Singapur ja Malaisia

plaan minna märtsis singapuri ja malaisia kokku 14 ööd .alustuseks maandun singapuris kus plaan olla maksimaalselt 2 ööd edasi plaan liikuda malaisia. kuhu soovitate minna malaisias . plaan ringi liikuda mite ühe kohapeal passida. oskab keegi soovitada kohti saari kus käia . ehk oskab ka keegi marsuuti soovitada .tagasi eesti poole lenda singapurist. borneo jätan välja , sinna plaan hiljem eraldi reis teha. kõik soovitused tere tulnud.

Meie reis oli selline: Singapur > Kutching > KL > Tiomani saar > Singapur https://www.youtube.com/watch?v=FB_Ta9Mac0Y&t=12s

1
0

Kuala Lumpurisse peaksid ka ikka minema....Mega skyline...me olime seal 5 ööd ja otsustasime et oma kuu-ajalise teisi luksusliku osa veedame seal...ja noh kuskil 45korruse basseinis öösel ujuda ja viinakoksi limpsida ja seda highriside merd näha oli ikka raha väärt :) Ja Petronas Towersid jätsid nii majadena kui ka selle tuurina väga sümpaatse mulje.

0
0

kuidas Malaisias hinnad on võrreldes teiste Aasia riikidega

0
0

Malaisias on võrreldes Tai või Filipiinidega hinnad veidi kõrgemad. Õnneks on euro veits tugevnenud, seega võrreldes aasta tagusega natukene parem seis. Tänavatoit on odav (ja maitsev) ning hostelid leiab ka hea hinnaga. Alkohinnad on üsna krõbedad (v.a. Langkawi) ning kohalik transport samuti üsna kirves. Samas odavlennufirmade lennupiletid on väga hea hinnaga.

0
0

Minu arust kohalik transport küll nüüd kallis ei ole, ca 3x odavam kui meil. Näiteks bussiga Johor Bahrust Hat Yaisse Tais , ca 800km, saab 17€ga. Taksosõit pole ka kuigi kallis, ainult kauplema peab. Muus osas andresk`iga nõus.

0
0

Me läksime jala ja linnabussiga Singapurist Malaysiasse ja sealt bussiga KLi ja ei olnud kallis...KLis sõitsime Uberiga ja see oli ka väga norm hinnaga. Taksojuht kellega päeva Uberi kaudu sõitsime viis meid nö mustalt mõned päevad hiljem veel korterist lennujaama.

0
0

Penang näiteks, köök jättis kustutamatu mulje. Erinevate rahvaste segunenud maitsed. Georgetownis, Little India linnaosa tänavatoitu, restorane meenutades tekivad tagasi mineku mõtted. Siselennud olid Malaisias bussist odavamad, kasutasime Firefly'd, http://www.fireflyz.com.my/

0
0

See paljukiidetud Penangi köök, väljamaalaste ja malailaste seas. Ei jätnud paraku mingisugust muljet. Kellele ema, kellel tütar....Mulje jätsid mudabaarid, templid, maod, kohalike piknik, viisaguru....ahaa, jõuame ikka toiduni, pelmeenid tänaval, head olid... Kusjuures saare nimi Penang ja penangi palme on igal sammul, kuid küsides kohalikelt, et kust peeteli pähklit osta saab raputati pead, saa neist nüüd aru. ega kellelgi suu punane ka polnud. Isegi indudel mitte. Siri-siri....

Aga muidu, bussid on Malaisias head, laiad ja mugavad. Mine dzunglisse, st rahvusparkki, käi Cameroni Higlandsil, Langawi on nagu üks suur lõbustuspark... Alkohol ei ole Malaisias kallis. Jah, kui tahad osta väljamaa asja, õlut jne siis küll... Aga nende kohalikud rummid, viskid ja muud sodid on täitsa joodavad ja odavad. Ära ei surnud, viinamürgitust ei saanud, pimedaks ei jäänud. Soovitame:)

0
0

Kuidas seal maksmisega on ? kaardiga, sulas ? Kas raha oleks mõtekas vahetada Eestis ära või seal koha peal oleks pangas odavam ? või ATM välja võtta ? Oskab keegi soovitada ? Kas raha kaasavõtmiseks on ka piirang :D ????

0
0

Kui on soov Borneo hilisemaks jätta, siis soovitaks ka 2-3päeva Kuala Lumpuris olla ja Penang (Georgetown) on minu isiklik suur lemmik (kuid Little India asemel eelistan vanalinnas asuvad "Chinatowni", ehk siis ajaloolised shop house'd ja sealne tänavatoit). Langkawi saar sügavat muljet ei jätnud.

Raha - ilmselt on parem vahetada Malaisias ja ennekõike Kuala Lumpuris. Kaardimakse ei ole väga laialdaselt levinud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased