Saudi Araabia transiitviisa

Reisin nädala pärast läbi Saudi Araabia Sri Lankale. Leian vastuolulist infot transiitviisa vajalikkuse kohta. Jeddahi lennujaamas on 8-9h ooteaega. Paljudes kohtades on info, et alla 12h lennujaamas viibimist ei ole transiitviisat tarvis. IATA ametlikul kodulehel väidab aga vastupidiselt viisa vajalikkust. Oleksin õnnelik, kui keegi jagab oma kogemust. Tänud ette!

IATA andmetel on viisa vajalik va transiidiks kuni 12 tunni jooksul. Probleemi pole, paljud eestlased on juba Saudiaga nii lennanud.

Visa required, except for Holders of onward tickets for a max.

transit time of 12 hours.

  • Only one transit stop-over in Saudi Arabia is permitted.

  • Except when flying on Saudi Arabian Airlines, where a second transit point is permitted. Additional Information:

  • Passengers performing Umrah while in transit through Jeddah (JED) can obtain a transit visa up to 72 hours provided: For details, click here

Source: Timatic

Käidud/oldud see aasta jaanuaris Jeddahhi lennujaamas, ei ole mingit visat vaja seal. Kergelt masendav koht on see, sõna otseses mõttes peldik, aga sammas oli huvitav. Uuesti ma ilmselt seda kogeda ei taha.

Tänud vastajatele, saan nüüd rahulikuma südamega reisile asutud. Kui IATA lehel oma lennuandmed jms sisestasin, siis näitas viisa vajalikkust millegipärast.

Käinud Saudiaga Sri Lankal, Jeddah's oli ca 8 tundi aega. Ei mingit viisat, küll saad söögikuponge. Ei tea, kas nad said uue terminali valmis. Vana oli ikka täitsa jama ja polnud isegi vabu istekohti.

Suur ehitus seal käib, mingi jutt jäi kuskilt netis silma, et see aasta pidavat saama, aga ma võin ka eksida. Uus terminal pidi tulema jälle üks kõige, kõige, nagu seal kandis ikka kombeks on.

Uuemat info kellelgi? Viisat vist pole vaja, aga lennujaam? Endal minek detsembris, minnes-tulles ümberistumine Dammam King Fahd International - DMM.