Riia-Pärnu buss

Kellel on kogemusi liinil Riia lennujaam Euroline bussiga 11:20 väljumine otse lennujaamast Pärnu poole. Nimelt tuleb mul lennuk Liverpoolist 11:15 graafiku järgselt. Jõuan bussile või ei jõua? Või liigun ilma kiirustamata lennukilt Riia bussijaama poole?

Ei usu, et jõuad, kui just lennuk varem ei maandu.

Kahtlen, kas see buss otse Riia lennujaamast stardib Pärnu poole... Ise olen ostnud pileti Tallinna bussijaam-Riia lennujaam ning Riias lihtsalt pidi ümber istuma, teise bussi peale, mis viis edasi otse lennujaama.

5 minutiga sa kindlasti ei jõua, kui just lennuk erakorraliselt vara ei saabu. Tegelikult ei olegi see lennujaamast tulev buss otsebuss - see viib sind vaid Riia bussijaama, kus tuleb veel oodata ja alles kl 12:30 läheb sealt Tallinna/Pärnu buss. Seega parem sõida kohaliku bussiga kesklinna (nt tööpäeval kl 11:41 väljuv buss jõuab kl 12:09 bussijaama juurde Stockmanni peatusesse ja sul jääb 20 min ülegi, pilet 70 santiimi ehk 15 krooni) või kui läheb kiireks, siis võta takso. Takso tuleb kül kallim, aga kui arvestada, et see lennujaamast kesklinna viiv Eurolinesi buss maksab ca 80 krooni, siis on juba kahe inimese puhul mugavam ja soodsam taksoga linna minna (ca 6-7 latti ehk kuni 150 krooni).

22.04.2010 11:53 esitatud plaan tundub suht ulmeline. Kuid 15:30 väljub Pärnu ja Tallinna poole tavaekspres (140 EEK Pärnu) ning 18:30 Lux Express (170 EEK Pärnu), mõlemal sõiduaeg umbes 2.5 tundi. Seda, mis kohta buss enne läbib kas Riia lennujaama või bussijaama on mitu korda tõenäoliselt muudetud. Kui 2010. aasta veebruari lõpus Riiat külastasin, siis selgus, et buss (väljumine 00:30 Tallinnast) suundub Eestist tulles kõigepealt RIX lennujaama ja alles seejärel bussijaama, kuid piletit ostes tuleb arvestada, et pileti hind Riia lennujaama on kallim kui Riia bussijaama.

Kas keegi oskaks hinnata kui tõenäoline on 17.50 Airbalticu lennult jõuda kella 18.30-ks Riia bussijaama Lux Expressile? Arvestades tipptundi vist väga utoopiline?

Vaadake http://www.ecolines.net/?s=525. Ecolinesi koduka järgi väljub buss kl 18.20 lennujaamast, kuid lennujaama peatust teenindatakse vaid eelnevalt piletite ostmise korral.

Oooo suur aitäh Pärnakas63! Ma Ecolines'i unustasin täiesti ära :)

RIX-Pärnu

Kes hiljuti käinud – kas olen õigesti aru saanud, et kui mu lennuk maandub Riias 20.30, siis esimene võimalus Pärnusse(ja Tallinna) saada on Vilniusest tulev buss, mis on lennujaamas 01.25. Mõned aastad tagasi väljus Riiast ka buss umbes 23.30, kas see enam ei käi või ei oska ma otsida? Tänan väga, kui keegi viitsib aidata.

Kõik õige - viimane buss Riiast Pärnu/Tallinna suunas kell 21:00, sedagi bussijaamast ja ainult NRLP.

01.25 lennujaamast tuleks ka kontrollida, 02.15 bussijaamast on kindel.

Mina lendasin ka varem Londonist Riiga ja sealt läksin bussiga Pärnusse, olen ka 3,5 h lennujaamas passinud ja seda 1.25 bussi oodanud. Õnneks hakkas nüüd Lutonist Tallinnasse lennuk käima ja ma ei näe enam mingit mõtet Riia kaudu lennata, sest Tallinna lennuki ajad on mõlemat pidi sõites inimlikud (hilishommiku ja pealelõuna vahel), nii et Pärnusse minevate busside leidmisega pole ka mingeid raskusi.