Sansibar vs Mehhiko

Tere. Ostan oma pikema kaugema reisi tavaliselt 6 kuud ette max.

Kumba eelistaksite kui pole kummaski varem käinud - Mehhiko v Sansibar Tansaania.

Mehhikos ei ole käinud.Eelmine talv talvitusime Sansibaril, Paje rannas.Väga meeldis.

Mehhiko on nii suur ja lai, et seal saaks/võiks veeta mitu kuud. Sansibaril pole ise käinud, aga olen veidi uurinud ja seal vist üle 3-4 päeva midagi teha pole.

Mehhiko ühest otsast teise on 3200 km, sama mis Tallinnast Hispaania lõunatippu. Sansibari pindala sama mis Saaremaal. Aga mõlemas võib toredasti aega veeta.

Eks sõltub paljuski, mida reisilt soovid, kultuuri, traditsioone ja mastaapsust saab Mehhikost kordades rohkem, rannapuhkuse poolest võrdsed, hinnatase on Mehhikos soodsam, lihtsamini saab ka soodsatesse ja väga mitmekesistesse naabermaadesse. Ise lähen Mehhikosse talvel teist korda, Sansibar lähiaja sihtkohtade nimekirja ei mahu eelkõige vaatamisväärsuste ja ajaloo vähesuse tõttu, sinna pole ka puruodavaid pakkumisi näinud.

Ise olen ka korduvalt Mehhikot eelistanud. Mis konkreetselt Playa del Carmenisse puutub, siis ranna mõttes see suuremat asi pole - üsna kitsas, meres palju mariadru (sargassot), mis iga päev rannale koguneb. Pigem juba Vaikse ookeani rannik: Cabo San Lucas, Puerto Vallarta/Sayulita, Puerto Escondido, Zihuatanejo/Ixtapa, Acapulco. Viimases on julgeolekuolukord muidugi keeruline.

Olles käinud nii Sansibaril kui ka Mehhiko Yucatani poolsaarel, siis minu kogemused on: Mehhikos oli see tunne, et igal pool ja kogu aeg keegi tahab sind petta/lüpsta. Isegi politsei on nii korrumpeerunud, et kui sind turistina autoroolis tabatakse, siis mingi trahv ära tehakse. Bensiinijaamas samuti tehakse tünga ja üleüldse kõik on selline USA turistile üles ehitatud turismilõks ja hinnad olid ka kõike muu kui odav.

Sansibaril hinnad kokkuvõttes samasse auku, aga kohapeal inimesed oluliselt meeldivamad ja ka rannad tunduvalt ilusamad. Saar on ise väike, aga tegevust nädalaks leiab vabalt ja kui oled rannainimene, siis kasvõi kuudeks.

Buldooza, Tallinast Hispaania lõunatippu on ca 4320km, mitte 3200km. Suvel proovisin järgi.

Minul tiibu pole, aga vist ka siis nii suur vahe pole.

Sansibaril pole käinud, aga kahe kange seiklusi vaadates hakkab tõesti igav.

Kui ainult rannas lebada, siis pole kohal üldse suuremat tähtsust kui turvalisus ehk.

Ma tundsin Quintana Roo ja Yucatán osariigis turvaliselt ka autoga liigeldes. Ma leiaks tegevust ka kolmandaks külastuskorraks.

Rannapuhkuseks soovitan kas linnalikumat Isla Mujeres, vaiksemaid Tulum v Holbox.

Kena arhitektuuri näeb ntx Meridas.

Kui esimest korda maakana kuurortisse minna siis tõesti kooritakse kümme nahka. See on küll õige, et süsteem on üles ehitatud lollide ja/või rikaste lüpsmisele aga sama põhimõte kehtib igas kuurortis, isegi pärnus ja narvas.

