Ryanair - muutus piletite eest tasumises

Tere.

Sattusin Ryanairi kodukal sellisele uudisele: http://www.ryanair.com/en/news/gen-en-301109

Ehk siis alates 1. jaanuarist 2010 kaob VISA Electroniga see teenustasuta maksmise võimalus ära ja ainukeseks teenustasuta variandiks jääb maksmine Prepaid Mastercardiga. Ja siit mõned küsimused..ehk keegi teab:

  1. Mida see 'Prepaid Mastercard' endast kujutab üldse?
  2. Kas eesti pankadest keegi väljastab sellist kaarti?
  3. Kas keegi on Ryanairi piletite eest tasumisel juba valinud maksemeetodiks selle 'Prepaid Mastercardi" ja proovind maksta SEBi virtuaalkaardiga? Kui jah, siis kas sai ilma teenustasuta maksta või ei? (selle SEB virtuaalkaardiga on siiamaani saanud ilma teenustastuta maksta, kui valida maksemeetodiks VISA Electron)

Sain juba ise netist uurides veidi targemaks.

http://www.mastercard.com/uk/personal/en/findacard/prepaidcard/prepaid_everyday.html

Kui ma nüüd õieti aru sain, siis tööpõhimõte sel kaardil on põhimõtteliselt nagu ettemaksuga mobiili kõnekaardil..et saad suvalisest programmiga liitunud poest/teenindusasutusest selle kaardi osta ja seal samas kaardile kohe raha laadida ning siis sellega maksma hakata, kus MasterCardi aktsepteeritakse. Pole nagu kuulnud, et eestis midagi sellist oleks..seega seda kaardi siit kusagilt lunastada ka ei saa.

Aga see küsimus jääb ikka, et kas see SEBi virtuaalkaardi trikk ka sellega ikka toimib või on selle variandiga nüüd kööga?

0
0

kulub möni aeg, kui ta mûûja kontole jöuab. Tihti ei olegi raha kaardil. Peab olema seotud mingi garantiiga lennufirmale.

0
0

Minul on SEBi VISA krediitkaardi põhjal olev deebetkaart ja kui maksin pileti eest siis proovisin panna nö "kogemata" VISA Electron kuid ei lasknud läbi. Tegin uuesti, panin vaid VISA nii nagu mul ta on ja võttis 5 läti raha piletile lisaks kohe! Helistades SEB banka siis neil ei ole olemaski Visa Electrone mis on krediitkaardipõhised. Seega tuleb maksta ka edaspidi seda toredat fee´d edasi kuna ka prepaid masterkaarti pole.

0
0

Lugesin kuskilt selle kohta. Täpselt muidugi ei mäleta, aga üldine resümee oli, et see on rohkem UK värk ja kasutajate hinnangud olid selgelt negatiivsed (et järjekordne põhjus Ryanairi mitte kasutada).

Laias laastus on Ryanairi poliitika nagu Keskerakonnal - iga natukese aja tagant mingil moel põske panna ja siis propagandamasin tööle: oi, kui head ja sõbralikud me oleme.

0
0

Ryanair müüb pileteid ka Visa Elektron deebetkaartidele ilma teenustasuta. Kuid kaardi aktsepteerimiseks on nõutab kaardiga seotud 3-kohaline CVV kood. Eesti pangad väljastavad Visa Elektron deebetit ainult ilma CVV koodita, mistõttu eestis väljastatud kaarte ei saa kasutada.

0
0

Jutt käib siiski SEB visa (electron) virtuaalkaardist, mis seni on toiminud ideaalselt (ilma igasuguse teenustasuta). Seega räägiks ikka selle teema kontekstis sellest kaardist, mitte teistest, mis nagunii ei toimi.

Seega küsimus, mis ka mind huvitaks, oleks Marti püstitatud küsimus kolm. Reaalsel kujul olemas olevad kaardid (käega katsutavad) ei oma nagu siinkohal tähtsust.

0
0

Eriti naljakas tundus see lause: The MasterCard Prepaid card is much more widely available than Visa Electron and can be picked up from financial institutions/ card issuers throughout Europe. Muide toda Visa Electroni 3 viimase numbriga antakse aastaid juba igalpool mujal kui Eestis (isegi Lätis antakse) ja selliseid prepaid krediitkaardid on ka Visal ammu juba olemas mitte ainult virtuaalsel kujul nagu seda SEB-ist saab. Et siis nüüd oleks aktuaalne hoopis SEB virtuaalne Mastercard.

0
0

huviline: ei saand vabsee aru, mida sa öelda tahtsid või kuidas su postitus antud teemaga seotud on. Võib-olla viga minus..kell veel varane ja mõte ei tööta hästi

kati30: VISA Electron ei saagi olla VISA krediitkaardi põhjal..see on ju loogiline

veigo: kes ja mida peaks ära unustama? UK värk või mitte aga lennuhinnad on neil konkurentsitult soodsaimad. Pole näind, et mõni muu euroopa lennufirma selliseid hindu pakuks käsipagasiga reisijale nagu seda Ryanair pakub. Eks see igaühe enda asi, kas eelistab keskerakonda või muid pareid :-) (ps. ma pole keskerakonna fänn)

hvs: küsimus oli Prepaid MasterCardi kohta...seda et eesti CVV koodiga visa electrone ei väljasta ja neid lennupiletite eest maksmisel kasutada ei saa, on juba ammu ammu teada.

haaletaja: tänan, et püüad inimesi teemas hoida, et lõpuks mingi asjalik vastus ka saada =)

isaac: kas selline SEBi virtuaalne Mastercard eksisteerib juba SEB Eesti virtuaal või reaalkaaartide seas või see oli lihtsalt sinu mõttevälgatus et "võiks olla"? SEBi kodukalt midagi sellist ma ei leidnud.

0
0

Prepaid kaart ei saa kohe kuidagi krediitkaart olla, oma definitsiooni kohaselt. Prepaid kaarte antakse mujal mailmas erinevate finantsinstitutsioonide poolt kqige riskantsematele klientidele, kelle kätte ei ole mqistlik krediiti minemise vqimalust usaldada. Eestis antakse taolistele inimestele deebetkaarte. Kysumis on pigem selles, mis protokolli see prepaid Mastercard kasutab maksimise teostamisel, kas see on Maestro vqi miskit muud? Ameerika prepaid Mastercardi peal on kirjas Mastercard Debit. Mul on näiteks endal olemas Parexi Mastercard kus on puudu vqimalus krediiti minemiseks, see peaks loogiliselt vqttes olema samuti Mastercard Debit, kuigi kindlalt ma ei saa seda väita. Igal juhul kuna Ryanair siia ei lenda, siis on neil sygavalt ykskqik, kas Eestis on vqimalus Prepaid Mastercard'i saamiseks vqi mitte.

0
0

Iseenesest SEB Visa Electron ongi ju oma omadustelt prepaid kaart st krediidilimiit on sul reaalsuses sama palju kui kontol raha. Või olen ma valesti aru saanud?

0
0

Küsisin huvi pärast nii Swedbank'i kui ka SEBi klienditeenindusest selle MasterCard Prepaid kaardi kohta aga miskit mõistliku sealt vastada ei osatud. Et seda tüüpi kaarte ei väljasta. Kas MasterCard deebetkaart võiks Prepaid kaardina käituda ja kuidas nende protokollidega on, ei olnud mõtet küsidagi.

MasterCard'i veebilehel meie regiooni kohta pole Prepaid kaardist juttu. US või UK kohta näitab eraldi kolme tüüpi kaarde: krediit, deebet ja prepaid. Ehk siis erilist usku sellesse ei ole, et tavalist deebetkaardi Prepaid kaardina võidakse käsitleda.

0
0

Meil kõigil on võimalik tellida USAst http://www.payoneer.com/ . Kohale jõuab 25 päevaga. Toimib ettemakstud kretiitkaardina. Tähendab kannad summa sinna ja kasutad, ei saa minna miinusesse.

0
0

Eks neid kaarte saa ikka tellida ja kombineerida. Samas kui heita kasvõi pilk nende hinnakirjale (http://www.payoneertravel.com/pricing.aspx), siis see ei ole mitte teps rõõmustav. Aktiveerimistasud, ülekandetasud, kuutasud... Ehk siis Ryanairilt võidetud kroonid süüakse teise firma poolt ja vaat et kogu see jant lõpuks veel kallim ei tule.

0
0

Kas enam siis ei saagi maksta seb virtuaalkaardiga ?

0
0

Kas keegi on leidnud võimaluse, kuidas ilma teenustasuta piletit osta? Kas virtuaalkaardiga on keegi üritanud tasuda?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased