Soovitused reisimiseks 2015

Tervitus!

Plaanin detsembris 2015 reisida Balile. Erilist organiseerimisoskust, kuidas kõige mõistlikumalt sinna saab , ei ole. Kas peaks valima juba reisifirmade poolt pakutavat paketti või peaks otsima kõige soodsamaid lennupileteid ja bookima hotellituba?

Vb on antud teemat juba varasemates postitutes kommenteeritud, sestap vabandan ette, kui on topelt teema.

Tänan tähelepanu eest!

1
2

Bali aastavahetuse reise olen mõnes reisbüroos ikka väga heade hindadega näinud. Endal pole vaja muud midagi teha kui pappi köhida. Eelmine aasta pakkus Kaleva travel pea 4 nädalast reisi alates 1500.- , kusjuures 1 päev veel Singapuris ka. Sellise hinnaga on ka kogenud planeerijal paras tegemine.

1
0

Lennupiletid Helsinki-Singapur ostsin CWT-st. Singapur-Denpasar AirAsiast. Piletid kokku olid vist 800 EUR/inimene. Iseostmine on oluline kui tahad kohal olla rohkem kui 2 nädalat. Meie reis kestis 3 nädalat (Bali-Lombok-Trawangan), 3 hotelli broneerisin ise, 1 hotelli CWT kaudu. Võib võtta ka paketi mõnest eesti reisifirmast väljumisega Tallinnast või tui.com väljumisega mõnest saksa linnast. Oletame et inimese kohta läheb 2nädalane pakett maksma 1500 EUR. Ise organiseerides saad selle eest 4 või 5 tärni hotelli, paketis sama raha eest 3 tärni. Kui hotellid on võrdsed, saad paketis tavalise hotellitoa, ise organiseerides saad sama raha eest pool accessi või bungalow.

0
0

Rein Pihlar, kus kohast saab Balil odavalt(50euriga) 4-5 tärni hotelle? Tavaliselt on reisikorraldajatel omad diilid hotellidega ja hinnad hoopis teisest puust. Ise korraldades võib ju midagi leida aga 100% seda väita küll ei saa. Ja ei tasu unustada, et reiskorraldajal on ka transfeerid sees, mis võivad vahel päris suure summa kokkuvõtteks teha. Ja veel, ei tasu unustada, et ise planeerides kulub meeletu aeg selle "õige" otsimise peale.

0
0

Ma olen saanud Agodast üsna mitu super ilusat 4* hotelli u. 8-30€/öö (low season või veahind). 50€ öö on võimalik saada ka väga korralik villa nt. Airbnb kaudu.

Lennud Tallinnast või Helsingist 560€ - … (minu viimased piletid olid u.680€, lendasin Balile eelmisel nädalal).

Transfeer Balil (nt. lennujaam - Ubud) u. 25-30usd, tavahind on 300 000 IDR-i

Lendude bookimiseks vaata skyscannerit või vertaa.fi, Tripis on ka palju soodukaid, niiet tasub jälgida.

1
0

See 50€ hotell on ju per nägu ehk siis 100€ per tuba (kui just ükski ei minda, ei lugenud seda siit kuskilt välja). Selle raha eest on saaduvust 4-5* korralikult.

0
0

Mida te seal Ubudis küll teete? Maalerid olete? :) kayafree jah 100 eest leiab juba päris usinalt, isegi 5*-seid ja pea rannas

0
0

Tartlane, kustkaudu oma lennupiletid leidsid? Plaanime sõbrannaga 2016 algul omal käel minna ja jahime soodsaimaid lende :) Siiani pole egiptusest-türgist kaugemale saanud, seepärast on igasugune lennuinfo teretulnud

