Ryanair pagas

Küsimus kogenud Ryanairiga lendajatele. Nimelt lendan ma nimetatud lennufirmaga järgmine nädal esimest korda. Nende lehelt leidsin, et käsipagasi lubatud mõõtmed on 55cm40cm20cm* ja kuna mul nii väikest kohvrit polnud, tellisin uue. Nüüd jõudis see kohale, aga seda üle mõõtes avastasin, et üks külg on 59cm. Olen kuulnud, et kui mõõdud ületavad lubatud suuruse, võivad sellega kaasneda päris suured lisatasud nii et ma olen nüüd natuke närvis. Kas need paar lisa cm võivad mulle probleeme tekitada?

Jah, võivad. Vahel, kui neil on vähe inimressurssi, siis nad ei kontrolli. Muidu küll. Kasti sisse peab ära mahtuma.

Alles lendasin ja võin kinnitada, et jah võib probleeme tulla.

Oeh eks ma pean siis ruttu kuskilt uue kohvri leidma. Äkki oskab keegi soovitada, kust saaks sobivate mõõtudega kohvri, mis oleks ka taskukohane?

Kui on tegu veidi suurema kohvriga, siis peab kontrollimisel sinna resti sisse panema "rattad üleval", uskumatult palju on kohe ruumi juures ja saab läbi!

Ma nägin millalgi Ülemiste Sportsdirectis päris heade hindadega kohvreid ja oli palju erinevaid suuruseid ka.

Olen päris palju ryanairiga lennanaud ja pole eales näinud, et kellelgi pagasi mõõtmete pärast probleeme oleks olnud. Olen ikka alati imestanud, milliseid monstrumkotte salongi tiritakse. Viimasel ajal küll võetakse paljud neist lennukisse minnes ära ja viiakse pagasiruumi, aga ikka näeb lennukis kohvreid, mis läbi suure häda mahuvad pagasiriiulisse ja teistele seal ruumi suurt jäägi. Mul enda reisikott ei mahu ka ettenähtud mõõtmetesse, aga pole veel keegi seda mõõtma ega keelama hakanud.

Kasutan tihti. Probleemi pole olnud. Eelmine nädal suure Backpakiga tulin kaalus 19 kg läks käsipagasina läbi. Korra oli Tallinna lennujaamas olukord, kus lampi kargas ligi meie enda tollitootaja, et kaalu suhtes paukuda aga ka siis oli Ryani enda töötajal savi.

Kahekümne kilo eest maksad. Rahvas tahab aga tasuta.

Remark "On siis keeruline mõõdus ja kaalus kohver timmida? Miks peab midagi hirmkavalat hakkama leiutama. 20kg on lubatud ju. Ehk räägid meile ka mis ajast 20kg on lubatud?

"Korra oli Tallinna lennujaamas olukord, kus lampi kargas ligi meie enda tollitootaja, et kaalu suhtes paukuda aga ka siis oli Ryani enda töötajal savi." Tallinnas pole Ryaniairil töötajaid...üleüldse on Ryanairil väga vähe töötajaid.

Lendasin Ateenast Rooma ja pidin 50 eurot juurde maksma, sest ei mahtunud kasti ära, kuigi eelnevalt mõõtsin kohvri üle ja vaid 1 cm oli üle.

remark, eks ta ole, nende pärast kes ülisuurte käsipagasitega lendavad, ongi see kontroll ja jäävad hammasrataste vahele ka need kel 1 cm üle nagu Katrin. Ise olen kasutanud seljakotti, seda annab ikka kokku pressida ja kasvõi miskit välja võtta, kohvrit ikka väiksemaks ei pressi :D Teine variant mida pere puhul olen kasutanud, on 1 pagas kamba peale osta kuhu saab vedelikud jne panna.