trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai reisiplaan- Kas on okei?

Nii.. sain nüüd valmis oma väikse reisiplaani. Jaanuari lõpus lähme mehega kahekesi 14 päevaks Taisse esimest korda. Minu plaan näeb välja selline Bangkok- Phuket- Phi Phi- Maya Bay- Ao Nang- Krabi- Bangkok. Kas selline järgekord oleks mõeldav? Ööbimiskoha soovitusi kellelgi äkki nendes kohtades. Ei pea olema väga luksuslik. Kas ööbimist on mõistlik broneerida läbi booking.com´i ette või ka kohapeal olles on võimalik saada soodsalt majutust? Soovitusi siit nimekirjast ärajätmisel või juurdelisamisel? Kas 14 päevaga on mõeldav üldse läbida kõik need kohad nii, et saab ikka vaadata ja olla ka? Igasugused mõtted on teretulnud :)

Kindlasti leiab jaanuari lõpus ööbimist ka kohapealt aga kui siiski soov kindla peale minna ning öömaja ette broneerida, siis üldjuhul leiab soodsaimad diilid Agoda.com

Reisiplaanist on ka näha, et olete rõhku rannapuhkusele pannud. Soovitan tugevat päikesekreemi ning lisaks ka UV särki :)

Vaata ka - trivago.fi see küll soome keelne, aga näitab ka teiste saitide pakkumisi avastasin sellelt lehelt, et agoda just alati ei olegi kõige sootsam. Sisest muidugi Thaimaa ( nii on soome keeles ja lõuna on etelä)

Aasta tagasi sai 4 hotelli kinni pandud ja ükski ei tulnud agodast. Ikka oli mujalt hind v tingimused paremad.ju siis lihtsalt ei jopanud,kui kõik räägivad et seal maru odav....aga 14 päevaga,kui sealsees veel tuleku ja mineku päev,kipub suht kiirustamine olevat. Vaat et pärast rohkem väsinud pole

Ma ka ise mõtlesin sellele,et äkki ei jõua selle 14 päevaga kõiki kohti korralikult läbi käia. Kiirustada ka ei taha. Eesmärk on siiski puhkusereis. Bangkokis tahaks olla 3 viimast päeva. Aga äkki siis jätaks midagi sellest nimistust ära. Krabi või Phuket? Või hoopis midagi muud?

Ise tahtsin peale esimest ööd Bangkokist põgeneda. Liiga palju oli seda minu jaoks. Inimesed erinevad

Hei, Omast kogemusest ütlen, et see reisiplaan on hea ja täitsa tehtav. Mina küll usun, et jõuate 2 nädalaga kõik need kohad soovi korral läbi käidud, sest põhimõtteliselt Phi Phi = Maya Bay ja Ao Nang = Krabi. Selles mõttes, et need nimetatud kohad saavad kaks ühe hoobiga käidud, kuna Maya Bay ongi Phi Phi saartel ja Krabi Town on Ao Nangist väikse rollerisõidu kaugusel. Kui Krabi Town ka vahele jääb, siis ei juhtu midagi - ega seal tõepoolest midagi väga näha ega vaadata pole peale ööturu. Parem võtaks mõne tripi lähedal asuvate allikate või Tiger Cave Temple'i juurde. Ise sai tehtud 2,5 nädalaga Bangkok - Ao Nang - Phi Phi - Ko Lanta - uuesti Ao Nang & Krabi (rohkelt päevatrippe ümbruskonna saartele ja looduslike vaatamisväärsuste juurde) - Bangkok (lõpuks peatusime siin 2-3 päevaks). Iseasi, kui suures mahus te loodate Phuketi vallutada (kas terve saare või käia ainult tuntud kuurordis, nt Katal või Karonil). Osa inimesi on soovitanud alustada Ao Nangi poolelt ja lõpetada Phuketil, sest Phuket on palju ülerahvastatum ja kärarikkam kui väike Ao Nang. Kui juba Phuketil käidud, võib Ao Nang tunduda ehk veidi liiga rahulik ja igav. Bangkok on tõesti väga suur ja väsitav, ma jätaks ainult niipalju aega, et paar olulisemat templit läbi käia, õhtul kuulsates lõbupiirkondades jalutada ja soovi korral veidi kaubanduskeskustes kolada, neid on seal hulgi. 2 päeva on piisav.

Ei kahtlegi et jõuaks. Jääks aega ülegi, aga...kuda kellegile PUHKUS on

Soovitaksin Phuketi ja Krabi asemel mitte nii 'mainstream' saari avastada vaid minna näiteks Ko Phanganile või kuskile sinna kanti - VÄGA ilus on seal :)

Tundub põnev. Kas tohib küsida mis transporti on plaanis nende kohtade vahel kasutada?

Bangkokist Krabile lennuk ning saartel paat :)

Selline trip on mõttetu. Jah, läbi jõuab käia aga mis selle point on? Linnukese kirja saamine? Ühest kohast teise "saamine" võtab põhimõtteliselt terve puhkusepäeva. Teil on seal BKK-Phuket(-1 päev), Phuket Phi(-1), Phi Krabi(-1), Krabi BKK(-1) ehk siis juba 4 päeva kadunud. 3 päeva BKK-s tähendab, et puhkamiseks jääb ainult 7 päeva. Kui on soov natukenegi ringi kolistada, siis rannas lebotamiseks aega ei jäägi. Minge Phuketile, võtke sealt trip Phile ja jätke Krabi välja. Ei ole ise Phil käinud, kuid väga nagu ei igatse ka(kas oleks midagi katki, kui Pirita rannas oled käinud, kuid Stroomis mitte?)

Minu meelest pole mõttetu trip.

Ise teinud sellise ringi. Singapur-Langkawi-Koh Lipe- Koh Lanta-Phi Phi-Ao Nang-Railay-Singapur. Singapuris ja Langkawil oli 1 öö peatus kuna seal käidud korduvalt. Tais on mere transa ju vägagi organiseeritud ja nö päeva kaotamist küll ei teki, pigem kerge trip merel just mõnus puhkuse osa...eriti siis kui on aeglasem suurem paadike, kus saab tekil istuda. Eks inimesed erinevad aga mulle meeldibki ühes kohas 2 , max 3 ööd olla...peale seda hakkavad näod korduma:). Pigem on sellised reisid mul just soojemalt meeles , kui need,kus nädal ühes kohas lebotatud...

Kas keegi on kasutanud Ko Phanganilt - Bangkokki ka meretransportti?Kas selline liin on ültse olemas ja kui palju võiks maksab.Või on mingi parem lahendus sõita Bangkokki.

@lotaa Kasutanud pole, kindlasti on selline variant olemas, iseasi, kas Ko Phanganilt väljub, võimalik, et väljub Koh Samuilt. Enda kogemusest soovitan öörongi, võidad ajas ja majutusele kuluvas rahas.

Krabi minu arust ka mõtetu koht. Pigem Ao Nangist otse Bangkoki lennata

Kuidas selle öörongi pileteid on võimalik hankida ja saan aru ,et rongini tuleb jõuda arvatavalt meretranspordiga.Aga kust rong väljub ja mis on selle rongisõidu hind?

Kogu info saad kohapealt mõnest Ticket Office´ist, müüakse joint ticket´teid (praam+takso+öörong), ise ei pea muretsema ega kombineerima. Ko Tao´lt Bangkok´i läks ca 1000BHT.

Ise teinud tripi Phuket, Kata (5 päeva, ümbruskonna tripid + rannapuhkus + õhtul rannapeod jms.) , seejärel autoga Ao Nangi hotelli ja kohapeal koos Krabi ning lähisaarte külastusega 4 päeva, Phiphi külastus 1 öö, 2 täispäeva (väheseks jäi-võiks olla 2-3 ööd, kuigi tänu Jensile sai palju nähtud - kogetud, Phipilt tagasi Phuketile, Patongi (4 ööd) jällegi ümbruskonna tripid + rannapuhkus Patongist väljaspool. See, miks Phuket algus ja lõpp, oli tingitud lennupiletitest ning ka sellest, et kohvri mittevajaliku kraamiga (talveriided jms) sai jätta hotelli. Krabis sai kogetud, et seal ööbida pole mõtet, kuigi põnev ööturg ja nn vakstulaudade söögikohad, aga viimase takso või bussiga Ao Nangi ööbima ning hommikul kuhugi saarele paadiga rannapuhkust nautima.
Ehk siis pigem pane end 5 ööks kuhugi paika ja tee väljasõite siia-sinna ja nii 3x, näed ja koged rohkem. Selline on minu arvamus ja kogemus Saskia123, uuri natuke FB-s Paradiisisaar.ee lehte, leiad äkki sealt põnevaid mõtteid

Kasutaks antud teemat ja uuriks kogenumate arvamust esialgsele reisiplaanile: lennud Phuketile/lt-lennujaamast Ao Nangi (3-4ööd)-Phi- Phi (2ööd), Ko Lanta (3/4 ööd) - Phuket (3/4ööd, tagasilend hommikune, seetõttu ring seda pidi ja seal viimane peatuspunkt). Lennupiletid on veel "ostusoojad" ja pole jõudnud eeltööd teha, kas see ringkäik selliselt oleks mõistlik aga vaikselt püüan selgusele jõuda.Minek veebuari lõpus/märtsi alguses, kestvus 13 ööd, 2 täiskasvnut ja 1 laps (9).  Soov oleks, et reis sisaldaks rannapuhkust, looduskauineid vaatamisväärsusi saartel ja seal ümbruses ja natuke lõpus "Phuketlikku" sigimist-sagimist.Varem käinud Khao Lak-s ja Phuketil, tehes saarele tiiru peale.Olen siit lugenud, et koha peal paadiga valitud saarele sõitu broneerides pakutakse ka transfeeri hotellist väljumispunkti. Kuidas kohvritega saarele jõudes edasi oma valitud peatumispaika saab liikuda - tuk-d?Kas mõistlikum oleks enne pigem Ko Lantale ja sealt Phi-Phile liikuda, kust edasi Phuketisse, kui siis miks? Kuhu Phuketil paadid randuvad - vali, kuhu soovid või on kindlad kohad?Midagi ei ole veel lukus aga kant on siiski Krabi-Phuket ja sinna vahele/lähedusse jääv, soovitused teretulnud.

Kui kaarti vaadata, siis oleks õigem ikka Ao Nangist Lantale, sealt laevaga Phi Phile, tagasi Phuketile. Saartetuurid on ikka nii, et majutuskohta tullakse järgi ja tuuri lõppedes tagasi.