Viimased kommentaarid

Alla 18 mul info puudub. Mulle teadaolevalt peab tegema, kuid pole kindel. Järjekordi nädala sees praktiliselt pole. Põhitoolidel ehk kella 11 paiku tekkis paarikümne inimese pikkune  nn hetkeline saba. Nõlvadest soovitaks jätkuvalt Duvedi, kus rahvast alati oluliselt vähem. Hooldatud rada jätkub päevaks.

Tulime just. Covid testi sertifikaat ainuke dokument, mida rootsi pool vaatab. Autoga Äresse 7,5 tundi, kontaktivabalt võtmed receptionist ja mingeid probleeme pole. Mäe peal liftide juures liikumine suunatud hajutatult, et inimesed ei saaks korraga liftile trügida ning püsiksid võimalikult hajutatult. Rootslased ongi tegelikult väga kuulekad ja hoiavadki hoolikalt distantsi. Söögikohad lahti, kuid samuti vastavate meetmetega ehk näiteks kui sees 5 lauda, siis meie poolt külastatud konkreetsetess kohtades olid ukse taga iga laua kohta nagis rippumas puidust rõngas, mille olemasolul võtad selle kaasa. Kui rõngast pole, siis siseneda ei tohiks. Maskikandjaid kogu rootsis ei kohanud, isegi viltu viltu vaadatakse, nagu tulnukaid. Väidetavalt mõnes maakonnas isegi ametlikult ebasoovitav. Nakatumisnäit sellest hoolimata oluliselt väiksem, kui meil eestis.

Tagasitulles Paldiskis peetakse piiril kinni, täidad ankeedi oma andmetega ning soovitavalt teed kodulinnas taas Covid testi, et garantiinisolekut leevendada ehk saaks toimetada vältimatuid toimetusi.

Laeval samuti sööma minnes antakse kilekindad, sooja sööki jagavad laevatöötajad  jms. Peab maski kandma, kuid läti ja leedu rekkamehed seda üldjuhul ei tee. Ainuke nakatumisoht ongi laeval köhijate eemale põigelda