"Rendime" autojuhi Euroopa reisile

Tervist, reisihuvilised! Olen kulutanud üle tunni, et leida vastust oma küsimusele, kuid asjatult. Ehk saate teie aidata... Kaks autoomanikust vanemaealist reisihimulist naisterahvast soovivad "rentida" kaheks-kolmeks nädalaks Euroopas /Benelux-Saksamaa või Inglismaa/ tuuritamiseks soliidset ja kogenud autojuhti. Mida sellise soovi lahendamiseks teate pakkuda? Ons olemas mõni firma? Milline on taks? Ootame ms teavet. Muide, meie soov ei sugugi ainulaadne - seda oleme kogenud. Nii et mõni firma võiks hakata ka sellist teenust osutama.

Pange raadiosse kuulutus või mõnda tutvumisportaali? Mõelge autojuhi päevatasu välja ja usun, et huvilisi on. Võin küsida tuttavatelt. Või võtke selle Krisiga ühendust. Vastastikune huvi ja siis pole vaja maksta. http://www.trip.ee/node/53821

Autojuhi palk+ söök+ööbimine+autokulud (bensiin, rentimine, maanteemaksud, kindlustused jne). Autojuht tahaks kätte saada 8000-10 000 krooni, tema ööbimine 10 000-15000, söök 5000-6000 krooni. Bensiini peale läheb 4000, maanteemaksud umbes 1000 krooni, auto rentimine 15 000 krooni. Ühesõnaga- kole kallis. Mõtekam on mõni sugulane-naabrimees ära rääkida, kes tahaks kah tuuritada ning kulud saaks jagatud kolme peale.

kogemus endal olemas, paraku lahkus see sohver Eestist. Samuti võttis too sohver seda kui endale head reisimisvõimalust. NB! Autot pole meil vaja rentida - auto on oma. Soovime "rentida" ainult autojuhti, ise ei viitsi roolis "higistada". Miks peab välja maksma söögi? Ei kujuta ju ette, et mõnes firmas söök välja makstakse. Mis on autojuhi päevatasu? Mis võiks olla tema hotelli/hosteli vms ööbimistasu? Ööbigu kus tahes, peab olema mingi kindel baashind ja kõik. Teiseks: mida see autojuht oskab? Nii mõnelgi puudub võime tiirutada suurlinnades, näiteks. Sellepärast olekski hea, kui "tehing" käiks läbi mõne turismifirma - autojuhi kvaliteet oleks nende probleem. Kolmandaks: on neidki, kellele pole selline reis kallis. Meie turismindus ongi rohkem üles ehitatud odavreisidele, paraku.

Olen valmis, tasu ei küsi, kah reisihuviline. Juhtimiskogemus 50000+ km, sh väljaspool Eestit! Kaarel, 55589160, kaarel38@hot.ee Millala minek?

Võtke ühendust www.labus.ee Ehk leiame sobiliku variandi.

Mismoodi Te kujutate seda nüüd ette, et ööbigu autojuht, kus tahes? Läheb autojuht puu alla ööbima, sel ajal kui Teie hotellis linade vahel peesitate? Ise lähete restorani lõunale ja autojuht närib ukse taga kuivikut? Mistahes reisi korraldamise puhul ööbivad bussijuhid, giidid, tõlgid ja mistahes muud reisisaatjad samas oma klientidega. Kui me tellime oma grupile bussi näiteks, siis on igati loogiline, et lisaks enda grupiliikmete hotellibronnile tuleb ka bussijuhid (tavaliselt 2) samasse majutada. Ja ka sööta. Pole ju möeldav, et need iseseisvalt kuhugi öömaja otsima läheks. Miks peaks autojuhi puhul teisiti olema? Tema ju samuti reisi ajal Teie seltskonna liige ja peab olema igal hetkel Teile kättesaadav. Tahate autojuhti palgata, siis broneerite enda hotellikohtadele lisaks ühe koha veel ja asi korras. Hotelli hind ei ole autojuhi, vaid Teie enda mure. Kui autojuht pole pirtsakas, siis ei pea tema koht sviidis olema, aga voodikoht ja elementaarne hügieenikorraldus peab olema, sest pikal reisil ei ole mõeldav ohutult sõita korralikult väljapuhkamata autojuhiga. Ise võite ööbida, kus tahes. Loomuliklult peate ka arvestama autojuhi töötundidega, sest töö- ja puhkeaeg peavad igatahes paigas olema. Kui Te nüüd natuke nende asjade üle järele mõtlete ja üldjoontes minuga nõustute, siis mina lepiks näiteks autojuhi päevapalgana 1000 krooniga päevas ja ma tahan ka teada, milline on auto, igasuguse rondiga ma ikka tihedas liikluses riske võtma ei hakka. Autojuhil on ikkagi vastutus oma reisijate ees. Kogemus on miljoneid kilomeetreid 40 aasta jooksul igasuguses liikluses. Ise olen 55 aastane. Huvi korral kirjutage viktor54@hot.ee. PS. Ja muidugi on ka oluline seltskona omavaheline sobivus, mitu nädalat ühes kummutis koos olles võib sellest ikka kenasti probleeme tekkida.

Mina olen küll nõus autos magamiskotis ööbima, ennegi nii teinud. Ööbitud ka hotellides Park ja Öötramm

Äge algus Teie kirjal. Minul pole midagi mõelda. Olen ilma avariideta sõitnud 5o ja pool aastat; olen pidanud n-ö eraautojuhti; reisinud palju. Miks Te halvustate, et autojuht peab kuivikuid närima, peate rondiga sõitma jms? Teil on õigus ühes: tähtis on seltskonna omavaheline sobivus. Teiega me tõesti ei sobi.

Nõus Viktoriga. Sellise suhtumisega nagu Colmaril, et "ööbigu kus tahes" ei jõua väga kaugele. Autojuht on ka inimene, mitte mingi masin. Kui on minek nii väikse seltskonnaga nagu teine peab paratamatult arvestama ka autojuhi vajadustega. Indias oli tõesti nii, et võtsime 10-ks päevaks autojuhi koos autoga ning sel ajal kui me magasime villas, kükitas autojuht maja ees enda autos ja rääkis teiste Driveritega juttu. Põhimõtteliselt ta elas 10 päeva autos. Euroopas pole selline asi muidugi aktsepteeritav. Ehk ma tahan jutuga jõuda nii kaugele, et minu nägemus on ka selline, et kui autojuht tuleb teiega kaasa, siis ta elab samas hotellis kus teie ja sööb samas restoranis ning need kulutused kannab tööandja. Ning on ka veel kindel päevatasu, kui suur, sõltub muidugi kokkuleppest.

Olen igasuguste reisi -ja veoteenuste tellimistega kokku puutunud , eeldan, et kui selline teenus Eestis oleks -tuleks 3-nädalase autojuhirendi peale memmedel arvestada a´30-45 tuh.eeki ja lisaks maksta ka kütusekulud . Selle summa sees on: firma kasum,töötasu,autojuhi reisikindlustus,päevarahad(majut.,toitl.)Pealegi tegu on üpris kallite riikidega. Kui minu kuupalk on 20tuh.,ei oleks ma mingil juhul nõus see aeg kärutama (oletame,et mingi kahe peeruga) mööda euroopat ja veel peale maksma. Aga noh,lohutuseks ütlen,et äkki ikka leidub mingi vanapapi,kes näeb teis veel miskit erutavat ja on nõus selle eest tasuta tööd tegema.

Viktor54, 10 punkti jutu eest! Väga asjalik ja argumenteeritud. Colmari kommentaaridest kumab läbi 'löuadpidadajaedasiteenida'-suhtumine, mis teeb sobiva autojuhi leidmise veidi raskeks. Tööpakkumine vöiks olla viisakalt ja korrektselt esitatud, mitte nii, 'Ööbigu kus tahes, peab olema mingi kindel baashind ja kõik' 'Miks peab välja maksma söögi?' Kui raha pole probleem, siis ehk tasub kysida kusagilt limukaid rentivast firmast. Saab juhi koos autoga.

Helistage tel. 5162353. Suhtleme ja loodetavasti saavutame kompromissi.

