Rongiga Tbilisist Batumisse

Kas keegi on hiljuti sõitnud seda marsruuti ja oskab mingeid kellaaegu öelda?
Või siis mõnda aadressi-kodulehekülge kus rongide sõiduplaanid?
Oleks tänulik

Sõitnud ei ole, aga mul on üks raamat, mis väidab rongi Tbilisist Batumisse väljuvat kaks korda päevas: 08:50 ja 21:40. Välja on küll antud see üllitis juunis 2011, aga soovitaks ikka enne jaama minekut kellaajad üle kontrollida :)
Google'i abiga leiab netist sellise lehekülje: http://www.railway.ge/?web=1&lang=eng. Ja võibolla siin on ka midagi kasulikku: http://www.seat61.com/Caucasus.htm.
Edu!

Raudteejaam asub Makhinjauris Batumi lähedal. Seega sõiduplaanidest Batumit ennast ei leia.

üsna mugav süiduvahend, kui vaja seda marsruuti minna. Kellajad on viitel kirjas. Igal juhul parem viis sõita, kui marsaga või bussiga sama vahet liikuda.
Öine rong on kupeedega, hind oli ca 40geli (umbes 18€) nägu, kui õieti mäletan.

Niipalju kui ma aru saan siis rong läheb hommikul 8.30 ja sõidab 5 tundi
See sobib enam-vähem kuna Tallinna lennuk maandub 4.05
On vaja ainult lennujaamast rongijaama saada,eks mõni takso vast viib
Võimalus on ka rendiauto võtta aga paistab et on maru kirves.Äkki saab kohapeal kaubelda?On kellegil autorendi kogemusi Gruusias?

Rent unusta ära. Võta takso. Kaubelda saab, kui oskad ja närvi on. Soovitan lennujaamas oodata kuni u kella 6 hommikul ja siis linna poole teeele asuda. Kiiret ei ole kuhugi.

Tõsi, autorent pole hea mõte.
Taksosid kindlasti liigub Batumisse ja ehk saad kohalikega jagadagi, tuleb odavam. Mine lihtsalt bussijaama ja uuri, iga tegelinski oskab sind kuhugi juhatada, aga alati uuri mitmelt, et mitte kõige kallima otsa sattuda.
Muidu, kõige odavam on võtta rong Batumisse, see platskardi koht on ainult 5. 50 lari (2-3 euri). Marshutka peaks olema 20 lari.

Palju võiks maksta 1 ots Tbilisist Batumisse taksoga?

Julgen kroonikesele vastu vaielda. Autorent iseenesest on hea mõte, sest võimaldab paindlikku liikumist ka kohtadesse, kuhu ühistranspordiga ei saa ja taksoga oleks jube kallis. Tõsi ta aga on, et autorent Gruusias ei ole just odavate killast, vähemalt kui tahta džiipi (väikse autoga ei pruugi kõik teed olla läbitavad). Endal kogemus džiibirendiga, mille hinda ka kohalik ei suutnud eriti kuhugi kaubelda. Auto oli muidu viis pluss ja teenindus hea. Maksis 85 usd/päev + tagatiseks 200 usd.

Autorent Tbilisist Batumisse minekuks oleks ilmselge priiskamine. Dziibid jäägu mägiteedele :)
Kohalik ütles, et Batumisse taksoga umbes 200 lari ringis. Ei tea kuidas välismaalasele välja tuleks.
Muidu, lennujaamas on ainult väga kallid taksod (alla 40 lari ei taha väga lasta, normaalne taks oleks 20-25 lari), aga hommikust peaks hakkama ka rongid liikuma niiet saaksid sellega otse rongijaama, hinnaks vist ikka veel 50-80 tetrit (kaduvväike summa), bussid vist liiguvad alates 9st linna poole, sama hind.
Meie tellisime tavaliselt endale Tbilisist takso lennujaama järgi, tuli 25 lari, mul isegi mõni telefoni number alles, kui tahad võid üritada diili teha!

Tere!
On plaanis järgmisel nädalal rongiga Tbilisist Batumisse sõita. www.railway.ge leht annab infot küll väljumisaegade kohta (tundub, et päris tihe ühendus on), kuid ei leidnud kusagilt midagi hindade kohta. Kõigepealt kas keegi oskaks öelda, kuidas neid pileteid osta saab? Kas saab ka rongist või vähemalt samal päeval kusagilt raudteejaama kassast? Ette ei oska ka osta, pealegi on rongisõidu kuupäev lahtine veel. Ja vaatan, et on ronge, mis sõidavad 8 h ja samas ka 4.45 h, kuna aega on vähe, tahaks väga selle kiirrongiga minna, kas selle ligikaudset hinda oskab keegi öelda?
Aitäh.

Anna siis teada kuidas rongisõit sujus?

Sisenedes antud leheküljele www.railfaneurope.net kaudu, on hinnad olemad. Vähemalt minu jaoks on olemas. Võib-olla esineb mingeid hinnakõikumisi, kuid seda mitte väga suures ulatuses ja võrreldes euroga, on vahe pea olematu. Piletite ostu kohta ütleks, et Gruusia on piisavalt arenenud maa ja pileteid müüakse kassadest. Gruusias on olemas ka raudteejaamad. Kui jaamas puuduvad kassad, vaata mida teevad teised. Kui kõik lähevad piletita rongi, mine sinagi. Kui sõidavad Venemaal tuntud pikamaarongid, siis sinna piletita ei saa. Kui rahvas otsab midagi pisikese luugi taga olev tädi käest, osta sinagi. Küllap on need rongipiletid. Kui ikka jääd hätta, küsi inimeste käest. Piletita sõitu ära igaks juhuks ürita.
Kõige suurem oht on see, et istud valesse rongi ja sõidad Armeenia suunas. Teadetetahvlid ei pruugi olla ladina ega kirillitsa tähestikus.

Thbilisis sai pileti osta raudteejaama kassast. Meie käisime öörongiga, kus olid kupeed. Ei midagi luksuslikku, aga täiesti korralik. Kupees oli telekas, mis näitas kaameraga, kes on ukse taga. Batumis on raudteejaam natuke linnast väljas, pigem taksoga minek.

Just 04.oktoobril Gruusiast saabununa võin rongisõidu kogemusi jagada. Meie 11-liikmeline reisiseltskond sõitis Tbilisist Batumi hilisõhtuse(öise) rongiga, mis väljus 22:40 ja Batumi saabus hommikul kell 7:00 (Tbilisi- Makhinjauri on siis selle liini nimi). Vaata siit:
http://www.railway.ge/?web=1&action=page&p_id=479&lang=eng
Piletid ostsime rongijaama kassast ära päevake varem. I klassi piletid maksid 40 Lari/inimene ja need olid kahekohalised kupeed. Kupee nagu ikka, ei mingit ülimat luksust,aga normaalne, tekid-padjad-käterätid olemas. Ja telekas... Muidugi oli rongi WC just selline nagu ammusest ajast mäletan - KO-HU-TAV!!! Rongijaama kassas saab maksta ainult sularahaga, mingeid kaardimakseid ei eksisteeri. Teadmiseks veel, et see kassa nüüd väga kaua avatud ka ei ole, kellaajad olid luugi juures kirjas, kuid enam pole kahjuks meeles. Batumi raudteejaamas lendavad taksojuhid kui porilased sulle peale. Võtke asja rahulikult ning ärge esimest pressijat endale haarake :D Hinda nad oskavad küsida, aga kui sa tead, kaugel sinu majutuspaik raudteejaamast tegelikult asub, siis tõmbavad tagasi. Üle 10 Lari (~5 €) pole mõtet maksta, sest linn pole kaugel.
Tagasisõiduks Batumist Tbilisi aga kasutasime väga korralikku Mercedes Sprinter minibussi. Bussijuht MAMUKA lubas lahkelt oma kontakti jagada ja temaga tasub ühendust võtta kui suurem seltskond Batumi kandis sõita tahab. Mamuka telefon on +995 599 35 68 77. Ta oli kogu päeva meie päralt, tegime peatusi, käisime Prometheusi koobastes, Kutaizi turul, üheskoos lõunatamas jne. Kuna lennuk Tallinna väljub varahommikul, siis jõudsime teha veel hilisõhtuse/öise Tbilisi linnatuuri, enne kui ta meid lõpuks kõiki lennujaama ära viis. Teed on head ja sõit polnud sugugi nii hull ja kurnav.

Ma vaatan, et keegi elektrirongiga pole keegi kogemusi jaganud. Panen siis enda oma kirja. Meie läksime Tbilisi-Batumi hommikul kell 8:00 (augustis) rongiga, mis sõitis 4.45h. Maksis ta 40GEL-i nägu kui õigesti mäletan. Elektrirongi WC oli väga OK, tundus, et kuskilt Hiinast toodud rong. Seest võrdväärne täiesti meie Tallinn-Tartu kiirrongi teise klassiga. Suured istmed liiguvad mitutpidi. Tagasi tulime õhtul 18:00 rongiga, võtsime takso ja jõudsime aegsasti lennujaama. Käisime söömas ja läksime lipsti lennukipeale.
Piletid ostsime 2-3 päeva varem internetist seega putkadest ei tea midagi. Nutitelefonis oli pileti väljatrükk olemas, mida keegi näha ei tahtnud. Konduktoril oli oma väljaprint kaasas, soovis ainult passi ja aitas kotid ka veel rongi tõsta :)