Reisikindlustus krediitkaardiga

Tere! Kas kellegil on kogemusi reisikindlustusega mida pakutakse koos kuld krediitkaardiga. Kindlustuskompaniiks on mingi AIG mis on täiesti tundmatu nimi. Kas kellegi on tulnud nendega asju ajada ja kas kõik laabub. kas on mingeid eeliseid ka reisibüroost ühekordselt ostetava kindlustuse ees? Igasugune info on teretulnud

Seega kui Hansapank ja Visa teevad koostööd selle rahvusvahelise kindlustusseltsiga, siis küllap ta ikka usaldusväärsem on, vähemalt reitingu poolest, kui meie kodumaised. Nii et ära põe. Aga võid teha prooviks reisi Lätti Ainazisse, seal mingi jama iseendaga korraldada ja vaadata mis saab :) Kui see kindlustusfirma ei õigusta ennast, astud paar sammu meie poolele ja kutsud kiirabi järgi :)

Tegelikult see, et sa AIGi ei tea ei tähenda, et ta tundmatu firma oleks. AIG on väga suur USA kindlustusfirma (aastakäive üle 10 miljardi USDi).
Endal paraku praktilised kogemused AIGiga puuduvad (hüvitiste osas), aga siinsamas Tripis on nt. Raul_R AIGi kohta andnud positiivset tagasisidet.
Kui netist vaadata rahuoluuuringuid, siis reisikindlustuse puhul ollakse enamjaolt rahul, aga nt. autokindlustuse puhul on AIG saanud väga halbu review'sid.
Ise kasutan SEBi kuldkaardiga pakutavat reisikindlustust, kuna tingimused on sobivad ja saan aastase makse enamvähem sama suure, kui see oleks nt. eraldi võttes korra 3 nädalat (nt. Aasias) käies. Lisaks laienevad samad tingimused selle raha eest ka mu elukaaslasele.
SEB teeb seda koostöös Seesamiga e omanike kaudu siis tegu AIGiga.

Oman samuti Hansapanga Gold kaarti ja AIG reisikindlustust koos sellega. Kogemus on olemas - mõne aja eest reisil olles tekkisid elukaaslasel terviseprobleemid ja pidi Saksamaal külastama kohalikku erahaiglat. Teenindus oli väga hea: helistasin AIG kõnekeskuse numbril ja andsin juhtumist teada, kuna kulud jäid alla 1000€, siis hüvitasin kaardiga kohapeal kulud ning ca 1,5 kuud hiljem laekus AIGst raha tagasi arvele (maha arvati 50€ omavastutust). Kes aastas rohkem kui 3 nädalat reisivad, soovitan soojalt Gold kaart teha - kindlustus laieneb ka perekonnaliikmele, hõlmab pagasikindlustust, reisi ärajäämist jne. Eestis esindab neid Hansa Kindlustusmaakler.
Eelis ühekordse kindlustuse ees on see, et kui tihti lühiajaliselt välismaal käid, ei pea igakord enne kindlustusega tegelema, kate on pidevalt peal. Loomulikult saab EL riikides ka ravikindlustuskaardiga hädapärast hakkama, ent reisikindlustus tagab suurema mugavuse. Näitasin ka Saksamaal alguses elukaaslase haigekassa kaarti, see aga vastuvõtus erilist rõõmu ei äratanud. Seevastu kui reisikindluste kaart sai ette näidatud, olid igasugused mured lahenenud ning teenindus erahaiglas kiire ja meeldiv.

Nagu juba eelpool kaasfoorumlane märkis, olen siin ühte soodsat kogemust AIG-ga juba kirjeldanud.
Soovitan siiski silams pidada, et Hansapanga poolt VISA preemiumkaartidele juurde vahendatava AIG kindlustuse kaiste tekkimise eeldused sõltuvad kaardi tüübist:

  • Visa Platinum kaardiga on alati ja kõikjal väljaspool kodumaad kaitstud nii kaardi omanik kui tema pereliikmed (kes minu mäletamist mööda peavad kodumaal elama samal aadressil, aga 100% kindel selle reegli kehtivuses hetkel ei ole) ning puuduvad piirangud selles osas, kuidas reisi eest tasuti.
  • Visa Gold kaardi kindlustus kehtib kaardiomanikule ja ülalmainitud isikutele AINULT juhul, kui antud kaardiga või kaardiga seotud pangakontolt elektroonilisi kanaleid kasutades tasuti ka reisi eest 75%.

