Reis Kuubale

Tere, Kas augustis oleks ok külastada Kuubat? Kuidas seal tormidega lood on sellel ajal? Kõige põnevamad ja ehtsa kuuba linnakesed kuhu tasuks kindlasti minna. Kallis on auto rent ? Või bussiga mõistlikum liigelda? Terv, Marja :)

1
2

Augustis on käsil Atlandi ookeani orkaanihooaeg, mis võib tähendada probleeme. Kui torme pole siis ilm peaks igati suvine olema.

Kuuba kohta on tripis hiljutisi teemasi päris mitu, Kasuta otsingut :)

0
1

Kui ma nüüd Trippi otsingusse Kuuba sisse löön siis 'hiljutistest teemadest' esimesel lehel on kõige värskem teema aastast 2009. Pask, tehke otsing korda.

1
6

Sebin, reisifoorum pole ropendamise koht. Head uut aastat. Kui asjalikku nõu ei oska jagada, siis pole vaja kirjutadagi.

6
2

Õigus, et ropendada pole vaja, kuid kui Tripi moderaatorid pidevalt uutele kasutajatele vastavad "kasuta otsingut" ise teades, kuidas see töötab, või õigemini ei tööta, siis see pole ka mõistlik tegevus. Pangu vähemalt mõnede abiks olevate postituste lingid juurde.

Tõenäoliselt oodata, et see kasutaja, kes selle mitte kuidagi abistava "vihje" sai, peale oma Kuubal käiku siia tagasi pöördub ja oma kogemustega teisi aitab on vägagi ebatõenäoline.

8
0

Tere, Ei ole vaja kurjustada, aga tõesti vaatasin kõik üle ja vanad teemad :D Kui kellegi veel midagi kirjutada siis ootan vastuseid. Sain aru, et august pole vist kõige parem valik minemiseks, aga lugesin, et siis on läbi orkaanid. On keegi kes keab ja alles käinud? Terv, Marja

0
0

Vabandust, ei olnud mõeldud kellegi isiklikuks solvanguks. Ülaltoodut võtke pigem omadussõnana iseloomustamaks vastutavate viimase aja tegemisi. Kasutaja Tfr ütles olulisema ära.

1
1

Ei hakanud uut teemat tegema. Tahtsin küsida, et kas keegi jaanuari lõpus Kuubale minemas? Plaan oleks mööda saart ringi trippida, mõtted mõlguvad rendiauto peale, aga kahekesi on see küllaltki kulukas, sestap plaan kulusid hajutada. Nelja-kuuekesi oleks juba täitsa mõeldav. Esialgne plaan Havana -> Vinales -> Pinar del Rio -> Cianfuegos -> Trinidad & Playa Ancon -> Camagüey -> Las Tunas -> Santiago de Cuba -> (Guantanamo & Baracoa) -> Holguin -> Cayo Coco ja sealt tagasi Havana suunas.

1
0

Veel uurimist Kas Kuubal siselennud lendavad ja rongid ? Kui jah siis mis hinnad on ? Terv, Marja

0
0

Rongiliiklust Kuubal ei ole. Havannast saab Varaderole lennukiga küll.

0
1

Kuubal rongiliiklus täiesti olemas.

Infot saad siit:

http://www.cuba-individual.com/e_horario.htm#train

Aga pigem soovitatakse kasutada muid transpordiliike.

0
0

Tänud, kes kirjutasid ja vastasid :) Kui küsimusi veel tuleb kirjutan . Päikest teile, M.R

0
0

Tere! Mina käisin täpselt aasta tagasi Kuubal. Lendasime Tallinnast Inglismaale ja sealt edasi Holguini. Meil oli kaheks nädalaks broneeritud üks hotell. Lendasime ka 4 päevaks põhja-Kuubale Havannasse. Hea oli, et broneerisime lennu juba aegsasti ära, sest need, kes kohapeal tahtsid reisiesindajalt osta Havanna eksursiooni, ütles esindaja, et kõik lennupiletid on täis broneeritud ja kahe nädala jooksul ei ole võimalust minna. Lõuna-Kuuba on väga ehe, autosid on teedel vähe, liigeldakse hobustega, jala, suure veoauto kastis ja ka härgadega. Bussiliiklus on peaaegu olematu. Taksohinnad olid üsna krõbedad. Väga ilusad rannad on lõunas, kuid kui meie olime aasta tagasi, siis 2 nädalast päikselisi ilmasi oli ainult maksimaalselt 5-6, kus saime rannas päevitada. Temperatuur oli soe, ka vihmaga ja ujuda saab ikka! Siselennud on väga normaalsed, lendab Holguinist Havanasse vaid 1 tund, kuid kindlasti tuleb arvestada sellega, et lennugraafik ei vasta ettenähtud kellaaegadele. Lennud hilinesid ikka paar tundi. See oli väga, väga tüütu. Samuti poodidest pole mitte midagi osta. Havannas näiteks oli poelettidel makaronid, õlled, rumm ja küünelakid ja saiad kõik koos kõrvuti. Kõik kohalikud rummid (k.a Havanna rumm) on meeletult odav. Üldiselt jäime reisiga väga rahule, kui välja arvata see, et meie, kui päikeseinimesed, kes läksid Kariibi mere äärde just seda otsima, jäi väga puudu. Kui on konkreetsemaid küsimusi, võib mulle postkasti kribada. Seniks kõike head ja mõnusat reisi! Mari-Anne

2
0

Kus te seal Holguini kandis pesitsesite? Räägitakse et kohalikud tahavad lennupiletite pealt teenida ja tänu sellele on piletid "otsas". Kui maksta mõni CUC juurde siis pidid piletid nagu jalaga segada olla? Te ei proovinud altkäekat pakkuda?

0
0

Meie olime Esmeralda lähistel. Meil olid Eestis juba siselennepiletid ostetud. Tagant järgi mõtlen, et väga hea, et olid olemas, selline lisasekeldus ja asja ajamine jäi kohapeal ära, sest ega nende kohalike kuubakate inglise keele oskus ei ole väga hea.. keeruline oleks nendega asju hakata ajama. Seda veel ka, et Kuubal on kaks valuutat CUC ja CUP. Kohalik raha on palju odavam, aga turistile seda kuskil ei anta. Raha saab vahetada Kuubal kohapeal lennujaamas.

1
0

CUC tuleb vahetada pangas CUP-ks. Once you’ve got your CUC, you can exchange them for CUP at any bank and at most non-resort and non-airport CADECAs (more on these later).

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased