Reisimine Tenerifele 2020 oktoober

Sai eile pilet soetatud selle nädala reedeks (16.10) jaa lend toimub läbi Inglismaa ning paistis kõik ilusti laabuma ja lugesin järgi,et ei ole mingit probleemi sinna minemisega.

Täna hommikul avastasin tripi foorumist,et peab ikka testi tegema ennem kui sinna lähed,kas see vastab tõele

Tänahommikune trip.ee uudis ei ole veel konkreetne nõue, vaid tegevusplaan. Millal kehtima hakkab ei tea, endal samuti varsti minek ja vaja oleks teada...kahjuks seda ei lugenud ka hispaaniakeelsest artiklist välja.

Kas läbi Londoni lennates kehtib üldse Eesti nakatumisnäitaja kui mul on eraldi pilet Londonist Kanaaridele? Eriti keeruliseks läheb vist kui tahan lennata Londonis ööbimisega.

Enamus pileteid on jah kahjuks nii, et peab kas ööbima või lennujaamas öö passima. Kas see praegusajal lubatud on, ei tea. Ise küsimus on veel see, et kui näiteks minna maad mööda ja laevaga üle, kus ja millal see koroonatest siis teha tuleb? Või ei tulegi, kuna tulen ju mandri-Hispaaniast...

sss - oled sa vaadanud palju laevaga üleminek maksab? Ma kunagi vaatasin, ei tea kas ei osanud otsida aga hinnad tundusid ulmelised - 1000 € ringis.

Infot tasuks otsida ka lennujaamade lehelt

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#updates-to-the-travel-corridor-list

https://www.gatwickairport.com/at-the-airport/passenger-services/coronavirus/

Mul on piletid neljapäevaks, 15.okt. Minnes on läbi Milano ja tagasi tulles läbi Londoni.  Hetke seisuga testi kuskil tegema ei pea, aga majutust igaksjuhuks veel broneerinud ei ole. Hästi ei usu, et nii kiiresti see jõustub, pigem nt novembrist või halvimal juhul järgmisest esmaspäevast.

Aga jälgin välisministeeriumi (reisi targalt) kodulehe infot nende riikide hetke nõudmiste kohta.

Edit: minu sihtkoht on Gran Canaria

Teripa,

kui tohib, millega Tallinn - Milano lend, otse Milaanosse ei ole vist lende praegu?

Tallinn-Milan Bergamo, Ryanair.

Arusaadav, jäin korraks mõtlema millal Ryanair uuesti Bergamo lendama lubati, 2 nädalat tagasi Ryanair seda lendu kull müüs, aga lende ei toimunud.

Hmm, seda infot ma ei teadnud, aga eks nâis siis.

Aga nüanss, et see lend on operated by Malta air, on lootustandvam ehk?

Minuke, hinnad on kirved jah laevaga üle minnes. Olen käinud kaks korda nii, nüüd varsti jälle, sõpradega koos, neljakesi, ja kulud jagame. Me muidugi pole õiged turistid ka, ikka pooleks aastaks lähme.

Lugesin UK reegleid ja seal Hispaania nn eneseisolatsiooni jäämise maa UK-s. Nüüd küsimus, kas transiit ikka toimib, kui tulen õhtul Tenerifelt, olen öösel lennujaama hotellis ja järgmisel hommikul Eesti poole. Või pean 14 päeva lennujaama hotellis kinni istuma, enne kui kodu poole saan? :)

Inimestel on mingi vigane arvamus tekkinud, et karantiin on võrdne vangipanekuga, et sind hoitakse kuskil luku taga. Ei, sa ei pea kuskil 14 päeva istuma, kindlasti lastakse sul edasi reisida. Tagasi ka vaevalt saadetakse

Kopeerin oma vastuse ühest teisest Tenerife teemast

 Enne lendu täida ära PLF vorm https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk.  Kui lähed Eestist Tenerifele ka Londoni kaudu, tuleb ikkagi sama vorm täita, kuigi isolatsioonikohustust (veel) ei ole.

Kui kahe lennu vahel päevasel ajal vaid mõni tund, siis probleemi pole, pane vormis UK aadressiks lennujaama aadress.

Kui peatus on öösel, peaksid reeglite järgi hotelli broneerima, lennujaamast otse sinna suunduma ning hotellist otse tagasi lennujaama ning PLFi hotelli aadress kirja. Hotelli ja tagasi sõiduks on ühistranspordi kasutamine lubatud. Kui hotellis kõht tühjaks läheb ja toateenindust ei pakuta, siis paljud kullerid toovad toidu hotelli kohale (Just Eat, Uber Eats, Deliveroo).