See, et krediitkaardiga ilma lisatasuta kaasa saadev kindlustus on tavakindlustusest soodsam, on "siililegi selge".
Samuti usaldan mina näiteks rohkem suurt rahvusvahelist kindlustuskontserni AIG, kui ükskõik-missugust Eestis paikselt tegutsevat kindlustusseltsi. Suurtel ja rahvusvahelistel on oluliselt suurem kogemus ja ka rahakott, mis tähendab seda, et ka väga kallid ravikulud on nende jaoks suhteliselt köömes.

Kusjuures SEBi kuldkaardiga selliseid kitsendusi minuteada ei ole. Sai isegi seda uuritud.
Kõige lahtisem on see elukaaslase teema. Kord Kuldkaardi infotelefonilt öeldi, et see on rohkem selline usalduse värk - et kui ma ütlen, et see inimene on minu elukaaslane, siis nad nii ka usuvad.
Ametlikult mailiga järgi küsides vastati jälle, et kindlustuslepingu sõlmimisel peab lepingusse selle nime sisse panema. Samas minult seda ei küsitud ja ma seda kuskilt ise välja ka ei lugenud.
Aga eks näis, kohekohe on lepingu pikendamine ja uus reis ukse ees, peab selle protsessi taaskord läbi tegema...

on vajalik,minu meelest Müüakse näiteks If s aastast kindlustust,kus võid käia välismaal ,kuna süda soovib ja olla kohal järjest 45 päeva jutti,mis ta maksab,ei tea,sest ise teen alati enne reisi,viimati enne saksa minekut 5 päeva 56 krooni.(tervis 700 000.-)

Endal AIG-ga ühekordne kogemus,mis puudutas reisi ärajäämise hüvitamist.
Esitatud paberid sobisid ja lisaküsimusi ei olnud,kuigi tegu polnud reisifirma pakettreisiga.Hüvitise enda laekumine võttis küll paar kuud aega,aga parem 2 kuud ,kui mittekunagi.

Tõepoolest, HP Goldi puhul on tingimus, et min 75% peab olema tasutud sama panga kaudu, ent kui oled ühe panga klient ning just sulas lennupiletit ei osta, siis probleemi ei teki. Elukaaslase osas on vajalik üldtingimustes kirjas - elukaaslaseks loetakse isikut, kes sinuga samal aadressil elab, formaalne abielu pole oluline.

Hmm...huvitav, kuidas nad seda 75% rehkendavad? Juba transa maksumus võib koosneda kümnetest erinevatest elementidest, eriti kui läbitakse mitut riiki, ostetakse pileteid edasiliikumiseks välismaal kohapealt, sõidetakse mööda maad, vett jne. Rääkimata siis muudest kuludest nagu öömajandus jne. Mul on enamasti iseendalegi vastamisega tegu, et kui palju reis maksma läks, saati siis veel kellelegi kolmandale.

Tegelikult mõtlesin Nordea mastercard gold-i võtta . Hetkel pakutakse soodushinnaga ja kindlustus kehtib vaatamata sellele kuidas reisi eest tasuti . Kindlustaja nagu Hansalgi AIG. Aga tänud seniste asjalike kommentaaride eest

Hansa tingimustes on kirjas, et reisi ärajäämisel on maksimum hüvitis 2000 EUR-i kaardi kohta. Kuna see on pere peale väga väike summa (kindlustus hõlmab nii kaardivaldajat, abikaasat kui ka lapsi), sooviks seda kaitset suurendada. Hansast öeldi, et tegu paketiga ja suurendada ei saa. Kas kellelgi on infot, kas mõni kindlustusselts pakub ka ainult reisi ärajäämis- ja katkemis kindlustust. Seni küsitletud tahavad kindlasti müüa ka tervisekindlustust, mis ajab aga hinna kõrgeks.

"Mingi" AIG on vägagi tõsine tegija. Miskipärast arvan, et kui omad nende kindlustust, siis võid olla oluliselt rahulikum, kui ntx mingi Seesami või mingi Salvaga.
Ma olen tegelikult üsna pettunud, et alates 2008 märtsist pakub Hansapank oma Platinumi ja ju siis ka Goldi juurde Hansa Varakindlustuse reisikindlustust. Sain just enne oma Polüneesia reisi uue kaardi kätte ja selline üllatus oli. OK! - loodan, et probleeme ei tule.
Aga AIG on tubli tegija. NB! Peaks meeldima ka Manchester Unitedi fännidele...irw

Olin kuni viimase ajani siiralt veendunud, et "mis vahet neil erinevate firmade reisikindlustustel ikka on...". VALE! Oma reiside ja pere spetsiifikat silmas pidades avastasin kindlustustingimusi võrreldes näiteks järgmist:

  • kuuest firmast, kelle tingimusi uurisin, oli neljal sees punkt, millega ei hüvitata krooniliste haiguste ägenemisest tingitud ravikulusid. Ehk siis - kui sul juhtub olema mingi pikaajalisem tõbi, mis kodus nii väga tunda ei annagi, ja see siis kas kliima vms tõttu ägeneb, ei maksta hüvitisi:(

  • nt lumelauasõit on osadel firmadel "ekstreemsport" (kõrgema taksiga), teistel aga tervisesport (eeldusel, et offroadi ei tee).

Tundub küll veidi tellitud tekst, aga siiski siin teemakohane:

Postimees 19.05.2008 09:39

SEB panga Platinum-kaardi omanikele reisikindlustust lubanud Seesam Rahvusvaheline Kindlustus keeldus hüvitamast lennureisi ootamatust mahavõtmisest tekkinud kahju.

Kindlustusfirma tühje lubadusi said omal nahal tunda Lõuna-Hispaaniast Malagast Barcelona kaudu Tallinna lennata plaaninud Viimsi Spa juhatuse esimees Peeter Kukk ja tema sõber, Arco Vara ehitusdivisjoni juht Ahto Altjõe, kirjutas Äripäev.

Tagasisõidupäeva hommikul varakult lennujaama sättinud Kukk ja Altjõe kuulsid üllatusega, et reis Malaga-Barcelona on maha võetud ja kuna teist võimalust polnud, lendasid Kukk ja Altjõe Tallinna Kopenhaageni kaudu ning olid lennu eest sunnitud välja käima 1200 eurot ehk 18 768 krooni.

Seesami kahjukäsitleja Kaja Hints teatas, et kindlustaja keeldub hüvitise maksmisest, kuna reisikindlustuse tingimuste järgi ei kuulu lennureisi varasemaks muutmine või mahavõtmine hüvitamisele.

ERGO Kindlustus maksis oma klientidele lennuplaanist maha võetud Malaga-Barcelona reisist tekkinud kahju välja

http://www.tarbija24.ee/190508/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/331480.php?reisi-kindlustanud-seesam-keeldus-huvitiste-maksmisest

Siin pole küll nüansse väljatoodud (näiteks seotud lend või mitte) aga täitsa Seesamlik käitumine. Lohutuseks võin öelda, et nad on nõus hüvitama burgeri ja mõnesaja krooni eest telefonikõnesid koju. Juhul muidugi kui kaardiga tuli kaasa nende kõige kallim pakett.

Varasemast (aastast 2008 - võibolla on tingimused vahepeal muutunud), kirjutatakse siin teemas:

kuuest firmast, kelle tingimusi uurisin, oli neljal sees punkt, millega ei hüvitata krooniliste haiguste ägenemisest tingitud ravikulusid.

Mis võiksid olla need seltsid, kus varasemate terviseprobleemide taastekkimine-süvenemine hüvitatakse?

Üks võimalus on küsida maaklerfirmade käest- nemad teavad erinevate kindlustusfirmade tingimusi.