Sri Lanka reis

Tere!

Märtsis siis minek Sri Lankale, teemasid küll on sellekohta mitmeid kuid küsiks meie seltskonda huvitavad asjad siiski üle kes käinud oskab kindlasti paremini soovitada.

Soov oleks peatuda saare lõunapoolsetes osades ning tripid sisemaale. Plaan oleks olla 2 nö. baaslaagris paigas ja teha sealt siis väljasõite. Ei otsi väga aktiivset puhkust, st igapäev koguaeg mingi kava samas muidugi soov ühtteist näha ka. Ütleme vähemalt pool ajast võiks olla ringirändamine, ülejäänud rannakas ning rahulikum olemine.

Jõudes sooviks rahuliku lõõgastust ja niisama olla, lähedalasuvad vaatamisväärsused jne. Mis oleks sellisel juhul esimene soovitatav peatuspaik? Galle/ Unawatuna, Mirissa? Või mõni muu soovitus? Peaks olema hea rand, ümbruskonnas võiks ühtteist vaatamist olla, kus ka õhtuti mingisugune elu toimub, koht mis päris tsivilisatsioonist eemal pole.

Palju peaks sisemaa vaatamisväärsusteks aega koguma ning kus seal mõistlik peatuda mõned päevad? Kandy, Ella või miskit muud?

Kindlasti sooviks mõnda rahvusparki külastada, arvamusi vastakaid, soov oleks näha võimalikult mitmekülgset elu parkides ja kus suurem võimalus enam erinevaid loomi kohata?

Kohapeal oleme 13 päeva. Kõik soovitused oodatud. Huvitab kindlasti metsik loodus/ matkarajad jms. Kindlasti head ujutavad rannad.

Ilmselt kuskil nädalaks võtame juhi ka autoga, samas ei pelga ka ühistransporti. Must be rongisõit ka kindlasti kavas.

Samuti kui märtsis veel keegi seal võib ka ühiseid plaane koostada.

Tänud!

SM

Sri Lanka liiklus omapära arvestades kus kaotilusust palju aga kiirust vähe on Sri Lanka raudselt selline sihtkoht mille puhul enne välja mõelda täpselt mida teha tahta, et vältida ilma asjata edasi-tagasi sõitmist ja muud sarnast aja raisku. Sigiriya ja Pinnawala elevantide turvakodu on kaks kõige selgemat mälestust enda seitsme aasta tagusest reisist. Tee istandused ja tehased Nuwara Eliya ümbruses meenuvad veel ka hästi.

Unawatuna rand oleks ühe baaslaagrina täiesti arvestatav. Lai valik majutusasutusi ja erinevaid söögikohti, rand ise on üks populaarsemaid sealkandis. Majutusest soovitaksin seal butiikhotelli The Waves Unawatuna, odavamat rõduga ja merevaatega tuba te Unawatunas ei leia ning hinna-kvaliteedi suhe on parim. Aga võite majutust vaadata ka kohapeal olles, hotellid ja külalistemajad on enamus tegelikult pooltühjad ja lageda taeva alla kindlasti ei jää. Kuid kui sealt otsite endale transpordi tuuride jaoks, siis kontrollige hinnad kindlasti üle. Vaadake netist, küsige kasvõi siit foorumist. Seal mõni ärimees küsib trippide korraldamise eest liiga kallist hinda ja teadmatusest võite üle maksta. Ise olen käinud Unawatunast ühe päevaga ka Sigiriyas ära, aga tegelikult see tripp jätke sellesse perioodi, kui Kandys või mujal seal piirkonnas olete.

Sri Lanka sisemaa on väga mägine ja neid mägesid mööda sõitmine võtab väga palju aega. Tihti on midagi teele varisenud või käib plaaniline tee-ehitus ja autode liikumiskiirus on olematu. Seetõttu tasuks mõelda täpselt läbi, mida näha tahate ja teha ringreis. Huvitavatest kohtadest kindlasti Kandy paar päeva ja sealt vajadusel väljasõidud. Sigirija, Ritigala ürgmets , Ella -Nuwara Elia , siis võiks valida ühe loodusparkidest. Yala oli täitsa ok. Siis jõuategi lõunasse randa. Ise olen peatunud Mirissas. Rannaelu täitsa olemas, majutusasutusi samuti. Küll võivad olla seal märtsis-aprillis hiidlained, siis tuleb ujumiseks pikalt kõndida ranna servadesse. Mirissast väljasõidud Galle linna, merele vaalavaatlusele, surfitunnid, snake farm. Mirissa puhul on see pluss ka veel, et sealt läheb Colombosse (loe: lennujaama) kiirtee.

Me peatume mõned ööd Habaranas ja teeme sealt trippe erinevates suunades.

Rahvusparkidest: kui mina seda "parimat" otsisin, siis jäin lõpuks MInneriya peale pidama, aga eks valik sõltub sul ka sellest, milline park jääb sul marsruudile

Kas keskel teha peatus(ed) kas Kandys või Ellas või Nuwara Eliyas, sõltub juba sinu marsruudist ja mida teha plaanid. Palju sõltub ju ka, millega kuhu ja kus ja millal (edasi) sõita saad. Mine kiika Tripadvisori SL foorumisse, seal neid soovituslikke marsruute alates 3 päevast kuni 2 kuuni. Vali mõned 12-13 päevased välja ja tee oma neist kokku, aga ega mida vaadata on igal pool üks.
Paha ei tee ka LP SL raamat läbi lugeda

Mina lisan lühidalt, et Unawatuna on võrreldes Mirissaga täiesti mõtetu koht. Vabandust. Seal ei saa normaalselt ujuda ja turiste on meeletult. Kui minna Sri Lankale, siis mina väldiks ikkagi neid kohti, kuhu turiste tuuakse suure bussiga. Soovitan Mirissas majutuskoht võtta rannas ja sa kindlasti ei kahetse .(nt. Siraś Chalet). Sealt saate tukiga Matarasse kilpkonnadega ujuma minna, hommikul kalaturul käia, isegi Udawalawe looduspark on täiesti norm kaugusel. Jõudu ja nautige reisi.

GoHouse mainis, et soovib kohta, kus ka õhtuti mingisugune elu toimub. Ma arvan, et ta ei pea sellega silmas inimtühja randa ning pärast õhtul peale kella kuute, kui väljas on kottpime ja elu seisab, hostelis kanepi suitsetamist ja lakke vahtimist. Muide, Tripadvisori foorumis üks hipi juba vingus hiljuti, et Mirissas on ka valgeid liiga palju. Peab ikka viha olema omaenda rassi vastu.

Kas keegi oskab hääd nõu anda kuidas Unawatunast Rambodasse 02.01.18 ja 8 nägu?

  1. rongiga, aga siis on teil Colombos rongivahetus (kellaaegade võimalikku kokkusobivust vaata ise), maha peate Nuwara Eliyas minema ja sealt viimane väike jupp nt taksoga
  2. Taksode või vaniga (kõige kiireim variant)
  3. Bussid ka kindlasti lähevad, aga siin äkki keegi targem oskab kellaaegade ja ümberistumistega(?) aidata. Kui ei, siis bussidega on üldiselt nii, et konkreetselt Unawatunasse kohale jõudes uurigegi, et mis buss, mis ümberistumised, mis kell jne. SL bussijuhtidel pidid sõidugraafikud peas olema (kõige aeglasem variant)

Tere!
Käisime 3 aastat tagasi Sri Lankal ja meile meeldis hoopis Hikkaduwa: kaunis väike rand (kus mõni päev olime ainukesed inimesed), rannas elasid suured merikilpkonnad, kellega koos sai seal siis snorgeldada ja neid sööta - lihtsalt super!
Algselt broneerisime siit 2 ööks majutuse ThaiLanka hotelli (soomlase oma) ja siis võtsime kodumajutuse, mis oli lihtsalt super (Villa 16). Ringi liikusime bussiga (elamus omaette) ja rolleritega avastasime ümbrust. Omal käel käisime kolme saare tripil (kui nime õigesti mäletan): linnusaar + kaneelisaar + vürtsisaar (ehk olid need). Rolleritega sõitsime kohale sealt siis võtsime paadi, mis viis meid saartele. Kõik sisemaa tripid jne tegime Hikkaduwast.
Käisime vaatamas ka Unawatunat aga meile ei meeldinud rand - suur ja kole, palju rahvast ja kohutavalt must! Mirissast sõitsime rolleritega läbi ja ei oska midagi selle kohta öelda!
Aga kui tagasi minna, siis läheks kindlasti tagasi just Hikkaduwasse :) meeldis see mõnus rahulik rand ja vähe turiste ;)

Käisime mõned aastad tagasi seal. Meil oli väga tore kohalik, kes tegeles giiditeenustega ja oli taksojuht. Kõike, mida soovid näitab, oskab palju soovitada, pole kallis. Igati kindel mees, keda julgeb soovitada, kui sellist teenust soovid. Kui soovid, kirjuta, annan aadressi, kuidas ühendust saada.

Nuwara Eliya lähistelt Nanu Oya peatusest sooviks Ellasse sõita rongiga, või vastupidi. Kas on mõeldav ja kaua sõidab see rong umbes? Teiseks tahaks kohe 4 jaanuariks Kandyst Colombosse 1 klassi piletid ära osta. Mis saidilt seda teha saaks?

Kõik on suhteline. Ise hetkel Ahungallas, mida tugevate hoovuste tõttu rannamõnude nautimisks ehk esimeseks ei soovitaks.Imekena ja rahulik rand koos looduslikus keskkonnas elavate merikilpkonnadega on Hikkaduwa. Tänase kogemuse juures võtaksin nädala Colombos ja nädala rannal, rahvusparkide osas Udawalawa lihtsalt geograafilise läheduse ning suure elevantide esindatuse tõttu.

Käisime kaks aastat tagasi nii Calle, Unawatuna kui ka Hikkaduwa randades, kuid meie meelest oli kõige parem Bentota ilusa liivaga ja peaaegu inimtühi rand, kus keset randa asus külmade jookidega baar ning korralik veega tualett.
Majutust võiks Mirissas soovitada eestlanna Ingridi juures ( https://www.airbnb.com/users/43405234/listings ). Nad korraldavad ka vaalavaatluse reise ja on igati abivalmis.
Neile, kes ei pelga matkamist ja ronimist, julgeks soovitada Adam´s Peaki ( e.Sri Pada) otsa ronimist. Ülesse jõudes on vägev eneseületamise tunne ja suurepärased vaated. Meiega oli kaasas ka 12 aastane poeg, kes jaksas selle teekonna vapralt kaasa teha. Siiski peaks vältima vihmast aega, kuna trepid võivad olla väga libedad ning kohalikke pühasid, sest siis on rahvast väga palju.
Sõitsime kohaliku autojuhi Sunil´iga Callest läbi Tissamaharama Ella -Nuwara Eliya- Kandy-Bentota viie päevaga, mille sisse jäi ka rongisõit Ellast- Nanu-Oya´sse. Rongipiletid ostis Sunil tükk aega varem meie jaoks ära. Väga asjalik autojuht, ta ise naeris, et oleks nagu "spetsialiseerunud" eestlastele. (Temast on varemgi Trip´is juttu olnud).

Jõudsime just tagasi kahenädalaselt puhkuselt. Peatusime Polhenas kahe väga toreda ja külalislahke eestlase villas (http://www.villaferola.com/). Villa asub otse ranna ääres - oma privaatne rand, kus ei ole kunagi liiga suured lained ja kohalikud merikilpkonnad ujuvad ringi. On liivaala, kus lapsed saavad mängida ja murukattega päevitamise ala, kus on rannatoolid, piknikulaud ja toolid ning mõned puud, mis annavad varju. Ka avalik rand ei ole sealt kaugel. Nii mõnelgi päeval jalutasime vahelduse mõttes sinna ujuma. Nädalavahetusel oli seal aga väga palju rahavast (95% ulatuses kohalikud), nädala sees rahulikum. Pererahval on oma tuttav tuk-tuki mees, kes on väga osav juht ja oskab lahendada kõikvõimalikud probleemid alates sellest, kus saab parima kursiga raha vahetada kuni selleni, kus saab lagunenud sandaale paranda, või milliseid mangosid täna puuviljaturult valida. Selline isiklik tark-mees- taskus. Väga sõbralik, kannatlik ja alati valmis. Majapidamise ja kokkamise eest hoolitseb samuti hästi tore ja sõbralik kohalik meesterahvas. Toad olid puhtad ja korras, toidud maitsvad (sõime nii hommiku kui õhtusööki). Kui lennukis kuulsin teistelt eestlastelt, et neil olid kõhuprobleemid, siis meil küll kahe nädala jooksul mingeid kõhuhädasid ei olnud. Hommikusöök tuli lauale, mitte punkt kell 8 vaid siis kui külalised selleks valmis olid. Selline paindlik ja stressivaba suhtumine muutis puhkuse meeldivaks. Kohapeal on ka pesupesemise võimalus, mis lastega reisides tegi elu mugavaks. Inimesed on hästi (laste)sõbralikud, kuid mitte tüütud või pealetükkivad. Kuna seal Villas peatub palju eestlasi siis kohalikud saavad juba väga hästi aru sõnadest tere, aitäh, ema, muna, moos, arbuus, ... jne :) Hotellis käib ka hea käega ayurveda massöör, kelle teenuseid kasutasime - Eestiga võrreldes on hinnad odavad. Tuk-tukiga käisime nii Galles, Mirissas kui Mataras. Käisime joogas, kilpkonnade päästekeskuses, maofarmis, teeistanduses, kus näidati nii aedasid kui tootmist ja jõetripil, kus sai näha templit, mangroovi metsa, kaneelitootmist ja lasta teha kaladel pediküüri. Oleks saanud minna ka vaalavaatlusele, kuid väikeste laste tõttu sellest loobusime. Üldiselt on kõik võimalik, ole ainult mees ja küsi ning sulle korraldatakse just selline väljasõit nagu soovid. Tagasiteel külastasime ka Pinnewela elevantide orbude keskusest, mis oli samuti väärt elamus.

Tere taas tripikad!
Meeldejäävat reisuaastat kõigile!

Kiire pühadesagina kõrval hoidnud silma peal ka foorumil ning on tekkinud mingid esmased mõtted- plaanid.

7 da õhtul jõuame colombosse ning põrutaks sealt edasi kohe Bentotasse 7-9, lihtsalt puhkaks sõidust ja kõigest.

Edasi Bentota- Unawatuna 9-11 vaataks ümbrust ja naudiks väheke aktiivsemat elu.

Unawatuna- Mirissa, Mirissasse eelkõige vaalavaatluse huvist. 11- 12.
Mirissa- Yala (ainult pargi pärast, kui kuskil sisemaal või lähemal enamvähem samaväärne park, jätaks vahele ja sõidaks sisemaale kohe) 12-13 Mirissa- Yala mõttes hetkel ja siis sealt ülesse.

Yala- Ella- Kandy (Kandysse jääks peatuma ilmselt võib ka muud soovitada) kindel plaan Lions Rock, Adams peak ja mõned kohad veel mida seal kandis tasuks vaadata. 13-16 sisemaal plaanis siis olla.

Sisemaalt tuleks siis tagasi rannikule 16-20 lihtsalt puhkaks ning naudiks seda viimast.

Kas ajaliselt on selline plaan mõeldav vb. Unawatuna vahelt ära jätta ja olla kauem kuskil mujal?

Tänud!

Tahad sisemaale parki, siis võta Minneriya, mul omal see välja valitud.
Kandys on Hambatempel, botaanikaaed ja kui tahad vaadata õhtust rahvuslikku etendust, siis Lake Club!
Ära teeistandusi unusta, need Ella ja Nuwara Eliya kandis. Sealkandis mõned kosed ka
Ella-Kandy teed rongiga?
Muid su siinnimetatutest ei oska kommenteerida (aga saaks ka hakkama, kui kaarti uurida ja süveneda), meil hoopis teised ööbimiskohad: Colombo-Anuradhapura-Habarana-Kandy-Ella-Nuwara Eliya-Nallathanniya-Colombo

Neile, kes satuvad Sri Lankale Navam Perahera festivali ajal, mis 2018 aastal on 28. veebruaril (http://gangaramaya.com/) siis soovitan seda külastada. Sattusime seda nägema 2006 aastal ja see avaldas tõeliselt muljet: kümned ehitud elevandid, sajad tantsijad jne. Näidet saab vaadata näiteks siit:

Tundub, et Villa Ferola on veebruariks juba välja müüdud...

Aga eks siis võtan mõne teise hotelli sinna lähedale. Samasse hinnaklassi, hea reitinguga.'

EDIT: siiski sain toa

Tagasi Sri Lankalt. Käidud Colombos, Unawatunas, Mirissas, Yala rahvuspargis, läbisõidul nähtud Ella, siis veel Nuwara Elia, Ramboda, Kandy, sealt Milleeniumi elevantide park ja lõpuks Negombo. Kahetsen et ei jõudnud siiski Ella-Nanu Oya rongitripile, kuna lihtsalt ei jaksanud seekord. On põhjus tagasi minna! Eelpool keegi ütles, et Unawatuna on mõtetu. Kindlasti mitte! Lihtsalt alati leidub veelgi lahedamaid kohti ja inimesi. Päikest kõigile!

Kuidas ilm oli, kas sadas pidevalt?

Praegu ilmaennustust vaadates küll iga päev sajab Colombos...

Sri Lankal on ilm aastaringselt samasugune- 98 protsenti päikest ja kuumust ning 2 protsenti vihma. Vihma sajab enamasti öösel, päeval tavaliselt käivad väiksemad sabinad. Pool tundi, tund maksimaalselt, ja jälle tuleb päike välja. Pikad päevi kestvad paduvihmad ja sellega kaasnevad üleujutused on harvad, igal aastal ei ole minu teada. Viimati olin oktoobris 10 päeva ning siis näitas ka ilmateade iga päev vihma, tegelikult oli parim rannailm.

Nojah, selle järgi reisi aeg saigi valitud, et oktoobris-novembris ja mais peaks sadama kõige rohkem. Jaanuar-veebruar jällegi kõige kuivemad kuud. Seda siis keskmiselt, ei tea, kuidas see aasta satub.

https://en.wikipedia.org/wiki/Colombo#Climate

Paar aastat tagsi Kandys olles saime 2 päeva jutti keset päeva ca 4-5 tunniseid padukaid. Isegi kohalik autojuht kurtis, et ilm täiega pjorses. Aeg oli veebruari keskpaik mis peaks kõige kuivem aeg olema, aga mere ääres seda ei tohiks olla.

Tulime just eile tagasi kahe nädalaselt reisilt mõttega, et lähme uuesti vähemalt kuuks, sest kui lihtsalt tahta kohapeal olla ilma pideva sebimiseta siis on peamiselt liikluse aegluse tõttu paar nädalat üsna lühike aeg. Liikusime marsruudil Colombo - Pentota- Ahungalla- Hikkaduwa - Galle- Unawatuna- Mirissa- Udawalawa. Kohalikud soovitavad loomade rohkuse tõttu Yala rahvusparki, isiklik kogemus Udawalawas jäi kesiseks eriti arvestades sinna minekuks kulutatud aega. Majutusime Riu Sri Lankas, millega jäime tavapäraselt rahule nagu Riuga kõikjal mujalgi. Meile tervikuna meeldis väga, igas külastatud paigas oli oma võluv nüanss.

Meie olime saarel umbes kaks nädalat ja marsruut oli Colombo-Kandy-Ella-Udawalawa-Tangalle-Colombo. Kandys käisime Hambatemplis, botaanikaaias, Udawattakeles. Kandyst käisime ka Nuwara Eliyas ja Pidurangala mäe otsas. Lion Rocki kogemust küll ei ole, aga vaadates kõrvalmäe otsast, kuidas vaesekesed seal päris kaua ootasid, et üles ronida, olime rahul - vaated olid imelised, hind oli odav ja rahvast tublisti vähem. Osa reisiseltskonnast jäi Kandys haigeks ja seetõttu jäi külastamata Polonnaruwa. Udawalawas oli rahvast muidugi palju, aga loomi-linde nägime küll. Tangalles ööbisime Marakolliya ranna lähedal Aloe Vera Garden hotellis (n.ö chalet). Pererahvas oli imetore, söök maitsev, tuba oli väga puhas.

Jäime reisiga väga rahule. Kahe nädala jooksul sadas vihma üks öö. Loomulikult jäi palju vaatamata ja kibeleme tagasi, aga töö- ja kooligraafikud ei lubanud pikemat reisi sel korral ette võtta. Lisan ka väikese valiku reisipilte:

https://www.flickr.com/photos/154739076@N03/albums/72157691204296074

Helo, mis nädalapäeval selle Pidurangala Rocki otsas käisite?
Vaatasin ka pildid ära, väga hästi tehtud! Nüüd tean ka, mis kandist Ellas seda silda filmida-pildistada :)

Tfr, väga hea soovitus, aitäh!
me küll samal ajal seal, aga sisemaal ja ei hakka selle festivali nimel enam marsruuti ümber tegema. See festival Colombos, aga vaevalt, et samalaadset umbes samal ajal ka mujal seal on?

Navam Perahera on üritus, mis toimub ainult Colombos.

Token556, ma tean, seepärast ma küsisingi, et kas SAMALAADSET (= sarnast) ka mujal SL-s toimub :)

AndresR, meie sattusime sootuks 25. detsembril, seega kohalikke oli päris palju. Olin varem lugenud, et inimesed on roninud kivi otsa ka nii, et pea kedagi teist ei ole. Meie külastuse ajal oli rahvast küll, peamiselt kohalikud, treppidest minekul ei tekkinud troppi, viimases otsas andis veidi tunda, et natuke on kitsas. Samas oli Pidurangala otsas siiski ruumi ja ei olnud selline kokkusurutud tunne (ega hirm, et appi, äkki jään kellegi selfie'le veel ette). Usun, et nädala sees on vaiksem, aga isegi 25. oli mass võrreldes Sigiriyaga ikka tagasihoidlik. Hinnavahe on ka muidugi faktor. Meie käisime hiljem Dambullas, kus nägime koopafreskod ka ära, ehk ei olnud Lion Rocki vahelejätmine suurim kaotus. :)

eeh, me käime ikka selle Lion Rocki otsas ära. YT videodes olen näinud nii ja naa, nii kõva trügimist treppidel, aga ka vaid kümmet inimest seal üleval aedades. Eks näis, kuidas meil laabub. Minu silmis on ainuke pluss Pidurangalal see, et saab kaugelt Lion Rockist ilusa pildi (nagu teilgi on), aga usun, et drooni kasutades saab ehk midagi sarnast.
Kaua teil seal Dambulla koopatemplis aega läks? tund? rohkem?

Tervist!

Asjad vahepeal veidi edasi liikunud ning masruut paika pandud:)
Unawatuna 4p. Ella 3p. Kandy 4p. Bentota 2p.
Jõuame kl. 19 ajal õhtul ja plaan lennujaamast kohe edasi sõita Unawatunasse, kas lennujaamast saab kohe mõne autojuhiga kaubale kes ära tassib või oleks mõistlik kuidagi ette bronnida keegi? Palju oleks autoga mõistlik hind sellisel juhul?

Unawatunas veidi lebotaks ja plaanis ära käia Mirissas vaalavaatlusel, kas Galle linnas ka miskit huvitavat ägedat vaadata? Samuti huvitaks seal väljasõit Sinharaja vihmametsa. Mis huvitavat veel ümbruskonnas mida tasuks külastada?

Ellast teeksime tripi Yala parki ning teeistandused, tasub veel ümbruskonnas midagi vaatamist?
Ellast must be rongi tripp Kandysse.
Kandys plaan külastada Lion Rock, Adams peak, Pinnawala orbude kodu, mis veel külastamist tasuks?
Mägedes plaan võtta juht autoga u. 50 eur/ päev peaks mõistlik hind olema seal vist? On lihtne kohapeal leida juhti vs. ette tellima?

Viimased paar päeva lebotaks Bentotal.

Tänud kes hea nõuga abiks :)

Galle Fort on äge kindlus. Maailmapärandi nimistus ka.

Ma olen aru saanud, et pimedal ajal sõita ei soovitata, eriti veel nii kaugele.
154km ja 2 tundi ja 60-75 EUR näitab rome2rio järgi:
https://www.rome2rio.com/s/Colombo-Airport-CMB/Unawatuna

Ma ise laisem seekord: Kandy 6 ööd, Mirissa 10 ööd, Colombo 1+1+3 ööd.

Mis ohud pimedas sõitmisega on? Ei kasutaks ühistransporti vaid võimalusel telliks mõne privaatjuhi lennujaama vs. taksoga lennujaamast.
Ei sooviks väga järgnevat päeva raisku lasta sõitmisele, kuna aeg nagunii piiratud

Las need kirjutavad, kes on käinud.

Mul mõned tuttavad käinud ja kirjelduse järgi on liiklus üsna hullumeelne.

Aga kui aeg on piiratud, siis arusadav. Ma just venitasin puhkuse veel nädala pikemaks, eriti kuna hotellikulud tunduvad seal saarel olema madalad.

Ise plaanin Colombost Mirissasse sõita rongiga, kas peaks pileti enne netist ära ostma? Esimene klass ikka ma eeldan valgete inimeste jaoks?

EDIT:
Huumor: rome2rio soovitas mul Colombo lennujaamast Colombosse LENNATA.
Diyawanna Oya vesilennujaama, 15 minutit, näiteks Cinnamon Air-iga :D

Seda ma lugenud ja et liiklus on hullumeelne, on siis tõesti reaalselt oht, et riskitakse turisti tervisega? Ohutum oleks siiski nt. rongiga minna? Mõte oli lihtsalt, et jõudes nagunii lennust väsinud ei viitsi ega taha hakata mingit rongijaama otsima kus mingid piletid saab, kus peale minna kus maha tulla jne. Ühesõnaga oleksime nõus maksma, et võimalikult mugavalt meie endi jaoks kohale saab. Seda muidugi mitte tervise hinnaga.

"hakata mingit rongijaama otsima kus mingid piletid saab" - võib-olla samal õhtul ei saagi enam...

  1. Kuidas saada Unawatunasse: odavaim on osta lennujaamast sim kaart, tõmmata alla PickMe rakendus (midagi Uberi moodi) ja leida sohver. Kas ollakse nõus õhtul hilja sõitma, ei oska öelda, küsi sellest FB grupist see üle (link allpool) või ööbige Negombos ja alustage (rongi)sõitu hommikul. Viimane rong läheb 18.50, seega rongimõte matke maha. Reaper siin küsis, et mis klassis sõita: teises klassis! Siin rongipiletitest üldisemalt: https://www.seat61.com/SriLanka.htm#How_to_buy_tickets Ja kes plaanib kasutada Kandy-Ella rongi, siis mina ostan kindlasti piletid ette.
  2. Ellas ka sild https://goo.gl/maps/iF1QH6gzYG32
  3. Miks te Adam's Peaki Kandyst külastate? Seda parem teha kohapeal (ööbida siis Nallathanniyas) või teha seda Nuwara Eliyast. NY'sse saab Ellast nt (Kandy) rongiga.
  4. Kandy kohta ma juba kirjutasin siin eelnevalt, pln loe uuesti läbi

Igasugu sellised küsimused a la autojuht, 50 eur/päev vms on kõige mõistlikum küsida Fb grupist https://www.facebook.com/groups/905152259525547/?ref=bookmarks

meie võtsime lennujaaamast takso, neid seal lademes ja sõitsime otse Unawatunasse, sinna kiirtee, ei mäleta palju maksime aga ega see mingi suur summa olnud, sai pikalt lennult väsinuna kohe randa

AndresR:
Tänud rongilingi eest. Selge, siis peab esimesel päeval kohe kõik rongipiletid ära ostma. 2. klassi, reserved vagunisse.

Ainukese 1. klassi rongifirma (Colombo-Kandy) liini kohta on kirjas, et "Rajadhani Express has been temporary out of operation".

FB grupi kohta, et sealt on üllatavalt raske asjalikku informatsiooni leida. Pigem tundub koht, kuhu pildikesi postitatakse. Autojagamisi ja hotellisoovitusi on ka muidugi.

Reaper, näe, siit saad piletid max 31 päeva ette ära osta: https://www.visitsrilankatours.co.uk/train-tickets-1.html Kõige defkam ongi see kandy-Ella liin, usun, et teised liinid nii täis ei ole ja saab ka sama päeva hommikul ostes. Pead muidugi ei anna. Kolmandasse klassi saab alati, aga kas tahad just seal (7H) püsti seista?

Vot selle Colombo-Kandy rongi kohta küsigi sealt grupist! Ma seal suvest juba ja jah, enamus otsib autojagamist, aga see ka hea koht nt küsida bussiaegasid, bussiliinide kohta jne.

Dambullas olime ehk tunni-paar, ei oska täpselt öelda. Kandy-Ella liin oli tõesti puupüsti täis, meil olid piletid ostetud teise klassi ja kõik läks ladusalt, aga eks sisse roniti nii ustest kui akendest, oli mahajääjaid ja kogu asi natuke hullumeelne.

Ella päevakeseks ringivaatamiseks (Nine Arches Bridge, Little Adam's Peak, Rawana Falls) oli tore, aga pikemalt seal ei peatuks - kui just lihtsalt baasiks võtta. Kuigi see rahvusvahelise turistiseltskonna melu võib mõnele ka meele järele olla.

Shoppinguhuvilised, sellise poe leidsin Colombos ;)
The Factory Outlet: http://tfostore.com/

Oleme nädala kohal viibinud. Lennujaam-colombo sôitsime uberiga. Tahtsime rongiga alla galle’sse jôuda. Rong oli täiesti umbes, kolm tundi seista ei soovinud. Lôpuks ikkagi uberiga unawatunasse. Hind lennujaamast 8500lkr ja colombost 6500lkr. Ühistransport on seni igalpool väga umbes olnud ja oleme vani rentinud.
Unawatuna-tissa - 9000lkr
Tissa-ella - 6500lkr
Ella-nallathanniya (adams peak) 9500lkr. Ootavad muidugi ka tipi, meie oleme ka nii 500 kambapeale andnud.

selline grupp FB olemas: Sri Lanka Taxi Driver Offers.
https://www.facebook.com/groups/srilankataxidriveroffers/
et siis need turistid, kes kohapeal vajavad taksoteenust punktist A punkti B, saavad siis grupist omale pakkumisi küsida. Usun, et paremini töötab see pikematel vahemaadel

Kevin - lennujaamast Colombosse ju a´ 32km ja Colombost Unawatunasse a´120km hinnad sul kuidagi nihu lännu vist

Aivar67,
mina loen välja, et Kevin tahtis nii öelda: Unawatunasse Colombost 6500LKR ja lennujaamast (st Negombost) 8500LKR, Negombo-Colombo ots seega 2000LKR

Panen tähele, et kõik eelkõnelejad on Sri Lankal olnud kõrghooajal, aga kas kellelgi on kogemusi ka augustikuu ilmadega. Tahaksime Kandys Teraherat vaadata, siin-seal ringi sõita ja pärast ka rannas mõnuleda. Aga lõunarannikul on siis vist taevas põhiliselt pilves?

AndresR
loe teist lauset : Lennujaam-colombo sôitsime uberiga , igatahes segaselt kirjutataud aga kui mõelda siis võibolla meie maksime lennujaam - una äkki vist 100 taala , 8500 on nats vähe 300+km tripi eest

Kapsapea, mina olin augustis. Vihma saime Kandys ükskord päeval (sadas ainult kuskil 30 minutit) ja Nuwara Eliyas, kus hakkas sellist tihedat uduvihma õhtul pimedas tulema. Lõunarannikul saime vihma põhiliselt ainult öösiti, kuid ükskord Tangalles tuli päeval ka suur paduvihm, mis õnneks 30-45-minutiga üle jäi ja Mirissas ka (see kestis ainult 5-10 minutit). Peale seda oli jälle päikseline ja selge. Sellist lausvihma ei saanud ühelgi päeval.