Täiesti esimene lennureis

Tervist reisisellid aidake üks rumal kaasmaalane välja! Nimelt on mul reis Helsinkist-Spliti! 

Küsimus pagasi kohta! Mul on 30x38x20 tooli alune pagas ja 55x40x23 peakohane pagas. Rumal küsimus selline, et need mõlemad pagasid on käsipagasid ja nt üle 100ml vedelike kaasa võtta ei tohi? suurema jaoks on mul olemas väike kohver, aga kas väikse jaoks võin võtta tühja seljakotti ja murran kokku õigeks mõõduks`? 

Kui keegi leiab aega kirjutada oleks väga tänulik ja kui oleks midagi kasuliku juurde kirjutada oleks väga tänulik!

1
23

Ei ole üldse rumalad küsimused tegelikult.

Vedelikud- jah, paraku on nii, et salongi võetav pagas on alati käsipagas ning käsipagasiga ei tohi kaasa võtta suuremaid anumaid kui 100 ml.  Need anumad peavad olema pakitud läbipaistvasse taassuletavasse kilekotti . Erandiks on lennujaama poodidest ostetud vedelikud ( pudelivesi, alkohol nt), mis on soetatud peale turvakontrolli läbimist. Kui siiski soovid midagi kindlasti kaasa võtta, aga see on suurem kui 100 ml, siis kaks varianti:

  1. Valada vedelik ümber väiksematesse pudelitesse ning pakkida nõuetekohaselt. 

  2. Maksta veidi juurde ning pagas läheb lennukis "alla". Sinna pagasisse võib suuri pudeleid ja totsikuid panna. 

Koti kohta- jah, nii võib teha. Pehme seljakott võib muidu olla mõõtudelt suurem, aga peab kokkusurutuna või - murtuna koos kogu kraamiga selle sees mahtuma lubatud mõõtudesse.

8
0

Soovitan osta poest väiksed topsid, kuhu vajalik kogus šampooni, näokreemi jms sisse mahub. Ise ostsin Tigerist. Kogu see kupatus peab mahtuma lennujaamas müüdava väikse, läbipaistva kilekoti sisse. Võid kasutada ka mõnda muud kotti, aga kui see on silmnähtavalt suurem, kui ettenähtu ja kott pungil vedelikke täis, siis võib tekkida olukord, kus peab osadest vedelikest loobuma.

Kui ma ei eksi, siis ravimid (nt ninasprei) on eraldi arvestusega ja neid vedelike kotti toppima ei pea. Keegi parandab mind kui eksin.

1
0

Täpselt nii mis üleval kirjutatud. Kaasa võib võtta kuni 1L vedelikke, kuid ühe anuma suurus ei tohi olla suurem kui 100ml. Oluline on ka märge pakendil, kui on 150ml ja pool tühi, see ei loe. Olenevalt reisist, kestvusest, maandumise kellaajast. Tassi kaasa nii vähe kui võimalik. Poes on müügil ka minituubid hambapastaga, šampoon ehk on hotellis olemas. Parfüümi jaoks on olemas täitepudelid kui vaja. 

Ma ise kunagi ei ole kasutanud aga hambapasta kui vedeliku asenduseks on meil oma eesti noorte leiutis, Münt Hambapesutabletid.

0
0

Neid gripkotte saab osta ka raamatupoest. Küsida müüja käest 1 üheliitrine kott. Pudelid totsikud mis sinna kotti lähevad peavad olema kuni 100 ml ja võib olla kuni 10 ühikut ühes kotis. Hambapasta 50 ml, shampooni ja palsami valan mina 100 ml Gefiluse jogurti pudelitesse, näokreemi, mis sobib ka kehakreemiks, ostan väikese, kuni 50 ml tuubi jne. Võta kaasa tühi veepudel. Selle saab peale turvakontrolli läbimist täita joogiveega. Ei pea ostma lennujaamast või lennukil kallis vett.

 Mida veel õpetada, kes lendab esimest korda? Lennujaamas peab olema vähemalt 2 tundi enne väravate sulgemist. Lendude Check-in mõni päev enne lendu lennufirma iseteeninduses ära teha. Igaks juhuks ka paar maski kaasa võtta.

Tõustes ja laskudes lähevad kõrvad lukku. Midagi närida siis sellel ajal, neelatamine aitab ka kõrvad lukust lahti jälle :-)

  Kindlasti ID kaart kaasa. 

Naudi tõusmist ja laskumist. Ülejäänu on sama nagu bussisõit.

1
0

Euroopas reisides võta kaasa Euroopa ravikindlustuskaart. Ilma selleta võid pärast esmaabi saanuna suure arve saada. Taotlemine käib läbi eesti.ee portaali, guugelda, küll leiad. Pärast taotlust jõuab mõne päevaga posti teel koju aga kui reis juba homme, siis saad ka ajutise kaardi taotleda - sel juhul pead lihtsalt info endale kuhugi kirja panema. 

Kui sul kindlustusega krediitkaarti ei ole, siis tee kindlasti enne reisi ka kindlustus. Kui oled Telia klient, siis saad ka EUs maandumise järel sõnumi, mis võimaldab sul kindlustuse SMS-i teel tellida.

Google Mapsis saab piirkonna kaardi wifis alla tõmmata (kui ei oska, siis guugelda), siis pole kohapeal nii palju andmesidet vaja. GPS on nkn tasuta.

Mina võtan alati kaasa ka valiku vajaminevaid ravimeid - allergia, peavalu, nohu, köha, toidumürgituse jaoks + covidi kiirtesti. Teatud ravimite puhul pead arsti tõendi hankima - nt pikemal reisil suuremas koguses psühhiaatri väljakirjutatud ravimeid kaasa võttes.

Vajalike vaktsiinide, ohutuse jms info osas aitab ka reisitargalt.ee portaal.

0
0

@ketukas, Sa pole esimene, keda ma kuulen väitmas, et kuni 10 ühikut võib olla kuni 100ml-seid vedelikupakendeid 1-liitrises kotis. Kuskohast seda saab välja lugeda? Mul pole õnnestunud...

Loogiline ka, et väravas lihtsam vaadata, kas mahuvad 1L kotti, mitte, et ega neid 60ml pudelikesi äkki 11 tk ei ole.

0
0

Ma ei saa nendest 100 ml vedelikest üldse aru... Mida te kaasa üldse veate, 100 ml pudelikestes??  Lõhnaõli? Ok, sellest ma saan veel aru, kuigi seegi on rumalus. Välismaal saate te lõhnaõli kolm korda odavamalt osta. 
Aga edasi?? 

Ma olen reisinud maailma lõppu ja sealjuures mitu korda, ja ma ei mäleta, et mul oleks üldse mingeid vedelikke kaasas olnud. No tõesti, mis hädavajalikud vedelikud need siis on? Küünelakk?

Just nende inimeste pärast me seisamegi lennujaamades järjekordades, kes veavad kaasa suuloputusvedelikku või desinfitseerimisvahendit, mida saab osta igast sihtriigist paari euro eest.

7
16

Minul näiteks on vedelikeks tavaliselt kindla firma rulldeodorandid ning huulepalsamid. Pikematel lennureisidel on need mulle vajalikud ning kusagil Aafrikas või Indoneesias neid spetsiifilisi kohapealt ei saa. Samuti on minu jaoks elementaarne hambapasta käsipagasis, ning ma ei pea öösel maandudes minema hügieenitarbeid ostma. Kuidas ma turvakontrollis järjekorda kinni hoian, kui võtan kotist korraga välja läpaka ning vedelikekoti ja asetan need ruttu kasti? Nüüd tuleb kodanik väikelotti muidugi välja jutuga, et milleks läpakat kaasa võtta, tema pole elu sees võtnud:) 

Teema autor muide alustab reisi Helsinkist ja seal ei pea enam elektroonikat ja vedelikke käsipagasist üldse välja võtma. 

Hurjutaja Lotti varasemaid postitusi lugedes jääb mulje mingist hästi pretensioonikast hipist, ja no sorry, just sellised jutumehed hoiavad tegelikult lennujaamas järjekorda kinni ( a la "Mis mõttes mul ei tohi 5 välgumihklit seljakotis olla? Näidake paberil seda seadust! Ma kaeban Teie peale!")

9
0

Maunu, seda infot ei ole, et mitu ühikut võib olla. 

On info, et max 100 ml ühik ja peab saama sulgeda max 1l taassuletavasse kotti. 

Näiteks julgen täie kindlusega väita, et 10 tk neid 100ml ühikuid sinna ei mahu. Kui nad just kõik ise ka kilepakis pole. 

Lotti, mina näiteks kasutan tahkeid seepe ja šampoone käsipagasis, kuid hambapasta, ripsmetušš ja läätsevedelik on ikka vedelad.... Kuigi mul ei ole ka see "liitrine kott" kunagi täis. Kuigi vahel olen suveniiralksi välismaal toonud, siis see veidi võtab ruumi. Ma viimasel ajal võtan 0,6se väiksema koti sees üldse, pole vaja suurt vedada, keegi ei küsi ka kunagi, kas see on nõuetes, silm nähtavalt pisem. Aga iga üks erinev ju reisides. Ei tasu teise vajadusi maha teha, kui omal tarvis pole.

2
0

"Mitu korda maailma lõppu reisinud" inimest üllatab midagi nii triviaalset nagu 100 ml vedelikud käsipagasis!?

2
1

VäikeLotti Minul on lisaks hambapastale, näokreemituubile ja 20 ml juuksepalsamile kaasas jogurtipudelitesse valatud lemmikjooki 2-3 ühikut, lennukis tarbimiseks :-P

2
1

Šampoon, dušigeel, juuksegeel, hambapasta, deodorant, päikesekreem, niisutav kreem, libesti (üksi reisides pole vaja). Kaheksa tuli täis. Mõni võtab ka ripsmetuši, huuleläike vms.

Kusjuures kõiki sobivaid tooteid polegi nii lihtne võõras riigis (vahel öösel või varahommikul) leida, veel vähem ühest poest. Ja mis mõtet on osta kohapealt suur tuub, kui oled nädalasel reisil ja pead reisi lõpus suurema osa ära viskama? Täielik raha ja ressursside raiskamine.

7
0

@Maliliisu, kui Sa pole tulnukat näinud, siis see ei tähenda, et teda polegi olemas. Ma soovisin, et Ketukas isiklikult tunnistaks üles, kuskohast seda luges või siis seda, et see on ta oma fantaasia.

Loomulikult 10x100+pakendite rumala > 1000 aga kui 100 asemel on väiksem number, võib olukord pöördeliselt muutuda.

Siiski ketuka viimasest postitusest hakkan aimama, kuskohast ta selle 10 ühikut võttis - need on need lemmikjoogid ja sealt tuleb ta taluvuspiir ette ;) Oh seda napsitralli!

Ja täitsajänku minigripi inventuuri pealt võiks väita, et VäikeLotti vist reisibki ainult üksi, kui tal isegi libestit pole vaja kaasa võtta :D

4
1

Muudate lendamise eriti keeruliseks.

2
0

Tallinna lennujaama kodulehel on kirjas selline info:

Käsipagasisse on lubatud võtta:

  • vedelikke, mis on kuni 100-milliliitristes või samaväärse mahutavusega üksikpakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrise mahutavusega plastkotti selliselt, et sisu mahub korralikult kotti ja kott on täielikult suletud (1 plastkott reisija kohta);

Viimane kord perega pikemal reisil käies oli meil 5 peale vist 3 kotikest ja kuna ma paigutasin need kõik ühele kandikule, siis võeti see ka kõrvale ja küsiti, kas kõik on minu oma. Näitasin oma seltskonna ette ja rohkem küsimusi polnud.

1
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased