Ryanairi lennuki vahetus 1 tunniga

Tere

Plaan minna Tenerifele algusega Riiast. Ümberistumine on Inglismaal East Midlandis ja seal edasi teise Ryanairi lennuga Tenerifele. Lennuki vahetuseks aega 1 tund. Kas see on reaalne jõuda teisele lennule, Ryanairiga peab vist uuesti ju turvakontrolli läbima? On mõtet riskida? 

Tänud ette :)

puhas loto, lisaks turvakontrollile pead ju enne väljasaamiseks passikontrolli ka läbima. St. alla 2 tunni ei tasu riskida.

No kui maksad maandudes kiire passikontrolli ja uuele lennule minnes kiire turvakontrolli eest, siis peaks jõudma küll. https://www.eastmidlandsairport.com/at-the-airport/security-fasttrack/ Aga kas on mõtet? Kindlustus mahajäämist ja närve ei korva.

Kindlustus seda ilmselt üldse ei korva, liiga lühike aeg. Mina mõned nädalad tagasi igatahes ei riskinud, õhtul Londonisse ja varahommikul Tenerifele edasi.

Pigem jah ei ole mõtet riskida, sest UK lennud ikka tihti hilinevad, palju rohkem kui meil siin Tallinnas. 20 min kuni tund on ikka väga sageli. Õhuruum nii täis. Võib ka vedada muidugi. Ma ei ütleks, et see on lotomäng, pigem nagu kasiino juba, kus panused kõrged ja kaotus suurem :)

Mina ei riskiks, tund ikka liiga lühike aeg. Kui tuleb leppeta Brexit siis arvatavasti läheb veel kauem, kui tavaliselt passikontrollides aega.

Igas teises normaalses riigis - võimalik, et teostatav. Inglismaal on tund lennukivahetuseks 95% mahajäämine. Passikontroll, turvakontroll, järjekorrad mõlemates. Mul on olnud olukord, kus 2 tunnise vahega oleks peaaegu maha jäänud.

Tõnu, millises "normaalses" riigis sa julgelt eraldi piletitega tund lendude vahele jätaks?

Enda kogemustest niipalju, et Londonis (erinevates lennujaamades) ümber istudes on kulunud turva- ja dokumendikontrolliks keskmiselt tund aega. On olnud kordi kui olen saanud ca 30min tehtud ja kaks korda ka üle 1,5 tunni järjekorras oodanud. Passiga eraldi passijärjekorrast (automaatväravatest) minnes saab natukene aega kokku hoida.  Kui sinna juurde arvestada ka kogu muu aeg mis kulub väravateni jõudmiseks, siis omalt poolt nii lühikest ümberistumisaega ei soovitaks.