Reisimine USAsse

Kas on reaalne et turismireis USAsse septembri keskel saab toimuma? Broneeritud grupireis Lääneranniku rahvuspargid.

Saatkonnal pole infot, see pole seal teemakski nagu asja uurides selgus. Reisikorraldajalt pole ka  midagi, nende infosse peab nagunii suhtuma reservatsioonidega - ütlevad küllap et makske aga raha ära, kui ei toimu, saate tagasi raha, kahtlane, palju on jamasid sellega olnud.

Ei ole vist väga reaalne, kui sissesõit USAsse isegi lubatakse, siis tagasi jõudmisega tekkib hunnik probleeme, kui siis läbi rootsi?!

USAs epideemia alles võtab oma tõelised mõõtmed, igal nädal on uusi haigeid rohkem kui eelmisel.

Teemaalgataja ei maini, mis aastast jutt käib?

2021 vaevalt, 2022 ka pigem kahtlane, tee broneering aastasse 2023.

Kui praegusel kujul jätkub, siis järgmise aasta septembriks on kõik seal pool lompi saavutanud immuunsuse loomulikul teel.

Minu USA tööalane partner on tühistanud kõik üleookeani lähetused selle aasta lõpuni ja soovitab tungivalt vältida reisimist üle ookeani puhkuse eesmärgil. Mõned lennud küll toimuvad ja teoreetiline võimalus lennata on olemas...

Lennud USA-sse toimuvad kogu aeg, tõsi, väiksemas mahus kui varem. Riiki sisenemiseks on aga vaja natuke paremat viisat kui B1/B2. ESTA-st rääkimata.

Praegu on tavapärasel kujul liikumine häiritud suuresti poliitilistel põhjustel ehk mõlemad pooled on kanged. Ise ennustksin, et kuskil september-oktoober on aga ka nö tavakodanikule USA-sse sisenemine taas võimalik. Euroopa piiride avamise ennustamisega panin siinsamas foorumis üsna täppi, ehk läheb USA-ga samamoodi. Minu sealsed koostööpartnerid ja sõbrad reisimist ei karda ja olles kanise seotud selle Covidi testimise äriga, ütlevad mulle kogu aeg et see ei ole tegelikkuses sealmaal kartmist väärt mure. Nimelt on see lihtsalt üks suuuuur äri ja hästi kasulik on seda Covidit hästi palju diagnoosida ja kõike selle alla kirja panna, sest siis tuleb raha föderaalvõimudelt. Endal on mul ka mai lõpust jäänud üks LH lahtine pilet, mõtlen et vast kasutan sügisel ära, kui ajaliselt klapib.

Meil on KLMiga novembris Floridasse piletid ostetud. Hetkeseisuga loodame ise, et lennud tühistatakse. Royal Caribbeani kruiisi saab edasi õnneks lükata kuni 2p etteteatamisega ja oktoobri lõpuni neid ei toimu. Ilmselt lükatakse veel edasi ja see aasta üldse ei toimu.

Sellel aastal ei ole küll väga mõtet USA reisi plaaneerida, arvestades sealset olukorda. Ka lennuliiklus/kaubavahetus EU ja USA vahel on suhteliselt tuksis, et isegi postipakk (tähitud maksikiri) liigub sinna tavapärase kolme - nelja nädala asemel kaks kuud.

To Dero  Reisimisega jah suht tuksis see aasta kindlasti , aga pakid post liigub kúll normaalselt DHL eelmine reede pakk usast esmaspâeva hommikul Eesti tollis .... 4 pâeva !

Ma olen Omnivaga kaks pakki sinna saatnud, millest üks jõudus kohale täpselt kahe kuuga ja teine veel teadmata, kas on kohal või mitte, aga kaks kuud ka sellel täis ;)

To: dero

Siin on ju rõhk sõnal Omniva, see asutus on hullem kui koroona kuubis! Kasuta usaldusväärset kullerfirmat ja probleeme ei ole.

Mu USA kolleegid ei soovita praegu reisida ja ka kõik töölähetused on tühistatud.

Olen üks neid inimesi, kes märtsis sulguvate riikide piiride vahel rabeles, et USA-st koju saada. Eemalt paistavad sellised asjad paari reana meedias, ise seal sees olles oli väga karm. Me oleme Eestis eriolukorraga väga hästi toime tulnud ja Munamäe otsast või Paralepa rannast vaadates tundubki, et kõik on parimas korras.

Pigem laseksin maailmal rahuneda ja tühistaksin praegu reisi.

Postipakid USA-sse praegu 3 kuud...

5 nädalat vedeles New Yorki laos.

Kolm kuud on juba üle mõistuse. Mul oli üks Omnivaga USA-sse saadetud pakk kusagil Omniva "riiulis" täpselt kolm nädalat enne, kui see üldse Eestist väljus. Küsisin, millest nii suur viivitus ja sain üsna lühikese vastuse: Eksport toimub väga harva Eestist ning tarne on häiritud.

Milline on parem firma, kellega saata pakk ja soodsam?

Mina võtan alati hinnapakkumised DHL, UPS ja TNT. Päringu saadan meiliga selliselt, et on näha kõigile, et küsin ka nende konkurentidelt siis on hinnad alati odavamad letihinnast. Kummaline on aga see, et odavaim hind on üldjuhul igakord erineval firmal.

miranda1016, kuidas olukord praegu? On midagi tühistatud? Saab üldse ESTAt praegu taotleda? Tee väike update :)

Meil ka Florida/Kariibi reis ostetud, aga novembriks.

Mis aasta novembriks? See tasub alati ära mainida, sest 2020 on ju selge, et ei saa, ilmselt ei saa ka 2021, äkki aga juba 2022?

Austatet bdsm, miks nii optimistlik? Pakume parem, et 2048 oleks reaalne võimalus.

bdsm, kuidas see selge on, et 2020 ei saa?