Soomes 1 päev

Tere

Oleks vaja käia 1 päev Soomes 1. oktoobril. Saan aru et niisama ei saa? Aga kas aitaks see kui laseks mõnel Soome tuttaval ettevõtjal ennast tööga seoses külla kutsuda?

Piiril pead riiki sisenedes tõestama, et oled tööasjus. Värskelt järgi proovitud. Üsna põhjalikult küsitletakse ja tahetakse ka füüsilisi tõendeid (leping, tellimus vms).

Olgu sellega, nagu on, aga Raja.fi: "Fundamentally, border inspectors trust the words of travellers."

Kas transiidi korral on ka sadamas mingit ahistamist? Vaja Soome kaudu Rootsi sõita.

Seda sa küll ei saa. Rootsi lähevad laevad ainult Turu sadamast, kuhu pole Tallinnast otsereisi. Seal vast oleks transiit kuidagimoodi mõeldav, Helsingis vaevalt. Iseasi kui tööreis ja ka Soomega otsapidi seotud.

Olen saanud erinevatest ametkondadest üsnagi vastuolulist infot transiidi kohta Helsinkist Vantaa lennujaama, et jätkata lennureisi Ateenasse. Raja.fi kaudu saadud andmete põhjal pole komplikatsioonid Soome saabumisel siiski välistatud ning sõltumate lennu- ja laevapiletite olemasolust on kogu edasine asjade käik vaid kohaliku piiriametniku kätes.

Kas praegusest hetkeseisust tulenevalt on kellelgi ka värskemaid kogemusi?

Kas lennud samal piletil? Just lendasin Soome aga kavas oligi siia jääda mõneks ajaks ehk oli lõppsihtkoht ja elukoht/kinnisvara ka Soomes olemas. Seda kontrolliti ainult suuliselt soomekeelse vestluse käigus, aga olid kaasas ka dokumendid/registrite väljatrükid. Küll aga on muidugi kohustus isolatsioonis olla ja ühistransporti ei tohi kasutada, ühistranspordiga ei tohi lennujaamast lahkuda.

Transiitlennu korral nägin, kuidas piirivalvur võttis passi endale ja tuli kaasa, veendumaks et lähed järgmise lennu peale.

Sadamast lennujaama ilmselt küll ei saa, lennates TLL-HEL peaks saama. Kuidas tagasi, kui tahad tagasi tulla, ei tea ennustada, asjad muutuvad kiiresti.

Minuarust on Soome pääsemine ülemüstifitseeritud. Minult pole sel sügisel kordagi mingeid lisapabereid nõutud ja sama ka kõigi Soomes tööl käivate tuttavate puhul. On piisanud kui öelda et tööreis, pass või ID-kaart tõmmatakse läbi masinlugeja ja head teed. 

Võib-olla māngib mingit rolli, et tulek on alati oma autoga olnud. Võimalik et ainult tekipiletiga sõitvaid märsilohistajaid piinatakse sest väga uskumatut kaadrit võib seal kohata. 

Transiit on alati lubatud olnud ja seda ka Helsinkist Turku teise laeva peale. Kevadel rootsi töömehed teisiti Eestisse ei saanudki kui sõitsid laevaga Turku või Naantalisse, näitasid Helsinki-Tallinna pileti ette ja lubati transiidina läbi riigi sõita. Kaasa arvatud vahepeal suletud Uusimaa. 

Kui teemaalgataja tahab fiktiivset töölepingut teha siis soome poole sellesse kaasamine on lollus. Kirjutab ise mingi suvalise firma nimel valmis ja kui vahele jääb saab ainuisikuliselt sõimata. Milleks on sinna vaja soomlasi sisse mässida?

Järelikult pole transiit maismaad mööda sadamast lennujaama hetkel lubatud, mistõttu peab juba mõned kuud tagasi ümber vormistatud reisist Ateenasse taas suu puhtaks pühkima.

Ateena kõnekeskusest saadud andmete põhjal ei ole Tallinnast Ateenasse lennureise ka tuleval aastal ette näha, kusjuures  kuupäevade vahetamisega kaasnevad kulud samal marsruudil (Hel-Ath) ületavad paraku juba mitmekordselt nende piletite esialgse maksumuse.

Aegeanil toimub ju ainult 3 lendu veel: 16/19/23. okt.

Kui nende abil edasitagasi reisi (kui ikka on edasitagasi reis) tehtud saaksid, reis vajalik ja raha nad ei tagastaks (sest lend toimub vist ikka plaanipäraselt ja pileti tüüp on mingi selline kus tagastusõigus olematu - muutmine samuti liiga kulukas) siis tasub kaaluda Finnairi sama päeva lende TLL-HEL-TLL mis ainult 116 eurot (alates). Praegusel ajal see pole ju eriline kulu.

Sel viisil ma usun, et lubatakse siiski transiiti. Hea oleks Aegeanil online check in ära teha kui saab (või siis ei saa ja peab testi tulemust näitama, ei ole Kreekaga kursis).

Aegean vaevalt et kunagi lähiaastail enam seda Helsingi liini samuti taastab, seda enam et pilet ei kehti ju üle aasta väljastamisest.

Kuna tegemist pole antud juhul turismireisiga, siis hetkel on vaid ühe otsa pilet Ateenasse ning tagasisõidu kuupäev oleks selgunud alles kohapeal.

Praegusel juhul ei saa antud piletiga enam midagi peale hakata, kuna tingimustele vastavalt ei kuulu see enam mingilgi viisil tagastamisele. Vahetada oleks küll võimalik märtsi- või maikuus väljuvateks lendudeks, kuid hinna erinevuse tõttu pole see just eriti rentaabel.  Pealegi on seda piletit niigi juba mitu korda vahetud kõikide eelnevate lendude tühistamise tõttu.

Tunduvalt soodsam oleks nüüd lennata hoopis Riia kaudu (AirBaltic, Lufthansa).

Tere. 

Minu abikaasaI vanemad elavad Helsingis. Kas meil koos lastega  lubatakse minna neid külastama 3-4 päevaks? Või on lubatud ainult tööreisid?

https://www.raja.fi/current_issues/guidelines_for_border_traffic/juhend

punkt 5.2

Selle järgi peaks saama.

Millised reeglid sellega kaasnevad, seda peast ei tea. Kas peab olema nende juures kodus eneseisolatsioonis jne?