Singapurist edasi. Malaisia ja Tai?

Pool aastat tagasi oli plaan Taisse minna, sinna suvel minema ei hakanud ning viimasel ajal pole eriliselt head pakkumist ka olnud. Umbes kuu aega tagasi hakkas peas keerlema mõtle heade pakkumiste puhul läbi Singapuri Taisse minna. Kiuste õnnestuski mõned päevad tagasi TLN-FRA-SIN edasi-tagasi piletid €505ga hankida. Reisime 2kesi, kohapeal saame olla kaks nädalat, jah see võib paljude jaoks liiga lühikene aeg tunduda aga kauemaks ei ole võimalik minna ja mitte mingit tõmmet a la Türgi/Kanaaride kanti ei ole. Mõtlesime 2/3 päeva Singapuris olla, sealt rongiga KL, kus kohapeal samamoodi 2/3 päeva olla ning siis jääb aega veidike üle nädala Krabi kandis rannas peesitada ja väikesaartele sõita. Enam ei leia foorumist ülest postitust kus keegi rääkis, et KList saab ka Tai viisat taodelda, kui palju see maksis ja kus seda täpsemalt sai teha? Mõte oli alguses maadmööda minna ja tagasi tulla siis lennukiga, kuid tundub, et maad mööda läheb piiri pealt see viisa hankimine piisavalt raskeks? Üldse lugesin rongiteemalised postitused läbi ja uurisin ka seat61 kodukat, aga mitte ei mõista seda graafikute süsteemi ja mitme tunni ja mis hinnaga siis lõpuks KList Krabisse kohale jõuaks...kuidagi väga segane leht tundub. Üle €100 nendele piletitele alla panna ei soovi. Täna tuli üldse mõte et äkki Singapurist hoopis kusagile mujale vaadata? Kuigi see Malaisia ja Tai variant tundub juba kõige reaalsem, sest palju kaugemale minna ei saaks limiteeritud aja tõttu. Reisime siis 2kesi, oleme 20ndates, eelarves ei loe igat senti aga nö laristada ka ei kannata. Eelkõige lähme puhkama, kuid samas soovime tutvuda ka linnade ning vaatamisväärsustega. Reisi lõpupoole rahulikumalt rannas olla. Vaktsiiniteemalist foorumit veel lugenud pole enne kui reisikava otsustatud kuid neid soovitusi võite ikka jagada:)

See piisav aega. Kuala Lumpuirst võite lennata Air Asiaga Krabile. http://www.airasia.com/my/en/home.html

2 nädala jooksul on teostatavad igasugused variandid, kui kasutada lennukit. Laias laastus on teil valida, kas lähete Singapurist Indoneesiasse (s.h Bali - ilmselt mitte?), Borneole või poolsaart mööda üles.

Ei tea teie reisieelistusi, aga paljumainitud kohti ei tasuks üle tähtsustada. Esimese korra jaoks võite rahumeeli võtta selle plaani, mis teil juba olemas on - Singapur, KL, Krabi. Jääte kindlasti rahule.

Jah, ma nüüd ise ka uurinud ja aru saanud, et see rongiga mässamine võtaks rohkem aega kui see 20 eurone vahe kahju teeks

Rongidega mässamine ei tasu ära. AirAsiga saab päris soodsalt soovitud sihtpunktidesse. Singapur-Phuket-Singapur võib saada 60€ sinna-tagasi. Oleneb millal plaan minna. Tipp hooajal väga odavalt lennupileteid ei ole. Siis saab kombineerida. Näiteks Singapur-Bali või siis ainult Malaisia. Üldiselt mida varem ostad seda soodsam on. Ise lähme nüüd Singapur-Bali-Phuket-Singapur. Singapuri sõidame sama soodukaga läbi Frankfurti. Enne olen käinud ka läbi HongKongi kuid nüüd on Singapur hea hinnaga. Odavam elu on ikka Tais.

Mina jätaksin KL ära, Malaisia lahedamad kohad on mujal kui pealinnas. Et siis tõesti pigem Singapur-Bali-Phuket-Singapur.

Kahjuks peab Bali järgmiseks korraks jätma, sest paar ööd on selle koha jaoks ilmselgelt liiga vähe. See KL peatus oleks pigem selline veidi pikem linna stop-over, ning põhilised vaatamisväärsused saaks ära näha. Hetkel plaanis siis Singapurist KL bussiga, KL-Krabi Airasia ning tagasitulles Tiger Airwaysiga otse Singapuri. Hetkel KL-Krabi ots 48euri pluss maksud, tagasitulek 30 euri kanti...ei tea kas peaks ära ostma või veidi veel ootama? Kumbki piletitest pole promo hinna all..Samas kui hakata Bali peale mõtlema, siis jääks KL ja Ao Nang üldse ära, aga arvan et esimest korda sinnakanti minnes tuleks Taiga alustada.

Kolmpunkt-millal teil plaan minna on. Meilgi ostetud Singapuri piletid, aga edasi ei teagi kuhu minna. Plaan ka 2 päeva olla Singapuris ja siis vist Filipiinidele, aga veel ei ole midagi edasi ostnud.

19.01 hommikul jõuame kohale. Nüüd ei teagi kas olla kohe need 2 ööd seal või reisi lõpus, oleneb muidugi teistest plaanidest, hea meelega oleks need linnad alguses ära, siis reisi lõpus saaks puhata:)

to Kate81: Meil plaanis Singapuri jõuda 12.12 ja tagasi 29.12, Vahepeal veel Langkawi, Kuala Lumpur ja Bali. Kui aeg ja sihtkohad sobivad, siis anna märku.

Meie jõuame Singapuri 01.01, seega kahjuks ei sobi:( Kui küsida tohib, siis mis teie plaanid detailsemalt on? Kaua KL olete, kuidas liigute jne jne? Kaua Balil olete? Kuna ise ei ole üldse seal kandis käinud, siis kõik soovitused teretulnud:D

Kõige mõttekam on chillida Singapuris ja mitte muude kohtade peale aega raisata ;)