Riia lennujaamas parkimine/peatamine/sõit

Tere, nimelt lähen lähipäeval Riiga lennujaama inimestele vastu. Kuna kahjuks ei valda ma keeli siis küsiksin kui palju maksab parkimine seal lähedal asuvates kohtades? Kas saab kaardiga tasuda? On võimalik seal kuskil ka nii sama seista ja oodata lennukilt tulijaid? Kuna olen selline põdeja tüüpi siis kas läbi linna sõites on võimalik ka ära eksida ning kuidas sealsed liiklejad lasevad reavahetust teha ehk on seal viisakaid liiklejaid?

Tänan

1
23

Riia lennuvälja lähedal ei ole nagu mingit kohta kus niisama passida.... lennuväljal parkimine maksab lühiajalises parklas 1 latt esimesed 30 minutit ja 2 latti iga järgnev tund. Pikaajalises parklas 1,5 latti tunni kohta esimesed neli tundi. Ise arvuta kumb sul kasulikum. Niisama seista nagu ei ole võimalik, aga maksmise süsteem ei ole keeruline.

Kui linna sisse sõidad A2st, siis ei ole eriti keeruline läbi linna sõita. Tee läheb põhimõtteliselt otse, ainult üks jõnks (üks parem-ja üks vasakpööre) vaja teha. Kui kardad siis on mõttekam ehk sõita ümber Riia, aga see võtab oluliselt kauem. Minu arust ei ole kuskil ümberreastumisega probleeme kui kasutada suunatuld õigeaegselt, samamoodi ka Riias.

0
0

Riia lennujaamas saab parkimise eest kaardiga tasuda. Liiklus on ok, kui ise jobu ei ole.

0
0

Parkimise teema jätkuks: Riia lennujaama kodulehel on selline info, et parklas P3 Long-term parking lot

Parking Rates:

Monthly pass - 50.00 LVL.

Et pärast tünga ei saaks, siis lähen sinna, pargin auto ära ja maksan selle 50 LVL ja korras? Sinna midagi enam juurde ei lisandu või olen millesti valesti aru saanud? Auto oleks vaja jätta parklasse 3-ks nädalaks, sellisel juhul tuleks odavam võtta see "kuu pilet". On keegi seda kasutanud?

http://www.riga-airport.com/en/main/passengers/services/parking-lots/long-term-parking

0
0

Kasutanud ei ole, mööda sõitnud korduvalt. Aga usun, et kui nii kirjutavad, siis ka on 50 Ls tundub väga reaalne hind olema. Lennujaamast on see üsna kaugel, kuid väikebussi transfer viib kohale.

0
0

P2 e. see mis otse lennujaama ees tahtis nädala eest 20LS,Nii et kuu võiks küll 50.-olla.See taks kehtib küll ettemaksuga st. võtad pileti automaadist,sõidad sisse,teatad oma soovi onklile ja maksad ette.Hiljem makstes tahtsid rohkem.Eesti pangakaardid OK.

0
0

Mõned tähelepanekud hiljutisest sõidust Riia lennujaama.

Parkimine Lennujaama enda parklatest soodsam parkla http://parkandfly.lv toimib ilusti. Hind kuni 10 päeva eest jätkuvalt 2.50 latti päev. Lennujaamale lähemal jäi silma ka veelgi soodsama hinnaga koht, kus reklaamil oli hinnaks 2.40 päev. See koht oli enne lennujaama jõudmist vasakul. Sisse saamiseks tuleb peaaegu lennujaamani välja sõita ja tagasipööre teha. Täpsemalt midagi ei tea. Reklaamil oli päeva hinnaks 2.40 ja pakkus samuti tasuta sõitu lennujaama ja parkla vahel.

Lennujaamast kellegi peale võtmiseks tasub sõita pigem ülemisele korrusele, kus on lahkuvad lennud. Sinna sõites pole vaja mingit tasu maksta. Samas peaks autole soovijad kindlalt kohe väljas olema, sest muidu ajab politsei minema. NB! Täpselt märke ei jälginud, aga minu arust ei olnud küll seal mingit keelavat märki ees. Transfeeri oodates käis sealt läbi ka mitu eraautot.

Sõites lennujaama ja tagasi on nüüd väga lihtne vältida kesklinna ilma, et peaks seda suurt Riia ringi mööda sõitma. Kogu see tee pole jätkuvalt google mapsis ega ka enamikel teistel kaartidel korralikult märgitud (isegi selle aasta Riia paberkaardil oli osa teed veel märgitud ehitamisel olevat), sest viimased jupid teest said valmis alles sel aastal.

Kui tulla Eesti poolt, siis paar kilomeetrit peale linna algust tuleb pöörata paremale - Juglas iela. Edasi järgida Bauska ja Juglas iela silte. Kolmandalt ringteelt Lubanas iela ja ikka Bauska. Kui hakkab näitama lennujaama, siis edasi juba siltide järgi lennujaamani välja.

Eesti poole sõites. Alguses Daugavpilsi suund. Kui on üle Daugava jõutud, siis Ainaži ja Sigulda (enamasti on märgitud ainult Sigulda). Mingi hetk peab Juglas iela silti ka vaatama, muidu suunab pikemat teed mööda Riia ringile.

Selle tee peal on aastaid olnud suuremaid ja väiksemaid teeremonte ja ehitusi. Hetke seisuga on kõik plaanitu valmis ja enamik teedest ja tänavatest on 70 märgiga ja uue kattega. Mõned valgusfoorid on alles jäänud, aga liiklus on enamasti palju kiirem kui otse läbi kesklinna sõites. Ka suunaviidad olid üllatavalt head ja kaarti tegelikult teisel korral enam vaja ei lähekski.

1
0

Täpsustuseks - ülemisele korrusele võib vabalt sõita ja peatada. Parkimine on keelatud. Ise ei ole seal küll kunagi politseid näinud. Sõltuvalt kellaajast võib rahulikult läbi linna sõita. Riia liiklus on sama nagu Tallinnas ja hullumaja on ainult tipptunni ajal ehk siis hommikul ja õhtul. Riia kesklinnast läbisõit on sama nagu piki Liivalaiat sõita.

0
0

Hea Kurimoor, mina olen ka korduvalt üleval politseid näinud. Maha panna lubatakse, aga peale korjata ei tohiks. Kui korjatavad juba väljas, siis ikka saab :) Aga nii kui kauemaks jääd, siis tulevad akna peale koputama.

See uus tee on mulle küll uudiseks. Kui järgmine kord lähen, siis vaatan üle.

0
0

Veel üks parkla Riia lennujaama külje all: http://www.airportparking.lv/en/pricelist/

Kui minna nädalasele reisile, siis on kasulikum see võtta võrreldes Park & Flyga. Pikema reisi puhul (11+ päeva) aga jälle Park & Fly on odavam :D

Airport Parking "Easy Park"

In the price there is included the delivery from parking place to the "Rīga" internation airport and from airport to parking place.

1-5 days - 2,50 LVL (3,56EUR)/a day - Kuni 5 päeva sama, mis Park & Fly 6 – 10 days - 2,40 LVL (3,42EUR)/a day - Hea diil! 11 and more days - 2,30 LVL (3,28EUR)/a day - Kallim kui Park & Fly

Saab ka Baltic Miles punkte 1 lvl = 15 punkti. BM lehelt ma leidsingi selle parkla :D

0
0

Parkimine Riia lennujaama ümbruses

Kas keegi on kasutanud lennujaamast veidi eemale jäävat parklat, kust buss pidi parkijad lennujaama viima? Ja kui, siis kus see täpsemalt asub ja kui tihti buss (auto)lennujaama läheb?

0
0

Parklad asuvad sama tee ääres, mis lennujaam poole viib (kui Jurmala maanteelt ära keerata. Kokku on neid seal vist 4.

0
0

Kas buss viib parkijad lennujaama või tuleb ise minna? Kaugel need parklad lennujaamast on?

0
0

Leidsin 2 parklat Easy Park ja Park&Fly. Kaugele nad umbes lennujamast jäävad?

0
0

Silma järgi ca 2 kilomeetrit. Jala ei lähe, väikebuss viib.

0
0

Tänud!

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased