Riia bussijaam ja lennujaam

Kui kaugel on bussijaam lennujaamast? Kuidas sinna saab mugavalt ja kiirelt? Kas Riias ikka üks lennujaam?

Lennujaamast saab bussijaama number 22 vist oli, aga täpselt ei mäleta. Igatahes tuled lennujaamast välja, lähed risti läbi parkimisplatsi ja näed juba bussipeatust. Kui buss tuleb, küsi kohe juhilt, kas läheb bussijaama. Kui ja, siis vaata tabloolt peatust Stockmani, seal ongi bussijaam või palu juhil, konduktoril sulle see peatus öelda. Noh, kohe peale Daugava jõge tulebki Stockmanni peatus. Vist teine peatus peale jõe ületamist. Stockmani peatuses keera paremale, samasse suunda kust bussiga tulid ja mine umbes 20 meetrit kuni läheb tee vasakule(paremale ei saa, seal suur autotee). Lähed silla alt läbi ja kohe paistabki raudteejaam ja bussijaam. Pealegi on seal alati kohvritga väljujaid, eksida ei anna. Kui tahad rohkem teada võin veelkorra peensusteni kirjutada, lihtne.

Ahjaaa, sul veel küsimusi. Jah, Riias on 1 leenujaam Lidosta nimeline ja buss bussijaama sõidab mingi 20 min. Hind oli paar aastat tagasi 60 santiimi. Kui aga on kaasas suur kohver võivad ka rohkem küsida. Tavaliselt bussis konduktor, kes aitab kindlasti hea meelega ja keeleks oleks siis venkude keel kui sa just läti keelt ei oska.

Või tahad bussijaamast lennujaama? Siis tuleks sulle anda hoopis teine kirjeldus. Olen ka seda varianti korduvalt läbinud. Kust kuhu reisida tahad?

Kondkutoreid pole enam. Pilet 0,7 LVL kioskist ostes, lennujaamst 0,5 LVL.

Just, buss oli 22, aga seda 22 ka 22A olemas. Soovitan juhilt ikkagi küsida ka Stockmanni läheb st.bussijaama.

Alguses bussijaamast lennujaama ja pärast teistpidi vaja.

Bussijaamst välja, üle tee, vasakule, rautdeesilla alt läbi, tunnelisse ja tunnelist vasakule, peatus 13.janvāra iela

http://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/22/a-b/1025a/map/en

Riia bussijaamast lennujaama

Lugesin ka vanu postitusi, kuid olid nelja-kuue aasta vanused ning ei tea kuivõrd usaldusväärsed. Nagu pealkirjast lugeda, plaan minna lennujaama kuid kuidas on lood bussidega? Lugesin vanu postitusi + lennujaama leheküljelt, et buss 22 sõidab sinna. On peatus kergest leitav? Palju bussipilet maksab?

Saladuskatte all võin öelda, et tegelikult on Riias kaks lennujaama, lisaks suurele lennujaamale veel ka Spilve-nimeline lennuväli kesklinnast põhja pool: http://www.spilve.org/?en. Sealt väljuvad lennud on aga veelgi suurema saladuskatte all...

Kas Riias saab pileti ka bussijuhilt osta? Või ainult kioskist?

Reedel (19okt) liigun lõuna paiku Riia lennujaamast Pärnu poole. Keegi küüti tahab võib teada anda.

Kas oleks väga riskante minna tallinnast bussiga riiga kui buss jõuab BUSSI jaama 10.35 ja lennuk läheb 11.45? Kas jõuab linnast lennujaama vabalt või siiski ei tasuks võtta seda riski? Tegemist on pühapäevase ryanairi lennuga ja äraantavat pagasit ei ole. Või kui minna riiga päev varem, oskab keegi mõnda head viisakat aga siiski pigem odavat hotelli või hostelit? Ja soovitusi mida riias vaadata või teha? Aitäh!

Usun, et taskoga jõuab kindlasti.

Kui kaua sõidab buss bussijaamast lennujaama? Ma arvan, et 30 minti enne peaks ikka igal juhul lennujaamas kohal olema. Ja ei saa välistada avariid või ummikut jne.

Buss nr. 22 Peatus 13.janvāra iela kl. 10.36->11.04 kl. 10.56->11.24

http://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/22/a-b/7749c/108/en

Air Balticu Airport express https://www.airbaltic.com/airport-express-buss 10.31 ja 11.01

Ryanairi boarding algab reeglina väga õigel ajal (vt pileti pealt, mis kl see algab!) ja lennu väljumine kl 11.45 tähedab, et sel ajal stardib lennuk juba minema. Riias viiakse inimesed lennukile bussiga, see võtab veel omajagu aega. Umbes pakun, et pardaleminek algab u kl 11 ajal.

Pane sinna juurde turvakontroll (nii 10-15 minutiga võiks arvestada), busside vahetamine (Tallinna bussilt lennujaama bussile), fooride punased tuled jne.

Ma küll ütleks, et saabudes Riiga plaani järgi kl 10.35 oleks täiesti kohatu olla veendunud jõudmises kl 11.45 väljuvale lennule. Reisitõrkekindlustus seda ka ei kataks (nõudeks on sõltuvalt lennujaamast 1-2 h enne lennujaamas olla), sest selline planeerimine ei ole väga hoolikalt läbi mõeldud.

Jah Tip, ma arvan et sul võib õigus olla. Ma pole ise riias käinud kunagi, seega ei tea sellest linnatranspordist ega turvakontrollide ajakulust midagi. Aga arvestasin et 20 min enne pannakse väravad kinni ja see jätaks ka väga vähe aega lennujaama jõudmiseks, lisaks pühapäev ka, bussid vist ei käi nii tihti ka. Ja mine tea äkki tallinn-riia buss hilineb. Oleks paras närveldamine terve aeg. Vist parem ikka päev varem minna.

Soodsam võib olla variant minna Riia lennujaama Tartust: 13.01 kl 01.05 Tartu - 05.30 Riga Airport või 13.01 kl 5.20 Tartu - 09.45 Riga Airport