Ryanair ja käsipagas

Tere, kellel on juhuslikult kogemusi ryanairiga lendamisega, siis selline küsimus, et kas sellest 10kgst peab kinni hoidma mis käsipagasil on? Mulle kõik räägivad, et seda ei kontrollita, et põhiline oleks, et on mõõdus. Mis teie arvate, kas tasub riskida, et panna rohkem sisse käsipagasisse?

Kui sa sinna +5kg ei plaani panna, siis vast ei juhtu midagi. Pole seni endal kaalu kontrollitud.

Mu teada peaks uus poliitika lubama ka täiendavat väiksemat kotti, milleks võib vabalt olla ka kilekott.. Pane dutyfreest saadud kotti osad asjad näiteks.

Oleneb kust lendad, Bremenis ei saa ilma kaalumata turvakontrolligi, Fraknfurt Hahnis oli peale turvakontrolli kaal kuhu osaliselt kutsuti. Palermos nägin, kui inimesi suunati maksma ülekilode eest. Ise tulin korra Manchesterist ja kohver oli pea 13 kg ja kedagi ei huvitanud, enamasti üritan ikka seal 10 kg piires seda hoida, et ei peaks jamama. Nüüd see lisakoti võimalus annab võimaluse rohkem asju kaasa tassida.

Ryanair õnneks väga tihti ei kaalu. Lisakäekoti jaoks pole ülemkaalu üldse ette nähtudki - peamine, et vajadusel raami sisse ära saab surutud. Kindlam on siiski enamvähem lubatud piiri jääda, arvestades ka sellega, et alla 1kg pole nende jaoks veel ülekaal - st 10,9kg peale nad ei ütle midagi.

Näiteks Stockholm Skavsta ja Barcelona El Pratis kontrollitakse väga korralikult kaalu ja mõõtu. Aga peamine, et selle raami sisse mahub, kaalu nii väga ei kontrollita. Tallinnas on mul ka vahel kontrollitud, aga ainult selliste lendude puhul, mis on väga täis. Aga kindlam on jääda kaalu ja mõõtmete piiridesse, sest ise olen näinud, kuidas Barcelonas üks inimene pidi 50 euri maksma, sest kott oli vale kujuga.

Veebruaris ei mõõtnud/kaalunud Skavstas keegi midagi

On korduvalt kaalutud ja mõõtmeid kontrollitud. Ühel korral oli ca 2 - 3 kg ülekaalu ja pidime turvatsoonist väljuma. Jaotasime asjad kahe kohvri vahel ja ühte-teist taskutesse ning saime läbi. Seega parem on kaalu jälgida kui pärast olla hädas. Mõne lennujaama ooteruumis on olemas kaalud ja saab enne tsooni sisenemist raskust korrigeerida, sest taskuid näiteks ei kontrollita, aga nad ei tohi olla nähtavalt punnitavad.

Miks ei tohi jope taskud punnitada? :)

Elementaarne! Sellisel juhul kästakse asjad turvatsoonis taskust välja võtta ja lindile asetada või viiakse täiendavasse kontrolli.

Turvakontrollis jah, pead nõudmisel asju punnitavatest taskutest välja tõstma, nii nagu käsipagasistki vahel kästakse asju ette näidata. Aga see ei puutu ju Ryanairi lennukile pääsemise hetke. Endal nii fliis kui jakk olnud paaril korral üsna punnis taskutega, hea võimalus paar ülekilo likvideerida :)

Kui mul on käsipagasiks käekott mõõtudega 45x35x30 ja ta on pehmest materjalist,et kui kott pungil täis ei ole, siis annab igatpidi kokkusuruda, siis kas see on ok?Või peab originaalis olema koti sügavus 20?

Kas lisaks sellele 10kg käsipagasile võin kaasa võtta ka läpakakoti?

Lisaks 10 kg kotile võib olla 35x20x20 kott.

Läpakakott on suurem. Aga ei ole kokku puutunud sellega, et nad lisakoti gabariite kontrolliksid mis muidugi ei tähenda seda, et nad mingi meeltesegaduse ajendil seda just sinuga ei teeks.