Show, mis oleks Eesti kohta.

Mul on selline asi vaja mõelda 11juuliks, et ma lähen Saksamaale noortelaagrisse (kus ma olen ainus eestlane) ja kogu asi toimub inglise keeles. Aga kõik peavad enda riiki iseloomustama kuskil 15minutit. Ja see ei oleks siis nii, et loen ainult kuivad faktid ette ja vsjoo. Et nt hispaanlased tantsivad tangot ja jaapanlased näitavad tehnikavidinaid vms, et neid iseloomustavad asjad oleksid.

Mis ma peaks tegema? Kas kaerajaan ja kamakommid? Või on äkki paremaid ideid? :P

Võta oma etteaste aluseks Skype.

Kui vanad kuulajad?

Kasuta head võimalust ja joo end kõigi silme all puhtast viinast täis. 15 min peaks piisama küll :)

Veel ideid Laena toda kullast pronkssõdurit ja rüsele sellega. Võta läpakas ja istu MSN-is. Või räägi üle Skype vanaemaga. Näita kakukaamerat. Savisaare kaamerat näita ka. Webcamiga linnapea on maailma mastaabis totakus. Võid talle enne rate konto ka teha :) E-valimised maini ära.

Laulu- ja tantsupidu. Miks mitte ka 50 aastat sunnitud arenguseisakut ja miinide otsa kavandatav Nord Stream. Meie ajalugu ei lasegi meil tangot tantsida, hea et hing sees ja keel suus. Kuniks veel.

Skype pole minu meelest küll kohane. See pole ju eestlaste leiutis, paar eestlast olid ju lihtsalt selle väljatöötamise juures. Sama hästi võiks Eestit läbi hamburgeri tutvustada. Eestlased panid ju sinna hapukapsa vahele.

barbus, eksid, hamburger hapukapsaga on Luksemburgi rahvustoit :)

No sellisel juhul on Skype-st loodud vale kuvand.

Kui Eesti eurovisiooni korraldas, olid lugude vahel 24 muinasjuttudel põhinevat Eestit tutvustavad humoorikad klippi. Pärast visiooni andis ETV välja DVD ja VHSi kõigi nende klippide ja muu juraga. ETV poes peaks täna VHS veel alles olema. Uuri sellelt lingilt http://etv.err.ee/index.php?03710 Neil olemas ka inglisekeelsena(subtiitrid)! Ise ka eelmine aasta ostsin selle ja lasin DVD-le ringi lasta. Uus-Meremaa rahvale läks igatahes väga hästi peale.

Sellistel üritustel on jah vaimukad videod, filmid, parim variant, eriti juhul kui sa pole kõige vaimukam esineja ise :) Võid ka ju väikse dokfilmi teha Eestist. Kasvõi sõpradega kus näitate erinevaid vaatamisväärsusi ja teete kommentaarid juurde (liialdused alati lubatud).

Vot Skype'i Eesti omaks tembeldades hakkavad taanlased ja rootslased alati hüppama, et see on nende oma. Siis tuleb täpsustada, et siin välja töötatud.

Napsu/śokolaadi jagamine kõigile läheb ka peale!

teha lühinäidend-monoloogi Bornhöhe "Tasuja" ainetel, Ottoks ja Emiliaks valid mõne kohaliku alemanni. Siis sketsh Paju lahingust. Edasi lühidemm. näiteks 1944. aasta Sinimägede lahingust. Kui sakslased või venelased solvuvad, siis pärast hea õlleklaasi taga vennastuda-leppida.Poliitikast rääkides jätkub arutelu-juttu alati kauemaks.Samas pead seltskonnaga arvestama, et Sulle "tupitsat"ei tehtaks.D!!! Mõni ei saa huumorist aru vahest. Samuti võid organiseerida käesurumisturniiri, et nagu Eestis suht populaarne rahvaspordiala, võiks öelda isegi, et sisult rahvuslik ja vormilt internatsionalistlik.D!

Mina tegin Saksamaal umbes sama pika tutvustuse. Jagasin selle mõttes kolmeks: Üldinfo Eesti kohta (kaardil peaks korra ikka näitama, kus Eesti asub ja et me ei räägi kalade keelt vms.), kontrollküsimused (küsisin eelmises teemas räägitut, kõige kiirem vastaja sai väikse kingituse - pastaka, kleepsu jne. tekitas palju elevust) ja viimasena kirjutasin "Põdal maja metsa sees..." tahvlile ja õppisime koos liigutustega seda laulma, nad tegid seda tõesti väga püüdlikult. Kokku oli väga lõbus. Komme oli ka kaasas.

Ostsin Viru keskuse raamatupoest viimase 2002.aasta Eurovisiooni VHSi ja lasin "Moodsa muinasjutu" videoklipid YouTubesse üles: http://www.youtube.com/Eurovision2002

Võid neist paar-3 välja valida ja kohapeal näidata (kõik kokku on pea pool tundi - vaevalt, et sul niipalju esinemisruumi antakse;).

Aga sellistel laagritel on peamine ikkagi meelde jääda, üks ülikooli-aegne meeldejäävaim mäng-võimlemisharjutus oli "Ääs-tou-nii-ai" ehk palud kõik endaga koos võimlema / liigutusi järele tegema.

Alustad näiteks sellest, et katsud tagumikku ja palud kõigil kaasa öelda "Ass", seejärel katsud põlvi ja ütled "Knee" (ja siis osalejad hõiskavad poolkummargil olekus juba korralikult kaasa:), siis lähed allapoole ja proovid varvast katsuda (teised muidugi sinu järel) - "Toe" ja lõpuks ringutad ja katsud ühe käega silma - "Eye".

Seejärel, kiirenevas tempos, lased hõisata järjekorras "Tagumik, Varvas, Põlv ja Silm" senikaua kuni osalejatele asi pärale jõuab. Tavaliselt kohe:)