Ryanair - muutus piletite eest tasumises

Tere.

Sattusin Ryanairi kodukal sellisele uudisele: http://www.ryanair.com/en/news/gen-en-301109

Ehk siis alates 1. jaanuarist 2010 kaob VISA Electroniga see teenustasuta maksmise võimalus ära ja ainukeseks teenustasuta variandiks jääb maksmine Prepaid Mastercardiga. Ja siit mõned küsimused..ehk keegi teab:

  1. Mida see 'Prepaid Mastercard' endast kujutab üldse?
  2. Kas eesti pankadest keegi väljastab sellist kaarti?
  3. Kas keegi on Ryanairi piletite eest tasumisel juba valinud maksemeetodiks selle 'Prepaid Mastercardi" ja proovind maksta SEBi virtuaalkaardiga? Kui jah, siis kas sai ilma teenustasuta maksta või ei? (selle SEB virtuaalkaardiga on siiamaani saanud ilma teenustastuta maksta, kui valida maksemeetodiks VISA Electron)

Sain juba ise netist uurides veidi targemaks.

http://www.mastercard.com/uk/personal/en/findacard/prepaidcard/prepaid_everyday.html

Kui ma nüüd õieti aru sain, siis tööpõhimõte sel kaardil on põhimõtteliselt nagu ettemaksuga mobiili kõnekaardil..et saad suvalisest programmiga liitunud poest/teenindusasutusest selle kaardi osta ja seal samas kaardile kohe raha laadida ning siis sellega maksma hakata, kus MasterCardi aktsepteeritakse. Pole nagu kuulnud, et eestis midagi sellist oleks..seega seda kaardi siit kusagilt lunastada ka ei saa.

Aga see küsimus jääb ikka, et kas see SEBi virtuaalkaardi trikk ka sellega ikka toimib või on selle variandiga nüüd kööga?

kulub möni aeg, kui ta mûûja kontole jöuab. Tihti ei olegi raha kaardil. Peab olema seotud mingi garantiiga lennufirmale.

Minul on SEBi VISA krediitkaardi põhjal olev deebetkaart ja kui maksin pileti eest siis proovisin panna nö "kogemata" VISA Electron kuid ei lasknud läbi. Tegin uuesti, panin vaid VISA nii nagu mul ta on ja võttis 5 läti raha piletile lisaks kohe! Helistades SEB banka siis neil ei ole olemaski Visa Electrone mis on krediitkaardipõhised. Seega tuleb maksta ka edaspidi seda toredat fee´d edasi kuna ka prepaid masterkaarti pole.

Lugesin kuskilt selle kohta. Täpselt muidugi ei mäleta, aga üldine resümee oli, et see on rohkem UK värk ja kasutajate hinnangud olid selgelt negatiivsed (et järjekordne põhjus Ryanairi mitte kasutada).

Laias laastus on Ryanairi poliitika nagu Keskerakonnal - iga natukese aja tagant mingil moel põske panna ja siis propagandamasin tööle: oi, kui head ja sõbralikud me oleme.

Ryanair müüb pileteid ka Visa Elektron deebetkaartidele ilma teenustasuta. Kuid kaardi aktsepteerimiseks on nõutab kaardiga seotud 3-kohaline CVV kood. Eesti pangad väljastavad Visa Elektron deebetit ainult ilma CVV koodita, mistõttu eestis väljastatud kaarte ei saa kasutada.

Jutt käib siiski SEB visa (electron) virtuaalkaardist, mis seni on toiminud ideaalselt (ilma igasuguse teenustasuta). Seega räägiks ikka selle teema kontekstis sellest kaardist, mitte teistest, mis nagunii ei toimi.

Seega küsimus, mis ka mind huvitaks, oleks Marti püstitatud küsimus kolm. Reaalsel kujul olemas olevad kaardid (käega katsutavad) ei oma nagu siinkohal tähtsust.

Eriti naljakas tundus see lause: The MasterCard Prepaid card is much more widely available than Visa Electron and can be picked up from financial institutions/ card issuers throughout Europe. Muide toda Visa Electroni 3 viimase numbriga antakse aastaid juba igalpool mujal kui Eestis (isegi Lätis antakse) ja selliseid prepaid krediitkaardid on ka Visal ammu juba olemas mitte ainult virtuaalsel kujul nagu seda SEB-ist saab. Et siis nüüd oleks aktuaalne hoopis SEB virtuaalne Mastercard.

huviline: ei saand vabsee aru, mida sa öelda tahtsid või kuidas su postitus antud teemaga seotud on. Võib-olla viga minus..kell veel varane ja mõte ei tööta hästi

kati30: VISA Electron ei saagi olla VISA krediitkaardi põhjal..see on ju loogiline

veigo: kes ja mida peaks ära unustama? UK värk või mitte aga lennuhinnad on neil konkurentsitult soodsaimad. Pole näind, et mõni muu euroopa lennufirma selliseid hindu pakuks käsipagasiga reisijale nagu seda Ryanair pakub. Eks see igaühe enda asi, kas eelistab keskerakonda või muid pareid :-) (ps. ma pole keskerakonna fänn)

hvs: küsimus oli Prepaid MasterCardi kohta...seda et eesti CVV koodiga visa electrone ei väljasta ja neid lennupiletite eest maksmisel kasutada ei saa, on juba ammu ammu teada.

haaletaja: tänan, et püüad inimesi teemas hoida, et lõpuks mingi asjalik vastus ka saada =)

isaac: kas selline SEBi virtuaalne Mastercard eksisteerib juba SEB Eesti virtuaal või reaalkaaartide seas või see oli lihtsalt sinu mõttevälgatus et "võiks olla"? SEBi kodukalt midagi sellist ma ei leidnud.

Prepaid kaart ei saa kohe kuidagi krediitkaart olla, oma definitsiooni kohaselt. Prepaid kaarte antakse mujal mailmas erinevate finantsinstitutsioonide poolt kqige riskantsematele klientidele, kelle kätte ei ole mqistlik krediiti minemise vqimalust usaldada. Eestis antakse taolistele inimestele deebetkaarte. Kysumis on pigem selles, mis protokolli see prepaid Mastercard kasutab maksimise teostamisel, kas see on Maestro vqi miskit muud? Ameerika prepaid Mastercardi peal on kirjas Mastercard Debit. Mul on näiteks endal olemas Parexi Mastercard kus on puudu vqimalus krediiti minemiseks, see peaks loogiliselt vqttes olema samuti Mastercard Debit, kuigi kindlalt ma ei saa seda väita. Igal juhul kuna Ryanair siia ei lenda, siis on neil sygavalt ykskqik, kas Eestis on vqimalus Prepaid Mastercard'i saamiseks vqi mitte.

Iseenesest SEB Visa Electron ongi ju oma omadustelt prepaid kaart st krediidilimiit on sul reaalsuses sama palju kui kontol raha. Või olen ma valesti aru saanud?

Küsisin huvi pärast nii Swedbank'i kui ka SEBi klienditeenindusest selle MasterCard Prepaid kaardi kohta aga miskit mõistliku sealt vastada ei osatud. Et seda tüüpi kaarte ei väljasta. Kas MasterCard deebetkaart võiks Prepaid kaardina käituda ja kuidas nende protokollidega on, ei olnud mõtet küsidagi.

MasterCard'i veebilehel meie regiooni kohta pole Prepaid kaardist juttu. US või UK kohta näitab eraldi kolme tüüpi kaarde: krediit, deebet ja prepaid. Ehk siis erilist usku sellesse ei ole, et tavalist deebetkaardi Prepaid kaardina võidakse käsitleda.

Meil kõigil on võimalik tellida USAst http://www.payoneer.com/ . Kohale jõuab 25 päevaga. Toimib ettemakstud kretiitkaardina. Tähendab kannad summa sinna ja kasutad, ei saa minna miinusesse.

Eks neid kaarte saa ikka tellida ja kombineerida. Samas kui heita kasvõi pilk nende hinnakirjale (http://www.payoneertravel.com/pricing.aspx), siis see ei ole mitte teps rõõmustav. Aktiveerimistasud, ülekandetasud, kuutasud... Ehk siis Ryanairilt võidetud kroonid süüakse teise firma poolt ja vaat et kogu see jant lõpuks veel kallim ei tule.

Kas enam siis ei saagi maksta seb virtuaalkaardiga ?

Kas keegi on leidnud võimaluse, kuidas ilma teenustasuta piletit osta? Kas virtuaalkaardiga on keegi üritanud tasuda?

Ostsin visa virtuaalkaardiga, kuigi tõesti lisandus teenustasu, proovisin et teenustasu ei lisandu ainult Mastercard Prepaidmingi erilise variandiga maksmisel. Kahjuks ei oska kommenteerida mis võimalus on sellist kaarti omandada. . . . Lause algab suure algustähega! Trip.ee

Kuna just äsja oli vaja pileteid osta päris paljudele inimestele ja soovisin Ryanairi krediitkaardi maksudest hoiduda, siis uurisin põhjalikult antud teemat. Siiani olen koguaeg kasutanud vaid SEB VISA virtuaalkaarti, mis pole mind hätta jätnud.

See on tegelikult küllaltki ajuvaba, et iga lennu ja iga inimese pealt küsitakse teenustasu 5 EUR, sest maksmine toimub ju üks kord. Näiteks edasi-tagasi lend 11 inimest - teenustasu 11 x 2 x 5 = 110 EUR! + jätkulend = 220 EUR jne..

MasterCard Prepaid kaarti ei väljastata kahjuks tõesti Eestis, sai küsitud telefonitsi erinevatest pankadest.

Kui on vaja kiiresti saada Prepaid MasterCard kaarti, siis on võimalus pöörduda erinevate online pakkujate poole nagu EcoCard, Neteller või Entropay. Valida on füüsilise ja virtuaalse kaardi vahel.

Kõige kindlam on hankida eelnimetatud saitidelt füüsiline kaart, ehk siis kaart saadetakse sulle koju ja sellega läheb aega.

Nii virtuaalse kui ka füüsilise kaardi hankimine võib olla päris suur peavalu, kui asjast esimest korda kuuled.

Prepaid MasterCardi saamine võtab päris tükk aega, seega varu kannatust.

  1. Loo konto vastava teenusepakkuja kodulehel
  2. Upgrade'i oma kontot ja saada neile passi või juhiloa koopia ja viimane elektri/telefoni arve, kus on sinu nimi ja elukoha aadress
  3. Taotle Prepaid MasterCard'i või Virtual Prepaid MasterCard'i
  4. Kanna oma kontole raha*
  5. Oled valmis kasutama oma kaarti kui kõik on heaks kiidetud

Virtuaalse kaardi saamisega on igavene jama ja peaksite seda teadma, et:

a) Virtuaalne Prepaid MasterCard ei pruugi Ryanairiga teatud teenusepakkujatel hetkel töötada nagu näiteks Netelleril (http://blog.neteller.com/net-plus-and-ryanair/comment-page-3/#comment-1119)

b) *EcoCard ja Neteller ei aksepteeri SEB virtuaalkaarti ja sinu tehing lükatakse tagasi kui tahad kontole raha kanda. Selgus, et SEB pangas kajastub see "sularahatehingu" nime all ja pank ei lase lihtsalt raha nende kontole üle kanda.

c) Peaksite varuma aega ja kandma raha "Local Bank Deposit" kaudu, mis võtab 1-4 päeva aega.

Aga kui teil aega ei ole oodata piletite ostmisega, siis peate maksma krediitkaardi teenustasu nagu mina.

Kas keegi teab kaua see "ajutine" tasuta Prepaid MasterCardi kampaania kestab Ryanairil?

EcoCard - www.ecocard.com Neteller - www.neteller.com Entropay - www.entropay.com

Edu kõigile ja odavaid lennureise;)

See prepaid MasterCardi taotlemine, mida sa viie punktina siin lahti kirjutasid on siis lihtsalt teooria praegu ja reaalis sa seda läbi pole teinud, sest sa ikkagi maksid krediitikaardiga nagu ma aru sain?

Olen ise selle kõik läbi teinud ja Virtual Prepaid MasterCard on täiesti olemas. Kuna hektel pileteid ostma ei hakka, siis ootan järgmise korrani.

Maksin ise VISA krediitkaardiga, sest ei olnud aega oodata pangamakse üleminekut EcoCardi kontole (võtab aega 1-4 päeva). Mainitud sai, et krediitkaardiga kontole maksmine ei tööta ehk koheselt seda kasutama hakata ei saa.

Ma jagan enda kogemusi, neid mis olen küsinud otse teenusepakkujatelt ning teiste kasutajate käest ja pankadest. Kuigi EcoCard ja Neteller ütlevad, et virtuaalset kaarti saab kohe kasutama hakata, siis nii see tegelikult ei ole ja ootama peab vähemalt nädala(isikuandmete kontroll, tõendamine jne).

Nagu öeldud, siis Netelleri virtuaalne kaart ei tööta kindlasti praegu veel Ryanairiga aga läbirääkimised käivad ja nad loodavad selle lähiajal tööle saada. Füüsiline kaart töötab aga see-eest 100%-liselt.

EcoCard on aga kindel, et nende mõlemad (virtuaalne ja füüsiline) Prepaid MasterCard töötavad Ryanairiga: "Please be informed that EcoCard Prepaid MasterCard (virtual and debit one alike) can be used wherever there is the MasterCard acceptance sign is displayed."

Paljud inimesed on saanud juba sellise kaardi ja raha kokku hoidnud, kuid küsimus ongi selles kaua sellist kaarti nüüd jälle kasutada saab.

Lugesin küll kõik läbi, aga siit välja siiski ei lugenud. On siis võimalik SEB virtuaalkaardiga Ryanairile tasuta ülekanne teha või tuleb ikkagi maksta lisaks 5eurot näo ja lennu pealt? Ning üldse, kui otsin ryanairi kodukalt reisi ja ta näitab seal all nurgas hinnaks 16LVL, siis mis summasid ma sellele lisaks võin oodata, kui plaanis kaasa võtta ainult käsipagas? Online check-in'st ei anna enam vist kuidagi mööda hiilida, aga kas peale selle ja 5eurose ülekandemaksu võib veel mõni üllatussumma oodata? Tänan