Reisimine Taisse

Tere,

Lähme väikese seltskonnaga paari nädala pärast Taisse. Reis kestab kolm nädalat. Plaan on omal käel ringi seigelda ja maad avastada. Varem pole kunagi sellisel reisil käinud, ikka on elamine ühes kohas olnud ja seega alati kohvritäis riideid kaasa võetud. Nüüd aga ei kujuta väga ette, kuidas reisin suure kohvriga, samas mingeid esmatarbeasju peaks ikka kaasa võtma. Küsingi teadjamatelt, kuidas on mõistlik Taisse minna, kas vaid käsipagasiga ja osta kõik vajalik kohapealt? Tagasitulles saab ju kohvri osta ja ostetud kraam sinna panna. Olen selline planeerija ja kuidagi nii hirmutav on minna reisile vaid väikese pagasiga :)

Mõtle niimoodi, et mis riideid sul läheb vaja, kui temperatuur on +28 kuni +33 ja pesu saab odavalt pesta anda igas linnas, raadiuses 200m. Samuti võib t-särgi ja muu pesu ka ise lihtlabaselt vannitoas pesupulbriga ära pesta.

Seega jääb vaid hügieenitarbed, ravimid, päikesekaitsevahendid (kreemid, päikeseprillid, peakate) ning randa minekuks vajaminev.

Ma soovitaks iseseisvaks reisiks pigem seljakotti. Laena kelleltki suur seljakott või osta ise. Tais puudub paljudes kohtades asfalt ja on väga tolmune, kohvrit järgi vedada ka üsna tülikas.

Tais käidud tavalise seljakotiga, mis täpselt käsipagasisse mahub. Sinna minnes ei ole mõtet hunniku T-särke kaasa vedada, enamus suve asjad saab kohapeal odavalt soetada. Ainukesed suuremad asjad, mis ruumi võtavad on minnes teksad jne, mida siis terve reis peab koti põhjas kaasas vedama. Käsipagasiga minnes ongi kõige mõnusam just see mobiilsus.

Olen igal pool kohvriga hakkama saanud. Korralikku kohvrisse mahutab igal juhul rohkem asju, kui seljakotti. Väga suure tõenäosusega ei liigu te kogu kambaga jala ühest külast teise, et seljakott peaks seljas olema. Katsu arvestada, mitu päeva te järjest ringi liigute ning niipalju võiks puhast pesu kaasas olla, sest pesupesemiseks võiks arvestada siiski ca 24 tundi.

Olen reisinud nii kohvri kui seljakotiga, ja minu arust kohvriga võib reisida siis kui sulle tõepoolest transfeer vastu tuleb, kohta vahetades tellid takso jne. Kui aga minna seiklema, kasutada ühistransporti jne, siis on seljakott oluliselt mugavam. Ja arvan, et üks inimene mahutab oma vajaliku kraami ka väiksesse seljakotti. Meie oleme reisinud koos lapsega, nii et lisaks enda kraamile veel lapsele vajaminev. Ja Tais saab tõesti väga vähesega hakkama, lisaks on võimalik pea igalt poolt vajaminevat osta. Kui pesu lasta pesta, siis tõesti tuleb arvestada 24 tunniga, aga alati on võimalik ise läbi loputada või siis minna ja osta vajaminev uus asi, riided ei maksa seal kuigipalju. Lisaksin Mkmi antud nimekirja veel jalanõud - minu arust kõige olulisemad asjad, mis ei hakka hõõruma, on jalas mugavad. PÄiksekreemide osas oleme kaasa võtnud jäägid, ja kohapealt juurde ostnud, samuti kõige muu osas. Olenevalt, kes on reisikaaslased, saab ka shampoonide, ravimite jm osas ära jagada, kes mida võtab, mitmeid asju saab kasutada mitmepeale. KÄsipagasiga ilmselt minna ei saa, kuna sel juhul peaksid kõik pudelid, käärid jms maha jätma.

Kus te viisad tegite? Kas käisite ise Soomes või kasutate mingi reisibüroo teenust? Meil plaan minna dets. lõpus aga vaatan, et Estravel tahab 42 euri näost ainult teenustasuna- kui mitu taotlejat siis mõistlik vist ise soomes käia?!

Tegime ise viisa taotlused ja saatsin eelmine nädal Helsingisse. Kokku tegime nelja inimese viisad, panin kõik dokumendid ühte ümbrikusse ja iga taotluse juurde 30 euri. Juurde panin veel väiksema ümbriku ja 10 euri, millega siis passid tagasi saadetakse. Kahe inimese panga väljavõtted olid eesti keeles, kuigi jah teadsin, et peavad inglise või soome keeles olema. Lootsin, et läheb käbi :) aga taotlusesse olid meilid pandud ja mõlema meili peale tuli kiri, et palun saata inglise keelsed väljavõtted. Ühesõnaga väga tore neist, et meili teel teatasid ja passe ilma viisadeta tagasi ei saatnud. Ise Soome kohale ei hakkaks minema, läheb ikkagi kalliks. Saatsin postiga tähitud maksikirjana ja maksma läks 7.60 euri. Reisibürood pole mõtet kasutada, sest ega kõik need dokumendid pead ikkagi välja otsima, mida ise taotledes ka vaja. Ja avalduse täitmine pole üldse raske tegelikult.

Äitähh põhjaliku vastuse eest.Aga kust ma leiaksin viisa taotluse info, mis täpselt vaja ja millisele aadressile saata?

Siin kõik vajalik info:

http://www2.thaiembassy.fi/index.php/en/visaservices/tourist-visas

Hakkasin alguses foorumite abiga taotlust koostama, aga siis läks asi nii segaseks, et kergem oli saatkonna lehelt otse vaadata.

Suured tänud, hoidsin tänu teile palju aega, raha ja närve kokku :)

Ega koonerdamine pole kokkuhoid. Minu närvid maksaksid igal juhul rohkem, kui säästetud 2 eurot. Miks ma peaksin närveldama kirjade liikumiskindluse või saatkonnatöötajate tahte pärast? See 2 eurot on 1 tass kohvi odavamas lennujaamas.

Aga tegu ei ole ju 2 säästetud euroga. Ja ega Estravel kasutab samu postiasutusi ja samad saatkonna töötajad annavad viisa. Ja ütlen veelkord, et reisibüroo teenuseid kasutades pead samamoodi need dokumendid kokku ise panema, ainult taotluse enda täidab reisibüroo ametnik. Ei ole minagi mingi koonerdaja, aga kulutan selle raha millegi parema peale.

Kuidas Estravel praegu toimib, ei oska öelda. Aga vanasti käisid nende inimesed ikka Helsingis kohal koos dokumentidega. Ja mis juhtub siis, kui mingi oluline osa dokumentidest on ununenud "iseenesetarkusest"? Minu arust pole haruldased juhtumid Eestis asuvates saatkondades, kust inimesed saavad paberid tagasi korrektseks vormistamiseks (olen seda ise korduvalt näinud). Kui asi juhtub Helsingis on taas 10 päeva kadunud, rahast rääkimata.

Kõike võib juhtuda, kaasa-arvatud Estraveli töötaja kadumine koos minu dokumentidega. Õnneks sain ma siit enne olulise info kätte, kui pidin oma rahalist seisu hbertiga lahkama hakkama :) Sellegi poolest tänan, et oma arvamuse ütlesid. Veel oleksin palunud teema-algatajalt reisi plaani kohta infot. Kas koostasite ise mingi marsuudi või kasutate juba kellegi poolt proovitud trippi. Meie plaanime ka Kambodzasse veidikeseks põigata(reis kestab samuti 3näd.aga mingeid konkreetseid plaane veel pole). kui viitsid, kriba mõni rida oma plaanidest! Tänud.

Rändurinna - Kui reis kestab 3 nädalat ja vahepeal plaanite minna ka Kambodzasse, siis pole Helsinkiga küll mõtet jamada. Tehke viisa Tai piiri peal ( Visa On Arrival - kehtib 2 nädalat ).

Meie taotlesime viisa üheks Taisse sisenemiseks, kui te plaanite Kambodzasse ka minna, siis vist tuleb teistmoodi viisa teha. Ja selles osas ei oska kaasa rääkida. Aga iga sisenemine maksab lisa 30 euri (kui Helsingis teha, muid viisa võimalusi pole uurinud). Aga reisimarsruudist. Lennuk viib meid kõigepealt Bangkoki, kuhu jääme ka esimeseks ööks. Esimese öö hotelli broneerisin netist ka ära, ülejäänud ööbimiskohad plaanime kohapealt leida. Ja siis lähme rongi ja bussiga Krabisse ja vaatame, mis plaanid seal kujunevad. Plaanis olla osa aega ka Phuketis ja käia seal lähedal saartel. Ja ülejäänu lihtsalt kujuneb välja :) eks ma enne minekut veel netis tuhlan ja uurin, mida võiks/peaks seal veel nägema. Enne äratulekut plaanime kolm päeva veel Bangkokis olla. Aga jah võtame kõike hästi vaba graafikuga.

Meie ei saanud viimasel hetkel vajalikke rongipileteid. Ma ei tea, kas ja kui tihti see probleemiks võib osutuda, aga soovitan võimalusel piletid varem ära osta, et kindel oleks.

Kas oskad öelda, mis nädalapäeval piletid väljamüüdud olid? Me sõidaksime esmaspäevasel päeval, kuskilt lugesin, et just nädalavahetustel on piletid välja müüdud.

Ma ei mäleta enam, mispäev see oli, võimalik, et nädalavahetus.