Reisid algusega Helsingist

Ma tean, et paljud reisivad Soome reisikorraldajatega aga kuidas tavapäraselt reisite? Jätate auto Tallinna ja laevaga? Aga lennud lähevad enamasti hommikul, kuidas hommikuks Helsingisse jõuate?

Sõltub mis kell reis Helsinkist algab. Vahel on vaja eelmisel õhtul sinna minna ja öö hotellis olla. Näiteks Bonus Inn 75 euri kahene tuba. Sealt on tasuta shuttle-buss lennujaama iga 20 minuti tagant.

Ma küll ei reisi Soome reisikorraldajatega, kuid mõnikord lendan Helsingist. Varahommikuse lennu peale jõuan siis nii, et lähen hilisõhtuse laevaga Helsinki, jõuan öösel lennujaama ja ootan seal hea raamatu seltsis oma lendu. Lastega reisijatele selline viis kindlasti ei sobi. Meie puhul toimib aga väga hästi, samal viisil lähen tihti ka muudes kohtades varahommikustele lendudele.

Sama reisistiil kasutab ka nt minu üle 50 aastane ema:)

Miks nii? Küsimus ei olegi pelgalt rahas. Ma saan kohe mingisuguse erilise fiilingu, kui lennjaamas oma lendu ootan:) Et noh, nagu tõsine bäkkpäkkar või nii. Muidugi teatud rolli mängib ka raha. Nt ööbisime korra Arlandas asuvas Radissonis, kahese toa hind oli 2500 eeku. Siis ütlesin küll mehele, et mina enam nii ei ööbi - tema võib kui tahab, aga ma pigem selle sama raha eest olen Aasias nädal aega kohapeal. Viimati istusime siiski koos Helsingi lennujaamas:) Muidugi kui ma lendan nö viisaka kostüümi reisil, siis ma lennujaamas ei maga.

Kokkuvõttes ongi kaks võimalust - kas ööbida mõnes hotellis lennujaama lähedal või ööbida lennujaamas. Maitse asi:)

Meie läheme Finnmatkadega 21.03.2012.Lennuk läheb 13.30.Nii et kui minna varajase laevaga,siis jõuab.Tagasi Helsingis 05.04. kell 16.45. Ka siis jõab veel mingile õhtusele laevale. Jutt käib Tai reisist.

Mul ka see dilemma. Tahaks märtsis Gran Canariale Helsingist lennata, aga kahe lapsega tundub see navigatsioon keeruline, eriti Tartust minnes. Meil kaalumiselt variant, et läheme Tartust lennukiga Helsingisse, oleme öö seal minu sõbranna juures ja järgmine päev GC lennukile. Või kui lend lõuna ajal siis ehk tõesti hommikuse laevaga üle.

Aga mul veel selline küsimus (uurin kindlasti seda ka kindlustusfirmast), aga äkki keegi teab- kui teen reisitõrkekindlustuse, reisida siis plaanis tln-helsingi laevaga ja sealt edasi lennukiga, kas laste haigestumise korral see kindlustus kehtiks ka laevapiletitele? Ja puhkusereisile?

Jah, mis seal salata. Vara (6.00) Helsingist väljuvate lendude puhul olen läinud eelmisel õhtul hilja Vantaa lennujaama ning maganud pinkidel. Pikk koridor terminal 1 ja 2 vahel on ääristatud peaaegu terves ulatuses pinkidega, kus vahepuid ei ole. Seal saab suht segamatult põõnata. Hea oleks kaasa võtta kõrvatropid, silmaklapid ja mõelda, millest padi ning äratuskell (telefon?) tekitada.

Mulle on tundunud, et nii varaste lendude puhul ei ole hotell vaeva ega seda raha väärt, sest linade vahel magada saab niikuini vaid 4-5 tundi. Pinkidel saab ajaliselt kauem magada ja on vähem stressi, kui ainult uni tuleb.

@ crissu25

Reisitõrkekindlustus katab kogu reisi. Kui jääb haigeks vm, siis kõik reisile tehtud kulutused, mida ei hüvita majutusasutus / vedaja vm ise, hüvitatakse.

Mnjaa on isegi Vantaas öö veedetud hommikuse lennu tõttu,rahakott oli siiski püksi pandud,juhul kui keegi kobama hakkab.Paljaks ei röövitud,kuigi mustlasi liikus päris palju mööda. Siiski ei soovita ööbida kokkuhoiu pärast pinkide peal,Vantaas küll mitte!

Viimati magasin lennujaamas Moskvas, Domodedovos 25 aastat tagasi ning rohkem ei soovi seda korrata. 5-6 tundi on niikuinii tavapärane töönädala öö ning enne pikka lendu tahan ka ennast välja puhata. Cumulus airport 4* maksab 68 EUR/ kahene tuba ning see on väga hea hind. Kella 4-st hommikul saab ka hommikusööki ning tasuta bussiga lennujaama. Kui arvestad, mis su hommikusöök (kahele) lennujaamas maksab, siis eriti olulist hinnavõitu pingi peal tukkumine ei anna.

No ma nüüd augustis esimesele katsele väljalennuga Helsingist. Reis sai varakult bronnitud ning kui oli Estonian Airi sünnipäev, siis sai ostetud soodsalt ka edasi-tagasi lennupiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn. Tagasitulles küll saabume kell 2 öösel ja hommikune lend Tallinna on 6:35. Lastega ka veel, loodan, et saame hakkama.

Kui oleme läinud kuni nädalasele reisile, siis oleme sõitnud Viking Line-iga autopaketiga Soome koos autoga ja võtnud nende kaudu ka majutuse hotellis (Helsingis on sadama lähedal kohe hotell, mida nad pakuvad päris hea hinnaga). Arvestades Helsingi takso hindasi, ei tule auto parkimine lennujaamas kallim ja oma autoga on mugavam (eriti kui lennu ja laeva vahele jääb pikem aeg). Lisaks saab ka paksud riided vajadusel jätta autosse. Teine võimalus on laevas ööbimine (seda pakub nii Tallink kui ka Eceröline). See on odavam kui hotell aga oluliselt mugavam kui lennujaam.