0
0

Minu kogemus Baliga on, et ikka ise otsides saab odavamalt. Meie sõitsime 2013.okt neljaks nädalaks Finnairiga TLL-HEL-SIN (760€) (pileti võtsin Estraveli kaudu, kuid tean tuttavaid, kes said ka Lufthansa kahekorruselise lennukiga ca sama hinna). Veetsime 3 ööd Singapuris ja sealt edasi-tagasi piletiga Denpasari (sinna Air Asia, tagasi KLM, kokku 145€). Balil peatusime erinevates paikades: Kuta, Seminyak, Legian, Sanur, Ubud, Lovina, jt. Lisaks külastasin Gili saari, mis asuvad Balilt ca 1 tunni laevasõidu kaugusel (Lombokist mööda). Üldse soovitaksin Lombokit enamgi, sest see pole nii hullusti turistide poolt ära vallutatud (vähemasti võiks seal ära käia ja mõne päeva veeta). Gili saared olid jumalikud. Balil võiks ringiliiikumiseks võtta autojuht, sest liiklus on hullumeelne. Soovitan Herybalitours.com firmat (korralik inglisekeelne teenus ja hea auto). Mõned siiski rendivad ka ise auto. Ööbimine ja toit on päris odav. Võimalik on leida täiesti normaalne elamine ca 25€-30€/öö. Ubudis näiteks oli hotell Nuriani peatänava ääres ja maksis 16€/öö üksik number. Muidugi pole need 4-5 t'rni hotellid, aga täiesti elatavad, peamine on õhujahutuse olemasolu. Gili saartel (seal käisin lausa üksi) oli hinnad ca samad. Kõik bronnid tegin läbi booking.com keskkonna. Toitlustus on kõige soodsam nn warungites. 5€ eest saab korraliku kõhutäie. Kuid loomulikult on võimalik kordades rohkem raha raisata kui on, mida raisata. Minu reis läks veidi üle 1500€ (lennud, hotellid, toit).

1
0

1500€ ja neli nädalat on kõva sõna, annab järele teha. Ma soovitan sellise numbriga planeerijatel mingi 500varuks panna, kui jääb alles, siis on hea aga kui puudu tuleb on hea võtta. Ja Lombokil on moslemid, Balil aga enamus hindud.

1
0

To Kiisukurr: vertaa.fi kaudu ostsin Helsingi-Jakarta piletid (Cathay Pacific => 9 tundi Hong Kongis, ehk siis sain terve päeva ka seal olla). ning Jakartast Lion Airiga Balile, Lion Air keeldus aga lendamast ja pidin lennujaamas uued Air Asia piletid ostma.

1500€ ja 4 nädalat pole absoluutselt keeruline, minu korteri ja villa kuu rent on nt. 400usd koos hommikusöögiga, vaade on super ja kodu on uus ning väga ilus, ainus puudujääk on see, et basseini ei ole, aga see probleem on lahendatav u. 3.2€ eest päevas. Lisame juurde lennud, mis mul olid kokku 680€, rolleri rent kuus on 40€ ja ülejäänud kulutused sõltuvad juba endast :). Aga kõik sõltub inimesest, reisibüroode olemasolu on ka vajalik, sest kõik ei viitsi, ei soovi või ei oska ise reisi planeerida.

1
0
1
0

Tartlane, ma ei väidagi, et 1500ga ei saa, vaid tahan teisi hoiatada, et seda 1500 ei võetaks kui normi. Vahepeal sai alla euro pentsu ka aga see ei olnud ju norm :P

2
0

Estraveli pakkumisega ostsime just veebruarisse 2016 605€ Helsinkist Heathrow'sse, edasi Hong Kongi ja edasi Surabayasse. Tagasitulles Finnairiga Helsinki-Tallinn lend on ka selle hinna sees. Vaja veel omal käel Surabaya-Bali võtta, kuna aega on küll, ootame sellele airasia pakkumisi selle otsa jaoks.

0
0

kiisukurr, Surabaya-Bali otsa võid ka Lion Airist (lionair.co.id) vaadata, neil on eriti soodsad hinnad. Ma ostsin hiljuti kolm päeva ette ja maksin Bali-Lombok otsa eest 15 eurot. Surabaya-Bali tavahind tundub ca 35 eurot olevat, promod on soodsamad.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased