Kuhu oleks tore reisida oktoobris?

Tere,

Kas keegi oskab soovitada kuhu oleks tore reisida oktoobris?kaasas kaks 3 aastast tüdrukut ka :) Sihtkohas võiks olla soe ja odav :) Ja et lennupiletid ei maksaks 1000€/nägu :)

Tai siis? Lennukipiletid on otsides alla 500 per nägu ja on soe ja kohapeal suhteliselt odav.
Või lastega minnes Florida ja Orlando oma teemaparkidega.
Sooja leiab oktoobris veel ka Lõuna-Hispaaniast, Portugalist ja mujalt Vahemere äärest. Tipphooaeg selleks ajaks läbi, on ilmselt odavam, kui südasuvel.
Jne-jne-jne.

Soovitaks kreeka saari - Corfu / Zakynthos / Milos / Thasos rannapuhkuseks või siis Barcelona ( seal liikuda Montserrati ja linna ennast avastada )

Samuti ka Sitisiilias kliima väga hea, kuid Catanias endas pole midagi teha. 

Meie lähme oktoobris Gruusiasse, otselend Tallinnast

Küpros, Paphos, otselend Ryanairiga. Piisavalt soe ja odav

Meil plaanis järjekordselt oktoobris Thelavi, Thbilisi ja Bathumi. Sel ajal hea soe ja suurem turismihooaeg läbi. Suhteliselt odav maa. Eriti kui sõita marsrutkaga ühest linnast teise. Aga taksod ka on taskukohased ja alati tuleb hind ette kokku leppida. Edasi tagasi pilet Riiast Turkis Airlinesiga umbes 250 €. Tagasi plaanis Bathumi kaudu lennata.

Kesk ja lõuna Itaalia poole tasub ka kiigata. Vahel trehvab pileteid alla 200€ nägu (tll-napoli-tll nt), ööbimised jm hinnatase samuti üpris mõistlikud.

Ja võrreldes põhja-itaaliga on keskkonda, inimesed ja fiiling kuidagi mõnusam minu kogemuse põhjal.

Eelmisel aastal sai okt.koolivaheajal käidud, üldiselt oli temp ka ikka 20C+ Isegi ujuda sai.

Vahemere ääres on soe veel oktoobri esimene pool(Kreeka saared näiteks).Teisel poolel võib juba jaheneda.Türgi,Küpros peaks veel normaalne olema terve oktoober.

Oleme oktoobrikuisel koolivaheajal (ktoobri lõpp) käinud Türgis ja 2x Itaalias. Lennukipiletid on olnud odavad, Itaaliasse Ryanair, Türki paketikaga.
Türgis oli saabudes ja esimestel päevadel väga soe. Nädala lõpuks läksid õhtud ikka väga jahedaks, taevas läks lõunast pilve, kuigi meri oli soe, siis isegi lapsed ei kippunud vette. Pea igal õhtul ja ööl oli äike. Peale meie lahkumist muidugi tulid soojad ilmad veel tagasi.
Ühel Itaalia reisil sõitsime Milanost Amalfini ja tagasi. Roomas oli väga soe. Edasi läks veidi jahedamaks, kui pikki varrukaid vaja ei olnud. Vesi oli meres ka soe. Jahedaks läks alles viimasel õhtul Firenzes, siis sai õhem jope selga tõmmatud.
Järgmisel korral sõitsime päris Lõuna-itaaliasse, Apuuliasse. Siis väga ilmadega ei vedanud. Isegi kui südapäeval  (kell 11-15) oli soe, ja sai rannas olla, siis läks õhtul järsult jahedaks. Tuuline oli ka. Kui päikest ei olnud, siis oli ka päeval jahe (nii 15-18C), 1 päev ka sadas pikalt.


Nagu juba eelnevalt mainitud, siis Kreekas oktoober suht hooaja lõpp, oleneb, millal minna tahate aga oktoobri lõpuga pakivad kuurortid oma kodinad kokku ning tuleb kollektiivpuhkus (või oliivikorjamine) kuni kevadeni. 

Nii pisikestega mina Taisse ei läheks just pika lennureisi pärast. Soovitaksin Tenerifet. Käisime suure pundiga, mh ka palju lapsi ning kõigile väga meeldis. Eks lapsevanemad saavad puhata, kui lastel on lõbus ning turvaline. Itaalia - Türgi, pole käinud aga kindlasti plaanis tulevikus.

Tenerifele lendab ka päris kaua ja vahe Tai lennu pikkusega pole midagi nii suur. Me ise käisime just USA läänekaldal 1- ja 3-aastasega ja polnud see lendamine midagi nii hull. Võimalusel lennake öisel ajal ja võtke lastele rendist (või ostke) BedBoxi kohvrid. Mega kasulikud pikematel lendudel. Lisaks sellele väikestega reisimisel palju hüvesid ja eeliseid nii lennujaamas kui ka lennukis. Ja eelpool mainitud Florida mõte on tõesti hea. Käisime ise veidi rohkem kui poolteist aastat tagasi ka väikese lapsega ja oli huvitav kõigile, küll aga vähemalt oktoobri algus on seal veel päris palav.