Senegali viisa info

Kogu protsess võttis aega ca 1,5 kuud vastavalt EV välismin. soovitusele, ajasin asju läbi Londoni saadkonna http://www.senegalembassy.co.uk/ Kuigi räägitakse, et saab teha ka läbi Tallinnas asuva Prantsuse saadkonna. Raha küsiti 10.5 GBP viisa ja 15,5 GBP passi tagasi saatmise eest, kuigi saadsin 3 passi kästi transpordi summa *3 Hiljem kodus selgus, et mustadel meestel läks passide saatmine maksma 4,95 GBP ja viisa mis passi pandi oli 3 GBP see on siis kuni 15 päeva ja multiple entry seega väike kaduu tuleb juba Londonis maksta:) Kogu protsess võtab aega niikaua sellepärast, et Eesti kuulub Senegali arvates kuskile 4 ja 5 maailma vahepeale ja iga viisa aandmine otsustatakse Dakaris, mis võtab aega kuni 21 päeva Alguses tuleb saata neile passikoopia ja kui on pos. vastus käes siis alles raha ja pass

1
2

Tere Lugesin kuskilt , et Eu kodanikele on viisavaba. Kuidas siis tegelikult on? Sooviks minna 1 nädalaks. Tänud!

0
0

Olen kahjuks nii viisade tellimise osas, kui ka Internetis kaupu ostes või broneeringuid tehes pidanud täheldama, et paljude jaoks mujal maailmas tähendab Euroopa Liit ikkagi veel vaid seda nn külma sõja aegset liitu.

0
0

Naasesin just Senegalist ja võin kinnitada, et viisat vaja ei läinud.

0
0

Olime veebruaris inglaste tsharteriga Gambias. Võtsime kohapeal nendelt mitmesuguseid ekskursioone, aga Senegali oma ei tahtnud nad meile müüa. Helistasid kuhugi ja esindaja ütles mulle, et mina oma punase europassiga võiksin tulla, aga kaks sinise passi omanikku ei saa. Nagu passi värv on määrav! Tõenäoliselt ise piirile minnes oleks ka üle saanud, kuid ametlikult on meil viisat vaja, nagu ka Gambiasse. Kuigi Gambia piiril lüüakse tempel passi ja ei mingit viisat. Aga Londoni check-in-is küll jälle helistati kuhugi, aga siis pandi passile kleeps, et dokumendid kontrollitud ja korras. Enne reisi helistasin ka Gambia saatkonda Londonis ja sealt öeldi, et on vaja viisat, kuid saate ka piirilt. Piirilt saab lihtsalt templi nagu iga teine eurokodanik ja welcome to Gambia.

0
0

See kes väitis ei polnud vaja -- kust kaudu sa käisid? Kas pealinna lennukiga, maad mööda või kuidas?

0
0

Senegali läksime Gambiast ja piiri ületasime nn siniste passidega. Kõik sujus probleemideta. Ja ametnik piiril oskas kaardil näidata ka Eesti asukohta.

0
0

Kas keegi veel kinnitaks seda informatsiooni viisavabaduse kohta? Eriti kui siseneda Mauritaania poolt? Kas kellelgi on kogemusi äkki bussiga piiri ületades? (kui seal muidugi on üldse mingi selline buss).

0
0

Gambia poolt sienedes ei ole mingit viisat vaja, ei sinise ega ka punase passiga, seda võin kinnitada. Minu teada ei tohiks kusagilt tulles probleeme olla, kuna Senegal on viisavaba meile.

0
0

Välisministeeriumi lehel pole küll mainitud midagi Senegaliga viisavabaduse kohta. Võimalik, et Gambia kaudu lihtsalt pooljuhuslikult sai/saab. Kaks aastat tagasi Mauritaanias Senegali saatkonnas viisat küsides öeldi, et heal juhul kolme nädala pärast saab (kuna Eesti oli mingis eriti aeglase teenindusega riikide nimekirjas)...

0
0

Eesti välisministeeriumi kodulehekülg jätab ikka kõvasti soovida - asjalikku infot seal üldiselt ei ole. Sama on ka Eesti välispoliitikaga - ma usun, et kui Ungari suutis Senegalile selgeks teha, et nad ei asu kuskil Siberist põhja pool, siis ei tohiks see väga rakse olla ka meil, kui ainult ei valitseks suhtumist "mis te sinna Senegali ronite, parem ongi kui te sinna ei saa". Üldiselt ma sain kinnituse Londoni Senegali saatkonnast, kus väideti, et Eesti kui viimase kategooria riik, kindlasti ilma viisata riiki ei pääse. Soovituslik on viisat taotleda vähemalt 6 kuud enne reisi. Suhteliselt kindel on ka see, et nad on teadlikud Eesti staatusest ka Aafrikas asuvates saatkondades. Samas, kes ilmselt seda infot ei pruugi omada, on piirivalvurid. Seega ongi ilmselt lahenduseks katsetada otse piiril - nagu mu ränduritest sõbrad Lätist väitsid, on seal peamine Euroopa Liidu kodaniku defineerimise alus passi värvus. Seega uuriks veel kord - kas keegi on sisenenud Senegali Mali või Mauritaania poolt? Või kas kedagi on piirilt tagasi saadetud?

0
0

Kedagi ei saadeta piirilt tagasi kui 10 euri passi vahele panna.

0
0

No mis juttu siin raagitakse, ei paasteta sisse ikka kyll...ja lisa voite veel vaadata :

http://www.senegalembassy.co.uk/visaAndpassport.html

ja ka siin on selgelt oeldud et :

EU COUNTRIES Citizens of countries member of the European Union (EU) do not need visa

to travel to Senegal for up to three months stay.

N.B: Not concerned 10 new EU countries entering in May 2004.

No change so far

Ja helistades ka Brusselis asuvas saatkonda siis sealt oeldi et peab olema viisa!

0
0

Tundub, et Senegaliga ikka meil lood pahasti. Esimesel juulil saatsin viisa taotluse Londonis asuvasse saatkonda (koos lennupiletite ja öömaja bronniga)ja nüüd ~ 10 nädalat hiljem ise helistades ja uurides öeldi, et Senegal viisat mulle ei anna. Kuna otsus tuleb Senegalist siis teha pole midagi ja uut taotlust polevat mõtet praegu teha ja vahet ei ole kas teha seda Londonis või Moskvas. Saatkonna töötaja mainis, et kolme inimsega juhtus äsja sama. Tundub, et hetkel sinna meid ei oodata...

0
0

Helistasin sinna, öeldi,et aega läheb 12 nädalat!!! Kuid soovitati pöörduda Taanis asuva Senegali saatkonna poole, kuna nemad ainult vahendavad. Loomulikult pole seda infot kirjas meie Välisministeeriumi leheküljel. Õnne!

0
0

Käisin Senegalis kahe aasta eest, sai hakkama ilma viisata. Esimest korda sisenesin maad mööda Gambiast. Piiriametnik jäi rahule siis, kui näitasin, et passis on kiri Euroopa Liit. Senegalist läksin Guinea-Bissausse, väljumistempli saamisega ka probleeme ei tekkinud. Paar nädalat hiljem tulin sama teed tagasi - Guinea-Bissaust Senegali, jälle sujus kõik. Aga garantiid muidugi pole, et alati nii läheb, kui tegelikult on viisat ikka endiselt vaja.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased