Tansaania safari 2019 hinnad

Tere,Kuna sain palju olulist infot trip.ee foorumist, siis otsustasin jagada selle aasta Tansaania reisikorraldajatelt saadud safarite hindu. Ehk on kellelgi abi, kui olete samuti safari korraldaja otsingutel.Reisiperiood: August 2019 / 4-päevane lodge safari 2-leKanuth Safaris2250 USD inimeneTarangire National Park / ööbimine Seronera Wildlife LodgeSerengeti National Park / ööbimine Seronera Wildlife LodgeNgorongoro National Park / ööbimine Ngorongoro WildlifeNgorongoro Crater TourEast African Safari and Touring Company1870 USD inimeneLake Manyara National Park / ööbimine Rhotia ValleySerengeti National Park / ööbimine Serengeti Pure Luxury CampNgorongoro crater / ööbimine Ngorongoro Wildlife LodgeNgorongoro Conservation AreaSafari Makers1560 USD inimeneSerengeti National Park / ööbimine Katikati Tented LodgeFull day game viewing / ööbimine Katikati Tented LodgeNgorongoro National Park / ööbimine Rhino LodgeNgorongoro craterBobby Camping Safari1475 USD inimeneLake Manyara National Park / ööbimine Twiga LodgeSerengeti National Park / ööbimine Serengeti Heritage Tented LodgeNgorongoro National Park / ööbimine Rhino LodgeNgorongoro Crater TourShemeji Safari Tanzania1430 USD inimeneTarangire National Park / ööbimine African GlampingSerengeti National Park / ööbimine Africa Safari Serengeti Central CampNgorongoro National Park / ööbimine Rhino LodgeNgorongoro Crater TourBobby Tours Tanzania Safaris1400 USD inimeneLake Mayara National Park / ööbimine Lake Manyara Wildlife Lodge Serengeti National Park / ööbimine Seronera Wildlife Lodge Ngorongoro National Park / ööbimine Ngorongoro Wildlife Lodge Ngorongoro Crater TourUhuru Travels and Tours LTD olid kohal Tallinnas Turismimessil 20191285 USD inimeneTarangire National Park / ööbimine Octagon Safari LodgeSerengeti National Park / ööbimine Serengeti Angani CampNgorongoro National Park / ööbimine Ngorongoro Tortilis CampNgorongoro Crater TourMa olen lugenud meeletult palju tagasisidesid firmade kohta. Bobby Camping Tours-il on kõige paremad tagasisided eelmisest aastast (2018). Uhuru Travelsi kohta leidsin kõige rohkem halbu tagasisidesid, alustades kehvadest autodest ja lõpetades raha probleemidega. Näiteks mitu inimest kirjutasid, et maksid juba safari ära, aga paar nädalat enne safarit kirjutati, et majutuse hind on muutunud ja seetõttu tuleb 300USD inimese kohta juurde maksta. Aafrika tavade kohta ma ei oska täpselt öelda, aga üldjuhul peaks majutuse broneeringu juba ära tegema, kui inimene kinnitab. See jättis mulje, et nad ei olnud üldse majutusi broneerinud. Juhin veel tähelepanu, et Bobby Tours ja Bobby Camping on kaks eraldi tegutsevat firmat. Hetkel ei ole me veel hindu kaubelnud.Tervitades,Jaanika

Ma jagaks toodud hinnad leebelt kahega, kui mitte neljaga. Seda muidugi juhul, kui tegemist on reisidega, kus autos rahvast rohkem (7-8). Kui võtta auto vaid 1-2-3 inimese jaoks, võib midagi taolist välja kujuneda küll. Üldiselt soovitaks, kui vähegi võimalust, safari võtta Arushas kohapeal. Erinevate korraldajate pakutava võrdlemiseks võib kuluda pool päeva, kuid rahalises mõttes saab nii märkimisväärse võidu. Seda muret, et safarifirmad sind Arushas üles ei leia, kindlasti pole.Nelja pargi sissepääsud (Manyara, Tarangire, Serengeti, Ngorongoro) sissepääsud on nii 250 USD kandis (koos käibemaksuga 53+53+71+71). Pluss autode sissepääsud või transiitmaks (Serengeti puhul tuleb läbi Ngorongoro sõita). Ngorongoro puhul on see auto kohta 295 USD, ja siin on vahe, kas see jagatakse ära 2 või 7 inimese peale. Liites möödapääsmatud kulud kokku ja arvestades juurde majutuse ja söögid, saab hinna kätte. Kui see ei sisalda üliluksuslikku majutust või übersööke, siis 2000 USD ei saa kokku mitte mingi valemiga. Mitte et see kuidagi võimatu oleks. Serengetis ja Maasai Maras leiab soovi korral majutust ka 2000 USD/öö. Aga tavalisel lahendusel, kus kõik pargitasud,majutus ja toitlustus on hinna sees, kipub kalkulatsioon mõistlikuks hinnaks andma pigem vahemiku 600-800 USD nelja päeva eest. Mis loomulikult ei tähenda, et ei võiks sellest rohkem maksta.Bobby Toursi kohta on pidevalt hea tagasiside, nende autosid nägi parkides ka kõige rohkem. Bobby Campingu kohta ei tea.Aafrika tavade kohta nii palju, et safarile minejate arv selgub üldjuhul eelmise päeva õhtuks ja safarifirmad paigutavad sind vajadusel ka mõne teise firma autosse (džunglitrummid töötavad seal hästi). Üldiselt üritatakse kõik autod täis saada, kuid väiksemate seltskondadega autosid oli üksjagu näha.Tasub meeles pidada, et augustis on gnuud oma iga-aastase rändega jõudnud Serengeti põhjaosasse või Maasai Marasse (sõltub aastast). Aga neid tegelasi näeb sellegipoolest, lihtsalt väiksemas koguses.

2250 USD inimene... Hmm, mina mõtlesin rentida Land Cruiseri katusetelgiga ja seltskonnaga omal käel parkidesse sukelduda. Sõiduki rent koos selle pakutava majutusega tuleb päeva kohta sajandik summast. Igas pargis peaks olema kohapeal giide, keda vajadusel kaasa võtta teejuhiks. Pargitasud muidugi lisanduvad.

Giid kulub tegelikult väga ära. Üldiselt on selleks muidugi autojuht.  Kõik ilmselt teavad, et see suur ja londiga seal on elevant, aga dik dik või sekretärlind ei pruugi sama tuntud olla. Kuid nende põhieelis on siiski see, et nad suhtlevad omavahel ja see suurendab oluliselt võimalust sattuda mõne lihasööja otsa, kes valitud kohast kohe eemale ei torma - ehk siis lõvid ja leopardid, ka gepardid. Erandiks on Ngorongoro, kus loomad paistavad kilomeetri kaugusele ja gepardit või leopardi suure tõenäosusega ei kohta. 

Teremina kasutasin safari otsingu jaoks allolevat saiti   https://www.safaribookings.com/tours/tanzania#ddf=2019-04-22,trv=1-0aga kohapeal saab kindlasti mingi safari touri.Kui võimalust on siis tasub võtta 4-5 päeva safari.kui aega vähe siis 2-3 päevane sobib.Ngorongoro mulle isiklikult väga ei meeldinud. Tarangire rahvuspark meeldis endale kõige rohkem.

Ma veelkord ütlen, et jalutage pool tundi Arushas ja hindade mõttes tõsiselt üllatute. Ngoongoro pole ehk iseenesest loomade poolest tõesti suurem elamus, kui eelnevalt on safaril käidud. See on teisalt juba koht iseenesest - see laskumine kraatrisse läbi udu - ja vau! - täielik National Geographic ja Animal Planet läheb udust tulles loetud sekundite jooksul lahti.

Veigo, olen Ngorongoros käinud 2 korda ja teisel korral õnnestus ka gepardit näha ja pildistada, leopardi olen muuhulgas näinud Lake Manyara's. Mulle Ngorongoro meeldib, kuigi (vist esimesel korral) oleks üks hullunud pühvel meie džiibi ümber ajanud, kui tõusime kaldeera (käesoleval juhul õigem nimetus kui kraater) servale mööda kitsast teed, et siis hakata sealt alla laskuma kaldeera põhja.

Mina käisin Big 5 Voyage nimelise firmaga detsembris 2018. Ette ei broneerinud. Safari ostsin nende kontorist Arushast. Sisaldas Lake Manyara, Tarangire, Ngorongoro, Serengeti (2 päeva). Kokku 5 päeva, 1000 USD. Ööbimiskohad olid tagasihoidlikud, madala eelarvega. Alguses olime kolmekesi (mina ja kaks hollandlast). Neljas inimene liitus 2 päevaks.Parimad pargid (minu arust) Tarangire ja Serengeti. Lake Manyara on ikka päris jama teiste kõrval.Vaade Ngorongoro kraatrile võttis minul hinge kinni. Uskumatult ilus vaade.

Meie oleme praegu Tansaanias ja 3 päeva oleme safaril olnud. AlustasimeTarangirest ja eile ja täna olime Serengeris. Loomi oleme näinud palju. Lõvid, gepardid, elevandid, jõehobud, krokodillid, antiloobid, sebrade ja gnuude karjad. Ees ootab meid Ngorongoro ja Easy järve  äärsed hõimud ning tuur Kilimanjaro jalamile.. Kokku 10 päeva. Tellisime tuuri Siafu Tanzania Safari kaudu www.siafutanzaniasafaris.com. Hind oli täiesti normaalne. Suhelda saab eesti keeles. Soovitan soojalt.

Olime Tansaanias safaril novembris 2017. 5 päeva 4ööd. Ostsime Arushast koha pealt aga üks "kohalik" eesti naisterahvas vahendas. Olen Heiki50 samal meelel, et Lake Manyara peale pole peale teiste parkide külastust  mõtet aega raisata. Samas kui see on esimene park siis OK.  Kui aus olla siis Serengetisse sõit oli kõige lahedam. Sattusime Big Migrationsi ajal ja see piiritu avarus ning gnuude ja sebrade möll oli võimas. Meeldis ka Ngorongoro kraater. PS. Tahtsin siia ühte videot lisada aga ei ole see nii lihtne.PS.PS. Kui keegi matkata soovib siis soovitan sõita Arushast bussiga Lushotosse (6-8tundi). See on 1400 m kõrgusel asuv linnake mis jääb  jääb Arushast Dar Es Salaami või Tanga suunda bussiga sõites poolele teele. Tegime seal kohaliku giidiga 4 päevase matka Lushotost Mambosse. Üks ööbimine oli isegi nunna kloostris. Turiste ei kohanud. Kokku trip kuskil 80-90 km.  Vajadusel vist leiaks giidi kontakti ka üles.

veix73 See Eesti naine on Ene Lepp. Ja ta on osanik Siafu Safsri.tours. Meie trllisimegi temalt ja.oleme igati rahul.

Tulime paar nädalat tagasi Tansaaniast. Safaril käisime ka Siafu Safsri.tours vahendusel, kahjuks ei sujunud kõik väga hästi.  Aga väga soovitan sellist toredat inimest: David Victor: https://www.facebook.com/davidocab/.Moshi ja Kilimanjaro ümbruses korraldas meile erinevaid väljasõite, jagas väga palju infot Tansaania eluolu kohta, igati abivalmis ja korraldab ka safari tuure. Olime kuuekesi, hinnad olid vägagi soodsad.

Tänud, et nii paljud on kirjutanud :)Ma saan aru, et igaüks jagab soovitusi vastavalt oma reisiharjumustele.Mina olen pigem inimene, kellele meeldib kodus põhjalik eeltöö ära teha ja võimalikult palju reisiteenuseid ette broneerida.Mulle tekitab reisil stressi, kui näiteks vaja majutus kohapeal leida, surfates AirBnb-s või booking.com-is survega, et miskit peab olemasolevast valima. Seda on varasemalt ette tulnud. Reisil olles tahaks nautida vaba aega ja mitte paar tundi telefoni väiksel ekraanil arvustusi lugeda.Väljatoodud hinnad on private safari 2-le autojuhi/giidiga. Me valisime välja Shemeji Safari, Bobby Camping Safari ja Bobby Tours Safari. Peale reisi võin tagasiside kirjutada, kuidas safari kujunes.Kõigil kolmel on TripAdvisoris kõrged hinnangud.Shemeji Safari plussid on korralik pakkumine PDF-is, Emma kiired vastused, 25% deposiit broneerimisel ja 1 kuu enne safari kogumaksumus. Makse on võimalik teostada Dutch Bank-i eurodes, swedbank ülekanne Euroopa panka on 0,38 eurosenti.Bobby Camping Safari plussid on Murtaza kiired vastused, 30% deposiit broneerimisel Aafrika panka, 1 kuu enne safari kogumaksumus (läbirääkimiste korral võimaldavad maksta kogumaksumuse kohapeal). Miinus on selles, et swedbank ülekanne Aafrikasse maksab ligi 25 € ehk kahe makse korral lisandub juba 50 €. Selle eest saab põhimõtteliselt siselennu ühele.Bobby Tours Safari tundub olevat kõige populaarsem firma. Kassim vastas kiirelt. E-mailide vastusest jäi veidi soovida kirjapilt.Küsisin reiskorraldajatelt ka infot, et kas kohapeal oleks soodsam safari broneerida. Vastuseks sain, et Arushas on igasuguseid tegelasi, kes võivad sulle igast asju lubada, aga safari alguspäeval võib selguda, et sellist firmat ei eksisteerigi, autot ei ole sind ootamas ning Arushas on ka palju röövimisi. Kriitilise pilguga lugedes võib muidugi järeldada, et nad kõik soovisid, et neilt safari ostaksime ning tegelikult eurooplased saavad kerge vaevaga internetist järgi uurida, kas tegu on litsentseeritud safari reisikorraldajaga. Päikest päeva,Jaanika

Kui Keenias Mombasa vanalinna kindluse poolt minna, siis on seal seltskond tegelasi, kes kõik tahavad giidid olla. Kui küsida, miks giidi vaja on, siis vastavad kõik,  et muidu on väga ohtlik ja röövitakse.  Nii mõnigu mzungu ka usub neid ja võtab - sest kohalikud asja ju teavad! Reaalsuses pole mingeid röövimisi, see on järjekordne Aafrika muinasjutt valgele inimesele.Samasse valdkonda kuuluvad safarikorraldajate legendid. Võrdluseks: see muuseum on täna kinni või see hotell on täis (aga ma tean, kus on vabu tube).Kui sa Arushas maksad inimesele tänavalt, siis võib tõesti juhtuda, et järgmine päev firmat polegi. Üldiselt vormistatakse tehing ikkagi safarifirma kontoris.Kõik see öeldud, on kõige tähtsam ikkagi see, et kui hind ja ettemaks tundub endale õiglane, siis tuleb ära võtta. 

kase.jaanika. Ka meie tegime korraliku eeltöö ära ja nautisime oma safarit. Meie giid oli suurepärane. Kõik sujus väga hästi. Oli küll paar majutuse muutust, kuna need lodged olid "fullybooked". Ava mõlemad Lodged oli väga head. Näiteks Ngorongoros vahetati Rhino Lodge Wildlife Lodge vastu, mis asus otse kraatri serval ja toa aknast avanes imeline vaade kraatri põhja. Soovitan seda küsida. Veel natuke infot kohalike lendude kohta. Kilimanjaro lennujaamas küsiti check inis passikoopiat. Õnneks olid need meil olemas. Ostsime siselennud Precision Airi leheküljelt. Mina ostsin oma krediitkaardiga mitmele piletid eelmisel aastal kreditkaardiga, mille kehtivus lõppes 31.12. Nad nõudsid mult praktiliselt kehtetut krdiitkaarti näha. Õnneks oli see mul kaasas. Soovitan teha ka e-visa. Läheb lennujaamas kiiremini.

Kasutasime veeb.2017 Shemeij Safari teenuseid. Kõik toimis ja Emma vastas kohe ning info oli piisav. Seega võib usaldada. Meie 4-päevane safari maksis 1300 $ in. Olime kahekesi. Pargid: Tasangire 1p. Serengeti 2p., Ngorongoro 1p., majutus igati hea. Auto oli veidi väsinud aga katki ei läinud.  Emmaga me ei kohtunudki. Giid oli Alfred August.  Tore sõbralik poiss.  Aga varsti pärast meie käimist tuli ta miskipärast Emma juurest ära ja tegi oma firma www.ittravelsafari.com Võiks seda ka vaadata kuigi endal sellega kogemus puudub. FB-s postitab ta tihti pilte oma safaritest mis jätab mulje,  et asi toimib.Safaribookings.com leht on seni usaldusväärne olnud. Kasutanud nii Uganda,  Keenia kui Tansaania safari korraldamisel.

Indigo, suur probleem oli muidugi kohapeal, et te kohapeal maksite, teie  buget oli väga väike ja kuna kohti Rihno lodges ei olnud siis olime sunnitud vahetama Ngorongoro Wildlife lodge vastu, mis oli 6 inimese kohta 475 $ kallim.  See kõik oli meile suureks miinuseks. Sellepärast on alati väga oluline enne maksta vähemalt depositium. 

Meie jäime Ene Lepa korraldusega rahule, maksime 100% ette ja kõik sujus hästi. Vastavalt meie soovidele tehti kavas muudatusi ja ka see ei tekitanud probleeme. Aitäh Ene!

Tere!Kas kellelgi on kogemusi Tansaanias Mt Meru mäe otsa matkamisega? Kas matka broneerimine toimib analoogselt safarile, et Arushas koha peal otsid korraldaja ning järgmisel päeval ollakse valmis matkale minema või peaks matka pikemalt ette broneerima? Samuti huvitab matka hinnatase (veebiavarustes surfates leiab pakkujaid alates $500 kuni $1500 välja) ning vajalik varustus. Soojad riided on loomulik, aga kuidas on magamisvarustusega (magamiskott, madrats jmt).Tänud ette!

Seikleja91Mount Meru matka on ikka hea ennem kokkuleppida, seal on vaja ikka ettevalmistusi teha, ei saa lausa järgmisel päeval alustada, söögid, joogid vaja osta, giid, pakikandjad, ranger (kuna seal on ka loomad ja ilma relvastatud ranger'ita pole lubatud. Madratsit pole vaja omal kaasa võtta. Magamiskott oleks soovitav omal kaasas

Jaanuar 2020 seis

Nagu juba ka mainitud, tasub safari võtta kohapealt (poole päevaga oli deal lukus järgmiseks päevaks), hinnad tunduvad ikka vägagi soodsad võrreldes netis olevatega. Ettevõtteid palju, tripadvisorist sai loetud tagasisidet ja selle järgi otsustatud, kellelt tasuks pakkumine küsida ja kellelt mitte. Me käisime camping safaril (ööbimine telkides), 5 päeva safari hind oli 190 usd/ päev, soodsaim mida pakuti oli 150usd/päev. Otsus sai tehtud reviewde, firma teenindaja suhtumise ja tutvustatud info põhjal. Kõik toimis, giid oli suurepärane, hea suhtleja ja tundis hästi loodust, auto oli korras, toit oli vaid lahja, aga see oli ka kõigil teistel nii (ei närinud täpselt seda pähklit katki, miks kõigil sisuliselt sama toit oli, kuigi igal grupil oma kokk kaasas). Nägime big 5 ära, liskas haruldasematest kasslastest gepardi. Firma oli https://www.faceafricaadventures.com/. Meid oli autos 4, mis tundus ka optimaalseim, et kõik saaks vabalt vaadelda, pildistada, filmida ja ennast autos mugavamalt tunda. Üksikutes autodes oli 6 reisijat. Viimasel päeval oli ikka kuulda nurinat teiste käest, kes odavamate pakettidega olid, autod hooldamata ja väärtuslik aeg läks niisama passimisele. Aga kokkuvõtvalt, oli fantastiline elamus ja ilus mälestus kogu eluks.