Soov minna kallimaga Egiptusesse :)

Oleme mõlemad varastes 20-ndates ja sooviksime koos ühiselt ette võtta reisi Egiptusesse. See oleks meile mõlemale esimene reis nii öelda kaugemale, kui naaberriigid.

Sooviksime minna 12-20 juuni paiku. Ja soov oleks siis olla kuni 7 ööd.

Eelarve oleks kuni 1000 eurot kahe peale. Ja see peaks sisaldama nii lennupieteid öömaja kui ka muud sinna hulka.

Olen ise natukene uurinud ja leidsin balticbooking.com-ist Egiptusesse 5-ks ööks double tubasid hinnaga kuni 200 eurot.

Mul oleks täpsustamaid küsimusi selle kohta: et kuhu linna soovitate minna?

milliseid hotelle ja lennuliine valida jne jne jne. Kõik head mõtted ja soovitused on teretulnud :)

Me ise sooviks nii vaatamisväärsustega tutvuda, kui ka rannas mõnuleda ja romantikat tunda.

Ette tänades ja päikest soovides,

Liisi

Aga miks siis ometi keset suve ja Egiptusesse? Võta lahti odavlennufirmade pakkumised - surfa natuke ja osta kõige odavamad piletid kuskile Lõuna-Euroopasse. Ja seal ikka on ka vaatamisväärsusi mida vaadata:)

Suvel minge kas Lõuna -Euroopasse või nt Marokosse. Seal elu suht sarnane Egiptusega, aga pole niii palav ja loodust on rohkem. Või Küprosele.

Juuni keskpaiku on sealkandis päevane temperatuur vilus 30-40 kraadi vahel, öösel 25-30. Kui seda otsite, siis ok, kuid üldjuhul suvekuudel sinna palavuse tõttu nö lebotama ei kiputa. Samas on selleks ajaks Vahemeri juba ujutav ja ilmad selle põhjakallastel täiesti suvised nii, et sama soovitus - minge kusagile Lõuna-Euroopasse.

Tavaliselt käiakse Egiptuses talvel, kui mujal külm on ja seda kah enamasti kuurortites, kust tähtsamad kultuuriobjektid asuvad väga kaugel. Kui teile meeldib +40 ja rohkem varjus, siis miks mitte sinna juunis minna. Esimest korda minnes võiks pigem osta mõne odavama paketireisi kusagile Vahemere äärde. Pole vaja muretseda ei lennupiletite ega hotelli üle. Vahemere ääres on igal pool kultuuri külluses. Selle eelarve piirides valiks kasvõi Itaalia Lido di Jesolo, kust Veneetsia on käe ulatuses või Hispaanias Costa Brava piirkonna, kust Barcelona ja Montserrat klooster lähedal või Horvaatia põhjaosa. http://www.otsireisi.ee/uudised

Mulle tundub ka nagu vastuvoolu ujumine see asi. Talvel soodsa paketihinnaga meile siia, aga suvel jah pigem Euroopa. Hispaania, Itaalia mõlemad taskukohased ja ajalugu pole merest kaugel.

Noortele muidu soovitaks ikka Punase mere ööelukeskusi Sharmi ja Hurghadat, sealt saab teha bussireise kultuuri juurde u al 50 usd inimene.

Kogenum või julgem võib üritada omal käel kombineerida Kairo-Ain Sukhna reisi, linn+rand, kuid lennupiletid üksi siis u 370 eur Turkish Airlinesiga, nii et päris kokkuhoiureis pole. Kirjutasin sellest just märtsikuu ajakirjas mari: http://www.ajakirimari.ee/Kultuurne_paikesepuhkus_Kairos_253.htm

Lennupilet on see kalleim reisi osa siia, just sellepärast on mõttekas oodata tsharterite hooaega (sügis-kevad). Hotelle leiab kuurortides (basseiniga ja bufffet-hommikusöögiga) alates ütleme 20 eur/öö, ja Kairost leiab hosteleid alates mis iganes, no ütleme et 5-10 eur/öö, mini-hommkusöögiga ja kui omaette tuba tahate ja võib-olla ka õhukonditsioneeri vms. 10 in. magamistube saab veel odavamalt. Ja ära elab ütleme 3 euro eest päev/in, sisaldab elementaarse sooja söögi 3 x päevas (tänavalt ostetud), paar liitrit joogivett (seda kulub) või klaasi värsket mahla, ja metroopiletid kord päevas kuhugile sõitmiseks. Muuseumipiletid jms lähevad üle selle, need eraldi u 5-6 eur/tk, ja mugavam oleks omada ka väikest taksoeelarvet, u 2.50-3 euro eest saab juba enam-vähem olulise vahemaa Kairos (üks ots), kesklinnast servalinna või vastupidi, ära katta.

Pumnase mere kuurortides on kõik see umbes poole kallim, kuigi odav tänavatoit jms on kohalike linnajagudes ka täiesti olemas.

Aitähh Teile soovituste eest. Oleme jah vist hetkel natukene valel teel. Otsustasime Egiptuse siis jätta kuskile järgmine aasta jaanuari kuu ja juunis proovida siis Mõnda Euroopa varianti.

Kuid kui läbi turismifirma minna, siis millist Te soovitate. Sest ei tahaks väga lisatasu maksta, kui korraldatakse tüüpiline turimsi reis. Sooviks rohkem seda niiöelda päris kohapealset elu kaeda :)

Egiptusesse just sellepärast, et noormees on suur ajaloo huviline ja sooviks ikka midagi ütleme erinevat näha. Kui on muid selliseid soovitusi, kus on nii vapustav ajalugu, kuid samas mulle ka puhkuse ja ööelu kohti. Ootaksin pakkumisi huviga :D

Sitsiiliasse näiteks Novatoursiga al. 450 EUR/in Selle raha eest oleks ise broneerides väga keeruline kohale jõuda ja majutuda + lisaks ajakokkuhoid otselennu näol. Kohapealt rendite 3-4 päevaks auto ning vaatate kõik vaatamisväärsused ära. Sitsiiliasse viib ka Aurinko ning kindlasti keegi veel.

Aga kui soovite omapäi minna siis kombinatsioon Ryanair Barcelonasse (Girona) või Milaano (Bergamo) ning üürida nädalaks korter www.homelidays.co.uk

Selliseid teemasid on siin palju, kirjuta ainult otsingusse vastav märksõna.

Soovitaks Sevillat(Lõuna-Hispaania, Andaluusia). Sealt saab orgunnida reise Cordobasse, Granadasse (Alhambra loss), ka Lõuna-Portugal sealt lähedal- Algarve kuurortid 200 km kaugusel. Sevilla- super romantika oma tänavatega, kus apelsinipuud ja romantiline valgustus, rohkete tapaste baaridega, hiljem saab minna flamenkot vaatama.

Egipti kuurordis eriliselt ajaloolist ei näe ja suviste temperatuuridega bussireis Egiptuses on väga kurnav. Istanbul on kultuurist lõhkemas, küll aga pole seal randa, kus mõnuleda. On üks vahva ujuvklubi mageveebasseiniga Bosphorusel, mida kohalikud usinasti kasutavad. Südalinnas kogu selle kultuuri keskel saab kergelt omale ka öömaja leida.

Trixibell, ära võta sõna teemadel, mida sa ei valda. Istanbuli lähedal on randasi nii, et tapab.

Kui talvel Egiptusse tulete (tulge kindlasti!) siis mina ka suveks soovitaks Lõuna-Hispaaniat. Ise reisisin kunagi vastupidi - tsharteriga Portugali ja sealt käisime päevaks Sevillas, aga arvan et Hispaania on sama raha eest intensiivsem. Portugalis on asustus veitsa hõredam ja sobiks rohkem rendiautoga rahulikus tempos ringi liikuda. Ükskord pidime ühest mägikülakesest taksoga tagasi tulema, miski 50 usd eest, kuna sinna liikuski ainult üks buss päevas, mis kohe ka ringi pööras. :) Mõtlesime uljalt et ah küll me hääletame vms, aga lõpuks andsime alla ja lasime takso kutsuda. :) Tookord Portugalist Hispaania poolele tulles, kui üle piiri saime, siis oli küll tunne et sohh, nüüd siis oleme Euroopa Liidus - kõik tundus Portugaliga võrreldes kuidagi eriti sätitud ja korras, ja igav :P, aga see võis ka olla sellest, et oli lihtsalt igav ja lage kiirtee. Sevilla muidugi polnud enam sugugi igav.

Kui keegi toob Sevilla kandist Portugali korraks, siis võrdluseks muidugi soovitaks. Portugal on selline karusem, vanade pool-lagunenud mõisade ja mõisaaedadega, imekauni maalitud keraamika ja karuste kalameestega, sh maailma kõige ilusamate või igatahes elegantsemate meeste maa :P (hispaanlased on liiga edevad et olla elegantsed, ja liiga lühikesed), seda viimast ei ole tingimata vaja poiss-sõbrale teatada. Kalatoidud otse rannas või suvalises väikelinna restoranis on super... http://donaldandcathy.typepad.com/ma_vie_trouvee/2010/10/portugal-pottery-and-tile.html

Ms ka suvine Lõuna-Hispaania on nii kuum, et kaubatänavatele on palakad päikesevarjuks peale tõmmatud. Eks nad pea siestat ka, muidugi, ja alati saab tõmbuda kuumavarju kuskile katedraali vms, Sevilla katedraali nt on Kolumbus maetud. Barcelonasse, kus on tore vaadata igasuguseid Gaudi maju, peaks saama odavlennuga ja edasi nende suurepäraste (?) Hispaania kiirrongidega?

Hispaania on ka hea sissejuhatus araabia kultuurile ja arhitektuurile seejärel Egiptuses, vaaraod saate pealekauba.

Istanbuli võiks sõita kunagi märtsis-aprillis, siis seal õitsevad tulbid, mis on sealt kandist pärit :). Siis on küll meri veel jahedavõitu. Ja ta on ehk natsa intensiivne esimeseks kaugemaks välisreisiks - inimesed on intensiivsed, eriti kauplejad; võiks harjutada Hispaaniaga, kus nad kah natsa elavamad on kui Eestis. :)

Portugalis jällegi õitsevad mandlipuud just praegu - veebruaris-märtsis http://www.imagesofportugal.net/-/stock-images/trees/-/medias/85489d92-554d-11e0-84aa-4b1ca09cb4b3-almond-trees-blooming-with-flowers-loule-algarve-portugal

Norsu - ma rääkisin linnast endast, mitte ümbrusest. Ei maksa kohe kõrri karata nii närviliselt. Jutu uba oli rohkem selles, et randa pole ukse ees ja ajalugu-kultuuri linn nii täis, et sellest huvituval intelligentsel inimesel rannas peesitamiseks väga aega üle ei jäägi. Natuke ikka valdan küll teemat, pole põhjust õelutsemiseks.

No tundub ju, et ei valda, loomulikult Kuldsarve ujuma ei lähe, aga äärelinnas on ujumiskohti küll ja puhkajatele mõeldud hotelle. See ei ole õelutsemine või kõrri kargamine kui vale fakt ümber lükatakse. Samamoodi võiks siis rääkida, et Tallinnas küll ujuma ei saa minna.

Ma ei saa Istanbuli selle pärast soovitada, et ma tahaks neid ikka Egiptusse meelitada ja nii saab kaks liiga sarnast kohta :P. Türki võiks ehk kunagi hiljem shoppama minna, sealset kaunist käsitööd jms. Kui Süürias asjad kähku ei parane.

Ei ole see suvine kuumus Euroopas nii hull midagi ning kohalike siestaga tasub kaasa minna ning lõuna ajal paar tundi pikutada. Nii jaksab õhtuhämaruses kauem vastu pidada ja kohalikku elu nautida.

Istanbuli vaatasin just ise, ning Istanbulis on 20 liivaranda http://www.istanbulbeach.com/best-istanbul-beaches/

See, kui kesklinnas randa pole, et tähenda, et randa ei ole. Ning suurlinnas on suurlinna mastaabid.

Kusjuures juunis Tallinnast otselende alustava Turkishair-iga saab edasi-tagasi käidud 168 EUR-ga ning ka hotellihinnad on kohapeal väga mõistlikud (juba 50 EUR saab kesklinna hotellis toa), päris odavatest hotellidest rääkimata.

kus on nii vapustav ajalugu, kuid samas mulle ka puhkuse ja ööelu kohti.

Mis on sinu jaoks puhkus, seda ma ei tea, aga ajalugu + ööelu on olemas suvalises suures "päris Euroopa" linnas. Berliin London Pariis Barcelona Amsterdam Rooma ...

Kui pole varem naaberriikidest kaugemale saanud, siis ausalt - POLE VAHET, millise neist võtate, elamus on garanteeritud. Kui linnaturism veidikegi meeldib, tähendab.

Ma ise valiks sellise sihtkoha, kus on mõni sõber või tuttav ees.

Kui meeldib ajalugu, siis mina soovitaks Ateenat. Olen enne sinna sattumist kuulnud pigem negatiivset, aga mulle isiklikult väga meeldis. Varemetes kolamine on väga vahva, kõik need samad sambad ja templid, mille kohta koolis sai loetud. Toit maitsev, hinnatase minu meelest väga mõistlik. Ateenast saab bussiga sõita ka näiteks Delfisse (Delfi oraakel tuleb kooliajast kindlasti meelde). Samuti saab Ateenast teha laevasõite päevaks-paariks lähedalasuvatele väikesaartele. Endal käidud Aegina´l, väga mõnus päevatuuriks. Ateena ööelu melu on mulle samuti meeltmööda - istud katusebaaris, rüüpad oma joogi ja vaatad öist Acropolist.

Suvaline otsing Skyscannerist näitas ca 250 eur piletid, kui ajaga natuke paindlikumalt vaadata, siis saab ilmselt odavamalt. Hosteleid ja odavaid majutusi Ateenas jagub.

Euroopast soovitaksin Prahat- vaga ilus linn, vaga palju vaatamist, vaga palju tegemist ja romantikat. Vaga odav 1000 Euroga kahe peale voib elada vaga luxuslikult. Vag ilusad pargid, jogi, paadireisid joel, restoranid vaga odavad ja vaga head, vanalinn, lossid.......... Vaatamist jagub ja ligidal ja vaga odav.