Reisile lastega

Minu plaanitud reis USAsse lükkub järgmisele aastale, nüüd kus ma informatsiooni kokku kogusin.

Kuid kuhu soovitaksite lastega minna, lühemale reisile. Et oleks huvitav nii lastel kui endal. Võib olla lennureis, kuid sel juhul, kuidas sihtkohas lennujaamast mujale saada, kui pole autojuhtimisõigust. Kas nt Riias oleks lihtne käia, või Rootsis, Taanis? Mõni pakettreis, kus pakutakse lastele ka midagi? Reis võiks toimuda suvisel ajal, juuli-august ja olla võrdlemisi lihtsalt hallatav, kuna reisija kogemust eriti ei ole.

Eesti sisest reisi olen mõelnud Haapsalu ja Hiiumaa, kuid kas nt Hiiumaal õnnestub ringi seigelda, kui oma transporti ega tuttavaid ees pole. Kui pika aja peaks planeerima?

1
234

Kui reis plaanis juulis-augustis siis Lõuna-Euroopat ei soovitaks. Liiga palav sel ajal. Saan aru et ka reisikogust väga pole. Seega minu soovitus oleks Kolmardeni loomaaed Rootsis (Stockholmist veidi üle 100 km lõunas). Ma küll ei oska öelda kuidas sinna oma autota saada kuid eeldan et bussid Stockholmist peaksid sinna minema. Ja tulles ja/või minnes võib Stockholmis ka Lindgreni ja/või Vasa muuseumis käia. Või kui aega ja raha siis ka Gröna Lundis käia. Kanalite tuur laevaga ka lahe ja minu lemmik Stockis. Minna ja tulla saab laevaga. Ühesõnaga - kui varem pole eriti käinud ja lapsed kaasas siis hea sissejuhatus reisimiseks. Ja üsna lihtne ning lollikindel.

Aeg - 3-4 päeva kohapeal oleks üsna optimaalne.

4
1

Hiiumaal liigud lastega nii nagu kodu lähedal. Ühistranspordiga. Või taksoga.

Ma ausalt öeldes ei soovita sul järgmisel aastal ka USA-sse minna, kui Hiiumaa juba keeruline tundub.

Euroopas on täitsa korralik ühistransport olemas. Lennujaamast linna saab lisaks taksole alati ka ühistranspordiga (rong, metroo, buss). Enamasti on see imelihtne.

Augustis lõuna Euroopasse ära mine. Palav!

Kui sul endal reisikogemus täiega puuub (võõrkeeli üldse räägid?), siis äkki võiksidki minna mõnele paketireisile esmalt. Vaatad, kuidas asjad käivad.

5
1

Absoluutselt igal pool on huvitav. Ma su laste vanust ei tea, aga meie oleme reisinud igas vanuses jõmpsikatega ja pole veel olnud, et "igav reis oli". Põhja-Skandinaaviast Lõuna-Euroopani, Abrukast Istanbulini - alati on midagi teha.

Enamik Euroopat on huvitav ja suisa põnev ka ilma autota.

Kuidas te USA-s ilma autota liikuda plaanisite? Kui kusagil on lube vaja, siis just sealkandis.

5
1

Kui vanad on lapsed? Kus olete varem käinud ja mis teid üldse huvitada võiks? Kas loodusrajad, muuseumid, lõbustuspargid või üldse midagi muud? Mis keeli oskate? Kui need asjad teada, oleks ka lihtsam soovitada.

Kui on üsna esimene kord kuhugi kaugemale välismaale minna, aga tahaks, et oleks põnev ja huvitav, siis võiks tõesti pöörduda mõne reisibüroo poole. Kui tahta oma käe peal ikka päris isesesivat välisreisi proovida, siis lastega suvel ilmselt Läti-Leedu. Pole liiga palav, minna saab nii lennuki kui bussiga, inglise ja/või vene keelega saab kenasti hakkama. Oleneb, kuhu täpselt minna tahta, aga paljude vaatamisväärsuste juurde saab ka ühistranspordiga.

3
0

Egne Aun

Lugedes sinu eelnevaid postitusi oleks võib-olla tõesti mõistlikum võtta alustuseks pakkettreis. Pöördu oma küsimustega erinevate reisibüroode poole, küll nad aitavad.

6
1

Ma nõustun samuti arvamusega, et pakketreis alustuseks oleks väga kerge ja turvaline, tihti ka odavam enda korraldatud reisist või vähemalt mitte statistiliselt samaväärsest kallim.

Hiiumaale on paras minna seljakoti ja rattaga. Ilmselt on Hiiumaa majutus üks kallimaid Eestis, samuti ühistransport hõre, mis teeb tiirutamise ühistranspordiga mitte väga mugavaks, aga ei ole ka võimatu.

7
0

Hiiumaa on ideaalne koht enda autoga seiklemiseks. Näiteks kolm päeva. Taksoga ei kujuta hästi seda ette. Jalgrattaga saab samuti Hiiumaal hakkama. Kuna teemaalgatajal juhilube ei ole, siis on see keerulisem. Haapsalu on lihtsam sel juhul. Bussiga sinna ja tagasi. Kohapeal linnas kulged jala ja vaatad vaatamisväärsused ära. Ööbimisvõimalusi peaks linnas piisavalt olema. Pead muidugi laste käest enne küsima, kas nad jala linnas liiklemisega nõus on.

1
0

Lõuna-Euroopa on suve teises pooles keeruline valik tõesti - kõik puhkavad sinuga samal ajal sinuga samas kohas.

Ma ei ootaks suve, vaid võtaks varajase kevade ja käiks Stockholmis või Helsingis. Mõlemas on avastamist küll ja veel. See annab sulle aimu, kuidas pikemal reisil olla, mis sind / teid huvitab, mis lapsi huvitab. Siis saab suvel juba targemini kuhugi kaugemale sõita.

Alati on hea mõte reisile ka mõni sõber ja veel mõni laps kaasa võtta.

Kui lendad, siis võta Tallinnast otselennud ette ja vali sihtkoht selle järgi. Kui sa varem väga reisinud ei ole, siis peaks sulle seal linnu jaguma küll. Praegu käib kõva virin selle üle, et otselennud Tallinnast tõmmatakse kinni ja hinnad lähevad üles. Aga see on pigem nende teema, kes ongi kõik riigid läbi käinud.

0
0

Pakettreis oleks muidu valik küll, aga mainiksin siin üht nüansi. Paketi sisu kulgeb kellaajaliselt kindlaksmääratud graafiku alusel ja enamasti tundub paras tempo peal olevat. Kui laps väsib või on muu mure, siis grupp tema järgi ootama vaevalt hakkab, seega lastega võib pakett mõnevõrra problemaatiliseks osutuda. Sõltub muidugi nende vanusest kah. Ma ei tea, äkki keegi pakub ka spetsiaalselt lastele mõeldud pakette, mis ei kulgeks vaid mööda "vanu maju", vaid tiirutaks pigem lõbustusparke jms pidi?

Autojuhilubade puudumine iseenesest ei tohiks takistuseks olla, Euroopas on kõikjal suhteliselt arenenud ühistransport, kus ka jalgratas täiesti valik. Et lapsed ei soostu jalgsi käima? Kuulge, kui emal pole juhilube, kuidas nad siis kodumaal liiklevad, need lapsed pole kindlasti vati sees kasvatatud ja küllap neil on nii jalad all kui ühistranspordi võimekus. Muidugi oleks siis hea vaadata mõni selline sihtkoht, kus ikka ühistransport eksisteerib, meie saartel ja väiksemates linnades võib see omakorda probleemne olla. Aga suuremates linnades, kus trammid, bussid, metroo, seal pole küll mingit muret. Kui mõni atraktsioon ongi linnast väljas, siis võib suhteliselt kindel olla, et sinna on loodud ka mingi ühistranpordiühendus, meil siin autokeskses Eestis võib säärane mõte küll harjumatuna tunduda, aga nii on.

5
1

Pakettreisidega on see et enamasti pakutakse neid lõunamaadesse, aga nagu juba jutuks oli siis juuli-august sealkandis väga palav. Ja lisaks kuurordid sageli ka ülerahvastatud.

Seega Põhja või Lääne ja Kesk-Euroopa on minu hinnangul paremad valikud. Aga kuna sel ajal võib juhtuda et sealgi liialt palav, siis kasulik on reisi ajal nö vee äärde hoida. Et saaks lastega vajadusel ja vahelduseks jahutust. Selles mõttes Eesti, aga ka Rootsi, Läti jne head valikud. Lisaks merele meie piirkonnas ka järved, mis Lääne-Euroopas polegi nii tavaline. Ja Läänemeri on ka reeglina soojem suvel kui näit Põhjameri.

Otselend on loomulikult lastega selge eelistus. Ainult et sihtkohas peab vaatama kas lastele eakohast tegevust jagub. Pariis on näiteks fantastiline linn, aga eelkooliealised ei oska seda hinnata kuna neile ei pruugi seal piisavalt eakohast ning huvitavat tegevust olla (ülerahvastatud Disneylandi kõrvale jättes). Eks mõneti sama on ka Londoni ja paljude teiste suurlinnadega. Lastele pakuvad huvi, sageli täiskasvanutelegi, lõbustuspargid. Aga need võivad nagu ütlesin suvepuhkuste ajal paraku ülerahvastatud olla. Põhjamaades on asjad reeglina siiski rohkem mõistlikkuse piires ehk külastajaid jagub aga minu kogemuse järgi siiski mitte sellistes mastaapides kui Lääne-Euroopas tavaks.

2
0

Laste huvid on meie, nende vanemate suunata. Vähemalt mingi vanuseni. Võib minna lõbustusparki, võib minna kunstimuuseumi, aga võib teha ka mõlemat. Lastega kokkulepe: täna hängime meie teiega teemapargis ja ei tee vingus nägu; homme tulete teie meiega kaasa matkale või kabuki-teatri etendusele, ja samuti ei tee vingus nägu.

Me ise oleme igas sihtkohas (lisaks muule) üles otsinud teadus- või tehnoloogiakeskuse. No nagu meie Tartu Ahhaa. Kõige lahedam oli Barcelona CosmoCaixa. Aga igas vähegi suuremas linnas on taoline asi olemas.

Ja Hiiumaale või mõnele muule Eesti saarele tasub minna igal juhul!!!!

5
1

Kui pakettreis koos lastega siis hea variant on Taani Billundi Legoland - kiire guugeldus

https://www.tensireisid.ee/reisikalender/taani-legoland-2/

Aga sinna on ka teistel reisikorraldajatel ehk tasub uurida.

3
0

Aitäh nõuannete eest. Lõuna-Euroopasse siis suvel pigem ei, kuna üks reisikaaslastest palavust üldse ei kannata.

Lastel on ühistranspordi ja jala käimise võimekus täiesti olemas ja minu meelest päris hea, lapsed 7 ja 9a suvel.

Olen käinud elus paaril reisil, kuid need jäävad 10+ aastat tagasi aega. Tookord reisisin üksi või seltskonnaga, olen käinud paaril paketreisil ka.

USA on meie jaoks variant, kuna seal tuldaks mulle vastu ja koha peal tranpordi pärast või ka elamise pärast muretsema ei peaks. Praegu jääbki see ära, kuna tullakse sealt poolt Eestisse, mida veel nädal aega tagasi ei teadnud. Sinna poleks laste isa kaasa tulnud.

Käisime lastega eelmisel suvel Häämenlinnas Soomes ja ka seal oodati meid ees, oli ka enam vähem täpsed instruktsioonid, kuidas kuhugi saab. Helsinkist rongijaama minek ja rongijaamas oli tõesti kõik väga lihtsasti arusaadav, kuigi Soome keelt ma ei valda.

Oleme mõelnud Riia peale (nt loomaaed ja niisama jalutada), aga ma ise ei oska otsida transpordi võimalust seal koha peal. Öömaja leiaks bookingust ilmselt. Bussiga saab Riiga küll, aga lapsed on avaldanud soovi lennukiga lendamisele ja mõtlesin, et vb siis üks ots või mõlemad teha lennukiga. Et kas lapsed üldse oleks nõus lennukile astuma, kui tulevikus nt USAsse tahan sõita.

Pakett-reisid on hästi organiseeritud, kuid mööda kirikuid jalutamine kahjuks lastele ilmselt midagi ei paku. Küll aga reisimine, punktist A, punkti B sõit.

Just huvitabki, et kui ise pole autoga sõitja, kuidas võõramas linnas välismaal seigelda on. Eesti piires, vähemalt linnades saab hästi hakkama ühistranspordiga või ka jala. Haapsalu üksi pole kindlasti probleem, küsimus ongi, kuidas seigelda siis, kui lisada nt Hiiumaa. Tundub, et meie saartel ühistranspordiga sõit just liiga lihtne pole. Kuressaarde sõidavad muidugi busdid.

0
1

Riia osas saaksin teha põhjalikuma ülevaate ja juhiseid, kuhu ja kuidas minna. Ilmselt jõuan seda teha järsku järgmise nädala alguseks. Elasin seal ning kõikjale sai ilusasti ühistransporti kasutatud ning kerge vaevaga.

3
1

Andke andeks, aga mind paneb imestama, et sellele teemale üldse vastatakse.. Inimene tahab minna alguses USA-sse, aga siis selgub, et sinna vist ikka ei lähe. Siis võiks minna justkui Rootsi või Taani või Riiga, aga samas ka Hiiumaa oleks päris ok. Või siis Saaremaa on ka kena koht..

See, et juhiluba ei ole, see on veel arusaadav, aga kui kaugele sa takso või bussiga ikka sõidad, eriti, kui lapsed kaasas on?

Mis nõuannet saab siin inimesele anda?

8
5
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased