Shanghais pool päeva

Tere! Saabun Shanghaisse hommikul 7.00 ja edasi läheb lend 20.40. Kas on mõttekas teha endale Hiina viisa ja minna vahepeal linna peale või on immigratsiooni- ja muud sabad lennujaamas nii pikad, et ei jää linna nautimiseks aega? Kuuldavasti on Shanghai lennujaamas palju tegevust. Mida teie teeksite? Ise pole ma Hiinas käinud, seega vb näeks midagigi...

Muidugi näeks. Näeks suurimat Hiina linna Pekingi järel. Võta takso ja sõida kesklinna jaluta Bundi äärsel jõepromenaadil, külasta teisel pool jõge asuvat uut Shanghaid - Pudongi. Võib olla jõuad ka Hiina etnodisniländi Yu Yuan Gardenisse ning sopata Nanjing Lu äritänaval. Kui tahad rasvasemaid Hiina aguli elamusi, siis Shanghai "chinatown" on Bundi promenaadi ostast jõe äärest kiviga visata. Otsi üles ;)

1
0

aga kas selles ajavahemikus jõuaks paari neist dr Rocki pakutud asjadest teha? Seal lennujaamas pidi ikka palju tunde bürokraatia peale minema...? Ka tsoonist väljudes pidid mingid immigratsioonijärjekorrad olema. Ja kui mitu tundi enne lendu peaks Shanghai lennujaamas olema? Kas keegi teab nendest asjaajamistest seal lennujaamas lähemalt seletada?

0
0

Rahvast oli palju järjekord suur aga seal on paarkümmend lauda nii , et peaks kiiresti minema . Magleviga saad linna 10 minutiga . Rongijaamas on kohe metroopeatus saad kuhu iganes piirkonda väga kiiresti .

0
0

Viimati magleviga lennujaamast kesklinna Nanjing Lu tänavale jõudmisega kulus 50 min. kuna ühes peatuses on vaja ümberistuda ühest rongist teisse. Kui saate kiiresti transiitvisa siis tasub jalutada Nanjing Lu tänaval, Bundi promenaadil ja Pudongi pilvelõhkujate vahel, külastage Shanghai okeonaariumi ja maailma kõrgema 490 m vaateplatvormi Shanghai World Financial Centre SWFC pilvelõhkujas (pudeli korgiavaja kujuga hoone). Arvan, et rohkemaks aega teil ei jätku. Minu arust lennujaam on küll igav koht kus oma aega veeta.

1
0

aga tripist olen leidnud,et viisat pole Shanghais vaja, kui 24 h jooksul teine lend edasi läheb. On see tõsi? Palju takso muidu ka maksab kesklinna? Kui rongidega seigelda pelgan.

0
0

Helistasin täna Hiina saatkonda ja seal öeldi, et on Hiina viisat vaja, isegi kui 24 h jooksul lend Shanghaist edasi läheb. Samas tripis on inimesi, kes ilma viisata saanud maal käia kahe lennu vahel. Kus on tõde:)?

0
0

Saabume Shanghaisse hommikul kell 8 ja edasi lendame südaöö paiku. Tahaks selle päeva linnas ringi vaadata, aga kuhu kotid panna? Oskab keegi öelda kas Shanghai lennujaamas on mingi pakihoid?

0
0
1
0

Käisin just Shanghais ja kuni 72 tundi saab olla ka kohal ka ilma viisata. Lennujaamas antakse transiitviisa, see käis kähku.

Maglev-iga sai sõidetud jah, aga see sõitis ainult 300 km/h, lubatud 430 asemel.

Muidu mina käisin ringi kesklinna kaubandustänavatel. Võttis silmad kirjuks. Hinnad on ka soodsad, nii hotellide kui taksode oma. 5* hotell maksis ca 60 EUR öö, taksosõit kesklinnast maglev jaama maksab alla 5 EUR.

Hoiatus, maglev jaamas on väga agressiivsed taksojuhid, küsitud hinnad on ka ulmelised. (180-200CNY, ca 23 EUR), seepärast kasutasin metrood (mis on ka täitsa korralik).

0
0

Kas keegi on lähiajal ka seal käinud nö päevatripil? Endal maandub lennuk hommikul 6.40 ja edasi läheb 21.50 ehk siis aega terve päev. Mida seal teha? Ja kui lihtne on lennujaamast kuhugi pääseda? 

0
0

Lihtne, lennujaamast läheb kiirrong ( Maglev ) kesklinna, sõltuvalt kiirusest ja ümberistumistest 20-30 minutit. Metrooga pääseb igale poole, see on odav ja lihtne.Tegevusvalik on väga lai. Tasub vaadata Bundi,  külastada maailma kõrgeima vaateplatvormiga Shanghai Towerit, Yuyuan Garden, kõik lähestikku. Seal ( Yuyuan Gardeni ) kõrval oli ajaloolise arhitektuuriga kvartal ( nime kahjuks ei mäleta ), mis oli hiigelsuur turg. Siidirätikud, pärlid jne. toredad söögikohad.Isiklikult mulle jättis väga hea mulje ( ütleks, et senini parima maailmas ) Shanghai loomaaed. Shanghai Science nimelises metroojaamas ( all siis ) asub üks täiesti eriline koht - Fake market ( Ise kutsuvad Gifts market ). See koht vajaks eraldi peatükki. Lühidalt, kõik ei ole seal fake, sest enamus tooteid ( made in china ) tulevad samadest vabrikutest, mis üle maailma saadavad. Olen saanud elektroonikat ja muud kordi odavamalt, kui meil. Seal on tõesti kõike. Aga seal PEAD kauplema ( !!! ), muidu maksad rohkem, kui kodumaal. Ja seal ( mitte ainult seal, aga seal kohe kindlasti ) on palju igasugu "hea jutuga tegelasi" , kes tulevad sulle kaupa ja muud pähe määrima. Tegelikult on väga äge koht, lähen sinna peagi tagasi. Soovin edu. 

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased