks või ainult 3 kuud? Kus see 3 kuud üldsegist öeldud on? Ja kas nad siis kontrollivad kõik rohud üle tollis ja kui liiga palju on viskavad ära?

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12766650

sealt leiad selle kohta infot. vaata ka www.ravimiamet.ee

Minu teada võib kaasas olla ühte ravimit kuni viis pakiühikut ning kokku kuni viite erinevat ravimit. Narkootiliste ning psühhoterroopsete ravimitega on teine lugu.

Võite ka nii teha, et kodus olles ostate vajalikud varud valmis ja siis lasete kodunt kellelgi saata, kui kohapeal otsa saavad. Toimib kenasti, pakkide sisusid väga põhjalikult ei kontrollita. Muidugi kui te pool kilo tablette korraga saata ei lase :) Teisestküljest - kui te kohapeal tööd teete ning Austraalia palka teenite, siis ei ole vajalike ravimite ostmine sugugi elukallis. Kui juhtute vahepeal Malaisias või Tais käima, siis sealt võite endale läätsed 2-3 korda odavamalt osta kui Eestist. Samuti igasugu ravimeid saab sealt suhteliselt lihtsalt ilma paberiteta :)

Kui palju ma võtan, kas kolmeks kuuks või kuni 5 pakki?

kas neid terveks aastaks lubatakse ette kaasa võtta? vaatasin, et neil ei müüdagi neid beebipille, mis mul vaja :-S

Kas kellelgi on reaalset kogemust retseptiravimite kaasavõtmisega - et mis "arsti kiri" see ikkagi täpsemalt on, mis peaks olemas olema? Minu perearst küll ei oska mulle mingit kirja anda... Retsepti kaasa võtta oleks ka tobe, tahaks ikka ravimid välja osta selle retseptiga ja siis jääb see ju apteeki:)

Ja kas sa, siilikene, said beebipillide küsimusele vastuse?:) Kui jah, siis jaga meiegagi...

Minul ka nüüd sama mure tekkis. Kohe-kohe reisile minek ja lugesin sihtkoha infot, et All prescription drugs must be accompanied by an official prescription.

Mu arst ei teadnud eriti midagi sellest ja arvas, et on okei, kui ravimid on originaalpakendis. AGa mu ravimite infolehel ei ole isegi inglise keelset infot :(

Kas keegi on sellise paberi arstilt saanud ja milline see umbes välja peab nägema? Aitäh vastajatele!

Käidud ja elatud seal ja sai kaasa võetud 9 kuu tabletid. Polnud probleeme :)

Paber on ingliskeelne ja vabas vormis. Kaasa tuleb koopia retseptist - nagu ilmselt ka teate kõik, loevad ladina keelt kogu maailma arstid ja ka diagnoosi koodid on rahvusvaheline standard.

Seda eelkõige siis, kui tegu pikaajalise ravikuuriga. Sest kõiki ravimeid, nii käsimüügi- kui retseptiravimeid, võib olla kuni viis originaalpakendit, vaata Ravimiameti veebilehte.

Rasestumisvastaste tablettide suhtes ei oska meesterahvana kommenteerida, kuid kahtlen pisut, kas neid ikka kastide kaupa kaasa lubatakse võtta. Rasedus pole haigus ja ilma neid tablette võtmata ei muutu inimese üldseisund halvemaks ega teki tüsistusi. On olemas ka mitmeid mittekeemilisi raseduse vältimise võimalusi, kõige lollikindlam on jalad kenasti koos hoida.

Austraalia arstid ladina keelt ei loe. Fakt!

Ei jäänud kuskilt silma sellekohast infot… ehk siis – kuidas on (retsepti)ravimite kaasa võtmisega Austraaliasse? Esmajoones pean siin silmas rasestumisvastaseid vahendeid (pille, plaastreid, rõngaid vms). Kas tohib neid üldse n.ö hulgi kaasa võtta (nt 3–6 kuu jagu)? Või kuidas on seal kohapeal nende soetamisega? Eestis on selle jaoks vastavat retsepti vaja, Austraalias mul ju perearsti pole. Või saab seal apteegist käsimüügist selliseid asju? Leidisn siit ühe teema, kus oli sama küsimus, aga vastust nagu ei saanud.

AU`s Anti beebi pillide järgi pead ikka minema perearstile ehk GP juurde...iga suvaline arst ja võtma retsepti. KUi sa Eestis juba kasutad juba mingit liiki, siis võid võtta kaasa paberi oma arstilt või retsepti paki. Ma ei tea kas Eestis kirjutatakse ravimi pakile sinu nimi või mitte??? Siin Aus seda tehakse. Mina lähen tavaliselt vana pakiga, millel on minu nimi arsti juurde ja nõutan uue retsepti kirjutamist. Plaastreid tassi kaasa palju tahad, need pole ravimid. Mis on rõngad???? Kui sul on oma arsti poolt kirjutatud paber, et sa tarvitad neid ravimeid ja sul on kaasas nii-naa palju orginaale,siis ei tohiks tekkida mingeid probleeme. Meie omal ajal tassisime kaasa nii valuvaigisteid. Võtsin retsepti. Nali oli selles, et ma surusin ennast ausalt läbivaatusele...nagu aus inimene, et mul ju on ravimid....ametnikke aga ei huvitanud minu ravimid ...mitte grammigi. Retsepti peale visati korra pilk ja vehiti käega, et kaduge ära. Ja mingite anti beebi pillide pärast ei hakka sind keegi arreteerima. Sa ju ei tassi neid kaasa kilo või paar. Tavaliselt on pakis 3 lehte ja see on juba 3 kuud ( minu omad võhemalt) Sinna pakki ma saaksin suruda veel mingi 4 lehte...viitsivad nad jah hakata lugema mitu tabletti sul on. Ja pealegi paki nad sisse oma pagasi kotti mitte käekotti. Probleem sinu käekotiga võib tulla Dubais või mingis muus moslemi lennujaamas , kus ollakse narkotsi otsimise peale väljas. Sul ei tuleks anti beebi pillidest jama, probleem sellest, et vaja neile seal seletada mis ja milleks, kui palju ja kunas...avalikult rahvarohkes kohas, nende vigase inglise keele arusaamisega. :) australiaemme@gmail.com

Rõngad = Nuvaring hormonaalsed rõngad. Minu teada ikka kvalifitseeruvad ka ravimite alla, samamoodi nagu ka plaastrid, mida kasutatakse rasesstumisvastaste vahenditena. Eestis ei kirjutata reeglina enam tavalisi retseptegi, meil on digiretseptid. Mingi süsteemi kaudu sisestavad arstid sinu nimele ravimid ja apteeker näeb seda oma süsteemist vms. Mul on ilmselt ainult üks ravim, mille karbile on minu nimi kirjutatud ja see on mul soetatud ikka mitu aastat tagasi. Nende rõngaste originaalpakid on päris suured ning igas pakis 1 rõngas (1ks kuuks), siis ilmselt 12-13 tk neid kaasa tassida... no võtab ikka nats ruumi küll, et kui ma neid sealt koha pealt kuidagi saaksin, siis ilmselt ei mõtlekski selle peale. Aga kui ma võtan kaasa ühe pakendi nt ja oma perearsti poolt väljastatud paberil retsepti, siis Austraalias väljastatakse mulle selle põhjal uus retsept?

Tere!

Mitu karpi võib siis kaasa võtta neid beebikillereid, keegi teab? Ja läätsede kohta vist piiranguid pole, eks? Kui aastase varuga lähen, siis ei tehta midagi?

Tänud :)