Minu kogemus erineb teie arvamustest. Näiteks, 80.- Euri ööbimiseks ja sohver valib, kus ta ööbib, kas sellesamas 80 eurilises hotellis või läheduses asuvas 30 eurilises motellis vms kohas. Näete, ka siin olemas puht rahaline kasu. Jah, tõesti, ööbigu kus tahes, meie poolt 80 euri taskus. Ja kui ööbida hotellis, on selle sees ka ju priske hommikusöök. Nõuda kuni 500 eeki söögiraha päevas, on ,mehed, natuke jultunud soov. On riike, kus toit Eesti omast sootuks odavam ja eks te söö ju ka Eestis oma raha eest. Jah, kui te sõidate odavreiside bussijuhtidena, siis on loomulikult söögiraha grupiliikmete arvel. Edasi,kui me anname juhile soliidse ööbimisraha ega tülita teda õhtuti, tähendab see ka seda, et tal on võimalik õhtu veeta oma äranägemise järgi; meile on tähtis, et ta on hommikul jääknähtudeta platsis. On päevi, kus juht üldse ei pea rooli istuma ja on päevi, kus sadakond km sõita. Nii et ei mingit ülekoormust ja kui tegu teadmistehimulise juhiga, on tal piisavalt aega külastada neid kohti, mida ta vajalikuks peab. Niisiis see, kes rõhutab, et juht on ka inimene, on ka siin reisitellijasse halvustavalt suhtunud. Minu juht on alati inimene ja tema reisipäev on, julgen öelda - kuninglik. Mind hämmastab soovitajate õelus, reisitellija lollitamine, auto rondiks nimetame ja ega üks tõeline sohver oma perenaist ikka ka memmeks nimeta... Probleem ilmselt selles, et teil puudub mõnusa, vabadusrohke reisi kogemus ja te ei suuda süveneda teistesse variantidesse, vaid "taote oma". Kahju... Oh, juttu oleks veel palju, aga pole mõtet, sest meil on täiesti erinevad kogemused. Olen neli viimast aastat kasutanud autojuhti ja olen saanud reisi lõpul kalli šampanjapudeli meeldiva, humooririkka reisi eest. Muide, sellistel reisidel ei kihutada mööda kiirteid ega broneerita hotellikohti - vabadus on selle reisi koostisosa. Kordan ka üle: me ei vaja autot ja juhti, vaid autojuhti.

Minu kogemused ütlevad seda, et tuleb korralikult lahti seletada, mis ja kuidas. Teie esimesest postitusest jäi ka mulle väga halb mulje, viimane muidugi seletas selle lahti. Kuigi järgmises otsingus võiksite rohkem ja lahtisemalt kõik ära seletada. Huvitav oleks teada, mida teha siis, kui teie hotell, kus ööbite maksab rohkem, kui 80.-, aga sellest allapoole 100 km kaugusel? Ei ole odavreiside bussijuht, vaid vean oma bussiga rahvast mööda Euroopat.

Lugupeetud Colmar. Inimesed tõlgendavad asju erinevalt, ning teie eelnevatest kirjutistest jäi mulje, et soovite pigem mingisugust reisikaaslast mitte autojuhti. Te ei rääkinud mingist rahast ning võimalustest. Kirjutage selgelt ja arusaadavalt järgmine kord, siis jääte ilma kibedatest kommentaaridest ning halvustamisest.

Hetkel ütleks, et kogu diskusioon oli sama asja kohta aga erinevas võtmes, kusjuures sisu ning eesmärk oli täiesti sama.

Raha ja kriteeriumid oleks pidanud esimeses postituses juba ära märkima.

Tere,

Pakuksin ennast teile autojuhiks! Kogemusi euroopa teedel jätkub ja autosõit meeldib rohkem kui enamusele. Olen eelnevalt töötanud autojuhina euroopas ja olen üldiselt niiõelda pere autojuht kes kõikki kõikjale reisidele veab. Sellise teenuse eest ma ei julgeks rohkem, kui 1700 eurot küsida (3nädalat) kuna se minujaoks rohkem puhkuse sisustamine kui raske töö. Huvi korral minu maili aadress oslotroll@hotmail.com

Parimat

Otsustate juba? :D Olen puhkusel ja valmis iga kell välja sõitma. Kaarel, 55589160, kaarel38@hot.ee