Sääsetõrje?

Tere, millist sääsetõrjet peaks Goas kasutama? Kuigi siin on kõvad reisimehed koos, aga mina olen vähe reisinud, siiski paluksin igasugu nõuandeid Goa kohta. Tänud ette! Tanilina

Indias on sääsetõrje vahendeid väga soodsalt kohapeal saada. Mina ostsin Goast vahendit ODOMOS, efektiivne ja nahasõbralik.

Eestis müüdavad vahendid troopilistele moskiitodele erilist mõju ei avalda. Vahe on toimeaine efektiivsuses. Vahend võiks soovitavalt sisaldada dietüülmetatoluamiidi derivaate (DEET). Kindlasti müüakse koahapeal apteekides.

Ja paljudes hotellides, külalistemajades jne on sellised sääsetõrjevahendid, mis paned voolu pistikusse, seal sees on mingi vedelik, see kaitseb päris hästi sääskede eest.Eriti veel ööseks oleks hea see sisse jätta.Ja nagu eelpool teised juba kirjutasid, siis jah kohapealt saab osta igasuguseid erinevaid tooteid selle vastu :)

Ben's 100 sääsetõrje Ben's® 100 on suurima 95% DEET sisaldusega sääsetõrjevahend, mis PELETAB SÄÄSKI, PUUKE, KIHULASI, PARME, KIRPE ja teisi hammustavaid putukaid kuni 10 tundi. DEET - spetsiaalselt 1946 aastal USA armee jaoks väljatöötatud repellent kasutamiseks ekstreemsetes tingimustes ja siiani kõige effektiivseim aine hammustavate putukate tõrjeks. Pihustatav vedelik 37ml.

Ohoh, vaatasin oma reisilt reisile kaasa loksuvast apteegipaunast järgi, et Bayer'il on üks DEETi-vaba moskiitovastane vahend ka - "Cinq sur Cinq". Tahiti 8-tunnise safari käigus ühtki hammustust ei toimunud ei mul ega tütrel. Muidu olen kasutanud DEET-ga vahendeid...ja edukalt.

Mingeid vahendeid, kui lähed Goasse vahemikus okt-mai. Sääsed-moskiitod häirivad vaid mussooni ajal (juuni-sept). Praegu minnes pead kõvasti pingutama, et mõnd sääske leida.

Pole suguki nii, et talvel sääski pole, on ikka. Siit ostes pead endale selgeks tegema millist tahad kasutada, kas riiete peale laskmiseks või ihule määrimiseks. Nahal kasutatavad kreemid või aerosoolid ei ole reeglina lubatud kasutada päikespõletuse saanud nahal, vastav info on ka pakenditel. Ära põleda päevitades on aga Goas väga lihtne. Parim varjant siiski kohapeal ostetud ja väga efektiivne odomos. Kindlasti mõtlesid küsimust esitades malaarijasääskede peale . Need tulevad välja tund aega enne päikeseloojangut ja siis jälle kaovad nii, et see aeg tuleb kõige ettevaatlikum olla.

Ma kindlasti ei pretendeeri lõpliku tõe monopolile, aga oma korduvate Goas käimiste ajal olen vist üldse 1 kord sääske näinud. Kes otsib, see muidugi leiab. Või on Old Monk neid mu juurest eemale peletanud.

Mina olen praegu Keralas ja õhtuti on siin sääski nii et vähe pole :)

Mul oli kaasa Off ja ei kasutanudki seda (olin seal veebruaris), sääske andis otsida sest tõesti niisama neid ei olnud- ainult toas olid ja siis ka üksikud (aga ka siis oli nii, et kuna meie tuba oli esimesel korrusel täpselt jalavanni kõrval ja teine meie seltskond oli teisel ja neil polnud ühhtegi). Seega mina küll väga ei muretseks selle pärast. Isegi kui tõesti juhtub et on sääski kuhu lähed, siis seal kohapeal on valikut küllaga.

Kui ma jaanuaris ja veebruaris Keralas olin, siis siin oli ka ikka parajalt sääski. Aga pole jah mõtet liialt muretseda selle pärast.Kui vaja, siis saab alati kohapealt osta.

Ma kusjuures olen avastanud, et igasuguste saaskede ja podrakarbeste ja muude elukate vastu aitab ysna edukalt Avoni Skin So Soft! See on kyll tegelikult moeldud a'la mingi kehaolina vms, mis peaks just inimese veetlevaks tegema, aga putukatele mojub vastupidiselt. Me oleme seda ka koerte peal kasutanud, toimis ka siis. Aga noh, need troopilised mutukad on vist klass kangemad, seda ei oska kommenteerida, kas see niioelda kodune vahend ka nende eest kaitseb.

Mis toodet sa simas pead? Avoni skin so soft sarjas on kolm erinevat katekreemi, isepruunistavad ihupiimad tumedamale ja heledamale nahale, massaazi otsikuga tselluliidikreem,dushikreemid,karvakasvu pidurdav sari jne. Tahaks hirmsasti teada millist sa koerte peal kasutasid?

Hmm... Avoni kodulehelt ma seda toodet hetkel ei leidnud, voibolla on see myygist maha voetud. Igatahes on see siuke heleisinine pihustatav pudel, peale on kirjutatud Avon Skin So Soft- Repleanishing Dry Oil Body Spray! Koertele vaga kerge peale pihustada ja neil muuseas ei paista ka midagi selle vastu olevat. :)

Pole tõsi tõesti see, et oktoobrist märtsini Goas sääski ei kohta, kohtab ja kuidas veel, alates päikeseloojangust kuni päiksetõusuni on sääskede aeg. Siis tasuks peale määrida/pihustada sääsetõrjevahendit, mida võib võtta kaasa Eestist(täiesti toimivad), kui võib ka soodsalt kohalikust apteegist osta. Samuti soovitav pikemaid riideid kanda, siis pole vahendit vajagi :)