Mehhiko on ikkagi midagi rohkemat kui PDC ja Tulum, aga isegi nendes turistipesades saab normaalse hinnaga elamise/söögi. Turistipesadest kaugemal on inimesed alati meeldivamad, see on igal pool nii. Ja mitte-turistipesasid on Mehhikos oluliselt rohkem kui tansaanias. Samas kui kogu puhkus koosnebki ainult pealetükkivate müüjate vahel rannas vedelemisest siis tasub pigem egiptusesse minna.

to BS. Olen ise külastanud pea 70 erinevat riiki ja kindlasti ei ole asi minu väheses kogemuses. Kõiksugu tüütud tegelased suudan tõrjuda kerge vaevaga, aga no Mehhiko Federal Police vastu ei saa kuidagi. Kui peetakse kinni, siis on valik kas maksta või minna kuhugile edasi jagelema oma puhukuse ajast. Kokkuvõttes Mehhiko on ülimalt korrumpeerunud riik, mis loomulikult ei tähenda, et seal ei leidu sõbralike inimesi. Olen ise Yucatani omal käel rendikaga läbi kärutanud ja usun, et nägin nii mõndagi. Sama olen teinud nii Sansibaris kui ka Tansaania sisemaal. Kokkuvõttes on minu kindel soovitus Sansibar.

PS! Ma ei ole ka USA stiili austaja, pealetükkiv kaubandus ja jootraha vägisi nurumine. Jootraha annan ainult siis kui tõesti teenindus meeldib.

@Paparazzi Imre, geograafias on vaikimisi tavaks vahemaid linnulennult hinnata. Tijuana-Chetumal on linnulennult 3200 km ja maanteed mööda 4100 km. 90% juhtumitest läbitaksegi selliseid vahemaid lennutiivul ;)

Ma olen Mehhikos 4x käinud, 3x autot rentinud, politseiga suhelnud, aga kunagi pole mingit jama olnud. Mis ei tähenda et seda võimalust poleks. TI korruptsiooniindeksis on Tansaania 94. ja Mehhiko 124. kohal. Võrdluseks Venemaa, 130. koht.

Hmm, kunagi sai Yukatanis rendiautoga 70 alas umbes 120ga politsei radarisse lennatud. Proovisin juba mõttes on pangakonto jääki meelde tuletada, aga politseinik viskas pilgu auto numbrile (rendikatel on teistsugused numbrid) ja viipas käega, et pane edasi. Nii et päris kõik ei ürita koorida :D

Eks politseiga on paljudes kohtades nii, et kui hästi küsida, saab ikka raha maksta, Mehhikos kolmel kinnipeatamisel ei õnnestunud ebameeldivat suhtumist kogeda.

Kristo olen: Olles jätnud käimata Sansibaris, aga käinud Mehhikos Yucatani poolsaarel, siis minu kogemus on, et keegi pole tahtnud mind lüpsta ja petta. Kuigi enne esimest reisi Mehhikosse lugesin Tripist, et on kohutavalt kallis, hinnad on ameerika turistide poolt üles aetud. Seda ameerika keelt peaaegu ei kuulnudki. Mehhikos on umbes 115 miljonit elanikku ja hispaania keelt ma seal enamuses kuulsingi. Ja nemad ka puhkavad seal Yucatani poolsaarel.Turistikohtades ongi kallim, aga ikka kohalike järgi. Eestist kallimaid kohti on juba raske leida - Ikka odavam kui Eesti.  Äkki on oma viga, kui lüpstakse ja politsei kollitab? Ja mis ameerika turist Sina oled?

ago7 - Rääkisin oma kogemusest ja pealegi kuidas oskad võrrelda kui pole mõlemas kohas käinudki? Veelkord, olen pea 20 aasta jooksul külastanud u 70 erinevat riiki ja omal käel, mitte turismi pakketidega. Kindlasti asetan Mehhiko sinna ebameeldivamate sekka. Nendest enamuses ka rendikaga ringi vuranud, niiet kogemust on. 

Mis maa turistid siis seal Yucatanis enamuses on? Loomulikult USA-kad.

Kui keegi üritab minu postitusest välja lugeda, et kõik oli Mehhikos pahasti, siis päris kindlasti see nii ei olnud, aga teema-algatajale vastuseks, võrreldes neid kahte kohta, siis valin iga kell Sansibari.

Buldooza, ära panemise maik jääb su postitusest. Kui tahan linnulennul mõõta, siis 3300km vs 1900km Mehhiko.

Link ka juurde.

https://www.distance.to/Canc%C3%BAn,Benito-Ju%C3%A1rez,Quintana-Roo,MEX/Puerto-Vallarta,Jalisco,MEX

Tore et sulle Mehhiko meeldib, mulle ka. 

Ja eks politseid seal ka erinevat, foto laadimine kahjuks ei õnnestunud.

Paparazzi Imre, mul ju oli ilusasti kirjas et Tijuana-Chetumal, sajaliseni ümardatult 3200 km linnulennult ja 4100 maanteed mööda. Link ka juurde: https://www.distance.to/Tijuana,Baja-California,MEX/Chetumal',Chetumal,Quintana-Roo,MEX. Mis ärapanemisse puutub, siis ma ju ei sea kahtluse alla väidet et Tallinnast Hispaania lõunatippu on ca 4320 km, lisades kinnituseks Tallinn-Rijeka marsruudi...

Mulle meeldib külm ilm. Kuhu soovitate reisida, kas lõuna- vöi põhjanabale?

Igasugustele nabadele reisimine on ilmselt suhtelisel kulukas. Lihtsalt oma naba imetlemine võib ka kalliks minna, ses mõttes, et märkad, kuidas sõpruskond väheneb. Odavaim variant oleks Eesti kaardilt leida mingi järv, mille kaldapealsele on veel lubatud minna, võtta ennast trussade väele ja lihtsalt istuda. Ühel hetkel märkad, kuidas külm kontide vahel koha sisse võtab.

Hehee, see suur et mina kuulun ka ilmselt nende sekka, keda palavus tõsiselt häirib, ning eelistaks seetõttu palmide all higistamisele mistahes "naba". Aga annan endale aru, et see on puhtalt minu kiiks ja kõigile selline stiil ei pruugi sobida. Mu enda sugulaste hulgaski on  tegelasi, kes on soojalembesed, saan aru, et mina ise kuulun pigem mingisse vähemusgruppi ja see on minu probleem. Samas jääb mulle arusaamatuks, miks erineva eelistusega kodanikud negatiivse hinnangu osaliseks saavad, kas tõesti on vaid kuumalembesed see "õige" reisijate klass?

Ivan Juhmile vastaks, et mina eelistaks igal juhul Antarktikat ja jääkarudele pingviine. Oli kord endalgi see mõte, mis paraku seni rahanappusel teostamata. Aga lootust pole veel maha matnud, kes teab, võibolla kunagi õnnestub. Ma oleks nõus 10-st soojamaareisist loobuma ühe Antarktika reisi nimel.  Kahjuks on reaalne elu see, mis asjad paika paneb, mu eluke saab tõenäoliselt enne otsa, kui  ma külmamaareisiks raha kokku saan, seega pean leppima sellega, mis mulle hetkel jõukohane. Nii kurb kui see ka poleks.

viktor54, ära unistuste püssi niisama lihtsalt põõsasse viska. Praegu Tripis Tallinn-Santiago e/t lennupiletid saadaval ca 600 raha eest, sealt Punta Arenasesse ja tagasi ca 80 raha. Kokku vähem kui keskmise Tallinna korteri kuuüür. Lennata saab kuni juunini, siis lähebki Eestis vastikult palavaks, seal aga südatalv, paar kraadi miinust, samas aasta kuiveim kuu. Kohe Punta Arenase külje all on Parque Pengouin Ray, seal neid tuhandete kaupa pesitseb.