Rootsi suusatama praegu.

Tekkis mõte Åre suusakeskusesse suusatama minna koolivaheajal. DFDSiga Paldiski - Kapelskar on ca 500 eur auto ja reisijad edasi tagasi.

Rootsi nõuab kuni 48 h vana Covidi testi sisenemisel üle 18 aastastele.

Kas kellegil viimastel päevadel kogemusi Rootsi sisenemisega, võib seal mingeid probleeme tekkida. Kriitikutele ja Covidi paanikutele, ütlen kohe ära, et oleme terve perega selle haiguse juba läbi teinud. Paluks asjalikku infot.

1
2

Tulime just. Covid testi sertifikaat ainuke dokument, mida rootsi pool vaatab. Autoga Äresse 7,5 tundi, kontaktivabalt võtmed receptionist ja mingeid probleeme pole. Mäe peal liftide juures liikumine suunatud hajutatult, et inimesed ei saaks korraga liftile trügida ning püsiksid võimalikult hajutatult. Rootslased ongi tegelikult väga kuulekad ja hoiavadki hoolikalt distantsi. Söögikohad lahti, kuid samuti vastavate meetmetega ehk näiteks kui sees 5 lauda, siis meie poolt külastatud konkreetsetess kohtades olid ukse taga iga laua kohta nagis rippumas puidust rõngas, mille olemasolul võtad selle kaasa. Kui rõngast pole, siis siseneda ei tohiks. Maskikandjaid kogu rootsis ei kohanud, isegi viltu viltu vaadatakse, nagu tulnukaid. Väidetavalt mõnes maakonnas isegi ametlikult ebasoovitav. Nakatumisnäit sellest hoolimata oluliselt väiksem, kui meil eestis.

Tagasitulles Paldiskis peetakse piiril kinni, täidad ankeedi oma andmetega ning soovitavalt teed kodulinnas taas Covid testi, et garantiinisolekut leevendada ehk saaks toimetada vältimatuid toimetusi.

Laeval samuti sööma minnes antakse kilekindad, sooja sööki jagavad laevatöötajad  jms. Peab maski kandma, kuid läti ja leedu rekkamehed seda üldjuhul ei tee. Ainuke nakatumisoht ongi laeval köhijate eemale põigelda

4
0

Tänud asjaliku info eest.

Kas see vastab tõele, et alla 18 aastastelt neg testi ei nõuta?

Ja kuidas keskuses liftijärjekordadega, väga pikad ei ole?

0
0

Alla 18 mul info puudub. Mulle teadaolevalt peab tegema, kuid pole kindel. Järjekordi nädala sees praktiliselt pole. Põhitoolidel ehk kella 11 paiku tekkis paarikümne inimese pikkune  nn hetkeline saba. Nõlvadest soovitaks jätkuvalt Duvedi, kus rahvast alati oluliselt vähem. Hooldatud rada jätkub päevaks.

0
0

Tundub tõesti, et alla 18 pääseb ilma testita. Kummaline, et Rootsi ei aktsepteeri Covidi läbipõdemise või vaktsineerimise tõestust. Senini nad väga mõistlikud olnud selle pandeemia suhtes. 

Põdesime ca 1,5 kuud tagasi selle haiguse läbi. Jama selles, et testi tulemus võib ka mitu kuud hiljem pos olla. Aga eks tuleb lihtsalt katsetada enne minekut, kas tuleb pos või neg.

0
0

Poolteist kuud tuleb kindlasti positiivne. Aga kui raha palju, võib ju ühele pereliikmele huvi pärast teha, anna meile ka tulemusest teada?

0
0

Tom 75 - lisaks 48 h vanale PCR testi nõudele, on Rootsi ametlikele veebilehtedele ilmunud tekst, et tuleb jälgida Rootsit terviseameti soovitusi ja terviseameti koduleht "soovitab" ennast ka kohe ja hiljem ka 5 päeva pärast kohapeal testida. Kuidas piiri peal olukord on? Kas see on nõue või "soovitus"?

0
0

Tom75, kuna meil oli ka korraks plaan koolivaheajal Rootsi suusatama sõita, siis lugesin vatse poolt lingitud lehe läbi ja selle järgi aktsepteerivad nad ka antigeeni test. Antigeeni test peaks näitama eelkõige värsket, ägedat nakkust, seega peaks sobima läbipõdenutele?

0
0

Kui kaugele ette broneerisite? Kas peale hajutatuse  tundus, et rahvast oli rohkem kui eelmistel aastatel? (Ei ole veel vaadanud, millal Jämtlandi  ja Stockholmi koolide talvepühad sel aastal toimuvad)

0
0

Koolivaheajad hakkasid sel nädalal ja kestavad erinevate regioonide peale kokku 3 nädalat.  Järjekorrad päris pikad, veebikaameratest on näha, järjekordasid pikendab oluliselt see, et tooltõstukite täitumus ei ole tulenevalt hajutatuse nõuetest 100%

0
0

Täpselt nii, täpsema jaotuse leiab siin: https://www.edarabia.com/school-holidays-sweden/. Ise kavatsen minna teisel märtsi nädalal, selleks ajaks on kõik koolivaheajad läbi ja nt majutuse osas on nii laia valikut kui ka saadavust

2
0

Antigeeni test edukalt negatiivne.  40 eur maksis Confidos. See vist tõesti näitab akuutset Covidit vaid. Igatahes minu puhul 1,5 kuud tagasi põetud Covidit ei näidanud. Rootsi piirivalve kontrollis kiirelt testitulemust, jäi rahule. Alla 18 eluaasta tõesti testitulemust ei nõuta.

 Jõudsime just Åre keskusesse. Teeolud olid ok.

3
0

Ise olen praegu Idre Fjällis. Minek oli laevaga Paldiskist Kapellskäri. Kõigil täiskasvanutel olid antigeeni testid tehtud, Rootsi piiril lasi politsei pilgu üle ja võis minna. Poodides-söögikohtades maske ei kanta, kui ise kannad, siis kõik käivad kauge kaarega mööda. Muid piiranguid siiski on, nt lauas mitte üle 4 inimese, pleksiklaasist eraldused jne. Ilm ja radade olukord super!

3
0

Rootsi politsei ei tahtnud meie Synlabi väljaprinditud negatiivset koroonatesti tunnustada. Esimene reaktsioon oli, et minge sama laevaga tagasi. Lõpuks logisin sisse testi.me keskkonda ja lasti kuidagi üle piiri.

Sama probleem oli ka teistel eestlastel ja kokku võttis see jama üle tunni. 

P.S. Avalikku WC-d neil seal Kapellskäri sadamas polnud. Hädapärast lasti politsei kämperisse pissile.

0
0

Mis nad põhjuseks tõid, et ei sobi? Või lihtsalt eestlased ei meeldinud?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased