trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai baht

Tere. Ees on reis Taisse. Kas on mõistlik Eestis bahte vahetada või saab ka Bangokis vahetada ja soodsamalt, mis võimalused seal on? Olen igasuguse info eest tänulik. Päikest põue!

Mina olen lugenud, et mõistlik on kohapeal eurodest vahetada. Kui netis ringi luusida on parem kurss küll, lennujaamas on ka valuutavahetuspunkte ja seal ei ole kurss halvem, ega võeta ka vahendustasu:

http://www.tripadvisor.com/Travel-g293915-s601/Thailand:Banks.And.Money.html

Rahavahetuspunkte iga nurga peal.Eesti valuutavahetuste pakutav kurss bahtile on halb, võrreldes sellega mis suvalises Tai tänava-exchange's euro eest saab. Rumal oleks Eestis vahetada.Alustuseks võiks olla 2000 bahti taskus. http://www.bot.or.th/english/statistics/financialmarkets/exchangerate/_layouts/Application/ExchangeRate/ExchangeRate.aspx

Lennujaamas ei ole mõtet vahetada rohkem,kui linna sõiduks(rongi ja BTS või MRTga alla 100THB,taksoga ca.400THB).Kesklinnas on väike piirkond(Central Worldi ja Isetani lähedal, Rajadamri 1 ja 2),kus on peamiselt valuutavahetus kontorid.Superrich 1965 on oranzhiga tähistatud aga parim kurss on rohelise logoga SuperRich Thailand kontoris,kus on alati järjekorrad.Suuremate sedelite eest parem kurss.Isikut tõendavat dokumenti küsivad,millest teevad koopia. Ja link,et asukohta ja kursse vaadata: http://www.superrichthailand.com/new/exchange.html

Meil minek ülehomme, võtsime igaks kümneks juhuks eestsit 2000 bahti kaasa kahepeale ja ülejäänu vahetame ilmselt kohapeal seal piirkonnas, mis eelmine postitaja soovitas. Selle paari tuhandega saame vabalt alguses hakkama, sest hotell jms on makstud ja tänu road blockidele läheme hotelli rongiga.

Mina olen alati võtnud umbes 500 bahti lennujaamast hotellini jõudmiseks ja siis suurema portsu (nt 10000 bahti) ATM-ist - sellest elab rahulikult mõnda aega. Kursid on igal pool erinevad ja automaadi teenustasu nii palju ei märka, kui harva kasutada.

Noh ATM võttes 10000 bahti kaotad yle 300 bahti teenustasuna (2,5%=2eur) võrreldes sularahaga, pankade vahetuskontorite ostukursid palju ei erine, hetkel 44,4 kuni 44,8

Jah, see on nagu kindlustus. Maksta saad paljudes kohtades kaardiga. Ise küll ei tahaks mingi paari tuhande euro sularahaga ringi konnata. Näiteks 20 000 välja võttes 461,75 + teenustasu 13,46 teeb kursiks ca 42(seisuga 9.12.2013), nii et kes tahab, et tema raha turvaliselt pangaseifis on, peab ka selle eest maksma.

Ärge ainult Phuketi lennujaamas palju vahetage, mina sain tünga, seal kurss 39 täna.

Täna 31.01.14.kohapeal vahetades Koh Samuil kurss 44.18.

Viimased kommentaarid bahti kursi kohta jaanuaris.Ehk on keegi lähiajal Tais käinud ja jagaks kursi kohta uut infot.Tavidist pole vist mõtet eriti palju kaasa osta.Nagu mulle tundub,on kohapeal kurss parem.

Kas Superrich Thailandi lingile klikkimine käib ülejõu?

Millise sõiduajaga peaks arvestama Koh Lantalt Krabi lennujaama?Lennuk väljub Krabilt kl 10 00 hommikul. Et 8 00 kohal olla? Või peaks eelmine päev lähemale kolima?

Krabi lennujaamast sai imeodavalt mingi bussiga Ao Nangi, ei mäleta aga ma ei tea paar eurot-kolm-neli (40-200 bahti maksis).

Kui sa kl 8 pead Krabi lennujaamas olema, soovitan töepoolest eelmisel päeval Koh Lantalt tulema hakata, meie seiklesime minivan, praam, song thaew ja aksoga sinna ikka pool päeva. muidugi saab lantalt tulema ka minivaniga, seda siis "reisibüroost" bronnides. See peaks kiireim variant olema vist.

Aitäh Ste!Kas on üldse mõtet tõmmelda,Ao Nangist Phi phile( need kindlad kohad ) ja siis veel mingid päevad veeta Koh Lantal? On seal imelisi randu,head hotelli 4",soovitada? Või veeta rahulikult Phi phil ülejäänud aja. Oleme varem Ao Nangis käinud,saari näinud,Phi phile esmakordselt.KUna 2 ndl aega siis võiks teoreetiliselt mõelda ka Koh Lantale.. Tänan abi eest.

Tere hommikust

Oskab keegi öelda, mis olukord on hetkel bahtiga? Eestis saab praegu ühe euro eest 37,7 bahti.

Tänud ette.

Tais automaadist võttes oli kurss 39,08. Nädal tagasi. Rahavahetusputkades paistis ka kurssi 40.

Aasta tagasi oli kõige parem kurss pangas ja seal taheti ainult passi ning kui muidu oli kurss mingi 39-40 siis pangast saime 44 või 45 ühe euro eest.

tana oli krabis 39,20 pangas, koikumisi oli alates 38-st tanaval

Täna Pattayal kurss 39,51 Vahetuskioskites kursid erinevad. Tuleb silmad lahti hoida.

kui veel huvitab, siis paar tundi tagasi oli tanaval vahetusputkas 37,50