Tai või Bali märtsis?

Meil on plaanis (2-4 in, ca 30 aastased) märtsi aluses kaheks nädalaks Aasiasse puhkama minna. Varam pole Aasias käinud.

Kuhu võiksime minna?

Endale jäi meeletust infotulvast silma Koh Samui(Krabi) ja ka Bali. Mõte oli kulutada 1000 EUR nägu, kuid hetkel tundub, et realistlikum on 1500 EUR, 1000 lihtsalt eest tundub, et ei mängi välja.

Meie eesmärk on näha ära ja nautida valget liivaranda, helesinist vett, ilusat loodust ja üleüldist kohalikku ilu ning vaatamisväärsusi. Kindlasti ka head toit. Tugevamatele võiks olla ka võimalus õhtuti väljas käia ning tantsida. Kuna mina väga palju ühest kohast teise rännata ei viitsi, siis võiks see koht tegevust ja vaatamist pakkuda 2 nädalaks.

Lisaks on mul küsimus ilma kohta. Kas märtsi alguses on Tais ja Balil ikka päikseline? Kui suur on vihma tõenäosus? Mitu päeva 14st võiks vihmast olla?

Võtan kõik teie soovitused hotellidele või mulle rõõmuga vastu.

Või kui on midagi mida esmakordne Aasia külastaja kindlasti peadma peaks, siis olen üks suur kõrv.

1
2

Märtsis on Tais suur tõenäosus tihti tihma kaela saada. Kenasti vihmaperioodi algus. Olenevalt piirkonnast kas siis rohkem või vähem. Selliseid ennustusi a'la "mitu päeva vihma tuleb" ei ole mõtet teha sest niikuinii ära ei arva. Isegi praegu, n.ö. vihmavabal hooajal on siin sadanud vaata et peaaegu üle päeva (kuigi nagu ei peaks). Ilmastik ei muutu mitte ainult Eestis, vaid ka mujal. Ka Tai ei ole siinkohal erandiks. Bali ilma kohta märtsis ei oska kommenteerida. 3,5 tunni pärast läheb Don Mueangist lennuk, eks siis näis mis ilm seal ka praegu on peale vulkaani müristamist.

1
4

Loen siin targast internetist, et osade meelest on Krabil ainult pensionärid ja noortele ei soovitata. On see tõsi? Loodan, et mitte.

Mingi graafiku järgi vaatan, et veebruar peaks kõige vähem vihma olema.

Kas ma saan õigesti aru, et ega märtsis ja veebruaris polegi sellist kohta olemas kus vihma ei sajaks? Peaasi, et vihma muidugi hommikust õhtuni ja pooled päevad ei sajaks.

1
0

See pensionäri jutt on selline “naised saunas rääkisid” jutt...kui sa just iga päev pildituks ei taha juua ja lällata, siis käib see Ao Nang ( krabi) teile küll...muidu aga Phi phi põhja pool v Patong

1
1

Krabi on ikka igavus ruudus. Ainuke hea asi on see, et sealt on lähim minna pikasaba paatidega saartele. Ao Nangis on olematu rannariba. Käisin seal 7 a. tagasi , ei enam rohkem. Ei ole seal midagi ainult pensionäridele, elu keeb öösel samuti nagu Patongis. Aga see koht on KÜLA.

1
2

Balil ka ikka üldiselt sajab märtsis päris palju. Üks sõber käis tänavu märtsis näiteks ja istus paduvihmade tõttu enamuse ajast toas. Soe on ikka ja vihmahoogude vahepeal paistab päike, aga selliseks ajaks piletite ostmine on täiesti sinu oma vaba valik ning kui puhkus mõõdub ilmaolude tõttu toas kaarte mängides, siis süüdistada pole kedagi teist. Bali on lahe muidu ja seal on meelelahutust igale maitsele.

Mina saan aru, et teemaalgataja küsis ka Koh Samui saare kohta? See huvitaks ennastki, kogemusi kellelgi?

0
0

Just...targema, rääkige Koh Samui kohta!!

Või kuhu te soovitaksite minna, et saaks kõike eelmanitud kogeda?

0
0

Olin eelmise aasta märtsis Tais kolm nädalat (Koh Chang, Phuket, Koh Phi Phi, Koh Lanta) ning vihma ei saanud me ühelgi päeval. Kui sajabki, siis pigem öösiti või päeval selline suurem vihmahulk korraga 1-2 tundi, mitte rohkem. Sellist laussadu, nagu meil vahel on, ei tohiks olla. Eks piirkonniti Tais erinev ka muidugi.

1
0

Olen käinud märtsi lõpus nii Phuketis kui ka Balil. Mõlemad kohas sadas enamasti hommikul vara, kuna vihmahooaeg on, siis ennustada ei oska tõesti keegi. Kui valida nende kahe saare vahel, läheksin pigem Balile, seal väga ilus loodus, kui dilusad valgeid liivarandu jälle pole. Oleneb kumb sulle tähtsam on kas loodus või ilusad rannad. Krabil ma pole loomulikult käinud, selle kohta ei oska midagi öelda :)

0
0

miks mitte Sri Lanka?! Ma ise küll alles lähen sinna, aga tänu eeltööle ütleks, et seal ilus loodus, odavad hinnad, rannad, kõik mida tahad. Võid võtta ka siselennu paariks päevaks Maldiividele. 1500/nägu/2nädalat on mõistlik. Meil tavaliselt selline summa läinudki 2,5n peale (arvestame ka lennud sisse). väga pole koonerdanud, väga pole rahadega laianud, aga midagi keelanud endile ka pole.

[[27638]]

0
0

Ooo....Sri Lanka tundub eriti ilus ja äge... tänud soovituse eet! Ise polnud on mõtetega sinna veel jõudnud.

0
0

Sri Lanka on väga ilusa mitmekesise loodusega riik. Ja väga odav. Kaks nädalat saab kahekesi reisides hakkama kahepeale ka 1000 euroga (pluss lisaks lennupiletid), kui sõita kohaliku transpordiga ja süüa seal, kus kohalikud söövad. Kui väga luksuslikku majutust taga ei aja, siis kena, puhas majutus on samuti reeglina odav. Praegu oli siin mingi odav lennupiletite pakkumine ka just. Soovitan soojalt!

0
0

Olen aastaid märtsis Tais käinud, mõnetunnist vihma olen saanud paaril päeval ainult Phuketil ja Khao Lakis. Krabil, Koh Samuil, Koh Phanganil pole sel ajal vihma olnud. Aga on erandeid, aastal 2011 sadas sealkandis igal pool sel ajal palju. Endale meeldib Krabi ja Phangani saar, viimases on ilusaid randasid. Krabi kandis on ilusam loodus, rohkem tegevusi ja mõnus rolleriga sõita, ka on kasulikum võtta paadituure saartele, vahemaad lühikesed. Phuketil on hullumeelne liiklus ja rolleriga liikumine ohtlik, lisaks tohutud rahvamassid. Kõige ilusamad valge liivaga rannad on mõnedel Krabi lähedastel saartel, Koh Phanganil ja Koh Lipel. Viimasel eriti ilusa, täiesti läbipaistva imeilusa helesinise veega. Samuil on mõnusalt rahulik ja kõik see olemas, mis Phuketil, aga kompaktsemalt

1
0

Isiklikust kogemusest soovitaksin julgelt Taid ja kindlasti sellist saart nagu Ko Phangan. Samuti on väga külastamist väärt põhja-Tai (Chiang Mai, Chiang Rai). Võimalusel külastada ka Bangkoki ühel päeval - vinge linn!

0
0

Kui Aasiasse minek esimest korda, nagu teemaalgataja mainis, siis Sri Lankat ma ei soovitaks. Te saate seal alguses igal sammul petta ja Sri Lanka on ausalt öeldes igava ööeluga. Mul on kogemusi piisavalt, et saan nii väita. On maad ja saared, mis on ka peale päikeseloojangut põnevad, ning teised , mis langevad pimeduse saabudes piltlikult nagu unne. Sri Lanka, Komoorid ja Seišellid näiteks kuuluvad viimasesse gruppi, Tai ning Bali esimesse. Sri Lankal tekib sul peale õhtusööki selline tunne, et ei ole nagu midagi teha enam ja peaks hotelli magama kerima, aga kell on alles 19:30.. Ja siis hakkad igavusest kas jooma või istud netis, kuni väsimus peale tuleb. Tais või Balil on juba lihtne tänaval jalutamine põnevam kui keskmine Sri Lanka pralle.

2
1

Just...see on ikka tähtis, et peale loojangut oleks põnev ja küla/linn veel elaks.

Suured tänud soovituse eest!

Hetkel mulle tundub, et pildi jääb Krabi ja see suund ... Koh Phangan, Koh Samuil. Nagu olen aru saanud, siis sealses kandis on avastamist küllaga.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased